• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
jé holky vy řešíte pověst porodnic já ani nevím jak to u nás chodí budu rodit v Batově krajské nemocnici ve Zlíně ani nevím jaká porodnice tam je
6. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz
Antano tak nejvyšší čas si to zjistit :grinning: Docela dobré je jít do vybrané porodnice potom na předporodní kurz, prohlédneš si sály apod a taťka aspoň ví kam Tě lifrovat když to přijde :wink: :wink: To můj muž ocenil nejvíc, on má totiž dost špatný orientační smysl :grinning:
6. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz
tak jsem vás víceméně dočetla. :wink: Já o nadstandartu nebo tak ještě vůbec neuvažovala, zatím mám problém vybrat si porodnici. Momentálně bydlíme v Praze, ale jak se budem stěhovat do Německa, tak uvažuju o Jablonci. Na konci srpna se přestěhuju do rodného domu a budu vyčkávat....nebo jestli mě to přepadne v berlíně :pensive: , nevim. Nemáte někdo zkušenosti s německou péčí. Jsem z toho zatím docela vyplesklá.

Lami: koukala jsem do albíčka, máš hrozně krásné fotky, pěkné světlo, super záběry....
u mě to s fotkama bude trochu kříž, sice se tu už trochu znám (hlavně beremko), ale co mi tu dost vadí, že ty diskuze a tak jsou docela dost veřejný a nikdy nevíte kdo na vás kouká. Už se mi takhle párkrát stalo, že mě někdo na netu vyhmátl a nebylo mi to moc příjemný.
6. bře 2010 ve 13:34  • Odpověz
zkusím pár kontaktů obvolat kdo tam rodil jak to tam vypadá :wink:
6. bře 2010 ve 13:35  • Odpověz
Suik dík, manžel je vášnivý fotograf amatér, fotí na digitální zrcadlovku :wink: Ale některé málo povedené záběry tam jsou i moje :grinning: V Německu nemám potuchy jak to chodí, ale zkus tady o tom najít diskuzi, je tu docela dost zahraničních maminek :wink:
6. bře 2010 ve 13:37  • Odpověz
Lamio: :slight_smile: , já taky hrozně ráda fotím, zrcadlovku mám taky. Tak se strašně těším až budu moct fotit miminko. To aspoň nebude protestovat. Zatím mám na focení jen kočku a manžela a to není ono. Naposledy jsem si focení užila na táboře nebo u kamarádky.
6. bře 2010 ve 13:42  • Odpověz
Antano ber mě s rezervou, ještě máš čas :wink: :wink: Ale je fakt, že je nejlepší se prostě někoho kdo tam byl vyptat na všechny podrobnosti, plus si zbytek info dohledat na netu, třeba vč. toho jak to probíhá po porodu, jestli dají dítě na bříško mámě, jestli nechávají dotepat pupečník, jestli může být tatínek u všeho, jestli když je mimi ok vám ho nechají ty 2h po porodu na sále (to je doba, kdy tam ženská po porodu musí zůstat, většina porodnic už to umí zařídit, aby mimi mohlo být tuhle dobu s mamčou...akorát u Apolináře nesmí být zrovna zima, že :angry: ), jaké mají procento císařů a epiziotomií (nenech si namluvit, že je nutné nastříhnout každou prvorodičku...), jak jsou zvyklí na porodní plány...a tak podobně...od maminek je pak supr hlavně ta informace o odd šestinedělí.....
6. bře 2010 ve 13:48  • Odpověz
Suik můj muž dokonce kvůli focení Jájuchy koupil lepší model, ne že by o něj nestál už dřív,ale narození miminka byla super záminka, že :grinning: :grinning: :grinning: Ale je fakt, že holky fotí dost, tak jsem ráda za tenhle jeho koníček :wink:
6. bře 2010 ve 13:50  • Odpověz
:grinning: .... záminka je to dobrá. Já bych potřebovala rozšířit objektivy a blesk. Nějak jsem zamrzla na základním vybavení a na to ostatní nebyly peníze. :unamused: Manžel má teď dostat nějakej grant, kterej půjde přes moje podnikání, tak si tam asi něco propašuju :grinning:
6. bře 2010 ve 14:01  • Odpověz
ach jo, mám hroznou chuť na kiwi, ale to znamená vzít si kožich a vyrazit do vánice :angry: .....no nic, jdu na to.
6. bře 2010 ve 14:37  • Odpověz
Suik jak je chuť, tak to se nedá nic dělat....muž už pořídil externí blesk plus nějakou super odrazku blesku, objektivů a filtrů a já nevím čeho všeho tu má plnou brašnu, tak počítám máme dobře uložené finance :grinning: :grinning: :grinning:
6. bře 2010 ve 14:46  • Odpověz
Lami,malej teda reakci na TBC měl suprovou,žádné bouličky,hnis apod.To není důvod,proč to chci posunout.Sem pro rozumnější přístup při očkování,než jaký je tu zaveden,hlavně tedy pro očkování dobrovolné,ne formou příkazu a případných sankcí,když přitom jsou porušovány základní úmluvy a listiny.Prostě není možné děti plošně očkovat jako na běžícím pásu,aniž by si s nimi lékař sedl a sdělil jak pozitiva,tak negativa očkování.Už pouhé alergie a následně zaočkování může vést ke katastrofě!No a přiznejme si že málokterý lékař je dnes natolik zodpovědný,známe důsledky...
Filípek neměl negativní rekce,až na MMR,to bylo docela silný kafe! Tak jsem dala odklad 2.dávky.S mudrou sem se domluvila a klaplo to v poho.
Jinak pod reakci Lamii v 10:56 bych se podepsala.Já doufám,že mi malého nechají zase u sebe 2hodiny po porodu a potom pojedem spokojeně domů.Pokud bych zůstala v porodce,určitě budu trvat na tom,že nechci malé koupat a chci s ním být od porodu 24h
Ojo má taky pravdu.Pokud vidíš že přístup je lidský a krásný,máš fajn spolubydlící,vychází tam personál vstříc,není třeba nic vytýkat.Myslím,že kdyby Ojo vyslovila přání mimčo neumývat,tam by ji vyhověli :wink: Přeju i druhý pobyt ve stejné pohodě.
Mě nosila jídlo maminka :sweat_smile: Jsem vegetarián a nemocnice určitě moje nároky nesplňuje :grinning: Navíc švagrové prý den po porodu naservírovali kedlubové zelí :fearful: Pro mimčo úúžasný! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vlasy si nebarvím chemkama a určitě bych to nedělala ani v těhu.
6. bře 2010 v 15:07  •  3 děti  • Odpověz
Taky sem přidala foto bříška
6. bře 2010 v 15:13  •  3 děti  • Odpověz
Už jsem zpět, kromě snad kila kiwi (ty můžu opravdu ve velkým množství) jsem natáhla domů spoustu vitamínů - jablka, víno, mandarinky, okurku....málem jsem to nedonesla :grinning: .
Tohle fakt můžu ve velkým. Jinak mi nic moc nechutná :confounded:

Mě někdy ta naše lékařská péče fakt zaráží, jako je na dobré úrovni, o tom asi žádná, ale dost mi tam chybí ten lidskej a individuální přístup a taky že je všechno děsně plošný a na běžícím pásu.
Já mám teď trochu problém s testy, myslím podle žádanky, že to jsou ty tripple testy, ještě se na to budu muset sestry zeptat. Když jsem si to zadala do googlu, tak moc chvály jsem na to neslyšela, a že bývají až příliš často falešně pozitivní a zbytečně děsí maminky. Navíc nejsou stopro.
jsem z toho jelen a docela se jich bojim.
6. bře 2010 v 15:19  • Odpověz
petu: hezký bříško, takový máš ještě maličký a vypadá těhotně na rozdíl od mýho :wink: Já mám spíš takový napapaný a nafouklý, než těhotný asi je mimi nějáký větší :grinning:. No dobře, bude to spíš větším přísunem jídla :wink:
6. bře 2010 v 15:20  • Odpověz
Suik,tak na ně nechoď.

Já jsem rodila v Přerově a na porod jsem měla úžasného porodníka i PA.Muž byl se mnou od začátku až do konce,celou dobu jsme byli na boxu sami,PA přišla s porodníkem v pravidelných intervalech zjistit situaci :wink: Jak už šlo do tuhýho,já pořád zavřená ve sprše,mezitim monitory,PA mě pořád chválila,jak se krásně otvírám,manžel mě povzbuzoval.Bylo to moc intimní a moc rodinný,krásný! Ti dva tam vůbec nebyli jako cizí element!
6. bře 2010 v 15:26  •  3 děti  • Odpověz
hezkou sobotu všem :slight_smile:

Petja: hezké bříško máš :wink:

beru: mě také dnes nějak bolí...ale neřeším to, po dlouhé době mám odpočinkový den...dopolko čtení, po o do kina a teď si zas čtu v poloze ležmo...musím si volna užít, zítra máme v plánu jít na návštěvu a za týden bych se měla asi začít učit na státnice :unamused:
6. bře 2010 v 15:55  • Odpověz
Jo mě taky bříško trápí,aj jak ležím mám nějakou citlivou dělohu,njn roste to tam a přizpůsobuje se :grinning:
Včera dopoledne byli kluci venku tak sem vytřela koplet celej barák a fakt sem měla dost,bříško taky.Je to nějaký náročný při tom druhým těhu.No ono to denní tahání malýho tomu taky nepřidá

Ráno jsem s malým zas vyrazila na kole,byli sme krmit koníky a kozenky,ty jo,ale kosa šílená,ráno kolem5h u nás bylo -8! No a jak sme byli na kole,tak tam byla nula.Kdyby nesvítili sluničko,tak bych s ním nejela,ale ono to vyjde nastejno,2h venku,nebo 1 na kole.Doma ho neudržím ani omylem,zima nezima :grinning: A měl super zážitky,nejdřív koníky trochu rozhýbali,vykartáčovali,pak je osedlali a jeli na vyjížďku.My sme jim mezi tim dali tvrdej chleba,dokonce i Filí, akorát měl strach z těch velkých zubů :confused: pak mi je furt předváděl doma :grinning: Chleba pokřoupaly i kozenky a pejsek,všici byli spokojení.Původně sem pak ještě chtěla jet s malým na nádraží,on je totiž vášnivej železničář :grinning: :grinning: :grinning: ale to sem zamítla,páč fičel fakt severák a valili sme dom.
6. bře 2010 v 16:13  •  3 děti  • Odpověz
petjo: uvažuju o tom, a nějaká jiná alternativa? Zase úplně zanedbat to nechci...

Mě dneska taky bolí bříško, to bylo z toho nákupu. Někdy mě to ale docela děsí, po tom krvácení, co jsem měla na začátku. Snažím se dost šetřit, ale někdy taky musím z toho pelechu vylýzt. Poslední dny jsem ale na zabití. Už aby bylo sluníčko :frowning2:

Rennu: ty tvoje kalhoty jsou nádherný, přesně něco takovýho taky sháním, můžeš prozradit odkud je máš? :dizzy_face: dík
6. bře 2010 v 16:33  • Odpověz
Suik,prostě nechat věcem volný průběh.Kontrolní utz di mudr určo dělá a naše maminy a někdy i maminky dnes nepodstupují ani toto.Nemyslím si,že bys mohla odmítnutím něco zanedbat.
6. bře 2010 v 16:39  •  3 děti  • Odpověz
petjo: díky
6. bře 2010 v 16:42  • Odpověz
suik: díky...lituju, že jsem si nekoupila ještě o číslo větší, jsou děsně pohodlný a měli i dlouhý...koukám, že jsi z Prahy, tak to máš v poho...koupila jsem je totiž na mega tržnici na Libuši-tržnice se jmenuje Sapa a těhu gatě tam měli jen 2 prodejci, takže celkem klika :slight_smile:
6. bře 2010 v 17:28  • Odpověz
Petjo:pěkný bříško to moje je víc špekatý se teda nechám od přítele dneska vyfotit a vložím foto do alba
6. bře 2010 v 17:58  • Odpověz
rennu: dík....to je někde v kunraticích? to vůbec neznám.
6. bře 2010 v 18:30  • Odpověz
tak už sem vložila foto ale to moje břicho je samý špek úplně se stydím jako malá
6. bře 2010 v 18:32  • Odpověz
Anta,vypadáš jako super baba,no a krev a mlíko k tomu :dizzy_face: to je přece na hrdost a ne stud.Buď ráda,že jsi zdravá a,že jsi ženská se vším všudy.Každý člověk má kouzlo,i ty ho máš.Ve společném fotu ho vidím obzvlášť. :wink: A jak budeš těhotná dál a dál,bude bříško plnější a zase jinak přitažlivé.Tam ti plave to nejkrásnější děťátko :dizzy_face:
Holky řeknu vám,že ta fota v pasu a fotky ze života,vždycky jsem opravdu překvapená nad skutečným vzhledem.
Rennu,ty mi připomínáš tanečnici Qashu :wink:
6. bře 2010 v 19:30  •  3 děti  • Odpověz
Téééda, krásný pupíky mamči, už se nám zářijovky začínají kulatit :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Já se sice šetřit nemusím, ale jsem pořád šíleně unavená, pokud si po obědě s holkama aspoň chvíli nezdřímnu, jsem mrtvá v 8 večer naprosto totál (jako třeba dnes :grinning: )

Ojo já jsem to nemyslela nijak proti Tobě, to vůbec, jsem moc ráda, že to nevypadá všude jako tady v Praze a jsou i mamči s péčí v porodce spokojené...bohužel prostě ne všude to tak vypadá a není to jen přehnanými nároky maminek, prostě systém.....Jako měla bych se zdravotníků spíš zastávat, neb za tu zodpovědnost co mají (navíc třeba sestřičky to mají často náročné i fyzicky...) jsou vesměs placení dost mizerně (z platu co bych teď po nástupu do nemocnice dostala bych nezaplatila třeba ani hlídání....),ale jak píšu, není to jen o penězích, změnit se musí i myšlení, vztah k pacientům...
6. bře 2010 v 19:31  • Odpověz
Peti já už jsem taky cca o 5 let starší než na té fotce v pasu :grinning: :grinning: Jo jo, čas letí a jeho zuby hlodají, že... :grinning: :grinning:
6. bře 2010 v 19:34  • Odpověz
holky díky :slight_smile:
6. bře 2010 v 19:44  • Odpověz
ahojky!
holky, vy už máte bříška :fearful: já to teda mám možná zkreslený, protože mám nějakou rozšašenou grafiku a roztahuje mi to obraz do šířky, ale stejnak.

taky jsem často překvapená nad rozdílností fotek v pasu a v albíčku. já fotky měla taky, ale pak jsem je z osobních důvodů smazala.. ale podle toho, jak jsem četla, že v novém koníkovi bude moct být album neveřejné, tak si taky nějaký dám.

lam tak to je fakt síla, že z platu doktorky se nezaplatí paní, co hlídá děti. pak to má nějak vypadat...
6. bře 2010 v 19:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.