• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Tat no právě....nebo dítě co zrovna usnulo znova vzbudit a svlíknout do naha, protože zrovna přišla vizita...pak mě seřvali, že je nakojená, když jsem věděla že přijdou, že ublinkává mlíko...no a to se mám po že je vizita?? Když mi dítě vydrží vzhůru max. 10minut, tak ho prostě při probuzení sofort nakojím, aby zas neusnulo a je mi úplně šumák, že má mudr na plášti zdrclý mlíko.....fakt se bez toho napotřetí obejdu :grinning: A to na nás byli na nadstandardu mnohem milejší než na obyč. pokojích, dětské sestry tam byly ty nejlepší (většina už si nedovolila mamču sprdnout...), PA se ptaly i jestli něco nepotřebujeme, ale ty blbé vizity holt pořád v ten nejnevhodnější čas :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz
já myslím, že dítě nesmí do postele, protože je matka braná jako nějakej infekční materiál kvůli očistkům nebo jinak fakt nevím. ale si myslím, že už kvůli kojení je důležitý si do mimčo přitisknout a čmuchat a ne na něj zírat skrt šprušle postýlky no ne?
5. bře 2010 ve 21:02  • Odpověz
Tat na to už jsem podruhé taky kašlala, krom toho na nadstandardu byly postele s postranicema, takže jsem je vždycky vytáhla, když jsem měla malou u sebe.....důvodů Ti řeknou milion, spadne ti, infekční očistky apod.....já si malou brala většinou do postele po koju, trvalo jí dost dlouho si odříhnout, nebo když mi přišla studená a taky ona hned vytuhla po nakojení a já si jí hrozně chtěla užívat, tak jsem si voněla k vláskům a užívala si tu hlaďounkou plyšovounkou hlavičku a jak spinká, no napodruhé už si to člověk fakt vychutná :slight_smile: :slight_smile:
5. bře 2010 ve 21:05  • Odpověz
Jéééžiš, jak na to tak myslím, tak už se fakt těším na prcka :slight_smile: :slight_smile:
5. bře 2010 ve 21:06  • Odpověz
Laty, tak s tím postelováním novorozeněte u mamči už jsem to tu vysvětlila...

No, Safry, nás zase po císaři pořád honili, jestli jsme už byli na velké, a když to nešlo, už dávali glycerynový čípky... Kamarádka se takhle kvůli nějakýmu vyšetření ledvin ve frontě s mimčem málem podělala... :sweat_smile:

Tak já vždycky vystrčila břicho, prohmátli a na malýho koukli z metru, nebo taky chtěli vyslíct... Což fakt bezva, když ti fak zrovna usnul... :unamused:
5. bře 2010 ve 21:06  • Odpověz
Holky dobrou, manžel už tu nervně obíhá, chce se zas vrtat v kompu, prý zas nějaký upgrade.....no nádobí to zatím samo nemeje, tak nevím :grinning: :grinning: Holt ajťák....už ho sem musím pustit, je na to děsně nadrženej...bohužel asi jen na pc :grinning: :grinning: :grinning:
5. bře 2010 ve 21:07  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: Tak zas nic, co? :grinning: Taky mám takovýho doma... :grinning: Taky zažranej do počítačů...

Dobrou a hezký sny o voňavých miminkách. Jsme se krásně navnadily... :grinning:
5. bře 2010 ve 21:09  • Odpověz
dobrou holky! taky se těším na to malé voňavé. janko měl pár dní po porodu takovou zvláštní nasládlou vůni, asi z plodovky. už se mooc těším :slight_smile:
5. bře 2010 ve 21:10  • Odpověz
Tak dobrou, taky už to vypnu... :slight_smile:
5. bře 2010 ve 21:13  • Odpověz
tatarina .... teda chudera kamaradka...ta to v pulkach musela drzet uz snad jen silou vule :grinning:

Tak ja mam doma taky ajtaka...a proto mame kazdy svoje...on velky komp...do ktereho se prachy jenom vali...a ja si vystacim s notasem...u jednoho bychom se asi porvali :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky tak dobrou....o miminkach si necham klidne zdat.... :dizzy_face:
5. bře 2010 ve 21:17  • Odpověz
autor
Ty jo, vy jste drbny, to tady dočítám půl hodiny, takže už stejně nevím, co jsem chtěla napsat...................
zkušenosti z porodnic - no něco je docela šílené teda, uvidíme, jak to bude u nás..................
a k těm kočárkům - taky se přikláním k variantě - stanovit si požadavky, udělat předvýběr, vybrat favority, okouknout a vyzkoušet je v obchodě a pak až vybrat jeden - tak jsme to aspon udělali my.....on ten internet je v tomto zrádný................spousta jich tam vypadá úúúúúplně jinak, než jaké ve skutečnosti jsou........
5. bře 2010 ve 21:42  • Odpověz
laur...koukam, zes prihodila ty fota...pekne...je fajn, zes vedela co chces...ja teda jeste nezacala ani vybirat :grinning: Ale to se casem vyvrbi...neni kam spechat. Ackoliv maximalne chapu, ze vyhodna koupe, je vyhodna koupe...to bys byla cvok, kdyby jsi to nevzala :wink:
5. bře 2010 ve 21:49  • Odpověz
autor
safry: no věděla no, my vybírali oba, já udělala předvýběr cca deseti, patnácti, měla svoje favority a manža z nich řekl, co se líbí jemu - nemyslím teda jen design, ale hlavně parametry. u nás se ale nebude jezdit třeba po lese, maximálně terén bude třeba zoo atd., takže spíš je potřeba aby byl lehký, skladný, lehce rozkladatelný, to taky je, pak třeba i to, že sporták jde dát po i proti směru jízdy, nafukovací kola -aspon ty dvě, trojkolka, přední otočné o tři sta šedesát, ale aby šlo zaaretovat, prostě toto jsme si stanovili a pak se vybíralo jednoduše....ještě se nám teda hodně líbil casualplay s4, jané slalom pro a mutsy.......pak možná ještě concord, ale jinak nic moc.....takže tak.
no a plánovala jsem ho kupovat v červenci srpnu, ale fakt za třetinu, boží....a ani není jako by používaný, spíš mi to připadá jako by to byl třeba výstavní kus z obchodu......
ale jak píšeš, není kam spěchat.....mě kdyby to nebavilo vybírat, tak taky ještě nevím.....
5. bře 2010 ve 22:07  • Odpověz
No ja to tedka ani neresim...ale mit prehled je super...ty ze sebe ty nazvy chrlis :grinning: Je videt, ze to mas zkouknute :wink: Ale abych pravdu rekla...asi budu chtit ctyrkolku nez troj...tak prvni pozadavek by byl....jo a nafukovaci kolecka chci taky...no vida...se nakonec nekam dohrabu do toho zari :grinning:
5. bře 2010 ve 22:15  • Odpověz
safry:mám dotaz budeš si fotit těhu břicho do albíčka?já se strašně stydím nejsem tak štíhlá jako většina holek tady
5. bře 2010 ve 22:17  • Odpověz
antana...no ja jsem puvodne chtela...ale pak jsem videla vsechny ty hubenoury tady :pensive: Co ikdyz priberou 20kg nebudou mit tolik co ja ted :grinning: Ale asi sem nejakou fotku hodim nakonec...pokud se dokopem k tomu, aby me manzel blyskl....furt si totiz pripadam jen tluste...ale mozna uz vypadam tehotne :grinning: Jenze bez srovnavaci fotky to nepoznam ze... :sweat_smile: Takze tento vikend uz se blysknout fakt chci.
5. bře 2010 ve 22:25  • Odpověz
A koukam, ze ty uz mas kocarek taky vybrany...tak to je fajn...me se moc libi ty barvicky :wink: na kluky i holcicky....jsem si zabasnila krapet :grinning:
5. bře 2010 ve 22:27  • Odpověz
aha no řeším stejný problém jako ty tak já se teda taky nechám blejsknout
5. bře 2010 ve 22:28  • Odpověz
no nic jdu spát dobrou noc
5. bře 2010 ve 22:32  • Odpověz
tak dobrou...ja jsem si ted udelala kotel krupicove kase :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2010 ve 22:38  • Odpověz
autor
saf: no jo, takto je to nejlepší - jak píšeš, chceš čtyřkolku, nafukovací kola, ideální, tak už máš dva dost zásadní požadavky, a bude to.....pak se ti některé budou líbit víc, některé mín......a je to.....

antana: neblbni, víš jak se dají udělat nádherné fotečky, každému, je jedno, kolik kdo váží nebo jak vypadá, to vůbec neřeš. pošlu ti něco do IP.
5. bře 2010 ve 22:39  • Odpověz
Krááásný nový fotky,ste všechny hrozně sympatické!
Rennu těhu gatě krááásné!
Já teda taky buď nadstandart,ale nejlíp ambulantně,taky myslím,že tolik zařizování kolem toho být nemůže a taky bych řekla,že je dobrej fígl,nejdřív se zeptat,zda je moje mimčo zcela zdravé a pokud ano,říct přání,že chceme domůŽloutenku jsme taky měli,ale stejně se s tím nic nedělalo,jednou ho změřily,hodnoty nebyly vysoké,tak sme akorát měli vystavovat na denní světlo,spravilo se to i v listopadu,tak proč ne v srpnu.Když řekne mamina o ambulanci hned, začnou si vymýšlet kdesi cosi.A navíc,v porodnici u nás třeba romky rodí jen ambulantně,problém s tím ony neměly,tak proč já?! Chci to hlavně kvůli rodině,být s nimi hned po porodu.
Jinak pocity jsem měla jako Lamia,v úterý ráno porod,v pátek jsem šla domů a bylo to snad jako týýden :unamused: a to sem byla na pokoji 2 dny sama,poslední se super mamčou,ale prostě to není ono,navíc celou noc rožnuté světlo na chodbě...no nic pro mě.
6. bře 2010 v 07:10  •  3 děti  • Odpověz
dobré ránko přeju a hezkou sobotu :slight_smile:
6. bře 2010 v 07:13  • Odpověz
Ahoj Antano, prosím Tě bříško klidně foť, já budu taky, až bude co a taky nejsem žádná špejle :grinning: :grinning: :grinning: Jako bříško nemám asi nijak extra špekouš, ale jsem taková ta bokatá, prsatá, takže klííííííd :grinning:

Peti moje holky třeba nikdy ani žloutenku neměly, krom toho stejně dítek poslaných na fototerapii je minimum, většinou stačí na světlo a sledovat to - to může i normoš pediatr....dlouhý pobyt v porodce je i pohodlnost ze strany českých dětských dr, všechny děti mají pěkně pod palcem a plošně si je oočkují na tbc a vezmou odběry z patičky, při dřívějším odchodu z porodky to musí řeší Tvůj dětský dr a to se většině nechce, že :angry: :angry: Vím, že holky na Slepičárně to řešily třeba tím potvrzením od pediatra poté, co dítko po porodu a té 2h adaptační době bylo zcela ok, řada pediatrů nechce dát potvrzení o převzetí do péče předem....ale na Slepičárně jsou u ambu a domporodů i někde kontakty na k tomu ochotné dr, ev bys tam našla i někoho z vašeho kraje, kdo by třeba věděl....já mám tady v Praze pár tipů, tak uvidíme, chci to začít řešit po tom NT screeningu.
6. bře 2010 v 07:57  • Odpověz
jakože slepičárna.cz ? :grinning:
Ja nenechám mimi naočkovat na TBC tak brzo,ani v porodce,ani jinde.
Takže dětská mudr+ochotná PA,vše co potřebuju zajistit.K dětské chodím tady ve vesnici,tak se zajdu zeptat.To potvrzení se řeší tak,že manža po porodu zajede (nejméně 2h po adaptační době) k mudře a pak zpět do porodky s potvzením,ju? Je to nějak časově omezený? Pak určitě budu potřebovat manžu aspoň týden doma ku pomoci,páč s Filím ještě navíc,jak by to šlo? Navíc jsem ho chtěla dát v září do školky,ale nevim,jestli to nějak neodložím,když přijde do rodiny čerstvý sourozenec?Zrovna v září a on do školky?Nevim
Po prvním porodu to bylo naprosto úžasný,ze sálu jsem šla totálně šťastná po svých,až se PA ptala,jestli jsem opravdu rodila já :grinning: potom hodiny a hodiny euforie.Doma naprostá nádhera,tam sme se už sladili totálně,myslím proto že i porodnice může být jakýsi blok,já tam problémy neměla,ale omezovaly mě tam různé věci,měla jsem problém s kojením,což se zlomilo příchodem domů :confused: Jinak ale opravdu jen a jen nejlepší vzpomínky,hlavně pak na porod samotný :dizzy_face:
HOLKY a ty bříška vůbec neřešte.Někdo je hold štíhlý,někdo zakulacený.Všechny jste krásné,teď obzvlášť!!!
6. bře 2010 v 08:10  •  3 děti  • Odpověz
jo dobře tak já zkusím něco vyfotit řeknu příteli
6. bře 2010 v 08:22  • Odpověz
Ahoj holky....preju vam krasnou sobotu....slysela jsem, ze v cechach zase snezilo....to jaro snad nikdy nedorazi nebo co :confused: My uz tu mame fajn...po ranu sice chladno, ale jinak je dost prijemne. Dneska si ale moc neodpocinu...drahy slavi narozeniny...a tak se za chvili odeberu na nakupy a pak chystat dokud se uplne nezhroutim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2010 v 08:40  • Odpověz
Peti www.slepicarna.cz , bacha, pro alternativní matky je to tam návykové :grinning: :grinning: :grinning: Jsou tam mamči co tu dřív provozovaly AP diskuzi....

U nás ted byly zápisy do školky, ale nakonec jsem Aničku ani nezapsala (ani teda nevím, zda by jí vzali, když jsem na RD...), právě taky nechci, aby začla chodit do nového prostředí když bude mít doma takové změny, doteď chodila jednou týdně do soukr.školky a tam byla šíleně spokojená, chodí jich tam jen cca deset, takže malý kolektiv a s dětma si dost sedla.Teď přes měsíc nebyla a po těch průduškách bude ještě nějakou dobu doma, pak počítám zas jednou týdně půjde, už si občas stěžuje, že chce.....Navíc by to byla i změna pro Jáju, kdyby Anička začla od září chodit do školky třeba každý den, tak to taky nechci, budou mít co dělat strávit nového člena rodiny :grinning:

Já mám na porody ze svého pohledu taky krásný vzpomínky - všechno to běželo samo krásně, ale při prvním i personál super, při druhém to byla fakt tragedie, PA totální kráva...zas poprvé to stand. 6n odd bylo hrozný, podruhé ten nadstandard mnohem lepší, ale obejdu se bez toho :grinning: Naštěstí člověk jak prožívá tu šílenou euforii z narození miminka to hned po porodu tak nebral, ale posléze jsem zvažovala si na personál u mého druhého porodu stěžovat, bylo to fakt chování neskutečné, neprofesionální....
6. bře 2010 v 08:46  • Odpověz
Tak tu slepicarnu neznam, :slight_smile: ale prectu si to :wink:
Lami...do tretice to bude vsechno podle tebe...pokud bude vsechno v pohode jako u holek...a Hugouska si odvezes hnedka domu. Je lepsi, ze Anicka zustane doma...asi by to delalo neplechu, kdyby Jajuse odchazela segra denne pryc, na kterou je zvykla a zustalo by tam to skvrne, se ktrym se vubec nezna...tak se aspon deticky pekne szijou :wink:
6. bře 2010 v 08:54  • Odpověz
Peti jinak s tím očkováním na TBC - řada pediatrů tady léta vyvíjí tlak na to, aby se očkovalo až později, třeba i proto, že řadě dětí se ta reakce po vakcíně dlouho hojí a nemůžou se pak ve 3m očkovat hexavakcínou a nabourá jim to celé schéma....ale má to i spoustu dalších aspektů, imunolog., je to brzo apod....bohužel to ještě nikdo nezměnil, takže v řadě porodnic dřív normálně nechtěli nenaočk. dítě ani pustit!!! (absurdní....) Takže ale počítej s tím, že pokud necháš mimi očkovat tbc později, tak se vám celé schéma pak nejspíš opravdu rozhodí, bc se to hojí fakt dlouho a lege artis do zahojení tbc dítě nemá dostat další vakcínu... (Anča měla první hexu v 7.m, bc jí tbc neskutečně dlouho hnisala...) Ale na Slepičárně je i řada mamin co neočkují, nebo očkují jen něco, tak počítám tam s tím někdo bude mít taky zkušenost...já už tam teď dlouho nebyla, nějak stíhám jen MK :grinning:
6. bře 2010 v 08:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.