• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Jo aha, já tupec si nevšimla, že nové bříškaté ještě budou, tak to jo :slight_smile:
5. bře 2010 ve 20:18  • Odpověz
Jo, neboj, ještě vložím. Ta s novým těhu břichem je z 13.1. Tak co byste chtěly? :grinning:

Při Ondrovi bylo jen 8 kg nahoře a břicho fakt minimální. Na mě pořád na tom riziku koukali, co tam jako dělám... :grinning:
5. bře 2010 ve 20:20  • Odpověz
já nadstandard neměla, u nás jsou teda myslím standardně na pokoji 2 maminky a nadstandard je pro jednu. no byla tam se mnou holčina, sympatická, ale padl na ní totální poporodní splín a celý noci telefonovala příteli a brečela mu do telefonu. tak já byla unavená, vyřízená, celou dobu v nemocnici jsem se moc nevyspala. kamarádka zas dostala na pokoj sociální případ a taky to byl očiste :unamused: . u nás v podstatě jdou návštěvy taky kdykoliv, ale já jsem zas natolik slušná, že jsem ty návštěvní hodiny dodržovala. přeci jen když tam nejsem sama, tak nechci, aby tu druhou mamču furt někdo rušil. navíc člověk musí větrat, kojit apod, tak je zas blbý, když mu u toho celej den někdo asistuje...
5. bře 2010 ve 20:20  • Odpověz
No z tohohle důvodu asi, jsou u nás v ČB návštěvy jen asi 3 hodiny odpoledne a to ještě na takový spojovací chodbě... Žádný až přímo na pokoj, neexistuje, to jen právě na těch nadstandartech. Já stejně s malým moc nemohla dlouho "návštěvovat", musel se vyhřívat na té podložce... Takže vždycky tak na půl hodinky za taťkou, pěkně pod peřinkou a šup zpátky dopékat na kůrčičku... :slight_smile:
5. bře 2010 ve 20:23  • Odpověz
rennu máš už krásný bříško a tat ty máš ještě mrňavý :slight_smile: asi jak já. vypadáš na těch fotkách hrozně mlaďounká, mi to nekoresponduje s tou profilovou fotkou.
5. bře 2010 ve 20:24  • Odpověz
tat a ondrášek se narodil dřív?
5. bře 2010 ve 20:25  • Odpověz
Laty, no, vypadám docela mladě, nebo vypadala jsem... :grinning: A ta fotka s těhu bříškem ještě není nic, počkejte až vám vyfotím aktuální stav... :grinning: To budete zírat... :grinning: :grinning: :grinning:
5. bře 2010 ve 20:26  • Odpověz
Lat mě taky návštěvy při prvním dítku dost štvaly, jak jsem ještě neměla to kojo moc zajetý a vůbec....ale podruhé mě to drželo nad vodou duševně a s druhou mamčou jsme se taky celkem nasmály, nebyla to naštěstí žádná extra koukačka na tv, tak jsme místo toho spíš kecaly a užívaly si mimiňáky :wink: Já vždycky brečela první večer po porodu, prvně jsem byla totál hotová z toho, jak je Anička malá, že určitě nepřežije mojí péči, že jí nezvládnu kojit, chovat, přebalovat a tak, prostě kríííza, ale naštěstí jen jeden večer, druhý den už jsme kojily celkem ok, tak jsem se uklidnila a hlavně mimi bylo děsně spokojený (bohužel to jí vydrželo jen první týden, pak se z ní stal šílený uřvanec :grinning: ), tak to mi nakoplo sebevědomí....no a podruhé jsem se první večer totál sesypala, že už nemám na světě jenom Aničku, ale i Johanku a jestli je zvládnu mít obě stejně ráda a že je Anička můj malej bobíšek a teď miminko taky, no prostě hormonální bouře, teď mi to připadá legrační, miluju je obě a vůbec to neřeším :grinning: :grinning:
5. bře 2010 ve 20:26  • Odpověz
jo jo, řízli mě kvůli ozvům, nějak se jim nezdáli... ale v pohodě po porodu. Apgar plnej počet, ale byl drobnej, 2,66 kg a 46 cm... Neudržel ještě moc teplotu... Ale asi za 8 dní už jsme byli doma... :wink:
5. bře 2010 ve 20:27  • Odpověz
Lami, hádej, co právě jím? :grinning: Jak jsi psala o tom eidamu, jsem prostě neodolala :grinning:
5. bře 2010 ve 20:29  • Odpověz
Tat já tohle měla s Aničkou první den a noc, jak byla krapet hypotrofická, tak vůbec neudržela teplotu, měla pořád 36 st., tak zůstala nakonec v inkubátoru a já jí chodila kojit....vlastně měla problémy s udržením teploty ještě celé dva týdny po porodu, ale už ne takové, v ink. byla jen ten první den a noc, pak už se to dalo spravit zahřátím u mamči...ale prvně venku jsme byly až po 2 týdnech, bc měla pořád tyhle problémy, najednou úplně studená, začla škytat....holt se neměla asi v bříšku úplně ok, ale nepřišlo se už zpětně na to proč...no dnes to na ní není poznat ani náhodou :grinning:
5. bře 2010 ve 20:29  • Odpověz
Tat sorry za chutě, ale zas je to dobrej zdroj vápníku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

No Anča měla v 38+6t 2440 g a 47 cm, tak to byli skoro stejní....taková větší panenka :grinning:
5. bře 2010 ve 20:30  • Odpověz
Lami, no Ondra je zmrzlina doteď :sweat_smile: U mě to bylo tím, že se mi už kvůli zátěži (těhotenství) rozjížděla celiakie, ale přišlo se na to až, když malýmu bylo asi rok... Takže proto jsem, myslím, měla i problémy s kojením.... Teď po druhý už to bude určo ok... My byli v inkubátoru jen ty 2 hodiny po porodu, jak prostě dávají všechny děti, pak už jen dopékali na kůrčičku jak mi říkáme, na té vyhřívané podložce. Ale brzo jsme teplotu začali ubírat, Ondři byl zlitej jak dveře od stodoli a za chvilku jsme byly doma. V pohodě...
5. bře 2010 ve 20:34  • Odpověz
Jsem si šla ještě sejra přidat... :grinning: Ondra mi kus ukousnul... :rolling_eyes: :slight_smile:

Tak to jo, to jsem netušila, Lami. Dětská mu ze začátku říkala, že je to králíček k dopiplání. Po tom umělým mlíku byl ale za chvíli dle vyjádření naší dr pořádnej kocour... tak mu říkáme do dneška... Kocoure... :grinning:
5. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz
tyjo holky, to byli drobísci! janko měl o půl kilča víc a člověk se na něj bál šáhnout. moje mamča se ho dotýkala jen jedním prstem a na ruky se ho bála vzít :slight_smile: . si nedovedu přestavit ty vaše prťousky.

jo, na mě taky padl pořádnej spín. já se nemohla rozkojit a byla jsem z toho hotová. navíc mi večer jedna sestra vždycky něco řekla a duhej den ráno mě za to ta druhá zprdla a já byla tak naměko, že jsem se jim snad ještě omlouvala, že nejsem dost dobrá. pak byla vizita na malýho a přišel dr. a já nad postýlkou brečela a on: vy brečíte? proč brečíte? a já: já neviiiiim. a on na mě výraz jak na idiota: vy nevíte? a já: bůůůůů :grinning: no teď se nad tím směju.
5. bře 2010 ve 20:40  • Odpověz
Lamia...tak ja se blysknu o vikendu teda :grinning: ale je to spise specek nez tehu :pensive:
Jinak ta eidamova hlaska je dost dobra...ma vyridilku...mas doma srandu :grinning:
5. bře 2010 ve 20:44  • Odpověz
Jo, to skoro znám, Laty. Na mě to nejvíc padlo na té neonatologii, kdy jsem byla na pokoji s dvěma takovejma nekomunikativníma mamčama, ještě mě sprdávaly za to, že mám na pokoji hrnek mlíka a tak... Já brečela i nad hezkýma smska, který mi manžel posílal na podporu a když za námi přišel, tak jsem pak při loučení ho nechtěla ani pustit domů...Bylo mi fak úzko a je až úsměvný (s odstupem času), co s námi udělají všechno hormony...

A to jsem na tom neu viděla daleko větší drobečky, často z dvojčat, co měli daleko větší problémy než my a mamky to tolik neprožívaly.... :slight_smile:
5. bře 2010 ve 20:45  • Odpověz
Laterno tak to je přesný!!! Jedna mi řekla a, druhá mě seřvala, že to mělo být b....a jak je člověk po prvním porodu vykolenej, tak je z toho úplně vedle a div se nesesype, dneska už bych je poslala kam patří...To byl teda dr pěkné pako :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
5. bře 2010 ve 20:47  • Odpověz
No teda holky...takove drobecky...bych se je taky bala popadnout...muj prvni synovecek mel 4400g a mi pripadalo, ze je to to nejmensi miminko na svete :grinning:
5. bře 2010 ve 20:51  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: Jo, kdybysme byly při smyslech a v plné duševní síle, tak by v porodnici asi dost koukali. Já jsem normálně taky docela od rány... :grinning:
5. bře 2010 ve 20:52  • Odpověz
Tat no právě i proto si myslím, že ve svém prostředí s holkama a mužem to třeba tentokrát bude klídeček...i když teda už napodruhé byl, to jsem už ze všeho nebyla tak vyplašená, jednou mě sestra sprdla, že mám malou v posteli, tak jsem jí na to řekla, že je to moje dítě a budu jí mít tam kde já uznám za pro ní vhodné....to bych poprvé nikdy nevypustila z pusy, přišlo mi, že je snad dítě majetek nemocnice a já jsem jen nějaká děsně divná a nešikovná paní, co ho náhodou porodila a teď se o něj naprosto neumí postarat.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2010 ve 20:54  • Odpověz
Saf já z ní byla úplně vyklepaná, ještě navíc byla šíleně hubená, neměla absolutně žádný podkožní tuk, tak mi připadalo, že to nemůže přežít :grinning: :grinning: :grinning: No za 2 týdny koja měla už faldíky, že jsme nestačili zírat :grinning:
5. bře 2010 ve 20:55  • Odpověz
no, teď už ze sebou tak zametat nenechám :rolling_eyes: . hormony asi bouřit budou zas, ale já snad už ze všeho nebudu tak vyplašákovaná.
5. bře 2010 ve 20:56  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: Taky nejsi zrovna puťka... Lami, ale podruhý už jim snad taky řeknu něco ostřejšího, až mi zase budou chtít dobře poradit a druhej den to bude špatně... Mě nejvíc dorazilo, jak jsme museli přerušovat kojení a být skoro v pozoru, když už se schylovalo k vizitě... To nás sestry obcházeli, abysme dokojili, že už mudři jdou... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Absurdní, co? Stejně se na to dítě podívali jen tak z metru, zeptali se, jestli nějaký problém a šli... :slight_smile: To mohli i u prsu, ne? :sweat_smile:
5. bře 2010 ve 20:56  • Odpověz
Ale zas když se mi pak narodila 3kg Johanka, tak mi přišla jako obřík :grinning: :grinning: Saf tak to budeš muset miminko pořádně vykrmit :grinning:
5. bře 2010 ve 20:57  • Odpověz
Jasně, holky, vzpoura bude!!! :grinning: :grinning: :grinning: To se maj v září v porodnicích v Česku na co těšit... :grinning:
5. bře 2010 ve 20:57  • Odpověz
:grinning: ted je mi veselo, kdyz vas tu tak ctu...ale jsem zvedava jak budu panikarit ja...

lami...a proc bys ji nemohla mit v posteli? To uz ti asi nerekla...no ale nedala jsi se, to je dobre...baba jedna protivna :grinning: A ted na potreti si snad netroufnou ani promluvit...staci udelat na ne vychovny pohled a budou jak v mrazikovi...uz mlcim, uz mlcim :grinning:
5. bře 2010 ve 20:59  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: lami, mě to taky nebylo jasný, proč dítě nesmí do postele, ale ani jsem se neodvážila zeptat :sweat_smile: .
tat s tou vizitou je to taky přesný. nás furt taky obcházeli, že nesmíme odejít z pokoje, že jde velká vizita a pulírovali pokoje jak blázni. no a mě se strašně chtělo na záchod, tak mi málem rupnul močák než se doplazili, aby na nás z metru koukli a slavnostně odkráčeli :sweat_smile: jsem byla ale blbá!
5. bře 2010 ve 21:00  • Odpověz
Lami...tak manzel mel 4,5kg a vypada na to dodnes :grinning: Je ho kus...takze pocitam, ze se nam narodi taky pekny veprik :grinning:
5. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz
Víš, proč, Safry? Protože bys mohla únavou usnout a mimčo by mohlo spadnout z postele. Já se asi třetí den po porodu zase dozvěděla, že nesmím své dítě nosit v náručí, když třeba jdu za sestrou něco se zeptat... :sweat_smile: No to je zas kvůli tomu, že se nám může udělat z ničehonic špatně a fláknout s sebou na zem... Všude pěkně přidrkotat i s postýlkou... :unamused:
5. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.