• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Tat, taky se chystám prát v něčem EKO, od holek mám recept na mýdlovej sliz ale ještě jsem se neodhodlala ho vyrobit, ale bude :slight_smile: Ocet jako aviváž, už jsi to zkoušela, nesmrdí od toho oblečení?
11. bře 2010 v 17:33  • Odpověz
lauri: ano, jak píšeš paštičky mňam a párky jsme měli včera :grinning:

já chci také doma látkovat, mám slíbenou praxi u kámošky, co bude mít květňátko :slight_smile: jinak si to jako taky neumím představit a jak píše tatarina, třeba taky skončím u jednorázovek :grinning:
11. bře 2010 v 17:35  • Odpověz
petja už mi psala do ip :wink: dík dík
vyprání to už nespraví, přemýšlím už delší dobu kde se stala chyba a teprve dnes, když jsem dávala prát plíny a sáhla jsem automaticky po aviváži :angry: jsem si to uvědomila.Mezitím jsem už ty kalhotky prala.No jo, člověk už ani nepřemýšlí co dělá, však to znáte určitě taky...2x vitamín za den, 2x osolený brambory :sweat_smile:
11. bře 2010 v 17:35  • Odpověz
Tat,já měla za celý látkový období tj od narození do 1,5 roku všehovšudy troje svrchňáky po 2 kusech vždy.A ty mi navíc zůstaly :wink: Ony jsou třeba vel.S od 5-9kg,dají se zipem nebo patentkama upravit,takže vydrží fakt ty 4-5kg +-
11. bře 2010 v 17:35  •  3 děti  • Odpověz
Jinak já dávám místo aviváže pár kapek eterického oleje.Ten ocet je v poho,není pak cítit a navíc je to i ochrana pračky :wink:
11. bře 2010 v 17:37  •  3 děti  • Odpověz
no já jsem teda jeden flek nezlikvlidovala, peru normoš v Arielu, nechala jsem to máčet pak den ve vanishu a stejně to tam je :stuck_out_tongue_closed_eyes: nějaký odolný jablko....tak jsem ještě koupila žlučový mýdlo tekutý a zkusím to tím :slight_smile:

jinak dneska taky máme párky :grinning: :grinning: :grinning: a paštiky bych taky jedla každý den, hlavně svačinku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. bře 2010 v 17:37  • Odpověz
Ali, kup si ty mýdlový oříšky, ty jsou fakt parádní. Ten sliz znám, ale nezkoušela jsem ho nikdy udělat... Mě to připadne takový blbý, musíš si ho připravit, pak přechovávat v něčem. A stejně to není 100% Eko... Děláš to z chemicky vyráběnýho mýdla, lanza nebo jelen, jestli si pamatuju dobře... :wink:

Ocet se místo aviváže doporučuje, nemusíš se bát, že by to smrdělo. Má dokonce desinfekční účinky a prádlo je po něm měkčí, než kdybys nepoužila vůbec nic... Jo a do praní občas přidávám krystalickou sodu, ale ta se do toho slizu dává taky... :wink:

Ty oříšky mi připadnou lepší, víc eko a navíc naprosto v přírodě odbouratelný. Můžeš je použít několikrát, než zbyteček vyhodíš, nebo ještě z toho zbytku připravit prostředek na mytí podlahy nebo obdobu jaru nebo přírodního tekutého mýdla... :wink: Nastuduj si to, je toho plnej net... :grinning: Kilo stojí asi 300 Kč a vydrží ti to věčnost a to mám přímo od kamarádky z praxe... :wink:
11. bře 2010 v 17:38  • Odpověz
já teda používám žlutý Lenor aviváž a nejde mi o měkkost prádla, ale tak kráááásně voní :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. bře 2010 v 17:40  • Odpověz
Jo, Petji, ten olejíček vím taky... Třeba mimču dáš pár kapek levandulovýho, aby bylo klidnější... Bezva prý je pomerančový... A ta ochrana pračky tím octem, to je další plus, na to jsem zapomněla. Nedávno jsem si octem pračku čistila... :wink:
11. bře 2010 v 17:41  • Odpověz
taky jsem v tom měla chaoz, tak jsem zvolila klasiku čtvercovky a svrchnáčky, do toho separačku na hovnouse, když je čekám, nic složitýho, jen se nebát :wink: vyperu,ještě mokrý poskládám na třetiny, usuším, nežehlím
11. bře 2010 v 17:42  • Odpověz
Tat,ale ty mýdlové ořechy jsou fakt jen na udržovací praní,já nevim povlečení a tak,fleky to rozhodně neodstraní!
Ojo,jakblka umí být těžce odolný,to znám taky.Pak ještě bio mrkev.
Ten sliz je vyrobený za chvilku fakt,já to uchovávám ve 2l obalech od aviváže s širokým hrdlem,líp se to tam leje,leju to přes trychtýř,páč někdy jsou tam větší kusy,je lepší to pak rozmixovat takovým tím mixérem na maltu apod :grinning: A dávkovát nejlíp do bubnu přímo
11. bře 2010 v 17:43  •  3 děti  • Odpověz
no mrkev taky :unamused: a ani nemusí být bio :grinning:
11. bře 2010 v 17:44  • Odpověz
Ojo,krásně voní,ale za jakou cenu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ani,já jsem si i plínky suchý pak rovnou nachystala jakoby na sklady hotový a pak sem měla plínu krásně přichystanou.
Aroma oleje miluju hlavně citrusy
11. bře 2010 v 17:45  •  3 děti  • Odpověz
teda holky, ocet nebo éterický olej místo aviváže? to zní dobře, mně se v těhu zhoršil ekzém a když se jeden den navlékla do vypraného oblečení s mojí oblíbenou aviváží, měla jsem tělo v jednom ohni a ted s tím bojuju pořád :frowning2:

petja: klasický olejík jak je do aromalamp?? ještě mám na tebe prosbu, jsi zkušená s těmi homeo...nemáš tip na něco na ten můj ekzém (asi atopický)??? Zkusím cokoliv...už dřív jsem zkoušela před těhu, kortik.masti se mi hnusí....ale jiné věci nezabraly :frowning2:
11. bře 2010 v 17:45  • Odpověz
Rennu,on ten atopák je dost specifický,tam je spousta léků a chce to podrobnou analýzu.Ale pokud by ses rozhodla pro homeopata,byla by to správná volba,i pro mimčo.Mě se v těhu atopák objevil,už sem tu o tom taky psala,to víš že sem si zjišťovala i homeo,ale je to na dlouhou trať.Já mám reakce na bílkovinu kravského mléka :frowning2: Tělo mi to naznačovalo už na začátku těhu,nemohla sem vidět mlíko ani máslo,jedla jsem jen suché pečivo,při pohledu na máslo mi bylo zle.Mě velice na to zabírá urinoterapie.Může se to zdát divné,ale funguje to skvěle,po 2 dnech sem měla po vyrážce.Potírám si ekzém vatovým tamponkem kolikrát si vzpomenu během dne.Moč musí být co nejčerstvější.Pomáhá to skvěle i na opary a všelicos prostě.Dost jsem o tom studovala a odpor či stud fakt není na místě.Navíc životadárná tekutina,která je základ už v děloze :wink:
Jinak oleje mám eterické 100%,od Nobilis Tillia či AOK.Pokud bys chtěla jen na to praní,stačí i Salus
11. bře 2010 v 17:53  •  3 děti  • Odpověz
No to už jsem tady psala, Petji, že pokajděný a od nějakejch příkrmů budu prát v klasických prášku. :wink: Ty oříšky mi i tak připadnou lepší. No, ještě ten sliz mixovat... To fakt ne, díky... :unamused: Zlatý ořechy... :grinning:

Jo, Rennu, taky mi bylo řečeno, že tyhle olejíčky... Nezkoušela jsi mast z konopí? :wink: Kamarádka ji má osvědčenou na všechno a já mám taky skvělou zkušenost. :grinning: Nejlepší je domácí, ovšem pokud máš suroviny... :grinning:
11. bře 2010 v 17:54  • Odpověz
No, Petji, dokud tu moč nepiješ... Tak to až zas takovej hnus není, ale i tak... :unamused:
11. bře 2010 v 17:55  • Odpověz
Pet, já teda mám atop už od mimina a pak se mi vrátil v puběrtě ale o urinoterapii jsem neslyšela, takže čerstvá moč pomáhá, potírat ložiska ekzému vatičkou, tamponkem namočeným v moči, no t vyzkouším, páč já mám tak rozdrbaný nohy od škrábání, prostě to nejde se nedrbat. jinak používám na udržování pleti, kůže krém od eucerinu a jsem poprvé fakt spokojená, už jsem toho vyzkoušela mraky.
11. bře 2010 v 18:01  • Odpověz
No Tat,v tomto se neshodneme,nelíbí se mi tvoje nazývání močí hnusem.Už tvoje dítě v ní plave a dokonce ji pije.Takové předsudky,jaké máš ty, nejsou na místě.No ale počítala jsem s takovými reakcemi,to zas jo.Prostě soudit se dá leccos,ale pouze pokud máš informace a zkušenosti jako třeba já,jinak je to střílení od boku...
11. bře 2010 v 18:01  •  3 děti  • Odpověz
autor
no to prádlo právě není nové, vyprané a zšedlé, ale prostě jak už není nové, a pořád se používá a pere, tak není sněhově bílé, jako bylo, ale šedé, žluté, takové zašlé jako by........fleky tam nejsou, s těma si taky poradí ariel.....tak nevím právě co s tím......
jinak barevnou aviváž nepoužívám - mám bílou.....a prášek mívám tekutý bud ariel nebo perwoll nebo woolite......
a jde mi teda spíš o trička a ponožky, než o kalhotky a podprsenky.....ty jsou v poho - a ty případně vyhodím a koupím nové.
11. bře 2010 v 18:02  • Odpověz
No Ali,právě,ono třeba milion lidí si vychvaluje Excipial Lipolotio nebo jak se to menuje a skoro nikdo neví,že tam urina je,ale kravská :confused: Si vychvalují všici jak to skvěle promašťuje :pensive: .Každému je ale nejblíž jeho vlastní.
11. bře 2010 v 18:04  •  3 děti  • Odpověz
Pet, v aucerinu je taky urina, takže asi proto to pomáhá, no já se nebojim ničeho a vyzkouším to, kdo nezažil rozjetej atopáč tak neví očem mluví, že.
11. bře 2010 v 18:08  • Odpověz
No právě Ali.Já mám v okolí hned několik lidí,kterým opravdu pomohla až urinoterapie,předtím několikaletý kolotič neúspěchů s klasickou medicínou,páč ta neléčí nemoc,ale pouze ji na cjvíli zakryje,ale naopak zatlačí hlouběji.To si prostě myslím.
A maminky dětí,které zažily hrůzy dne i noci,kdy se dítě škrábe a škrábe,po měsíční terapii už neví roky co je to ekzém
11. bře 2010 v 18:12  •  3 děti  • Odpověz
Pet, mám otázku na tu urinoterapii, neměla bych ty rozškrábané ložiska nechat vyhojit, protože si myslím, že to bude dost štípat když bych potřela močí rozškrábanou kůži, mám ted spíš boláky, páč to pořád drbu. na rukách se držim, ta to vyzkouším co nejdřív.
11. bře 2010 v 18:15  • Odpověz
A pít moč,pokud jsme u toho,to si mohou dovolit pouze lidé,kteří žijí maximálně šetrně ke svému tělu,tj.hlavně makrobiotici,jogíny,vegani,vitariáni...takový ten typický spotřební nejen český člověk se naopak ještě více zanese toxiny,ten by prostě musel sakra změnit svůj přístup celostně!!!
11. bře 2010 v 18:15  •  3 děti  • Odpověz
Jo bude to štípat,ale do otevřené rány to zanést můžeš.Já,když mám ten ekzém,takjen v loket.jamkách a taky mě to tak 10 min štípe a potom je to jen lepší a lepší.Uvidíš,že ti to naopak za čas uleví!Jak jinak je chceš nechat vyhojit,když si to pořád musíš škrábat...
11. bře 2010 v 18:17  •  3 děti  • Odpověz
petja: děkuju za radu :wink: , zkusím,...nijak mi to nevadí a když to zabere...ne nadarmo se říká, když se zraníš v přírodě a nemáš po ruce dezinfekci, počůrej si to...takže toto neodsuzuju, kdo nezažil, asi nechápe co se s tím ekzémem protrpí.
alisek: také mám nohy rozedrané...když jsem měla gelové nehty, aspon jsem si to nerozdrbla do krve...ted je nemám a škrábu i v noci a mám je olezlé, rudé...nejvíc lýtka a už i boky :frowning2: trpím s tím jak pes, když to svědí a oholit si je žiletkou nemůžu, neb to bere i se stroupky :confounded: Eucerin jsem měla loni na obličej, loni mi olezl obličej jako každý podzim, zimu...letos obličej je ok, ale jinde to je katastrofa :frowning2:
11. bře 2010 v 18:18  • Odpověz
No v zimě je to horší,že?Všecko je pod oblečením..a sprchuješ se olejem?Je třeba super značka Ryor,ty mají sprchové oleje,mě dost promašťují a zvlhčují pokožku...Nebo taky ta firma ATOK,ta je super,oni n´dělají jen oleje a produkty z nich...
Jo moje babička,když jí píchne včela nebo vosa a není pomoc na blízku,ve smyslu kalcia apod.musí si to počůrat nebo umře
11. bře 2010 v 18:21  •  3 děti  • Odpověz
o té moči jsem teda neslyšela.....jako na potírání, ale jedna známá ji pila, teda myslím, jen kapku do vody. Asi bych taky měla problém, ale jestli to pomáhá, proč ne.
Já teda zatím peru normálně a aviváž používám, mám ráda, když to voní, miminku ale chci prát v něčem jiným, musím to ještě nastudovat. Na sliz jsem ale líná :grinning:
11. bře 2010 v 18:21  • Odpověz
petja: sprcháč mám Dove, olej koupím, jen jak nebudu na neschopence....každá rada se hodí....zítra začnu s tou urinoterapií...kolikrát denně potírat?
11. bře 2010 v 18:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.