• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
hupcza: já v práci chodím v mikině, neboť je mi děsná zima, takže to maskuju statečně :grinning: . ale kdybych se měla vysléct a chodit jen v těch našich bílých hadrech, tak to asi taky někoho brzo trkne:slight_smile:
5. led 2010 ve 12:32  • Odpověz
breberusko, nemáš zač. :slight_smile:

Hupczo, ale jistě - nic není "tak snadné". Kdyby to bylo tak snadné, že by se nikdy nemohlo nic pokazit (krásně česky "Nikdo nic nikdy nemá..." :grinning: ), nepotřebovali bychom doktory. Nic není dokonalé, ale občas se vyplatí přírodě věřit. Ostatně stresování se je mnohem škodlivější. Ono to z bible známé rčení "věř a víra tvá tě uzdraví" má taky něco do sebe... :wink:

Ale jak jsem psal Kovaldě: Já ty červíčky pochybností chápu... :wink:
5. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
sin: myslím,že dr v tomto nepomůžou ...lakonicky řečeno: je to jen přírodní výběr
prostě 1/4 - 1/3 založených těhotenství prostě nepřežije první trimestr a nepomůžou tomu vůbec žádné zásahy
v žádném případě to není o stresování se - jsou to jen fakta
jako každá máma bych si přála, abychom patřili do té druhé skupiny... ala patřit do té první je zkrátka docela běžné
teprve,když se ti stane,že jsi v první pochopíš, jak to je těžké,jaké to je vlastně tabu, jak málo se o tomhle mluví ....když neotěhotníš vůbec,jetady podpora,když potratíš, nic moc se nekoná
nezvládají to zdravotníci, okolí taky neumí reagovat
na kdeco už dnes existuje literatura ...na toto ne :wink:
5. led 2010 ve 12:52  • Odpověz
autor
Zdravím vás holky.......
tak už jsem taky konečně objednaná na gyndu - příští středu v poledne, tak se už moc těším..................
5. led 2010 ve 13:03  • Odpověz
hupczo, máš samozřejmě pravdu. Dokonce poměrně hodně těhotenství nepřežije první týdny a končí jako různě silný menses. Mnohdy se tak holka ani nedoví, že byla těhotná. Příroda je jako kouzelník Merlin ve filmu Excalibur "Někdy dává, někdy bere, záleží jen na ní..." Dokonce mě překvapilo, když jsem slyšel, jak relativně vysoké množství takových abortů je. Ale říkal jsem si, že to tu nebudu zase tolik šířit, že spíš místní dámy povzbudím, protože věřím, že u vás to bude v pohodě. :wink:

U nás taky... :slight_smile:
5. led 2010 ve 13:07  • Odpověz
sin: myslím,že to jsou známé info a holky netřeba podceňovat,že by o nich nevěděly :wink:
5. led 2010 ve 13:34  • Odpověz
autor
no právě, asi každý o těch rizicích ví, ale proč na to myslet ted, že jo...........
5. led 2010 ve 14:00  • Odpověz
hupczo, rozhodně jsem nechtěl nikoho podceňovat. To co píšeš je pravda, jen - když už jsme v té zdravovědě: Na druhou stranu, jakmile se embryo uhnízdí, tak se drží (mnohdy i kdyby to mělo ohrozit matku), dokonce si své prostředí přizpůsobí, např. tím, že má schopnost lokální imunosuprese. :wink:

Takže jsem se bavil u reklamy na Actimel, kde ukazovali břicho těhotné ženy a tvrdili, že 70% imunitního systému je právě tam. Opak je pravdou, neboť plod ve svém okolí imunitu potlačuje, čímž brání imunitní odpovědi mateřského organismu na svou přítomnost... :grinning:
5. led 2010 ve 14:04  • Odpověz
Zdravím ve spolek :slight_smile: ozývám se až nyní...v práci nám jaksi nefunguje počítač, tak :slight_smile: že až ted doma zpětně pročítám vaše příspěvky....já jsem dnes jen unavvená jako kotě a to za hodinu jdu ještě doučovat a aaaaaž do sedmi. Pak udělat večeři a asi půjdu rovnou chrnět...uvidím...ještě sem nakouknu, když neusnu...tak se držte a uživejte si :wink:
5. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
laurinko, vidím to stejně... :slight_smile:
5. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
hupcza, sinix: jj, už jsem prožívala pár těhotenství s kamarádkama a taky na vytoužené těhotenství jsme čekali skoro 2 roky, takže informace mám a znám. Ale je fakt, že si je snad radši ani nepřipouštím. Někdy si říkám, že sladká nevědomost :wink: Ale já jsem nezdolný optimista, takže věřím, že prostě patříme do té skupiny, kterým se miminko v bříškách zabydlelo velmi pohodlně a nebude chtít tento luxuxní hotel opustit dříve než koncem srpna :grinning:
5. led 2010 v 15:35  • Odpověz
kovaldo, určitě, já o tom nepochybuju :grinning:
5. led 2010 v 17:22  • Odpověz
Ahoj zdravím všechny hezký večer :slight_smile:
5. led 2010 v 17:25  • Odpověz
rozjela se tady docela zajímavá debata jak vidím :slight_smile:
5. led 2010 v 17:32  • Odpověz
ahoj antano,
no nechtěl jsem se tu takhle rozepisovat. Chtěl jsem vás ušetřit medicínské přednášky, ale hupcza mě vyprovokovala, rejpalka jedna... :grinning: :grinning:
5. led 2010 v 18:20  • Odpověz
sin:jooo ...to jsem celá já :grinning: :grinning:
5. led 2010 v 18:22  • Odpověz
proč né taková výměna názorů není nikdy na škodu :slight_smile:
5. led 2010 v 18:25  • Odpověz
a jak bylo druhý den v práci?mě se včera vůbec nechtělo být ve škole a když si představím,že zítra na nova no nechce se mi ale holt musím :wink:
5. led 2010 v 18:27  • Odpověz
Abych přispěla se svou troškou do mlýna :slight_smile: tak začínám mít každou chvíli hlad, docela mě to štve. A když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak mi okamžitě naskočilo kilo nahoru :slight_smile: stejně jako u prvního těhu. Jinak žaludek pořád na svém místě, s tím zatím potíže nemám, ale na druhou stranu bych byla ráda, kdybych ho měla na vodě. Aspoň bych měla jistotu, že se nic neděje, tedy děje :grinning: Při prvním těhu jsem vůbec nezačala krvácet a o mimčo přišla z ničeho nic a řekl mi to až doktor na kontrole. Nic jsem netušila :frowning2:
5. led 2010 v 18:32  • Odpověz
ber:přesně tím se uklidňuju,když mi je blivno :slight_smile: říkám si,že prostě hormony jedou a musí se to někde projevit ....síce to je chabá útěcha...ale nic lepšího jsem nevymyslela :grinning:
5. led 2010 v 18:36  • Odpověz
nemyslím si, že je to chabá útěcha, upínala bych se k tomu jako tonoucí stébla :slight_smile: u prvního těhu mi bylo každé ráno divně, i během dne a najednou nic nebylo a to mi mělo v hlavě zablikat, že není něco v pořádku. Ale stejně bych s tím nic neudělala. Strašně moc doufám, že všechny v září budeme mluvit o porodu :wink:
5. led 2010 v 18:47  • Odpověz
berulka82: Me taky neni vubec spatne, jen ten vecny hlad.....ale verim, ze kdyby nam bylo soufl nekolikrat za den, jak bychom tise zavidely holkam, kterym je dobre :slight_smile:
5. led 2010 v 18:50  • Odpověz
že mi není vyloženě špatně jsem hrozně moc ráda, kdybych třeba zvracela, tak bych byla naprosto nemožná :slight_smile: tfuj, tfuj, tfuj, ani nevíte jak moc si přeju, aby už byl aspoň únor
5. led 2010 v 18:55  • Odpověz
ja si to taky strasne preju.....a do te doby si musim najit nejakeho doktora :slight_smile:
5. led 2010 v 19:00  • Odpověz
:slight_smile: doufám, že to rychle uteče, zatím to nechceme nikomu říct, tak doufám, že to nikdo nepozná než budu mít průkajdu a bude všechno v pořádku
5. led 2010 v 19:13  • Odpověz
autor
jé, holky, tak mně teda ještě špatně nebylo, a snad ani nebude........akorát mám pořád hlad, ale pořád...........jím tak třikrát víc než předtím.....ale mně nemá být kdy špatně, já se hned co vstanu do deseti minut nasnídám...........
a kdy jdete vy ostatní k dr. kromě kovaldy, tak vím, že až za dlouho........
5. led 2010 v 19:14  • Odpověz
ahoj holky mám takový dotaz máte taky takový výtok/je to intimní já vím ale zatím se nemám koho zeptat děkuju za odpovědú
5. led 2010 v 19:17  • Odpověz
předpokládám, že já půjdu na konci ledna, nebo začátkem února, to bych měla být asi v 8tt a už by mohlo tlouct srdíčko :slight_smile: to bude nádhera, srdíčko jsem u prvního nestihla :frowning2:
5. led 2010 v 19:20  • Odpověz
antana123: já asi jo, no, řekla bych, že asi takový jako při ovulaci, ale nebrala bych to jako problém
5. led 2010 v 19:21  • Odpověz
antana123: ja ho mam...takovy bily, nijak nezapacha...
5. led 2010 v 19:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.