• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Laty, no venku to je někdy problém, prostě jsem si zvykla, že když mám hlad, tak max. banán nebo nějakou čokoládku, radši s sebou něco nosím v kabelce...

No, nejde jen o vysloveně moučný věci, ale jde i o jogurty, zakysaný smetany, sýry, salámy, prostě všechno. Problém je někdy i s kořením, takový ty různý směsy... Jo a o nějakých polívkách ze sáčku a polotovarech si můžu nechat jen zdát. Max. si koupím v prodejně zdravé výživy směs na bezl. knedlík nebo na koláč, ale to se povětšinou moc nedá žrát... Ale už jsem si docela zvykla a když mám fakt absťák, chodím si aspoň čichnout k rohlíku... :sweat_smile:

Kečup mám domácí, tchýně vyráběla, ale moc mi nechutná, udělala ho dost sladkej... Jo, normální kečupy taky abych hlídala, pšeničný škroby jsou fakt všude...
8. bře 2010 v 09:59  • Odpověz
No nic, holky, já se prozatím loučím, jdeme do té školky na divadlo... Ale mám sto chutí dnes zůstat doma, malýmu za trest... Dnes docela vyvádí... Oběd máme uvařenej ze včera, ty roštěnky s rýží... :wink: Pa pa
8. bře 2010 v 10:00  • Odpověz
ahojda mamči :slight_smile:
tat: tak to tě teda obdivuju, že to bereš takhle s nadhledem, ale co jinýho ti zbývá, viď :unamused:
Já razím za chvíli k dr., tak jsem zvědavá jak dopadnem.
tak zatím
8. bře 2010 v 10:16  • Odpověz
tat.......nemáš to vůbec s tím stravováním jednoduché.............u nás v Hk občas chodím do makrobiotické jídelny, hradečandy budou jistě vědět (Bazalka).......a tam mají v denním menu alespoň jedno jídlo bezlepkové.....dnes tam za chvíli půjdu, tak si na tebe vzpomenu :slight_smile:
jo, nad našim zdravotnictvím občas kroutím hlavou.......a to se netýká jen příkladu uvedným tebou....
8. bře 2010 v 11:27  • Odpověz
Tak jsme zpátky ze školky, měli to zase hezký. Dneska to bylo nějaký jiný divadýlko, který jsem tam ještě neviděla... :wink:

To je fakt, co jinýho mi zbývá z bezlepkovkou. Máme tady sdružení jihočeských celiatiků a už je nás docela dost... Tam se dají nasbírat rady a zkušenosti. Místopředsedkyně je kamarádka. A po té, co celiakii zjistili i tříleté vnučce prodavačky od nás z obchůdku, tak třeba u nás v jednotě seženu bezlepkovou strouhanku... :grinning: Ale samozřejmě i v tom našem obchodě jsou omezený výrobceme, co jim dováží, takže tady všechno i přes velkou snahu neseženu. Ale je fajn, že mi prodavačka hlásí už dopředu třeba kterou šunku můžu jíst i já... Předáváme si takhle zkušenosti :wink: Nedávno jsem jim dávala recept na rohlíky... :sunglasses:

U nás jsou taky podobný restaurace jako uvádíš, ty, Vopi. My máme Zeleninový bar, kde vaří z biopotravin a vaří i pečou bezlepkově a případně i pro jiný sdružený alergie. Mají pořád plno. Jinak kamarádka má taky podobnou malou restauraci Spirála a pak ještě je tu jedna nová a ta už je větší a luxusnější, nedávno otevřená, jmenuje se Symbióza. Takže na oběd třeba od mudr. si mám kam zajít :wink: Je to přímo na velkým náměstí, tudíž dostupný fakt všem...
8. bře 2010 v 11:50  • Odpověz
Beru, držíme palce :slight_smile: Určitě bude všechno naprosto v pořádku a uvidíš mimíska :dizzy_face:

Já musela dát malýho už spát, páč byl strašně upruzenej, to se fakt nedalo. Ale už ve školce zíval, tak snad to bylo jen únavou... :rolling_eyes: Jsem mu řekla, ať se probudí s lepší náladou. Říkal, že jo... :grinning: :sunglasses:

No nic, mamči, jdu uklízet. Synáček měl ráno housku a mám drobky fakt všude a to jsem včera večer vysávala a vytírala.... :frowning2: Pak tu mám ještě žehlení, ale to se mi taaaak nechce.... To mám tak nerada... Už aby byla časem sušička... Stejně to nemám ani kam věšet, nedávno se mi rozbil sušák, tak to mám tak provizorně.... Až venku doděláme zahradu (srovnáme terén a tak), přidělá mi mužík takovej ten rozdělávací kulatej sušák ven, ale zatím není, kam strčit. V tom jejich stojanu v zemi mi nedrží. Chce to fakt zabetonovat...
8. bře 2010 v 11:55  • Odpověz
Ahoj holky. Jsem se sem o víkendu vůbec nedostala, tak píši až dnes. Dívala jsem se do některých Vašich albíček že už začala nákupní horečka. Já ještě nic nemám, tak asi budu muset už taky něco koupit alespoň jen tak pro radost.

Rennu: tak jsem koukala do alba a moooc hezké fotečky.

Antana123: kočárek fakt super. Podle mého vkusu, ale holt žádný takový pro dvojčátka nevyrábí.

Zatím pá - půjdem uvařit nějakou mňamku:o)))
8. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz
Ahojky kočky.
Tak jsem po kontrole u Dr. Zatím všechno vypadá dobře! Mám už i těhu průkajdu! :dizzy_face:
8.4. jdu na kontrolu a 22.4. máme objednaný 3D :wink:
8. bře 2010 ve 12:48  • Odpověz
tak návštěva u dr. byla velmi rychlá, ráno jsem tam volala, a že je tam hodně lidí, ať nechodím. Nedalo mi to, a jela jsem před polednem, no fronta u kartotéky až ven, tak jsem to otočila. Ve st zkusím další kolo, děkuju za držení palečků :slight_smile:
vopička: jo jo, bazalku znám, jsem přímo z HK :slight_smile: . A ty?
8. bře 2010 ve 12:51  • Odpověz
Jinak termín porodu 28.9.2010 :wink:
8. bře 2010 ve 13:05  • Odpověz
eliska - gratuluju ke kontrole a k prukazce! ja ji furt nemam a je to takovy zvlastni, ze jsem jako porad "netehu" :slight_smile:

suik - taky jsem tak vyrizena, snad se to zlepsi! co se stalo ke konci svatby, ze to bylo fajn az na ten konec?

tat - teda to mas fakt tezky s tou dietou, zdravej clovek a najednou tohle.... to si clovek vubec neuvedomi, jaky ma stesti, ze je zdravej.... (dokud je)
8. bře 2010 ve 13:09  • Odpověz
Holky, tiše závidím. Jdu taky dneska po měsíci a jsem jak na trní, jdu až 15.45, ještě, že jsem v práci a nemám moc čas na to myslet, ale ty hodiny vůbec neutíkají :angry:
Pak dám vědět, jak jsem dopadla...
8. bře 2010 ve 13:10  • Odpověz
eveluska: Neboj brzy jí mít budeš! Je to krásný pocit! :wink:
discreet: Neboj bude všechno v pohodě! :wink: :dizzy_face:
8. bře 2010 ve 13:25  • Odpověz
Ahoj ve spolek,
teda holky..něco na mě leze :frowning2: už v noci jsem se vzbudila s plným nosem a bolavým krkem...6 hodin výuky ve škole mi moc nepřidalo, tak jsem si koupila vincentku, citron, zázvor, ruším doučka a jdu ležet..pekelně mi k tomu třeští hlava a navíc kolegyně v kabinetě je taky nachcípaná, tak snad mi zítra bude líp, jinak tradá k lékaři... :frowning2: :frowning2:
Vopička: Bazalka v Hk je fajn..jednou jsem tam koupila manžovi na truc (už nevím proč)) celozrnné koláče, různé druhy s tím, že ho zaručeně naprdnu a on mě převezl, ptž mu moc šmakovali a čas od času tam pro ně chodím :grinning:
8. bře 2010 v 15:11  • Odpověz
beru: tak si musíš přivstat a jít tam hned ráno no...k obvodnímu musím dělat totéž, ptž jinak má furt plnou čekárnu
8. bře 2010 v 15:13  • Odpověz
Rennu, tak to na tebe určitě prsknul někdo ve škole... Tak se brzo uzdrav... Vincentku jsem taky před nedávnem pila a docela mi chutnala. I malýmu :sweat_smile:
8. bře 2010 v 15:25  • Odpověz
Jo Rennu, jak máš vybranej ten přebalovák v albíčku, hodně podobnej mám... :slight_smile:

Akorát bacha na ty plastový kolečka... Já ho teda mám z druhý ruky a byl v hodně dobrým stavu, ale mě se ulomilo kolečko. Připadne mi, že když se o ten přebalovák víc opřeš, že to prostě ty kolečka odnesou... Já takhle malýmu při přebalování pusinkovala bříško, takže jsem se opírala předloktím o ten pultík...
8. bře 2010 v 15:28  • Odpověz
eveluska: ále, trochu jsme se zrušili :grinning: , ale tenkrát to moc vtipný nebylo.

Já jsem dneska musela letět k doktorce a pak do nemocnice :frowning2:, zase jsem začla krvácet. Našli mi malý hematom. Prej to může být tak nebo tak :cry:, nezbývá než se šetřit a čekat. Ach jo. Jsem z toho už dost vyřízená.
Malý na mě ale hezky mával, a vrtěl se tam, tak se tím uklidňuju.
8. bře 2010 v 16:35  • Odpověz
Suiku, určitě to bude dobrý, když je jen malej a v tomhle stadiu těhotenství už to myslím není až zas takové riziko jako na začátku. V té době jsem ho měla taky a trvalo mu 14 dní než se vstřebal... Určitě to bude brzo dobrý, tak se zkus šetřit, vyflákni se na práci, na uklízení a vaření, ať se chvíli stará taťka :wink:
8. bře 2010 v 16:43  • Odpověz
Suik,to bude v pohodě,jak se má malý k světu,tak je to základ!
Já jsem byla dnes mile překvapena ohl.toho ambulantního porodu.Psala jsem si s mou PA a pak volala pediatričce,ani jedna s tím nemá problém :sweat_smile: příjmeně mě potěšili.Teď už jen vyzkoumat,jak se na to tváří v porodce,jestli to napsat do porodního plánu,či počkat,až řeknou že jsme v pořádku a navrhnout odchod.Snad se domluvím bez hádek :wink:
8. bře 2010 v 16:44  •  3 děti  • Odpověz
No tak držím pěsti, Petjo :slight_smile: To je skvělý, že ti to vychází. Snad porodka nebude ten zásadní problém :wink:
8. bře 2010 v 16:51  • Odpověz
No já doufám, díky...
Taťka je teď až po uši v překladu, honí termín, sedí nad tím skoro nonstop, tak se asi uklízet nebude. No a na vaření to taky není. Naštěstí to za týden snad odevzdá. ... Ale já už od teď ležím ostošest. :unamused:
8. bře 2010 v 16:59  • Odpověz
Jo rodičovství je kolikrát těžká řehole.U někoho to začíná už bohužel v těhu :frowning2:
Tat,porodnice bude určo zásadní,rozhodující instituce,ale tak jak si o tom člověk zjistí věci,bude moci p řípadně argumentovat a doktoři přestanou uvažovat o tom,že je to jakýsi rozmar rodičů.Na druhé straně by to chtělo taky víc spolupráce,já nemůžu mluvit o porodnici u nás,páč z tohohle pohledu ještě nevim,ale co sem už kde četla,dělají někde dokonce problémy :fearful:
8. bře 2010 v 17:07  •  3 děti  • Odpověz
tat: nj, bacilů teď lítá zas dost, už jsem v pelechu a piju lipový čaj s medem....a je mi zimáááááá :confounded: Jinak já původně chtěla přebalovák ze dřeva, ale tento má i vaničku a dobrou cenu...jinak díky za radu, juknu ještě na nějaký s vaničkou bez koleček :wink:

Suik: šetři se a kašli na úklid..se to nepo---- a mimi je teď pro tebe nej!!!

Petja: tak super...hezky ti to vychází, podle tvého přání...určo i v porodce to bude bez problemů :wink:
8. bře 2010 v 17:12  • Odpověz
Ahoj maminky a těhulky,

nějak poslední dobou nestíhám přispívat ale snažím se Vás alespoň průběžně dočítat :wink:

Mám radost, že se stále rozrůstáme takže moc vítám nové těhulky.

Všem taky gratuluji k úspěšným kontrolám a těhuřidičákům :slight_smile: . Mě čeká další kontrola až 29.3. už se nemůžu dočkat.

Jinak ségra už je doma z nemocnice, tak jsem ráda. Byla minulý týden na 4D ultrazvuku a zjistila, že čeká chlapečka.
8. bře 2010 v 17:13  • Odpověz
Jé, marge, to je akorát na moje narozky, takže hleď mi dát pořádnej dáreček v podobě pořádnýho a zdravýho mimča a taky hezká fotečka by neškodila... :grinning:

Marge a v kolikátým tt je ségra? Můj mudr s pohlavím dělá drahoty nechce nic říct, prý mi to neřekne dřív jak ve 20 tt... Někdo z holek to tady už předběžně ví teď, takže nechápu... Nastudovala jsem si, že se pohlaví vyvíjí asi do 16 tt, tudíž někteří mudři, co to říkají před tím 16 tt to asi odhadují, jak se jim zdá, že se to pohlaví vyvíjí... Nebo se pletu?
8. bře 2010 v 17:37  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
eli:gratulace
8. bře 2010 v 17:47  • Odpověz
Ahoj Anty, tak už zpátky, plná nových informací? :grinning: Vzdělaná a moudrá :grinning: :grinning:
8. bře 2010 v 17:50  • Odpověz
no jasně já jsem utekla dneska to byla nuda nic se velice nedělo žádny test ani tak jsem jela domů
8. bře 2010 v 17:58  • Odpověz
Teda, ty máš, Anty nějaké dálkové studium, že můžeš utíkat? Nebo jsi to svedla na nevolnosti. Už o tobě ví, že jsi těhu? Možná na tebe budou brát teď víc ohled... :wink:
8. bře 2010 v 18:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.