• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
No holky mě to popravdě ani nenapadlo tu profilovou fotku od registrace měnit :grinning: :grinning: Jinak profi chůva by si za hlídání opravdu řekla víc než co bych vydělala, což mi taky připadalo tristní....a není to jen u absolventů, kolega co promoval rok přede mnou (protáhla jsem si mateřstvím studium) tak pracuje v Praze na chíře a nebýt toho, že si bere služby, tak by měl prý problém zaplatit nájem plus vyjít s penězi na jídlo a to má cca už přes 3 roky praxe....o tom, že by si s partnerkou lékařkou založili rodinu, si prý mužou nechat jen zdát, nejdřív po atestaci, kdy jí ovšem už bude přes třicet......
6. bře 2010 v 19:57  • Odpověz
lami:to je hrůza to zdravotnictví naše je určo na výši a to chtšjí ted at si atestaci lékaři platí no mazec
6. bře 2010 ve 20:01  • Odpověz
ahojky, tak už dítko chrní :slight_smile:

Lami, jj v pohodě, já nejsem urážlivej člověk a beru vše s nadhledem :wink: :grinning: chápu, že v Praze to je jak na běžícím pásu :confounded: ...to jde ale pak těžko, když je tam tolik rodiček a málo sestrer udělat individuální přístup ke každé rodičce :sweat_smile:
švagrová rodila v Podolí, vyprávěla mi, jak musela malýho vážit před kojením a po kojení a musela zapisovat kolik vypil...což teda u nás se nepraktikuje...říkala, že by spíš byla ráda, kdyby to po nich taky nechtěli, páč ji takhle stresovali, že malej nepřibírá podle jejich představ a tak :frowning2: takže fakt vyhlášená nemocnice, ale taky má mouchy...
a já si teda taky myslím, že je to hodně o přístupu nás rodiček k sestrám, já jsem byla na všechny milá a prosila je o rady a všechny ochotně vyhověli...ale třeba ta spolubydlící na ně štěkala "ukažte mi tohle a jak se dělá tohle" tak se taky ty sestry netvářili na ni moc mile...což chápu a když jsou pak z někoho takhle vytočený, chápu, že se pak nemůžou hned přepnout zas na úsměv :sweat_smile: práce s lidmi je nejhorší...

petja, hezké bříško

:slight_smile:
6. bře 2010 ve 20:03  • Odpověz
No tak ty Lami určo vypadáš jen líp a líp,mateřství ti moc svědčí!
6. bře 2010 ve 20:03  •  3 děti  • Odpověz
to taky nechápu, proč mají lékaři a hlavně sestry tak nízké platy :astonished: :astonished: :astonished: přitom jejich práce je velice potřebná...a pak se poslanci diví, že sestry utíkají za hranice :zipper_mouth:

já už mám taky vidět dost bříško...zítra ho taky blejsknu :grinning: :grinning: :grinning:
6. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz
Antano nově se platí jen za atestační zkoušku, což není taková pálka, za předatestační přípravu ovšem řada lékařů platí už dávno, bc potřebuješ stáže i z jiných oborů, než který děláš - často si to nemocnice prostě nechá zaplatit, že jim tam budeš pracovat. Plus odborné semináře atd...taky něco stojí, systém předatestační přípravy se navíc vloni změnil (náplň jednotlivých oborů před atestací, tzv. kolečko...) do ještě nevýhodnějšího pro začínající doktory, už se v některých oborech objevily i petice apod za změnu, ovšem ze strany ministerstva zatím naprostý nezájem, byť i někteří odborníci uznávají, že nový systém byla chyba, že za podmínek co tu teď panují pro začínající dr povede k ještě větší migraci i nezkušených doktorů do zahraničí. Je to bída, skoro bych měla doufat, že se to změní než nastoupím do práce, ale prý nemáme během dalších 5 let počítat s nějakou větší změnou předatest. příprav :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2010 ve 20:06  • Odpověz
Jo u nás se prej taky váží děti před a po kojení,já jsem to jednak nevěděla,jednak bych to ignorovala.Stačilo,jak mě na šestinedělí strašili,že když nepřibere tolik a tolik,nepůjdeme domů :angry: Tomu sem se taky musela zasmát.Na šestinedělí nebyly moc milé sestry :zipper_mouth: Zájem o stav mého kojení měla snad jen jedinná :unamused:
6. bře 2010 ve 20:07  •  3 děti  • Odpověz
Ojo a budeš se fotit zase v tom skělém puntíkatém topu? :dizzy_face:
6. bře 2010 ve 20:08  •  3 děti  • Odpověz
naše porodnice má ten titul Baby Friendly Hospital...nebo tak nějak a tam dodržujou ty zásady kojení...což bylo fakt vidět, všechny se zajímali, jak mi to jde, jestli mě to bolí, radili způsoby...a to dokonce i pediatr, přinesli klobouček na vyzkoušení a tak :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: fakt jsem byla mooooc spokojená :slight_smile: a taky jsem chápala, když na odd byla asi než jen jedna sestra, že mi v rychlosti ukázala a pak odešla k jiné do pokoje a pak se vrátila....zatímco moje spolubydlící při jejím odchodu řvala na celý pokoj, jaká to je k****, že jí to neukáže, když to nikdy nedělala :unamused: :zipper_mouth:
6. bře 2010 ve 20:11  • Odpověz
petja, no nejdřív jsem myslela, že budu mít jiný, abych odlišila bříška :slight_smile: ale nakonec budu mít ten puntíkatý, aby byl dobře vidět rozdíl mezi prvním a druhém těhu :grinning: :grinning: :grinning:
6. bře 2010 ve 20:12  • Odpověz
Ojo tak to je u Apolináře naprosto zajetý standard, že se dítko prostě "musí" zvážit před a po kojení a zapsat všechno, čůrání, kakání....běda, když to mamča nedělá :angry: Mě třeba holky pily krásně a laktace jela šíleně brzo, takže jsme v podstatě od druhého dne kojily i třicítky na jedno pití, ale třeba právě té mamče z mého pokoje se rozjížděla laktace mnohem pomaleji a byl to pro ní šílený stres pořád vážit a nic moc výsledek, přitom ale z obecného hlediska se to u ní taky rozvíjelo úplně v rámci normy, fakt z toho byla nešťastná....na nadstandardu to bylo navíc v poho, že digit. váha byla hned vedle přebalováku, takže to měl člověk po ruce, ale na standardu jsi navíc musela i v noci s mimčem na zvážení na chodbu - společná váha pro víc pokojů a někde byly jen takové ty staré váhy se závažím, no umíš si asi představit, jak na tom člověk váží miminko třeba ve 3 v noci.....fakt lahůdka.... :grinning:
6. bře 2010 ve 20:13  • Odpověz
lamio:na ministerstvu sedí idioti kteří neví o zdravotnictví budto nic a nebo vymyslí hovadinu jako prase mi to jako sestry máme podobně na houby ted už všeobecné sestry ze střední zdravotnické školy nevzejdou jsme zdravotnický asistent na sestru musíš studovat další 3 roky na vysoké škole takže celkem studuješ 7 let no to je mazec,jako sestry upřednostnují lidi z gymplu a nebo z jinných škol myslím si že nemůžeš srovnat sestru ze zdravky po 4 letech a holky z gymplu co si udělá 3 roky a je z ní rázem sestra možná je to jen můj názor ale na ministerstvu mají bordel jako prase
6. bře 2010 ve 20:13  • Odpověz
jo a jestli jste koukali do alba, možná jste si všimly, že jsem měla na sobě erární košili...svoji jsem ani nevytahla, páč ty očistky mi pravidelně košili trochu ušpinili a dokonce mě jednou Tomáš počůral :grinning: :grinning: :grinning: tak jsem si radši každé ráno brala hezky čistý erár :grinning: :grinning: :grinning:
a radši jsem sem nedala fotku obličeje po porodu, páč to byste se lekli, oteklá, flekatá...fůůůůůj :sweat_smile:
6. bře 2010 ve 20:15  • Odpověz
Lami, to bych nechtěla to vážení :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

tak já se pro dnešek loučím :slight_smile: páá a dobrou všem :slight_smile:
6. bře 2010 ve 20:17  • Odpověz
Antano není to jen Tvůj názor, holt když teoretici dělají pravidla pro praxi, že ....

Ojo já bych hlasovala za focení v těch květovaných šatičkách z 38.týdne, ty mě okouzlily, fakt krásný bříško!!! Ale jak jsi tyčka, tak to na Tobě i prvně bylo docela brzo vidět...no já jsem teď zvědavá na sebe, jak to bude napotřetí :grinning:
6. bře 2010 ve 20:17  • Odpověz
jo holky, tak mi taky vážit před a po kojení a zapisovat. taky čárky na čůrání a čárky na stolici. mě to ale nevadilo, protože já neměla mlíko jen fakt trošinku a takhle jsem mohla sledovat jestli už se tvoří nebo ne. u mě bylo zvážit, nakojit zvážit a pak zbytek dávky um.
6. bře 2010 ve 20:18  • Odpověz
Laterno a rozkojila si se ještě po přidávání UM??? Já myslela, že v porodce se dokrmuje jen pasterizovaným MM z banky, pokud je to teda nezbytně nutné...ne že by byl rozdíl z hlediska vlivu na laktaci mezi dokrmováním MM a UM, ale překvapuje mě to, fakt jsem myslela že dávají jen MM
6. bře 2010 ve 20:21  • Odpověz
Laterno teď mě tak napadá, jestli jsi náhodou nepsala na začátku těhu, že ještě kojíš...sorry, já v tom mám nějaký zmatek :grinning: :grinning:
6. bře 2010 ve 20:22  • Odpověz
ne u nás dávali bebu. rodila jsem v sobotu a až ve středu mi začlo 10ml mléka z obou prsou! :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale já ho chudáčka mordovala nasuch klidně půl hodiny a pak jsem mu dala um. doma na mě visel furt a nakonec to mlíko pustilo. štěstí, že byl janko takovej savec, poněvač kdyby to se mnou vzdal, tak asi nekojim.
6. bře 2010 ve 20:24  • Odpověz
Jo kakání a teplotu tu sem taky zapisovala bez problému ale pod tlakem zapisovat váhu? Stejně si ho zvážli když se jim zachtělo.Filda ale třeba nesnášel to světlo,jak všude svítilo,bylo to na něm úplně vidět,jak je z toho nervozní!

Košili erární jsem měla taky a byla sem s ní moc spokojená,mohla sem se převlékat jak se mi chtělo a byla příjemná
6. bře 2010 ve 20:27  •  3 děti  • Odpověz
No mě právě to právě překvapuje, bc by se pokud je naděje, že se mamča rozkojí, nemělo na dokrm dávat UM ale právě to pasterizované MM, aby se dítko zbytečně takhle brzo nesetkalo s kravskou bílkovinou apod...když je šance na kojo...Někdy je ten nástup fakt opožděnej, ale na druhou stranu jste s Jankem krásný příklad toho, že pokud se fakt chce, tak to jde, určitě to nebylo jednoduchý ani pro jednoho z vás....
6. bře 2010 ve 20:28  • Odpověz
Dobrou noc holčiny!
6. bře 2010 ve 20:29  •  3 děti  • Odpověz
Jo košile jsem taky používala erární, poprvé jsem byla zezačátku zmatlaná od očistků imrvére, běhala jsemdo sprchy a pro čistou košili snad á 2h...podruhé to bylo v pohodě, krvácela jsem hodně na sále (psala jsem tu ten zážitek s hematomem při porodu placenty, že :grinning: :grinning: ) a pak už docela únosně, od třetího dne jen velmi decentně....ale doma taky peru furt, tak holt kdyžtak otočím pračku navíc, to mě nezabije :wink:
6. bře 2010 ve 20:31  • Odpověz
Holky já se taky loučím, už mi tu padají víčka na klávesnici....asi zítra zas po obědě zalezu do pelíšku s holkama, fakt to bez toho nějak nejde, moc doufám, že až začne jaro, tak ožiju a přestanu být pořád tak chcíplá...po 8h spánku mám ráno pořád pocit, že jsem v noci přehazovala uhlí a oka nezamhouřila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale já byla v těhu vždycky unavená, tak čemu se divím :grinning: :grinning:
6. bře 2010 ve 20:33  • Odpověz
lam to nevím. mě to ani nenapadlo, že se dává mm. hlavně jsem byla hotová z toho, že měli tu bebu hotovou v lednici v obrovských flaškách a vždycky mi ulili do flašky potřebný množství a přitom všude čtu, že se má um připravovat vždy čerstvé :rolling_eyes:

taky mi po porodu janka vzali do inkubátoru, ale jen asi na 3 hodiny, protože jsem rodila v noci a ráno mi ho dali, ale donesli ho s dudlíkem. to jsem fakt nepochopila.

já asi neměla mlíko, protože jsem se i sama vystresla. janko už pořát brečel hlady, už 2 dny bez tekutin já zoufalá, furt jsem myslela jen kdy už konečně bude to mlíko, to byla jediná myšlenka v hlavě. no a pak jsem to nevydržela a šla jsem za sestřičkama, ať mi pro něj něco dají. jinak by si mě snad nidko nevšiml. nešla jsem dřív, protože jsem furt jen myslela na to, že už se mi to mlíko musí spustit a taky jsem nevěděla, jestli se může něco dát. prostě trubka.

petjo dobrou
6. bře 2010 ve 20:39  • Odpověz
holky loučím se dobrou noc
6. bře 2010 ve 20:50  • Odpověz
Dobré ráno maminkám i bříškům...

Musím vás dočíst, dokud to u nás ještě všechno spí... :wink:

Oji, u nás se taky musí v porodnici dítko před a po kojení vážit a pak to hlásit sestrám... Mě ze začátku chválili, že nakojím dost, ale za tři dny už jim to nestačilo... :unamused:
7. bře 2010 v 07:54  • Odpověz
dobré ránko jé u nás už sněží ach jo ta zima neskončí :frowning2:
7. bře 2010 v 08:11  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
Vy jste se tady včera zas rozjely :wink: Já jsem holky teda teď taky vyřízená, chodím spát v 8. Takže večerní program se mě poslední dobou něják netýká :unamused:
antana: hezký bříško, ale taky jsi už pár týdnů přede mnou :slight_smile: Myslím, že za chvíli tě dohoním :grinning:
co máte v plánu na dnešek? U nás bordel kam se podívám, tak mě nějáký úklid asi nemine, a chystám se podruhé v životě dělat rajskou, tak jsem na to zvědavá :grinning: Včera jsem dělala čočku, a to byl patent na lepidlo :wink:
7. bře 2010 v 08:13  • Odpověz
já se dneska chystám žehlit a odpočívat na oběd jdeme k přítelovým rodičům tak mám dneska klid :slight_smile:
rajská hmmm tu bych si taky dala to jsem dlouho nevařila
7. bře 2010 v 08:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.