• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Dobré ráno,
koukám, že jste pěkný ranní ptáčata:slight_smile:
lami: koukala jsem na fotečky a na tobě těhu nebylo hrozně dlouho vidět :wink:
tat: ty jsi měla malý bříško před porodem, takový skladný :slight_smile:
to mě holky trošičku děsíte tím přístupem v porodnici :frowning2:, tak snad to v pohodě zvládnem, je to ještě tak daleko mě přijde
6. bře 2010 v 09:03  • Odpověz
Saf je to fakt nejlepší, sice pro mamku je to ze začátku záhul, ale já třeba ani nechtěla, aby mi po narození Johanky hlídali Anču prarodiče (ne že by se o to nějak extra drali... :grinning: ), prostě je fakt nejlíp sžít je všechny dohromady co nejdřív, aby se ty starší necítily odstrčené miminkem...navíc malé děti miminko hrozně zajímá, aspoň ze začátku, Anička byla naprosto fascinovaná kojením (teda první 2 týdny mi chtěla při kojení občas sedět na klíně vedle mimi, bc mimi se tulí k mamince, tak ona chce taky, tak to bylo celkem prostorově náročné :grinning: :grinning: :grinning: ), přebalováním miminka (jedna z jejích prvních hlášek, když se jí babi ptala, jak se jí líbí sestřička - "pořád kaká".... :grinning: :grinning: ), tak nějak si na Jáju zvykla dost brzo....žárlení vypuklo mnohem později, když Aničce došlo, že ten plazící se tvor si hodlá půjčovat její hračky....ale taky se to dalo, netrvalo to nijak dlouho. A ke konci těhu jak začla celkem rozum brát, tak se na mimi fakt asi těšila, bc pořád chtěla šahat na bříško, jak se tam Jájucha mele a mazat mi bříško (takže to jsem potom konečně spotřebovala ten krém proti striím :grinning:) Tak jsem moc zvědavá, jak to bude tentokrát :slight_smile:
6. bře 2010 v 09:05  • Odpověz
Beru poprvé jsem do 7.m nosila normální kalhoty :grinning: ale fotky z druhého těhu jsem už smazala, bc se nevešly a to jsem měla pupík mnohem dřív a výraznější :grinning: :grinning:
6. bře 2010 v 09:06  • Odpověz
Jen aby se holky proti Hugouskovi nespikly :sweat_smile: Ale ze zacatku to bude pro ne urcite terno...kazdopadne jestli to bude opravdu Hugous...tak pindik...pipina...pindik...pipina....budes mit na dennim poradku :grinning:
6. bře 2010 v 09:16  • Odpověz
lamia: koukám, že musíte mít doma fakt veselo :slight_smile: to jsou hlášky u vás :slight_smile: . To měla kamarádka taky, nosila bokovky až skoro do porodu. Ještě že mám dvoje, do pasovejch se už dávno nevejdu :confounded:
co plánujete na dnešek mamči? Já byla překvapená jaká tam byla ráno kosa, všechno od jinovatky bylo jak pocukrovaný. Doufám, že se brzo dočkáme toho vytouženýho jara :wink:
6. bře 2010 v 09:21  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile: teda jste toho včera pěkně nakecaly :grinning:

a ohledně tématu o pokojích a sestrách, tak já jsem byla naprosto spokojená, mimčo jsme si klidně mohli dát k sobě do postele, jen teda sestra varovala, že když se mi bude chtít spát, tak raději položit do postýlky, prostě normální přístup, když měla přijít vizita, tak to sestra ohlásila, abych se připravili, skočili na wc a tak podobně....taky se stalo, že když přišlo na řadu koupání a dítě jsem kojila a měla tam ještě muže v 6večer, tak sestra říkala, že v pohodě, až budu moct, tak ať jí zavolám, že ho vykoupeme :slight_smile: ...taky měli mouchy, že jedna říkala něco, druhá něco jinýho...ale to je všude... :sweat_smile:
já jsem si prostě tam nemohla na nic stěžovat, i jídlo bylo dobrý a přitom většina mojich kamarádek říkali, že to tam je hrozný...i teď třeba sousedka co rodila v pátek...já nevím, jestli jsou všechny tak náročný a představujou si nadstandartní péči nebo co :confused: :confused:
6. bře 2010 v 09:25  • Odpověz
jo holky a u nás fuuuuurt sněží a sněžilo celou noc, už musí jezdit radlice, páč se to drží a je to fakt jak zas po vánocích :sweat_smile:
6. bře 2010 v 09:26  • Odpověz
Ojo...to jsi mela fajn...proste lidsky pristup...ale vim, ze ne vsude to tak byva....a jidlo...bud jsou nektere zenske tak rozmlsane...nebo to opravdu stoji za houby...ja v nemocnici byla jen jednou na dva dny a to uz je hodne let zpet a jidlo docela ok...takove jak ze skolni jidelny...zadna extra mnamka, ale jist se to dalo a teple to taky bylo, teda kdyz to teple byt melo :grinning:
6. bře 2010 v 09:32  • Odpověz
ojo: tak to jsem ráda, že to může být někde i v pohodě, a to věřím že bude :grinning:
na netu jsem koukala, že je zas sněhová kalamita, tak koukám, že asi u vás :confounded:
Holky, něják si nevíme rady, šly byste do koupi družstevního bytu? Od začátku jsme chtěli osobní, ale tenhle se nám dost líbí, jdem tam dneska i s našima, jen máme z toho družstevního trochu strach. Tak si nevíme moc rady, převod za 3 roky. Vím, že to sem nepatří, ale..... díky za radu :wink:
6. bře 2010 v 09:35  • Odpověz
s tím jídlem, já byla v nemocnici asi 4x a po každý to tam bylo normální...jo jak ze školní jídelny, ale když se vaří pro celou nemocnici, tak chápu, že to musí být neutrál, aby to chutnalo všem rozmlsaným pacientům :grinning: :grinning: :grinning: a nesnáším takový ty "lepší" z nadstandartů, páč ty si někdy myslí, že i pro ně bude jídlo nadstandartní jak z restaurace :sweat_smile: :grinning: :grinning:

beru, s tímhle nemám fakt zkušenost :confused: a jaký je rozdíl mezi družstevním a osobním??
6. bře 2010 v 09:39  • Odpověz
beru...ja bych do toho sla...vsak kdyby jste chteli byt opustit...muzete prodat prava uplne stejne...my mame v cechach OKD byt (respektive tedka uz RPG nebo komu to vubec patri)...cili co jsme tady ho ani nemuzem pronajimat...platime vice nez ti co maji druzstevni byty ci byty v os. vlastnictvi...a ze by se nekdo obtezoval nejakyma upravama to se rict neda...
6. bře 2010 v 09:43  • Odpověz
ojo: rozdíl, že v družstevním jsem jen nájemcem, byt patří družstvu, ale časem se má nechat převést do osobního. V osobním jsi vlastník ty. Jen se bojíme nějákého vytunelování družstva a pod. Když člověk kouká občas na obč.judo tak pak nevěří ničemu
saf: díky, asi jo, no uvidíme, co taky naši na to, když budou nějáký ty penízky půjčovat
u nás všichni spí, teda přítel a pes :slight_smile: , se maj :grinning:
6. bře 2010 v 09:57  • Odpověz
Beru a psala jsi o koupi a to teda znamená, že ty ho koupíš a stále nejsi vlastník??? :confused: nebo je to, že tam dáš třeba půlku hodnoty bytu a zbytek doplácíš jako nájem a pak se to převede na vás??
6. bře 2010 v 10:50  • Odpověz
Ojo já zastávám názor, že pokud někdo ve zdravotnictví vyžaduje nadstandardní péči, má si jí zaplatit - to jsem taky napodruhé udělala, neb už jsem měla zkušenosti s péčí standardní a po 3 dnech spaní na nemocniční posteli (odhadem tak ze 70.let....) a zejména matraci jsem nebyla schopná nakojit dítě v sedě, bc jsem umírala bolestí zad...zatímco těsně po porodu jsem dík absenci poranění seděla hned a bez jakýchkoliv obtíží. Asi bych jako dr měla zastávat názor co nejdelšího pobytu v porodnici, ale nezastávám....řada praktik se v nemocnici dělá jen proto, že je to zvyk, nejsou nutné...sami neonatologové šílí, že sestry po porodu děti neustále ještě automaticky na novor. odd koupou, přitom je řadou studií a zkušeností dokázaný fakt, že to významně zvyšuje rizika toxoalergických a infekčních kožních komplikací, řada dítek pár dní po porodu červených jak rak a se svědící kůží za to vděčí jen "aktivním" sestřičkám, že pokud se jim nechá mázek jako ochrana na kůži aspoň 24 h, počet reakcí je mizivý.....totéž mytí v úžasné kosmetice Johnson, která se chlubí tím, že dodává skoro do všech porodnic - moje dětská mě už před porodem upozorňovala, že nezná jinou kosmetiku, na kterou by mělo tolik dětí alerg. reakce, že mi doporučuje mít ze začátku jen vodou, mazat ze začátku jen pokud je dítě suché a loupe se a jen sluneč. nebo oliv. čistým olejem z lékárny....po prvním porodu mi na novor. mé hypotrof. a teplotu nedržící dítě stejně vykoupali už první den a namazali nějakým voňavým sajrajtem....logika jak hadr,že?? Největší pražská porodnice....Takhle dlouhý pobyt v porodnici je u nás prostě jen otázka zvyku z doby komunismu a nepružnosti dnešního systému něco změnit. Kdybych měla pocit, že zdravé dítě potřebuje být dalších několik dní pod zdrav. dozorem, nepípla bych a vydržela to jako nutné "zlo"....tenhle pocit nemám a není to tím, že bych byla ta zhýčkaná z nadstandardu, prostě jen mám dojem, že narození dítěte je hluboce intimní rodinná záležitost a pobyt v porodnici tak, jak dnes v řadě z nich ještě vypadá, tenhle zážitek spíš výrazně narušuje, než podporuje...i ta izolace matky od zbytku rodiny v nejcitlivějším období po porodu myslím značně přispívá minimálně k psychické nepohodě řady rodiček - tohle návštěvy nespraví, ani zcela neomezené časem....chci aby si naše dítě od prvních momentů užíval i můj muž, aby jsme ho poprvé vykoupali spolu, prostě to nechci už prožívat v prostředí porodnice, pokud to nebude ze zdravotních důvodů pro miminko nutné...Nechci se hádat, jen jsem to chtěla vysvětlit, proč jsem se takhle rozhodla :wink:
6. bře 2010 v 10:56  • Odpověz
Ach bože, mít z měkkým i, já už mám fakt měkký mozek, samozřejmě mýt :grinning:
6. bře 2010 v 10:58  • Odpověz
Lami, ty jako z mudr prostredi netusis, jestli jako rodic muzu nechat chlapecka brzo obrezat? vim ze v USA se to dela automaticky, pokud nedas zadost, ze nechces, ale u nas?
6. bře 2010 v 11:10  • Odpověz
ahoj holky.chtěla bych se jen informovat jestli nevadí v těhotenství si barvit hlavu?někde sem četla že by se toho melo vyhnout ale nechci chodit jak cipísek.přece jen chci byt mamča krásná :slight_smile:
6. bře 2010 v 11:21  • Odpověz
autor
lami: moc hezky napsané, přesně takto to cítím................já teda jako prvorodička v porodce určitě zůstanu, ale to co píšeš o těch přístupech a zažitých nesmyslných rutinách je bohužel pravda - u nás v porodce se to naštěstí výrazně hne dopředu, takže je to tam lepší, aspon co vím od kamarádek, tak aspon něco.....

peroska: já myslím, že to určitě nevadí, říkala nám i PA, že to neva......já si teda vlasy normálně barvím dál. je jasné, že šampon je lepší, ale i barva může být..................

já mám taky dotaz holky - jdeme dneska na oslavu a bude se i hrát hromadně bowling - mám se zúčastnit nebo se radši distancovat - přece jen s mojí váhou tahat ty těžké koule a házet s něma - jen mě to tak napadlo, co myslíte?
6. bře 2010 v 11:27  • Odpověz
petroska, já si barvila hlavu normálně a teď si jí taky chystám obarvit :wink:

Lami, dík za tvoji výřečnost, ale patřila vůbec mně?? :confused: :sweat_smile: mě je jedno jestli si zaplatíte nadstandart nebo ne a jestli se rozhodnete pro ambulantní porod...to je prostě na každým jak mu to vyhovuje :sweat_smile: zhýčkanost z nadstandartu jsem brala pouze ohledně jídla a že znám pár takových případů.... rozhodně neházím všechny lidi do jednoho pytle jen proto, že si vzali nadstandart, vzala si ho i moje švagrová...proč ne, když se tak cítí lépe, naprosto chápu, že nechtěla nikoho rušit a nikým být rušena :slight_smile:

já jsem jen napsala, co vyhovuje mě a s čím jsem se setkala v porodnici...a sestry nám taky nedoporučovali Jonsons, prcka defakto jen umyli čistou vodou..svlékání, oblékání, sušen, přebalování, to vše nechávali na nás a zbytečně k nám nechodili, pokud jsme nepotřebovali poradit :slight_smile: proto máme také jiné pohledy na tohle :wink:
6. bře 2010 v 11:35  • Odpověz
Lauri, záleží jak se budeš cítit :wink: já hrála bowling ještě někdy ve 20tt :grinning: :grinning: :grinning: a hrála jsem kolik jsem mohla, když už mi pak nebylo dobře, že mě boleli záda nebo i břicho, tak jsem nehrála :slight_smile:

no a myslím, co to tu píšete, tak naše porodnice je na dobré úrovni :slight_smile: i se snaží o přisátí novorozence v prvních 30minutach po porodu, pak ho jen otřou...nemyjou :slight_smile: a jak jsem psala, veškerá péče je na nás a po 4 dnech pouští domů, když prcek přibývá, myslím, že takhle to maj dobře zařízený :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. bře 2010 v 11:44  • Odpověz
autor
ojo: aha, tak já právě nevím no....jestli to nemůže nějak ublížit, když se to zvedá ty koule......

ještě k těm porodkám - opravdu asi záleží na konkrétní nemocnici, a taky personálu, který tam zrovna je, protože co vím od kámošek, tak u nás je to spíš tak, jak píše ojo, určitě nezakazují mít mimi v posteli, návštěvy na pokoj a kdykoli, to přisátí taky bývá prý co nejdřív......spíš mě zaráží, co píšete o nadstandartech - u nás je pod pojmem nadstandart akorát to, že má ženská svou sprchu a wc (případně dohromady ještě s jedním pokojem, kde je taky jedna mamina), a má tam telku a je tam sama, ale postele jsou stejné, a jídlo taky......takže tam je to jen o tom soukromí.....a jestli stojí noc tři nebo čtyři stovky, no tak nějak......
6. bře 2010 v 11:53  • Odpověz
tak dík,tak to risknu a nabarvím.laurinka,byt tebou boul nehraju.sice kterási doktorka v poradně psala že to vubec nevadí když si těhu sem tam zahraje,ale pokud sou nějaké potíže raději se vyhnout těžkému.a navíc jsou i lehoučké koule tak treba to zvládneš ale já osobně bych neriskovala
6. bře 2010 v 11:53  • Odpověz
autor
petroska: no já teda žádné potíže nemám, ale sama bych to nevyhledávala........a mně přijdou i ty nejlehčí koule dost těžké, i když jsem těhotná nebyla. mě jen zajímalo, jestli se nějak nenapínají svaly na břichu.....no uvidíme, spíš se na to vykašlu...........
6. bře 2010 v 11:59  • Odpověz
lauri, já si myslím, že jsi ještě málo tt, aby to nějak ublížilo...ale to je jen můj názor :slight_smile: tak sama vyzkoušej první hru a pozoruj, jestli tě někde píchá a jak se budeš celkově cítit..já taky furt musím zvedat 8kg Tomáše, tak je to defakto to samý :wink: :grinning: rozhodni se až před hrou, buď půjdeš nebo ne :wink: :slight_smile:

a u nás a teda i v Plzni je také nadstandart jen, že tam mají, TV a vlastní sociálku, v lepším případě asi i lednici :slight_smile: a třeba v nové porodnici v Plzni jsou normální pokoje po 2 lůžkach a taky mají vlastní sociálku, neni to nadstandart :sweat_smile: největší výhoda je to soukromí :slight_smile: a u nás ceny ňák 500,- :unamused:
6. bře 2010 ve 12:00  • Odpověz
petroška: kámoška se na to ptala kadeřnice, a barva je teď už šetrnější, je to prý o.k.
laury: já bych určitě nehrála, ale to mluvím za sebe. pobolívá mě teď bříško docela fest, ale jestli nemáš žádné komplikace, tak by to vadit nemělo. Do 5 kg je to úplně bez problému a mamky tady tahaj děti, tak to vůbec je už jiná váha. Ale je to každýho rozhodnutí, jak se cítí
6. bře 2010 ve 12:02  • Odpověz
autor
ojo: asi jo, ale díky za rady holky........

jinak my už teda vyrážíme, tak se mějte pěkne tady.....................a přidala jsem zase další fotečky do alba - resp. udělala nové album jen na fotky z UTZ a fotky bříška.......to s věcičkama je už moc plné.... :grinning: :grinning: :grinning:
6. bře 2010 ve 12:24  • Odpověz
Beru, my jsme v prosinci kupovali družstevní byt. Jednak to bylo o dost levnější než osobní (teda aspoň tady u nás na sev. Moravě :slight_smile: ) a zatím v tom nevidím problém a jsme spokojeni. A taky si myslím, že ho časem i lépe prodáme, právě díky těm cenám, ale těžko říct, co bude za pár let... A na to jestli vytunelují družstvo myslet nemůžeš, to se pak můžeš strachovat opravdu o všechno :wink:
Jinak právě jsem uklidila celý byt, poprvé od toho, co jsem otěhotnněla, jsem schopná něco udělat, žádné nevolnosti, žádné točení hlavy, jsem happy! Doufám, že to dlouho vydrží.
V pondělí jdu na kontrolu... už nemůžu dospat! A jestli bude vše OK, tak si to konečně začnu užívat a začnu taky "blbnout" s nakupováním různých pidi věciček :grinning:
6. bře 2010 ve 12:48  • Odpověz
Vy jste fakt ukecaný :grinning: , já bych do bowlingu taky nešla, já bych vlastně ani nemohla. Včera jsem luxovala a myla podlahu v kuchyni a na chodbě a měla jsem toho plný kecky :rolling_eyes:
ještě jdu dočíst včerejšek
6. bře 2010 ve 12:48  • Odpověz
Ojo já jsem to myslela tak nějak obecně, nejen na Tebe, ale tady v Praze jsou porodnice fakt továrny, věčně přeplněné....kromě toho nadstandardu moc lidský přístup čekat nemůžeš, samozřejmě je to o jedincích, i na obyč odd 6n byly některé sestry k nezaplacení, bohužel v značné menšině...třeba jsem myslela, že opěvované Podolí na tom je líp, ale kamarádka taky přišla s odstrašujícíma zkušenostma...já už kvůli tomu uvažovala i rodit mimo Prahu, moje kamarádka mi hodně doporučovala Neratovice, ale po druhém porodu ve fofr tempu nemám odvahu, přeci jen je to kus cesty a nechci rodit na dálnici :grinning:

Dík škole mám zkušenosti kromě Podolí a Motola v Praze skoro všude, na Bulovce jsem byla na porodnici ve 4.ročníku, v Krči 2 týdny na porodnici v létě na praxi a Apolinář je v podstatě pod mojí alma mater, takže jsem tam měla praxi v 6.r. před státnicema....všude je to ale fakt hrozná masovka, rodiček děsně moc, každý kdo požaduje něco jen trochu jinak je vnímán jako "problémový"...v tomhle je to mimo Prahu fakt lepší. Ale zas pokud je nějaký problém při porodu, je třeba Apolinář k nezaplacení (ostatně proto jsem nakonec vždycky rodila tam...) neonatologie je tam v péči třeba o nedonošence fakt na špičce. Bohužel se ještě v české medicíně nedaří úplně skloubit tu "vědeckou" stránku věci s tou lidskou, ale to není zdaleka problém jen porodnictví a i když částečně ano, není to ani výhradně o penězích, řada lékařů a sester se pořád chová k pacientovi příšerně, pokud takový lékař dělá školitele mladým lékařům, těžko se oni můžou naučit chovat jinak.

Lauri u Apolináře je nadstandard o tom, že jsou 1-2 mamči na pokoji (normoš jsou po 3 ), wc a sprcha na pokoji a hlavně - polohovací lůžko s kvalitní matrací....na standardu jsou mamči po těch 3 plus vždy 2 pokoje mají společné sprchy, wc jsou teda společné na chodbě pro všechny mamči...ale jako ty 3 dny bych to přežila v poho, bohužel tu postel ne, takhle mě v životě záda nebolela a porodem to nebylo....Já bych to s bowlingem tak neprožívala, prcek ještě není tak velikej, tak pokud máš chuť, klidně si běž zasportovat...já taky tahám holky pořád, pokud už člověk má nějaké malé dítě, tak se tomuhle vůbec nevyhne...
6. bře 2010 ve 13:22  • Odpověz
Jinak s tou kosmetikou a umýváním dětí po porodu - psala jsem jen jako ilustraci toho, že ne vše, co se děje s dětmi po porodu v porodnici, je košer....btw tohle nám na stážích na porodce řekl sám šéf neonatologie, že ani jemu sestry kolikrát nevyhoví, když jim řekne, že nemají nějaké mimčo koupat první den...prý argumentují, že ho přece nedají matce "špinavé".......
6. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.