• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Tý jo, Sui, máš doma vědce, historika :confused: :slight_smile: A on umí to klínové písmo a tak? :confused:
11. bře 2010 ve 14:30  • Odpověz
jj, umí :wink: vlastně jsme se tak i seznámili, já chodila k němu na hodiny, studovali jsme stejnou školu, ale tehdy byl taky ještě student, jen bc, tak není o tolik starší a nebylo to nic nemravnýho. :sunglasses:
11. bře 2010 ve 14:33  • Odpověz
:grinning: Jasně, měli jste konzultace spolu v kabinetě... :grinning:

Tý jo, tak to je machr, nikoho takovýho neznám... A je to archeolog nebo to má ještě jinej název? A to pracuje ve státní správě v nějakým muzeu nebo tak něco? :confused: Mě historie Egypta a tak docela taky brala, ale na to studovat tenhle obor bych asi neměla... Takže ty jsi taky od těch vykopávek? :grinning: Máte nakonec stejný vzdělání s manžou? :confused:
11. bře 2010 ve 14:37  • Odpověz
nene, já jsem pak přešla na jinej obor, ono i tohle bylo ve škole tak nad rámec. Mám vystudovanou soc. práci, takže úplně něco jinýho, ale star kultury a hlavně Egypt mě taky zajímaly. Manžel teď dodělal doktorát a teď dost tuhle práci v německu, evidence a třídění tabulek různě po Evropě....a ten obor se jmenuje klínopis, archeologie je trochu něco jinýho, oni dělaj hlavně texty.
11. bře 2010 v 15:11  • Odpověz
autor
suik: ty plísnové sýry jsou v poho, když jsou tepelně upravené, neboj.......já hermelín miluju, ale syrový ho nejím, ale smažený nebo na mase jo.........i když to není zdravé, tak listerii to zabije.......
a k té tatarce - my kupujem hellmansku, a máme ji taky v ledničce ve sklence a nemyslím si, že by se měla zkazit, nikdy se nám to nestalo.......takže to si k jídlu občas dávám.....ale někde na ulici nebo v restauracích bych to taky neriskovala, hlavně v létě pak.......
mě by spíš zajímalo, jak je to s kopečkovou zmrzlinou v létě venku - jestli se může nebo radši neee?

my si na pohyby taky ještě počkáme, zatím nic........ale je to dost brzo, takže neva......ale už se na to těším......

tat: taky si plánuju žehlit, už nějakou dobu.......ale dneska chceme dělat s manžou nějaké fotečky, tak možná vyžehlím večer nebo zítra.........

tady je venku takový humus, že to vypadá jak v listopadu a ne jako v březnu.
11. bře 2010 v 15:16  • Odpověz
Tak já raději uklidila v kuchyni a umyla velkou spodní koupelnu a ještě se chystám na horní a umýt naše dřevěný schody nahoru do patra... Žehlit možná budu taky až večer u tv... Malej se probudil prdelkou napřed, takže jsem už stihla zakročit a taťka na telefonu mu domluvil... :sunglasses: Teď už je zas jak milius a sedí tu hezky vedle mně... :dizzy_face: Táta mu slíbil společnou cachtačku ve vaně, když bude hodnej... :sweat_smile: :rolling_eyes: No hlavně že to zabralo... :grinning:
11. bře 2010 v 15:47  • Odpověz
tak my jsme byli venku :slight_smile: sice furt sněží, ale je na nule, takže jsme byli skoro 2 hodiny :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

a už jsem si objednala ten zelený kočárek :slight_smile: :slight_smile: dneska i tam dali lepší fotky http://www.kocarky-matous.cz/cz-detail-327640-sportovni-kocarek-fusion-zopa-2010-fusak-plastenka.html

tat, všimni si, že u ten šedý má kolečka stříbrný, přitom včera když jsem na něj koukala, tak je měl černý :confused: :confused:
11. bře 2010 v 15:51  • Odpověz
:grinning: Tak paráda, to se malýmu bude jezdit a tobě vozit :slight_smile: Najednou v obchodě takový změny... Tak to určitě bude ten šedej vypadat ještě líp než včera... se stříbrnýma kolečkama... :slight_smile: Asi si toho ani sami prodejci nevšimli a ty jsi je popostrčila tím dotazem... :grinning:
11. bře 2010 v 15:56  • Odpověz
tat :grinning: :grinning: :grinning: na ty jedný fotce, co mám v albu je ten šedý trochu vidět...no opravdu se mi moc nelíbí :sweat_smile: ale ty stříbrný kola k němu jdou líp :slight_smile: ale teď je tam ta zelená opravdu hezká, tak mám radost :grinning:
11. bře 2010 v 15:59  • Odpověz
u nás dneska tak hrozně nefičí, ale zima je bohužel furt :frowning2: U nás našt. bez sněhu, ještě toho trochu :confounded:
mě to nedalo, a volalal jsem hrozně šikovný rehabilitační sestře, kvůli tý děloze jestli neví, co na to. Tak řekla, že se zeptá někoho z gyndy u nich, že se s nima zná, tak uvidíme, třeba něco ještě poradí
Byla jsem u kámošky, má půlroční holčičku, taky zářijovou, to už je obřík. Už aby jsme ty míma chovaly v náručí, co :wink: Taky říkala, že si v těhu užila, blbě jí vyšel trippel, pak našt. plodovka o.k.. Chvíli dobrý, pak zas že má malá velkou hlavičku, a strašili jí, jestli se něco nestalo. To je holky strašná představa, radši nemyslet
11. bře 2010 v 16:02  • Odpověz
u nás je hrozná zima
11. bře 2010 v 16:09  • Odpověz
jsem si na chvilku zdřímla a zima je tady teda strašná :slight_smile:
11. bře 2010 v 16:10  • Odpověz
já taky spinkala po o :slight_smile:
tady se furt dlabe, my máme taky k večeři párek, v rohlíku. Se těším. Nikdy jsem je nemusela, a teď je máme tak 3x do týdne :wink: Před chvílí jsem měla hrušky, jsem na ně měla takovou chuť, tak aspoň něco zdravýho :grinning:
11. bře 2010 v 16:20  • Odpověz
beru: tak ty sis hezky pochrupkávala a já si říkala, kde je tě konec :wink:

u mě se na skok stavila mamka, vzala ven Charlieho, ptž manža je v práci dnes do večera a přinesla koblížky.

Jo a dnes mi dorazil těhu pás s nožičkama z kamínků, tak časem vyfotím :wink:
11. bře 2010 v 16:41  • Odpověz
Ahoj těhulky,
jsem si všimla, že některé maminky tu látkují, tak se chci zeptat zda jsem si mohla svrchnáčky zničit aviváží? samozdřejmě, jsem ji tam přidala omylem :frowning2: ...nějak mi kalhotky nedrží vlhkost jako dřív
11. bře 2010 v 16:43  • Odpověz
Ahoj Ani, no tak to si budeš muset na odpověď počkat asi na Lamiu nebo Petju... :wink: My nelátkovali, i když plány jsem měla velký... Pohodlnost a skutečnost, že jsem na všechno sama, vyhráli... :unamused:
11. bře 2010 v 17:08  • Odpověz
Beru, teď jsem si všimla, že jsi 14 tt a termín porodu máš až koncem září... Ty sis to nějak přenastavovala? Nebo máš nějakej abnormální cyklus... Nějak mi to nesedí ve srovnání se mnou... Jen pro zajímavost... Mi na to teď padl zrak... :wink:
11. bře 2010 v 17:10  • Odpověz
no my taky nelátkujem :sweat_smile:

teda vy se máte, takle pochrupkávat po obědě :slight_smile: :slight_smile: no bejvávalo :grinning: :grinning: :grinning:
11. bře 2010 v 17:11  • Odpověz
Že, Oji, ty se mají. No jo, ještě neznají ten frmol kolem dětí, tak jen ať si užívají, dokud můžou... :grinning:
11. bře 2010 v 17:11  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning:

tak jsem dostala echo, že nám taťka už jede dom, tak tu bude tak za půl hoďky :slight_smile: :slight_smile:

dneska mám tak dobrou náladu, díky tomu kočárku a jak se mi vyplavili endorfiny z procházky :slight_smile: byli jsme kočárkovat se sousedkou, tak jsem i pořádně vykeckaná :grinning: :grinning: :grinning:
11. bře 2010 v 17:14  • Odpověz
Tak holky, už se mi peče chlebík, tuňáková pomazánka hotová :grinning: Dokonce jsem už i umyla tu horní koupelnu. Jsem musela vzít šroubovák a rozmontovat ten odtokovej kanálek ve srpchovým koutě, protože ta mřížka byla uvolněná a špatně se mi čistila, byl tam takovej blbej žlábek... Takže všechno jsem vydrbala a ještě ten odpad proleju Krtkem... To se bude sprchovat... :grinning: Manžel to nebyl schopnej udělat celej rok... :angry: :confounded: Tak už jsem se na to nemohla dívat... :grinning:
11. bře 2010 v 17:17  • Odpověz
jj budu číhat :wink: já taky nejsem žádnej odborník, jsem začala někdy v půl roce a látkuju jen doma :sweat_smile: na víc si netroufnu.Ale u druhýho chci začít hned, ale teda taky jen na doma. Za úspěch ale považuji, že jsem přesvědčila už dvě kamarádky, at jdou taky do toho :slight_smile:
11. bře 2010 v 17:18  • Odpověz
autor
beru: taky bych pořád jedla párky.......a ještě paštiky..... :grinning: :grinning: :grinning:

holky, poradte, jak mám docílit toho, aby trička, ponožky a prádlo byly zase bílé..............koupila jsem savo do pračky na bělení, ale snad každá věc má na cedulce značku nebělit.......tak já vůbec nevím, ty věci jsou takové zašedlé, zažloutlé......nemáte s tím některá zkušenost?
11. bře 2010 v 17:19  • Odpověz
tak jsem zas tady holky, dneska mám tolik práce, že pořád není hotovo, tak to si zítra asi volno nevezmu.
A co vy? jaký jste měli den? byly jste venku? já ted chvilku abych si provětrala hlavu od počítače a věčného sezení.
11. bře 2010 v 17:19  • Odpověz
:grinning: To je hlavní, Oji. Spokojená a vykecaná ženská = šťastná domácnost. Ještě aby vám ji nezkazil táta. Někdy ty chlapi taky mají svoje dny... :angry: :sweat_smile:
11. bře 2010 v 17:20  • Odpověz
já jsem nějak vytuhla, taky se mi nezobrazila odpověď a už nevím co jsem psala....
jen jak se ptala tatarina: já jsem přesedlala na jinej obor a jsem sociální pracovnice. :wink:

ty stříbrný kolečka jsou fakt hezčí.
S těma látkovkama, já myslím, že je to možný. Myslím, že by aviváž být neměla, zkus to vyprat ještě jednou. Já o látkovkách taky přemýšlím, jen se v tom nějak neorientuju, přijde mi to nějak složitý a nevím co všechno musím koupit.
11. bře 2010 v 17:22  • Odpověz
tat, Míra snad nemá nikdy "svoje dny" to je naprostej pohodář :slight_smile: :slight_smile:

taky mi k tomu přidali ty šatičky a upekla jsem výborný perník, co jsem si našla recept na netu...jmenuje se Andělský perník...fakt doporučuji :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

ali, my byli dnes 2 hoďky, je tu docela teplo, i když furt sněží :slight_smile:
11. bře 2010 v 17:22  • Odpověz
Ani, tak vydrž, třeba se tu některá na slovo vzatá objeví... :wink:

Lauri, já mám taky takovej zažloutlej flek na sněhově bílým těhu svetru (už jsem ho tak asi koupila a nevšimla si toho, neměla jsem ho ještě na sobě) a taky nevím, jak se ho zbavit. Už jsem ho asi 3 dny odmáčela a myslím, že to maličko pustilo, ale kdybych to měla ještě několikrát prát, tak ten svetřík bude úplně žmolkatej... Já každopádně při první návštěvě drogerie koupím Vanish a zkusím ho namočit a vyprat v něm... Jinak prý zašednuté prádlo bývá z nekvalitního prášku nebo z nějaké barevné aviváže... Taky to tak mám... Pokud ti jde o prádlo, tak je nejlepší ho asi prát zvlášť v nějaké prášku na jemné prádlo, ale nasbírej alespoň půl pračky takovýho prádla. To bych už po týdnu skoro neměla co na sebe... :sweat_smile: Obzvlášť teď, kdy mi je každá druhá podprsenka malá... :unamused:
11. bře 2010 v 17:26  • Odpověz
Sui, no mě právě na těch látkovkách dost odrazovalo to, že pořád musíš dokupovat větší a větší ty svrchní kalhotky a to dost leze do peněz, pak to prát a tak...

Jinak co se praní na mimíska týče, jsem odhodlaná prát v mýdlových oříšcích, což jen naprosto ekologický přírodní prostředek. A místo aviváže ocet... :grinning: Už jsem si to zkoušela. Kamarádka mi pár ořechů dala a prala jsem v tom speciální sportovní oblečení a paráda... Jen teda na to hodně špinavý dětský (pokajděný a pak od příkrmů) budu muset použít osvědčenou klasiku Ariel... :slight_smile:
11. bře 2010 v 17:29  • Odpověz
Ojo, tak perníček bych si dala, taky ho zas musím upéct, naposled si na něm pochutnával tchán :slight_smile: ale chtěla bych místo čokoládové polevy udělat tu citronovou, tak se na to asi příští týen vrhnu, páč tento vákend se unás slaví a já budu dělat tradičně tiramisu.
Unás teda sněžilo snad půl hodiny a pak už nic nespadlo.
11. bře 2010 v 17:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.