• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
jo holky je to děs
laurinko:ty jdeš kdy k Polákovi na ten velký UTZ už víš?
12. bře 2010 v 10:40  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

evelusko, fakt některý lidi jsou na pěst :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: já jsem teda na tohle dost štěkna a jak oni na mě, tak já na ně...ale co, někdy moudřejší ustoupí...než se tam hádat s nějakou kr*** tak je lepší se nechat přeobjednat a myslet si svý...výhodu to má, že třeba už ti opravdu poví pohlaví :slight_smile: :slight_smile:

rennu, taky nic dobrýho :unamused: ...ale to zase nadruhou stranu chápu toho doktora, kdo z nás by byl milej, kdyby se nám ztratili důležité věci nebo nabourali auto...to jsme pak každej nervozní...

njn, každej neni jako letušky, ty maj pomalu nařízeno se usmívat, i kdyby jim bylo do breku :sweat_smile:
12. bře 2010 v 10:53  • Odpověz
holky můžu zázvorový čaj? silný a čerstvý??? na to nachlazení?
12. bře 2010 ve 12:06  • Odpověz
pěkné poledne holčiny,
jak se dnes máte? co vaše miminka?
to naše mě trochu zlobí, ty chutě jsou fakt šílený, nevim jak vy ale já vůbec nemusim teplá jídla, dvakrát za týden se přinutím dát si teplý oběd ale je to dřina :slight_smile:. tak mám po druhých odběrech, dnes to trochu štíplo ale šlo to.
evelusko vykašly se na ně, jsou to husy nepříjemný.
12. bře 2010 ve 12:06  • Odpověz
Rennu, no vzhledem k tomu, že zázvor se obecně doporučuje na nevolnosti, obzvláště pak proti těhotenským, tak si myslím, že můžeš... :slight_smile: I já jsem ho párkrát měla, ale nezvládám moc jeho palčivou chuť :unamused:
12. bře 2010 ve 12:10  • Odpověz
Holky, já se před chvílí málem v mdlobách skácela v obchodě... Do toho ještě malej ječel, co to je za žvejkačky.... :confounded: Nakupování ode dneška nakupování nechám na manželoví...

Rennu pusť si dvojku, tam je Pod pokličkou a probírají zázvor... :slight_smile:
12. bře 2010 ve 12:12  • Odpověz
tat: mně je dnes zaas nějak hůř, tak to snad zvládnu, udělám si pullitrák s medem a citronem.....
12. bře 2010 ve 12:12  • Odpověz
Rennu, říkali, že se v těhotenství může (právě třeba na nevolnosti nebo na nachlazení), ale vzhledem k možné předávkování raději s rozumem... :wink: Tak nevím, kolik je nějaký doporučený množství pro těhule... Ale může dráždit žaludek, to právě dělá mě.... :confounded:
12. bře 2010 ve 12:16  • Odpověz
Tat, dávej na sebe pozor, at se neskácíš na nějakém nebezpečném místě a neublížíš si víc. Zázvor v těhotenství fakt s mírou, četla jsem to v bylinkářský knize od Váni.
Mě je pořád dobře, jen bojuju s rýmou a nachlazením, normálně bych si dělala čaje ze zázvoru ale ted v těhu to radši nedám a dávám přednost jiným bylinným čajům.
12. bře 2010 ve 12:21  • Odpověz
Ali, no to víš, bylo tam teplo, já zavlečená do mrazu a sněhu, teď jsem tam ještě s prodavačkou něco řešila ohledně bezlepkovýho točenýho salámu, přede mnou u kasy tři důchodkyně s narvanýma košíčkama k prasknutí... Není divu, že se mi udělalo špatně... A ta těžká taška mi cestou domů nepřidala... :confounded: Manžel bude mít velikou radost, že bude muset chodit nakupovat... :sweat_smile:
12. bře 2010 ve 12:27  • Odpověz
:wink: tat: stihla jsem jen konec pořadu, i přesto díky, dnes se mi objevila zvýšená teplota, to není dobrý :frowning2:

ali: já hrnek risknu....jaké bylinky piješ ty? Já jen lípu a pak mátu na žaludek...jiné nevím, které se v těhu smí.....
12. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz
rennu:ta rýma to jentak nezmizí já jí mám od té doby co jsem byla nemocná pořá a to užje učo 4týdny minimálně,je to i tím počasím už at je jaro :slight_smile:
12. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz
ant: já někde četla, že rýma v těhu může být normální po celou dobu....já mám teda tu hnusnou a už 3 dny mi v jedné nosní dírce praská cévka a teče krev, naštěstí jen když smrkám...., k tomu kašel, a třeští mi hlava.....a fakt se cítím, jak kdyby mě někdo zbil :-P
12. bře 2010 ve 12:32  • Odpověz
Ren, já třeba pila šalvějový čajíky. Z domácí sušené šalvěje. Ale vím, že by se v těhu taky neměla... :wink:

Jinak prý těhulky na zduřený dutiny ze začátku trpí, ale my už zase v takovým začátku nejsme, že? :slight_smile: Já mám taky trochu rýmu, ale u nás se není čemu divit, malej ji má od pondělka. A zaslechla jsem, že tchýně na Moravě prý má nějakou střevní chřipku, prý jen s..e a b...e. :unamused:
12. bře 2010 ve 12:37  • Odpověz
rennu:to já krvácím z nosu do těd co smrkám mám podrážděnou sliznici snad to brzo přejde
12. bře 2010 ve 12:39  • Odpověz
tat: no mě se doktor ptal, zda zvracím...jsem na něj koukala, jako, zda to myslí vážně, že bliju každý ráno :grinning: a prý tahle střevní řádí pekelně...a dnes mi vylezla teplota :frowning2:

Už piju ten zázvor a je to hnus fialovej, velebnosti :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Fakt mám strach o mrně, se nějak sypu....viroza teď, na konci 1.trim. angína....chjo, bojím, bojím....
12. bře 2010 ve 12:43  • Odpověz
ahoj těhulky,
rennu: a kolik máš teplotu? tak zkus paralen, ne? ten se může
evelusko: tak to by mě taky vytočila do vrtule, ta jedubaba. Já jsem na tohle hrozná, čumím jak roura, a co bych měla říct mě napadá, až když jsem doma :frowning2: Já jdu zas na screening až ve 14+4 dřív neměli volno, a je to nejzašší termín, tak si pak vyber :frowning2:
jinak nedalo mi to a volala jsem super rehabilitační sestře, rovnala mi i kostrč před těhu a je hrozně šikovná. Tak se ptala u nich gynekologů, a prostě ležet stále na břiše, i přes den a jak prkno. Žádný skrčený nohy, ruce pod hlavou :frowning2: takže se jdu za chvíli odporoučet, protože jsme až teď dorazili z pochůzek, tak zatím těhulky, pá
jo a když jsem jí řekla, že ten můj mě chtěl poslat do práce, tak nevěřila. Prý v žádném případě, tak z toho je pak člověk takovej zmatenej
12. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
rennu, já si nastrouhaný zázvor (kořen) svařím s citronem a pak ho osladím medem podle chuti, mě stačí lžička medu a je to docela dobré pití
tat, nojo vydejchaný obchody, vedro, to chápu..asi radši nakupujte spolkečně s mužem, my takhle nakupujeme taky, teda manžel rád nakupuje, já ne, raději bych dělala něco jiného a podle toho i moje nakupování vypadá, seznam v ruce, prolítnu obchod rychlostí zvuku a rychle domu, nesnášim přeplněné obchody lidma, jsem pak nervní až agresivní.
12. bře 2010 ve 12:55  • Odpověz
beru, proč takhle krkolomě musíš ležet? já bych na břichu už ležet nemohla, nejen kvůli mimču ale hlavně kvůli většímu poprsí.
12. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz
ali: už to tak piju a je tu fuj.....jako kvůli rýmě mám chuť trochu zastřenou, ale štípe to jak nevím co :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. bře 2010 ve 12:59  • Odpověz
Rennu, no mě právě ten zázvorový čaj vůbec nechutnal, je takový divně palčivý... Dá se pít, jen když si to hooodně naředím. Zkus to, třeba to pomůže... Prý se nedává víc strouhaného zázvoru na hrnek než jedna lžička, ale i tak mi to přišlo dost fuj... :unamused:
12. bře 2010 ve 13:18  • Odpověz
zázvorovej čaj není nic moc, ale pomáhá, kamarádka mi ještě doporučila nějakou ajurvédskou variantu s pepřem nebo solí, ale nevím jak je to v těhu.
Nebo zkus na teplotu zabalit nohy do měkkho tvarohu, to jsme měli jako děti a pomáhá to. Nebo zábaly a hlídat aby to nebylo víc jak 38/39, přesně nevím. To už bych asi někam jela.
Já se z t poslední vylízala nakonec celkem rychle.
Já mám rýmu teda pořád a hlavně děsně pčikám. Se říká, že na bříško nemaj bejt otřesy a tohle jsou teda pořádný. :frowning2:
Ležet jak prkno na břiše bych taky nemohla, ale když to pomůže, člověk asi kvůli miminku vydrží všechno.
12. bře 2010 v 16:08  • Odpověz
jinak z těch bylinek mi dovolili v lékárně jen lipovej čaj....
12. bře 2010 v 16:09  • Odpověz
holky a NT vás doktor poslal automaticky? Já mám podezření, že u mě s tím nějak nepočítaj a jdu jen na ty triply :angry: na který jít nechci a bojím se, že když se o to budu zajímat, že to nestihnu. 3.3 jsem podle UZ měla stáří 10+6, jinak ty jejich počty moc nechápu.
12. bře 2010 v 16:14  • Odpověz
diky za podporu, jste moc hodny :slight_smile: kaslu na ne :slight_smile:

beru - tak hlavne jestli se ti to spravi!
jedem za chvilku na tejden na hory, tak mi drzte palce, at si nenabiju a snad vas pak nejak doctu :slight_smile:
12. bře 2010 v 16:37  • Odpověz
ahoj holky, po hoooodně dlouhé době, jsem k vám zase nakoukla.
Máme za sebou screening, který dopadl na jedničku. A teď v úterý mám další poradnu a tripply, tak snad budou také ok. Poslední poradnu jsem měla před čtyřmi týdny a už jsem fakt nervózní z tak velké pauzy.

Tatarina ... tak tenhle stav jsem zažila včera na nákupu v kauflandu. Že se mi často točí hlava, na to jsem zvyklá, ale tentokrát to byl stav, který jsem nikdy v životě nezažila a opravdu mě to hodně vyděsilo. Najednou se mi začala točit hlava, naprosto bílo před očima. Byla jsem tam sama a vůbec nevěděla co mám dělat. Držela jsem se košíku a snažila se to rozdýchat, ale nepomáhalo to. Byla jsem až nakonci obchodu. Nakonec jsem nechala košík košíkem a rozhodla se nějak dostat ven, na vzduch, ale nešlo to, s každým krokem mi bylo hůř, nic jsem neviděla, úplně bílo a měla pocit, že mi vypovídají službu nohy. Nakonec jsem se poslepu chytla chlaďáku a po zádech se po něm svezla na zem, kdybych udělala ještě dva kroky, věřím, že bych byla v bezvědomí. Tam jsem to po chvilce rozdýchala, našla telefon, zavolala manžovi, jestli se může urvat z práce a dojet za mnou, to už jsem mu brečela do telefonu (naštěstí zrovna dělali jen asi kilometr od kaufu, takže byl u mě během chvilky).
Fakt jsem nikdy nebyla tak vyděšená. Nevěděla jsem co se se mnou děje a co mě zaskočilo nejvíc, nikoho jsem nezajímala. Obchod plný lidí a nikomu není divný, že mladá holka se tam motá a sjede na zem. Až po té co jsem zavolala manžovi, tak mi říká nějaká paní, jestli mi je dobře. Tak jsem jí říkala, že se mi hrozně točí hlava, ale že už jsem volala manžela a že pro mě přijede. Jinak prostě nikdo. Nevím, co by se dělo, kdybych sebou fakt sekla komplet na dlažbu. :frowning2:
Když manža přijel, už jsem byla schopná stát u košíku. Tak jsem se ho držela a vyšli jsme ven. Chvíli se nou ještě byl na parkovišti na čerstvém vzduchu a pak musel zpět do práce.
Nějak jsem se rozjela. :sweat_smile:
12. bře 2010 v 16:56  • Odpověz
Ladenko, ty jo, to taky máš zajímavý při nakupování... :confused: :sweat_smile: Já byla pěšky a jen dvě ulice pod naším domem v obchůdku. Ale stejně, malej chtěl všechno koupit, pořád se na něco ptal (na příchutě žvýkaček) a já měla co dělat, abych naházela nákup do tašky... :confounded:

Být tebou, tak jsem si v automatu koupila pak ještě kafe, aby se ti trochu rozproudila krev, nebo se napila Coly... :wink: Ale nevím, jestli ti třeba nebylo i špatně od žaludku... Já tu bílou hustou mlhu před očima znám, trpím na nízkej tlak a párkrát jsem s sebou už sekla v autobuse... Pak jsem si na něčí radu nechala udělat rozbor krve na minerály a zjistili, že mám k nízkýmu tlaku i málo železa a hořčíku myslím... takže jsem to začala užívat a od tý doby lepší... Tak by ti možná ten rozbor pomohl taky. I když já v té době nebyla těhu a to je pro tělo velká zátěž, opravdu to možná bylo jen nějakou těhu slabostí, ale stejně, člověka to pořádně vyděsí, viď? Já se jednou takhle probrala v autobuse a profackovávala mě nějaká cizí paní :sweat_smile: :grinning: A to jsem je před tím prosila, ať mě pustí sednout, že je mi zle... :rolling_eyes:

Je to příšerný, když víš, že se mladá holka se klidně skoro složí na veřejným místě, kde jsou mraky lidí a nikdo ti nepomůže, nikdo se nezajímá, nestará... :frowning2: Buď na sebe moc opatrná a radši u sebe měj vždycky něco na pití nebo něco sladkýho jak cukrovkáři... Aby tě to mohlo povzbudit... Mě někdy pomůže si dát i bonbonek tictacu... :wink: Manžel z tebe asi musel být pěkně vystrašenej, co? :slight_smile: Raději to pak řekni na gyndě, že máš takový stavy, třeba ti na to něco dají nebo poradí. Nebo tě pošlou na nějaký vyšetření...
12. bře 2010 v 18:43  • Odpověz
ahoj holky celý den někde lítám a ted pujdu s tatou na pivko tak se tady mějte pá zítra
12. bře 2010 v 18:47  • Odpověz
Pa Anty, chodíte nějak často, ne? Ale hlavně že jste spolu a bavíte se... :slight_smile:

Nám taťka přijel z práce, najedl se a převlékl a už je zase fuč... Na basketbalu... :unamused:
12. bře 2010 v 19:39  • Odpověz
Ahoj Katko, jsem si na tebe vzpoměla, když jsem četla časák Globusu, tak jen pro info - v Globusu bude v Českých Budějicích 25.3. bezlepkové odpoledne. Vzniká to v doprovodu s Ivou Bušinovou z Poradenského centra pro Celiakii. Je tam představení a ochutnávka bezlepkových potravin a uzenin ze sortimentu Globusu, novinky v oblasti bezlepkové diety, ukázka pečení v domácí troubě, výhodná nabídka bezlepkových potravin a přednáška lékaře. Kapacita je omezená, přihlašuje se zdarma na Zelené lince 800241242 nebo v info centru hypermarketu. Začátek je od 17,30 a konec je v cca 19 hod.

hezký večer
12. bře 2010 v 19:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.