• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
autor
lami: díky, no pohnuli jsme, nečekaně teda, ale když místo čtyřiadvaceti tisíc stál devět, tak nekupto že? za třetinu.......
a s tím pohlavím - já bych to v tomto stadiu taky ještě nebrala moc vážně, já jen že od toho dr. chodily kámošky s určením pohlaví takto brzo, i na holčičky a fakt to sedělo..................

tatarina. my máme kolekci 2009, a tam právě tady to zúžení není, oni to pořád inovují, tento má uvnitř 76x36, ale viděla jsem na netu i šířku 26 a to je teda fakt hooooodně malé......takže tento je snad ok, a jak píšeš, já jsem prcek, takže toto je ideální kočárek pro mě, je jak pro panenky.... :grinning: a hrozně lehoučký.
třeba jané taky má letos novou korbu mnohem menší, než tu super lonskou,takže jsou v tom rozdíly, někdy fakt blbé.....
5. bře 2010 v 17:28  • Odpověz
ahojky!
pertoško moc gratuluju!
petjo to je pech s tím autem :unamused:
lam ty jsi ale odvaha veliká, ale může být sranda :slight_smile: ale budeš mít co dělat s pupíkem.
četla jsem, že už máte kočárky, tak taky gratulace. mě by jen bylo líto, že tak dlouho nemůžu vyjet. já kdyžtak jestli budu kupovat sourozeneckej tak až se to narodí, jestli to nebudu zvládat s naším vozovým parkem a šátkem, páč se mi fakt kupovat nechce. už kvůli tomu, že ho nemam kam dát a ani bych se s ním nenarvala do výtahu.
5. bře 2010 v 17:32  • Odpověz
jo a holky taky jsem už psychicky nevydržela a dneska byla krémová česnečka a lívanečky s borůvkama a kysanou smetanou. jste mě tak navnadily, že jsem nevydržela :slight_smile:
5. bře 2010 v 17:34  • Odpověz
Lauri, no tak to pak jo... To byla asi loňská kolekce, co jsem viděla já... Tak to je pak srovnatelný už s Mutsynkou... Tam ale taky záleží na tom, jakou korbičku máš. Ty Joey plastový korby, co vypadají jak vanička na kolečkách jsou krapánek menší než ty původní... Já mám tu klasickou ale hezoučkou... Ještě to voňavý miminko do toho, viď? :grinning:
5. bře 2010 v 17:34  • Odpověz
Peti já chci rodit ambulantně, už jsme tady o tom s holkama kdesi diskutovaly na začátku.....akorát v zaprděném Apolináři bude asi celkem soda si to prosadit, ale pokud bude všechno ok, myslím jsem už dost asertivní a informovaná na to, abych to zvládla.....S autem vám to nezávidím, jak jsem psala, nám to zas udělá díru do rozpočtu na bydlení, ale stejně bychom teď s mimčem nestavěli, tak to zas tak bolet nebude....Jinak moje kámoška dělá právničku pro Aperio a poslala mi i nějaké právnické podklady pro ambu porod, tak to teď načítám :wink: Když jsme před státnicí stážovali gyn-por, tak nám říkali dr na porodnici, že oni by byli všema pro ambu porody, že z jejich pohledu většinou není důvod tam po vag. porodu bez kompl. držet mamču ty 3 dny, že problém dělají neonatologové, neb nechtějí pustit dítě....já teda plánuju teď brzo po tom NT screeningu začít domlouvat dětskou dr, co by pak převzala dítě do péče a přišla za náma párkrát domů, sice mám supr dr pro holky, ale obávám se je odpůrkyní brzkých odchodů z porodnice (kdysi na to nějak přišla řeč), tak zvažuju jestli o tom s ní vůbec zkoušet mluvit nebo si rovnou najít nějakého pediatra ambuporodům friendly a ušetřit si nervy s domlouváním do porodnice...že by to bylo úplně bez obstrukcí nečekám, na to bych musela jít rodit někam jinam, Apolinář je dost konzervativní, ale můj muž jinam nechce :grinning:
5. bře 2010 v 17:39  • Odpověz
Laterno ono už je to s většíma prckama jinak, jak se spolu baví, je z toho spíš míň než víc práce :grinning: :grinning: Teď jsem byla dvakrát po sobě venku s kámoškou co má taky 3 letou holčičku a 20m chlapečka a o Aničce jsem v podstatě nevěděla, hrály si s holčičkou a obě brečely, když jsme musely domů na oběd.....tak si maluju, že bych jí našla nějakou kámošku, s kterou by si taky tak pěkně sedla...no ale uvidíme, jestli toho nebudu mít v létě úplně plné zuby i jen s těma mýma prdelkama, přeci jen ke konci člověk bývá dost vyflusaný.... :grinning:

No z holčiček u dr jsem dnes nebyla na větvi jen já, Anča je sledovala celou dobu totál vyvaleně a pak se mě potichounku ptala "a maminko, proč ty dvě holčičky pořád tak strašně ječí??" :grinning: :grinning: :grinning: , takže byla evidentně z dívenek taky mimo :grinning:
5. bře 2010 v 17:43  • Odpověz
Taky bych právě ambulantně docela ráda...
a už druhej den taky cítím první jemné pohyby :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. bře 2010 v 17:53  •  3 děti  • Odpověz
autor
lat: no jo, já taky původně plánovala kupovat kočárek v červenci nebo srpnu, ale za třetinu, to jsme museli mít. jen sedačka stojí na netu čtyři tisíce, takže sporták, konstrukce, korba a doplnky vlastně za pět tisíc...... :slight_smile:
tat: no jo, ještě to mimuško, to je pravda.......už se těším..... :grinning: a vychytali jsme i docela fajn barvy, i klučičí i holčičí....
5. bře 2010 v 17:55  • Odpověz
holky já bych taky docela šla do ambulantního, ale než toho vyřizování a shánění, tak tam radši chvilku zůstanu. navíc jestli zas bude žloutenka, tak by to bylo vše zbytečně. ale chtěla bych nadstandard, tam pak můžou být návštěvy kdykoliv celej den.
5. bře 2010 v 17:56  • Odpověz
petroška: gratulace k prima výsledkům

petja: jůůů, první pohyby, bomba....už se také těším

beru: jojo, fičí a jak, já si dala procházku městem a nákupy a brrrrrrrrr, kousek od domu sněhová vánice, no fuj, chci jaro a teplíčko.

Jinak hlásím, že fotky bříška a výbavičky máme nafocené, jen manža vyleze z vany, upraví je a ještě dnes je vložím :wink:
Teď jdu konečně zpracovat státnicové otázky :-P
5. bře 2010 v 18:01  • Odpověz
autor
lat: já chci taky určitě nadstandard, když člověk v porodce narodí na dobré spolumaminy, může to být fajn, ale taky zrovna může být na pokoji s někým, kdo mu nesedí a to je na prd......navíc jsem zvyklá na soukromí a návštěv bude taky asi dost, přece jen, první mimi........
rennu: no tak už se těším na fotečky.....
5. bře 2010 v 18:02  • Odpověz
No právě já měla napodruhé u Apolináře taky nadstandard se super spolubydlící mamčou (teda mohla jsem mít i úplně sama, ale riskla jsem to a vyšlo to) byla to skvělá baba :wink: a to bylo asi to jediné, dík čemu jsem tam taky vydržela, neb dítko bylo zcela zdravé, pohodové, kojily jsme jedna radost a já od prvního momentu strašně chtěla domů za Aničkou, první večer jsem brečela, jak na člověka padnou ty hormony, tak se mi začalo šíleně stýskat po muži a holčičce.....od té doby jsem přesvědčená, že pokud je všechno takhle ok, má si člověk užívat mimčo co nejdřív v kruhu rodiny, navíc co si budeme povídat, ve špitále je to vopruz - buzení ráno, mimi taky nemá svůj klid a své zvuky, na které je z dělohy zvyklé (třeba na to, že starší ségra furt něco prndá :grinning: )....
Ovšem tady v Praze získat nadstandard je jak vyhrát v loterii, bylo to děsné štěstí, vesměs bývají zcela obsazené, hlavně u Apo...

Laterno vyřizování s tím v podstatě není, jde jen o to mít po porodu dost duševních sil si to propuštění prosadit, počítám dost dr začne strašit komplikacema apod....jinak ti stačí zařídit si dětskou dr, co převezme dítě do péče a napíše Ti o tom potvrzení (řada amburodících rodičů řeší i tak, že si dr domluví předem bez potvrzení a po vyšetření po porodu počkají pár hodin, zda je fakt mimi ok, pak taťka od dr vyzvedne potvrzení a dojede si pro mamču s mimi.....), co se týče maminky je prima mít domluvenou PA co přijde za Tebou domů zkontrolovat ev porodní poranění, zavinování dělohy a rozvoj laktace, ale není to nutné, to je jen na rodičce....V řadě zemí se rodí ambu zcela standardně, u nás je bohužel zajetá tahle praxe a změně se neonatologové zuby nehty brání.....
5. bře 2010 v 18:27  • Odpověz
No, zajímavý Lami, ale já pokud porodím konečně přirozeně, tak asi budu vykulená a v této situaci jako prvorodička, takže myslím, že budu ráda, za pár dní "klidu" v porodnici bez vaření a tak... Těch pár dní se to vydržet dá, ale určitě se mi bude taky straaaaašlivě stýskat po mých klukách a po psovi... :frowning2:
5. bře 2010 v 18:49  • Odpověz
A mimo to, už jsem se napůl domlouvala s mojí mamkou, aby koncem srpna přijela "na návštěvu", takže by bylo ideální, kdybych v tý době porodila. Odpadlo by hlídání staršího dítka a ještě by mohla hned čerstvý druhorozený vnoučátko vidět... :grinning: Si to dobře plánuju, ale bůhví jak to ve výsledku bude... :sweat_smile:

Já o nadstandartu přemýšlela s prvním taky, ale bylo dost rodiček, takže plno, ale kdybych mermomocí chtěla, nějak by se to přes známí možná i zařídit šlo. Nic jsem nehrotila... A taky mi připadlo, že to je škoda peněz, jsem na tyhle věci skromná. Akorát se už teď děsím, jak to bude v mém případě se stravou. Jsem celiatik, takže přísná bezlepková dieta. Asi si něco do předu navařím a nacpu do mražáku, aby mi to v nejhorším případě mohl mužík donýst... :grinning: Mě teda stačila na riziku před porodem i diabetická dieta, taky mi manžílek nosil jídlo. Hlavně tmavý pečivo a spoustu zeleninky a minerálky... No co, ženský vydržej všechno... :sweat_smile: :grinning:
5. bře 2010 v 18:55  • Odpověz
Tat já právě klid nesnáším, sice si občas dost stěžuju, co mám práce, ale jak v porodnici nemá člověk do čeho píchnout, tak řeší každou kravinu a já osobně bych si asi musela užrat nohu, kdybych tam zas měla trčet :grinning: :grinning: A to mě minule pustili po porodu v úterý ráno už v pátek ráno domů, i tak mi to přišlo k nepřežití dlouhý...a hlavně zbytečný, Jájucha byla naprosto v poho, mě už od středy v podstatě jen šahali na břicho, neb poranění žádný, kojení se rozjíždělo luxusně, děloha se zavinovala skvěle (jen teda napodruhý jsou ty zavinovací kontrakce hlavně při kojo docela brutus, celkem mě to překvapilo, při prvním jsem si toho vůbec nevšimla a při Jáje jsem teda valila bulvy...), úplně zbytečná izolace ve špitále. Takže teď mi budete muset všechny hooooodně držet palce, ať je to všechno v pohodě a mimi zdravé jako Johanka a můžeme vypadnout ASAP :grinning: Nebo mě budete všechny pražandy navštěvovat a chránit před zešílením nudou , což je ovšem krapet blbě naplánováno, neb mám termín poslední a všechny už budete mít co dělat :grinning: :grinning:
5. bře 2010 v 18:55  • Odpověz
Tak maminy,
můžete juknout na fotečky :slight_smile: Udělali jsme jen výběr, jinak fotek máme kupu.... :wink:
5. bře 2010 v 18:59  • Odpověz
Petjo:gratulace k pohybům a strašně závidím já už chci taky :frowning2:
Tat já budu muset taky navařit zásoby do mrazáku, neb minule muž jedl několik dní mraženou pizzu a Andulka příkrmy ve skleničkách....jako přežili to v poho, ale Anča už je teď na příkrmy krapet velká a na mraženou pizzu jí mám zas krapet moc ráda, tak taky budu syslit .... :grinning: Jinak mě za ty prachy nadstandard stál, neb na normální posteli jsem po prvním porodu necítila už druhý den záda....fakt děsivý a šíleně mě bolely pak hlavně při kojo....jinak by mi to taky bylo jedno,ale kvalitní postel a matrace mi za to stojí :slight_smile:
No já právě po císaři měla plný brejle jizvy na břichu, hlavně ty první dva dny na jipce, malýho jsem viděla sporadicky, žádný pravidelný intervaly na kojení, takže jsem se moc nerozkojila, malej se musel doh :confounded: řívat na dečce, páč neudržel teplotu a z porodnice jsme nakonec odcházeli z neonatologie docela brzo, ale s umělým mlíkem... :unamused: K tomu všemu jsem měla docela poporodní splín. Nějak to na mě padlo... Chtělo se mi pořád brečet. Že nemůžu své dítě nakojit, že jsem si ho neporodila přirozeně, že jsem ho viděla x hodin po porodu, do toho zjistili srdeční vadu... No hlavně že je zdravej a živej... :wink:
5. bře 2010 v 19:00  • Odpověz
Rennu dobrý bříško :slight_smile:

Jsem úplně přehlídla, že už má Petja taky pohyby, gratulace, už se taky těším na šťouchání....tedy do té doby než to bude zas masakr nožičkama a ručičkama :grinning: :grinning: :grinning:
5. bře 2010 v 19:02  • Odpověz
lamia: no taky si říkám, jak budu vypadat ke konci těhu...to budu jako koulička :grinning: Ad. pohyby, také se na ně moc těším...ale jako prvotěhulka, si budu muset nejspíš ještě nějaký ten týden počkat :wink:
5. bře 2010 v 19:04  • Odpověz
Tat tak po císaři je to něco úplně jiného, proto píšu, že doufám, že bude vše ok....já minule kojila už na sále v sedě, šla ze sálu po svých, na pokoji jsem se osprchovala a za dvě hodiny dorazil na návštěvu manžel s Aničkou, která měla takovou radost, že mě vidí, že se se mnou honila po chodbě....a mě to nijak nevadilo, neb jsem fakt byla úplně ok...takže pokud to takhle bude i tentokrát, přišlo by mi fakt zbytečný tam i při třetím dítku pobývat přehnaně dlouho....hlavně aby byl zas mimín v poho :slight_smile:
5. bře 2010 v 19:06  • Odpověz
Rennu ale zas jsi docela hubená, tak by to nemuselo už tak dlouho trvat....vůbec mám pocit, že sem s mojí slovanskou postavou nezapadám, je to tu samej Párátkovič Špejlín :grinning: :grinning:
5. bře 2010 v 19:07  • Odpověz
holky takový kočár bych chtěla co vy na něj??
http://www.anicka.cz/prodimg.php?image=bl82LmpwZw==
5. bře 2010 v 19:08  • Odpověz
Rennu, hezký fotečky, hlavně ta s Charliem. Je roztomilej... :dizzy_face: No a jak tak koukám, přes tričko to bříško taky nevypadá, ale nahatý už je slušný... :slight_smile: Hezká paní učitelka, už si toho všimli v práci? Jsou na tebe děti teď hodnější? :slight_smile:

Kočárek je Patron, jestli dobře koukám. S tím chybu rozhodně neuděláte, ale už se mi zdá strašně těžkej, oproti té mojí Mutsynce...Akorát ty kytičky mi moc nejdou ke klukovi, jestli se tedy zadaří, ale to je na vkusu každýho... Zelená je hezká :wink:

Petji, tak paráda! :dizzy_face: Vítej do klubu. Já si před chvílí dělala srandu z manžílka, že ho naše malá nemá ráda, že když položí ruku na břicho, aby ji ucítil, přestane se hýbat... :grinning:
5. bře 2010 v 19:08  • Odpověz
Antano na fotce hezkej,ale víc nevím, nikdo z mých známých nemá, abych měla nějaké zkušenosti :wink:
5. bře 2010 v 19:09  • Odpověz
rennu:pěkný fotky a bříško máš kulaté pěkně
5. bře 2010 v 19:11  • Odpověz
Tak to počkej, Lami, až vám sem vložím fotky já. Taky jsem holka z Moravy - krev a mlíko... :grinning:

Anty, vypadá fakt moc pěkně. Vypadá tak "lehce" a přitom bytelně... Akorát ta značka mi teda vůbec nic neříká... Kolečka jsou nafukovací? Ty přední asi ne, co? Dají se zaaretovat? Pokud budeš jezdit po lese, myslím, že bys mohla mít trochu problém...
5. bře 2010 v 19:11  • Odpověz
váha 13kg,zaaretovat se dají a nafukovací jsou
5. bře 2010 v 19:12  • Odpověz
Anty, a to vybíráš, že se ti jen líbí, nebo podle ceny, nebo podle čeho? Nějakou zkušenost od někoho máš? Pročítala jsi nějaký diskuze nebo tak něco? Vyděla jsi ho už v reálu?
5. bře 2010 v 19:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.