• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Antano, děkuji, si mě uklidnila.....moje nervíky pracovaly o víkendu o stošest......
8. bře 2010 v 07:06  • Odpověz
A co studuješ za obor? Přeji ti ať ti to ve škole rychle uteče...........já jsem v práci, a budu tu dnes asi do tří.......chodím na šestou, tak vstávám dost brzy.....ale taky na druhou stranu chodím zase brzy spát........včera jsem usnula o půl osmé :slight_smile:
8. bře 2010 v 07:08  • Odpověz
Krásné ráno, hezký den všem maminkám a bříškám :wink:
8. bře 2010 v 07:33  • Odpověz
vopicka:studuju zdravku,ale do školy se mi nechce pokaždé :slight_smile:
8. bře 2010 v 07:41  • Odpověz
antana : však mi do práce také né :grinning:
jak budeš ještě dlouho studovat?
8. bře 2010 v 08:17  • Odpověz
ještě 3roky :frowning2:
8. bře 2010 v 08:19  • Odpověz
tý jo, to pak bude asi zápřah s mimískem :astonished:
8. bře 2010 v 08:21  • Odpověz
jo to bude hlavně od září začínáme chodit i na praxi tak to bude veselé budu muset dohnat půl roku praxe co zameškám,nesmím na praxi do půl roku dítěte takže to bude veselé,ale naštěstí je moje sestra na mateřské tak mi bude hlídat
8. bře 2010 v 08:23  • Odpověz
s předchozí diskuze si pamatuju, že jsi dělala na onkologii.......tak tento obor studeješ dá? tak to bych chápala, že se tam nesmí na praxi do půl roku dítěte.........
moje sestra je taky na mateřské a dokonce jsme zůstaly bydlet obě v naší rodné vsi, tak v tom vidím také plus
8. bře 2010 v 08:35  • Odpověz
Dobré ráno, pupíkatý... :grinning:

Uf, tak už jsem vás dočetla... :slight_smile:
8. bře 2010 v 08:40  • Odpověz
Vopicko, vítej. Ještě jsem tě tu neměla možnost potkat... Asi jsi mezi námi nová... :wink:
jo jo já studuju klasickou zdravku a tam je to omezené ministerstvem že matka musí být s dítětem do 6.měsíce asi k vuli kojení atd..
Anty, ahoj... A to je omezené jen na zdrávce, nebo obecně, když studuješ, tak pak "nesmíš" do školy nebo na praxi kvůli zájmům dítěte?
8. bře 2010 v 08:42  • Odpověz
tatarina.......ahojda, už jsem se tu párkrát vyskytla, ale moc jsem nepřispívala.....mám k dispozici net pouze v práce :wink:
8. bře 2010 v 08:42  • Odpověz
antana.........aha, díky za info, tak už jsem zase o něco chytřejší......... :sweat_smile:
8. bře 2010 v 08:43  • Odpověz
já myslím že je to jen omezené na zdravce k vuli praxi děláš v infekčním prostředí
8. bře 2010 v 08:43  • Odpověz
aha, tak to jo... Vopi :wink:
8. bře 2010 v 08:44  • Odpověz
hmm, to je fakt, je to rizikové prostředí celkově pro tebe a miminko, nejen na jednom konkrétním oddělení
8. bře 2010 v 08:45  • Odpověz
No, to je pravda, můžeš chytnout nějakého bacila a pak ho doneseš domů a přeneseš to na to malý robátko...
8. bře 2010 v 08:52  • Odpověz
Vopi a odkud zhruba jsi? A čekáš první mimčo? Asi jo, co? :wink:
8. bře 2010 v 08:53  • Odpověz
no nic holky jdu se chystat a vyrazím do školy tak se tady mějte objevím se až večer
8. bře 2010 v 08:56  • Odpověz
tatarina..........jsem od Hradce Králové, zde pracuji, jsem tu v týdnu u přítele a na víkend jezdíme do mé rodné vísky, kde mám byt,,,,,,
.......jojo, čekám, jsem z toho celá vykulená......ještě že se tady mohu poradit.......viz. první můj dnešní příspěvek....
a co ty? koukám, že už čekáš druhého mimíska? jak jsi měla první těhotenství a jak ho prožíváš teď?
8. bře 2010 v 08:57  • Odpověz
antana....hezkého dne ti přeji
8. bře 2010 v 08:57  • Odpověz
Anty, pa pa. Ať ti to rychle uteče. My za hodinku půjdeme s Ondym do školky na divadýlko. Už se těšíme... :grinning:

Vopi, jo, už druhý, myslela jsem si, že čekáme holčičku (stejně jako teď), ale teď už si to necháme říct... :wink:
První těhu docela v pohodě, přibrala jsem jen 8 kg a měla jsem mini bříško. Nevolnosti jen slabý, žádný zvracení, to mám v tomhle těhu horší... Při Ondrovi vím, že mi moc nechutnalo a musela jsem se do jídla strašně nutit, jen jsem se mohla utlouct po mandarinkách, pomerančích a pomer. džusu. Zvládla jsem na lačno k snídani celej litřík toho 100% :sweat_smile: Dělalo mi to moc dobře... :sweat_smile: :slight_smile: Pak mě manžílek s průjmy a křečemi v břichu odvezl jedno krásný odpoledne do porodnice, a tam si mě v 35. tt nechali, hlídali mě, pak zjistili, že malej je trošičku menší, než by měl být a už moc nepřibýrá, taky zjistili v těhu cukrovku, tak mi začali porod vyvolávat a po dvou dnech mě řízli císaře kvůli malýho ozvům... Takže Ondy se narodil v 37. tt jako hraničně zralý, 2,66 kg a neudržel teplotu (což je často problém u novorozenců do 3 kg). Takže 2 dny na JIPce, pak na šestinedělí a pak ještě pár dní s malým na neonatologii. Doma jsme ale byli docela brzo... Asi týden po porodu, už přesně nevím... Jo a ještě jsem po tom císaři měla problém s kojením.... Z porodnice jsme odcházeli s naordinovaným Nutrilonem, protože mě prostě mlíčko neteklo... A to jsem si pak v šestinedělí stejně užila 39 horečky a zánět prsu... :rolling_eyes: :slight_smile:

Takže tak ve zkratce... :grinning:

Jo a asi rok po porodu mi zjistili celiakii, což je "dáreček" po těhotenství s malým. Je to autoimunitní onemocnění a když bych snědla něco s lepkem, tak mi to "rozežere" střeva a pak mi to "rozhodí celý tělo". Nemoc, kterou jsem si v sobě nesla, ale projevila se až po zátěži = po těhu. Takže celoživotní přísná bezlepková dieta... :rolling_eyes: Proto jsem pak ke konci těhu měla křeče a průjmy a malý špatně v bříšku přibíral a asi taky proto jsem nemohla kojit... Snad to u druhého dítka s dietkou bude lepší...
8. bře 2010 v 09:10  • Odpověz
Jéje, ta moje čeština... Nezlob se, ale malej tady do mě pořád něco hučí... :slight_smile:
8. bře 2010 v 09:11  • Odpověz
tat: to by bylo super, kdyby se vám povedl páreček, budu ti držet pěsti :slight_smile:
Jé, tak to sis teda v prvním užila, teda na konci........ :frowning2: ..............no hlavně, že vše dobře dopadlo a jak to tady občas sem tam čtu, tak váš Ondrášek je šikulka a ve školce to krásně zvládá :slight_smile:
Celikalii mám spojenou pouze s bezlepkovou dietou, bohužel o tom nic moc jiného nevím.......jak doma vaříš? vaříš na dvakrát? Nebo manžel s tebou jí bezlepkově?
8. bře 2010 v 09:21  • Odpověz
ahojky!
já chci jen reagovat na ty těhotenský chutě, co se tu rozvádí, páč mě občas hrozně pobaví, jak jsou ty chutě společný. s jankem jsem totiž taky likvidovala sáčky a sáčky gumovejch medvídků, ač normálně to nejím. taky běžně piju čistou vodu a teď do sebe liju jednu krabici džusu za druhou a taky mě pobavila lam jak psala o tresce, páč tu jsem nejedla několik let a teď v těhu jsem jí musela mít a taky někdo psal o krupičný kaši, tak tu jsem taky každej den večeřela při jankovi :grinning:
8. bře 2010 v 09:22  • Odpověz
Vopi, no celou dobu jsem si pochvalovala, jak je to těhu v pohodě, chodila jsem dlouho do práce a pak to dopadlo takhle...

Jo to jsem ti ještě zapomněla napsat, že u malýho v porodce našli vrozenou srdeční vadu, takže ještě takovej "bonbonek". Máme neuzavřenou přepážku mezi komorama, asi 3 mm škvírečku, ale žádný problémy s tím nemáme, jen malýho musí hlídat dětský kardiolog... :wink:

Jo, dřív se o celiakii moc nevědělo. Nejhorší na tom je, že třeba oproti silným kuřákům, co si vlastní vinou uženou rakovinu plic a pak se na náklady zdravotních pojišťoven komplikovaně léčí, tak my, celiatici zatím nedostáváme téměř žádné peníze od pojišťovny (já vůbec žádné) a nemoc jsme si nezpůsobili sami. U nás v ČR se zatím bezlepkové jídlo nebere jako lék, přitom na tuhle nemoc žádný jiný lék není... Na Slovensku se už některé potraviny dají zakoupit přímo jako léky v lékárnách a zdravotnictví jim něco přispívá na léčbu...

Vařím většinou pro nás pro všechny. Třeba jako včera koláč z bezlepkové mouky, to si pak dáme všichni. Když dělám omáčku, zahustím si ji "svoji" moukou a přílohu si musím udělat zvlášť, třeba uvařit bezl. knedlík, nebo kukuřičný těstoviny. Přece jen to dost leze do peněz. Nejlevnější bezlepková mouka stojí 1 kg asi 80 Kč, balíček 250 g těstovin od 35-140Kč dle druhu, výrobce a použitých surovin!!! :unamused: Chleba si peču svůj, ale aby byl poživatelný a jakž takž chutný musím smíchat 4 druhy různých moučných směsí. Ale peču ho tak 1 x za měsíc, jinak jsem na křehčených kukuřičných chlebíčcích, rýžových jsem se ze začátku přejedla a už mi moc nechutnají...
8. bře 2010 v 09:31  • Odpověz
Laty, mě třeba šíleně chutnali špagety, jsem si je dělala třeba ob den... :grinning:
8. bře 2010 v 09:32  • Odpověz
tat to jsou teda pálky ty mouky, ale štěstí, že se to dělá a můžeš si občas dopřát, protože si nedovedu přestavit, že bych nemohla jíst nic, kde by byla mouka, to by byl naprd život. akorát se tě asi moc netýká zajít si někam na oběd nebo si něco koupit u stánku nebo zákusek prostě na co máš chuť, že.

špagety miluje můj muž a jelikož mu je musím dělat neustále tak já je už moc nejím. ale malej tu lásku zdědil po něm, protože jak jsou špagety, tak u něj stojí a řve ham ham! a láduje to do sebe jak žížaly :grinning: tuhle jsem koukala ve zdravé výživě, že prodávali dětský kečup, sice stojí malá sklenička asi 50, ale mu ho asi koupím a uvařím mu je.
8. bře 2010 v 09:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.