• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Tak jsem si volala na výsledky z krve sestřičce a jsou v pořádku! Byly to rozbory na HIV a ještě na ňáké dva dallší ani nevím už na co! Ale je to ok a to jsem ráda!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. bře 2010 v 11:33  • Odpověz
ahojky tak už mám domluvený termín amnicentézti na 31.3 TAK JSEM HODNE ZVĚDAVA a ještě budu čekat 18 dnu na výsledky :frowning2:
17. bře 2010 ve 12:35  • Odpověz
Franci, na amniocentézu? Kvůli čemu? Asi jsem přehlédla tvůj příspěvek... to nestíhám číst ty romány, co tady píšeme...

Prý to nic není, kamarádka na ní byla taky, tak se neboj... Prý to ani nebolí... Jen je pak strašně důležitý ty dva nebo tři dny ležet a odpočívat... :wink:
17. bře 2010 ve 12:38  • Odpověz
děkuji za gratulace mamči :slight_smile:
už jsem volala známýmu, ten mi řekl ať je beru po 12 hodinách, je to zinnat 500, tak snad to bude o.k.
tak si budeme palečky držet na vzájem, já jdu taky zítra na screening :wink:
franci: tak to na tebe teda myslím, ale jak píše tat je to prý v klidu a kolikrát tě tam pošlou naprosto zbytečně, nechápu
já jdu na kontrolu pak za týden a nevím, jestli se mi chce do práce :wink: spíš nechce teda :grinning:.
17. bře 2010 ve 14:01  • Odpověz
Beru: tak to je super!
S oknama jsem fakt šťastná, ono kdybychom tu bydleli dýl, tak asi to nějak vydržíme, protože ty starý byly nově natřený a zatřený kliky, tak nešly dovřít a pěkně tu táhlo, ale když se stěhujeme, tak jsem ráda, že je o stres míň, protože jsem z toho byla fakt hotová.
Já se rozhodla ty tripply odmítnout, právě kvůli té nepřesnosti, co jsem zatím vyzkoumala, tak hodně to ovlivňuje taky hematom nebo krvácení, i stáří miminka a mě to furt přepočítávaj. Na Amnio bych taky nešla, navíc je kvůli tomu krvácení taky rizikovější a na potrat taky ne.....kdyby mě nabídly ty NT testy, tak na ty bych asi pro jistotu šla, ale když jsem je už asi prošvihla, tak si počkám na ten velký ultrazvuk a budu doufat, že to bude dobrý. Rozhodovala jsem se docela dlouho, ale pak jsem si řekla, že ten stres za to nestojí, a že stejně budem bojovat až do konce, protože vždycky tam je aspoň 1 % šance, že se mýlí a že bude dítě i přes všechny testy zdravé.
Jen nechápu, že to těm maminám nenabídnou a že je cpou do těhle nepřesnejch :angry:
17. bře 2010 ve 14:03  • Odpověz
franci:budu ti držet palce
jinak holky už jsem zpátky ze školy nebylo mi dobře napsala jsem písemku a jela domů
17. bře 2010 ve 14:38  • Odpověz
eli:ahoj na zítřek držím palečky neboj vše bude ok
17. bře 2010 ve 14:39  • Odpověz
alisek:držím palce na výsledky at jsou ok :slight_smile:
17. bře 2010 ve 14:50  • Odpověz
holky kde jste všechny??
17. bře 2010 ve 14:52  • Odpověz
ant: To doufám, že zítra bude vše ok!! :dizzy_face: Takže ráno v 8:30 hod držte všechny palečky co máte! :wink:
17. bře 2010 v 15:11  • Odpověz
rennu: no, já věděla, že jména budou boj, tak jsme začali hned na začátku, abychom do porodu něco měli :grinning:

eliska: neboj, to určitě bude v poho a krásně si to užiješ :slight_smile:

discreet: tak to držím palečky a pak napiš, jak jste se na screeningu měli :slight_smile:

franci: jo, ty jdeš vlastně na tu amnio. Tak tobě teda mooc držím palečky, ať ty předchozí výsledky kecaj a ať je vše O. K.

beru: tobě taky držím palce na screening, ale určo to bude v poho. :slight_smile:

suik: sdílím to s tebou podobně, stejně bych na potrat nešla, ale tripply klíďo absolvuju, věřím, že i ty budu mít v poho :slight_smile:
17. bře 2010 v 15:16  • Odpověz
Jinak už mám za sebou dnešní kontrolu. Vše je v pořádku a slyšela jsem srdíčko, tlouklo krásně, mohla bych to poslouchat furt :grinning:
No a dozvěděla jsem se, že pod tím tajemným názvem Screening II. trimestru se skrývají Tripply. Takže příští týden nebude utz :frowning2: :unamused: , ale jen mi zase odsajou krev na úplně nanic testy. Nu což, účast jsem přislíbila (ještě než jsem se dozvěděla co to je) a tak tam teda půjdu. Protože NT screening vyšel s krásným výsledkem 1:50 000, tak i kdyby vyšly jakkoliv, tak jsem v klidu (teda doufám). Každopádně na amni mne nedostanou :grinning:
17. bře 2010 v 15:21  • Odpověz
Kov: tak právě proto si myslím, že jsou zbytečný, obzvlášť když máš NT a ještě s tak pěkným výsledkem. Já bych v klidu byla.
No jsem zvědavá jak budu statečná v ordinaci proti sestře, už to vidím, jak mi to vymlouvaj. A ještě jsem se ptala o co jde, když mi vypisovala tu žádanku, prej, to se dovíte při příští kontrole, času dost :angry: ...no aspoň jsem si to stihla nastudovat.
Jsem ráda, že to má někdo podobně, budu držet palce ať i ty Tripply dobře dopadnou.
Já díky tomu krvácení měla UZ už asi 5, na prvních dvou nebylo nic vidět, pak srdíčko, pak mimi jak si tam krásně plavčí a na tom posledním, už přes bříško taky, jak tam skotačí :dizzy_face: , nejradši bych se ultrazvukovala každej den, ale prej to taky není moc zdravý. Jsem zvědavá, jestli mi budou dělat i při další kontrole, jestli budou zkoumat, jestli je hematom pryč nebo ne.
17. bře 2010 v 15:40  • Odpověz
kov: tak gratulace ke kontrole :slight_smile: já srdíčko ještě tlouct neslyšela, tak snad zítra :grinning:
mě objednal už za týden na tripply a nedal mi na výběr, prostě u nás povinně :unamused:
suik: já jdu na NT screening až zítra a to budu 14+5, ale krev mi dělali dřív, tak to bys mohla jen na ten uz, ale bez krve je to asi naprd :unamused:
chtěla jsem si udělat radost, tak jsem si za 680 koupila tepláky, kalhoty na léto a tričko, doma jsem zjistila že pláťáky jsou trošku obarvený, tak jsem je jela vyměnit, a mám pro jistotu xxxl jsem v nich jak slonice :grinning: do léta ale dorostu asi i přes boky a zadek, tak budou akorát. Zkusila jsem si rifle, co jsem měla před pár týdny, a ani ťuk :wink: pár cenťáků mi přibylo :grinning:
17. bře 2010 v 15:44  • Odpověz
já furt nic, pořád se oblíknu do všeho co mám, taky se už těším až mi poroste.
Já už na to prdím, než by mě objednali, tak už by bylo po.
17. bře 2010 v 15:51  • Odpověz
suik: no, máš pravdu, že je to zbytečný, ale když už jsem to slíbila, tak se mi nechce vycouvávat, ale uvidíme, třeba si to do úterý ještě rozmyslím. Na druhou stranu z nich vlastně strach nemám, tak se možná nechám vycucnout :slight_smile: Uvidíme.
Když máš hematom, tak ti určo budou dělat utz, aby viděli, že už tam není.
Já si právě toho prckového skotačení moc neužila, protože na tom screeningu to skoro celé prospal :frowning2: . Ale pak aspoň trošku zakopkal(a) ručkama a nožkama. A dneska jsem cítila zas pohyby, když jsem byla v čekárně, no paráda to je :slight_smile:

beru: na tom screeningu ti srdíčko taky pustí. Však já ho taky slyšela poprvé na tom screeningu a i viděla tu křivku, kterou ten tlukot dělá :slight_smile:. Dneska byl jen zvuk bez obrazu, ale i to moc potěšilo :slight_smile:

suik: takovýhle provokatéři tady, kteří se stále vejdou do všeho oblečení :angry: :sweat_smile: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já už asi o 8 týdne nosím větší či těhotenský. :grinning: :sunglasses:
17. bře 2010 v 16:05  • Odpověz
kovalda:gratulace ke kontrole
holky mě dneska nějak to břicho zlobí cítím strašný tlak až dolů tak oufám že to nic není a mám pořád problémy s nevolnostemi furt se mě chce zvracet doufám že to brzo přejde
17. bře 2010 v 16:19  • Odpověz
eli: super, že jsou výsledky O. K.

rennu: kde máme fotku mimíka s pindíkem? :grinning:
17. bře 2010 v 16:20  • Odpověz
holky zítra nepojede koník viděli jste?
co budeme dělat :grinning:
17. bře 2010 v 16:21  • Odpověz
kovalda: taky jsem ráda aspoň zatím něco :slight_smile: Ještě ten zítřek
Ant: No já budu stejnak , ale budete si muset počkat na zprávičku z NT teda pokud bude dobrá!!
17. bře 2010 v 16:30  • Odpověz
tak já mám normálně břicho jako ve čtvrtým měsíci :angry: , no pořád se pozoruju, jestli se mi jako zvětšuje a prej: "to je ten tvůj hroznej špek" :rolling_eyes:
Ale je fakt že většinou nosím jen pyžamo jak jsem doma.

antano: já se málem poblila před dvěma dny, už jsem fakt myslela že to bude doopravdy, poprvý to byl jen pohled na rozmraženou omáčku na špagety, zavřenou a podruhý když jsem krájela syrový maso. Natahovalo mě to už dřív, ale tohle byla teda síla :unamused: Snad nás to brzo přejde.

Já jsem teda srdíčko viděla spíš jako takovou tepavou tečku na monitoru, tu křivku si nepamatuju. Já jsem vždycky trochu v šoku, tak se na to zapomenu pořádně soustředit, uleví se mi, když vidím, že žije a že si tam skotačí a to ostatní moc nevnímám.
17. bře 2010 v 16:35  • Odpověz
jakto?
17. bře 2010 v 16:36  • Odpověz
no já zítra začínám 5.měsíc ale břicho mám tak na 7 no hrůza
17. bře 2010 v 16:38  • Odpověz
jo aha, to se bude přecházet na novou verzi....

Já mám v tom furt zmatek v kterým jsem týdnu natož měsíci....já si kolikrát musím hooodně vzpomenout kolik mi je let a natož tohle, když se to mění každý týden :grinning:
17. bře 2010 v 16:47  • Odpověz
kov: gratuluju ke kontrole, je super číst samé skvělé zprávy :wink: Fotka není naskenovaná...zkusím to vzít títra aspoň foťákem, pokud bude vidět pindík, dám ji sem, neboooooj :wink:

ant: chuděrko, mně už je líp ranní zvracení se už nekoná každý den, ale natahuje mě furt :frowning2: a bříško mě od včera také bolí, jako divně před MS a sem tam píchne, tak to asi mimánci rostou. Mně na to mudr. dala hořčík, ale zlepšení nepozoruju :frowning2: Jakto, že nepůjde koník?? Bééééé :cry: zítra má i manža dlouho, chjo....jinak obvoďák mě nechal ještě týden doma, že nejsem úplně OK.

suik: taky když vidím bobánka na monitoru, jsem jak v tranzu :grinning:
17. bře 2010 v 16:51  • Odpověz
Kovalda,já si vlasy barvím jen hennou,ale máš pravdu,že tato v čr není nic moc,co prodávají třeba v DM a tak.Dá se koupit totiž i namíchaná henna v tubě,snadná aplikace a skvěle chytá.No henna je best z Indie :grinning: Nevím,jak Lajla,ale mě teda tvrzení,že melír nedáváš k hlavě neuspokojí,vždyť i přes vlasy se to do organismu dostane,nejsou mrtvé,přece se přes ně dělají různé diagnostiky.
Jinak s těmi triply bych to ignorovala.Nejlíp samože říct na rovinu,že nepřijdu,ale můžeš třeba zavolat,že jsi nemocná,máš horečku apod.
Já nosím těhu oblečení už 2měsíce,ale určo v tom nevidím žádnou tragedii,nebo nevýhodu,moc si to užííívám :wink:
No ultrazvukovat denně bych se určo nechtěla,být závislá jen na přístroji,to bys brzo přestala vnímat svoje tělo a já osobně si myslím,že to opravdu zdravé není,mě třeba to teplo z něho moc příjemné není,vnímám to spíš negativně.
Franci a tys nebyla na odběru choriových klků? Jen chci podotknout,abys mrkla do témata NT hodnoty,budeš asi zírat,že nejsi jedinná,komu takto špatně vyšly testy,ať už z jakéhokoliv důvodu a maminky které daly na sebe a svůj instinkt porodily zdravé dítě,byť je genetici vyloženě nutili jít na potrat,protože měly šílené výsledky.Já teda nevím,jak je to možné,ale děje se to!!!
17. bře 2010 v 16:54  •  3 děti  • Odpověz
petja: jak píšeš o maminkách, že podle genetiky jim vyšly testy špatně a přesto mají zdravá miminka...jen chci dodat, že příroda je mocná čarodějka a ač jde věda i medicína kupředu, stejně je ve všem pozadu a vše nelze diagnostikovat, na to jsme moc malí páni. a příroda si poradí sama :slight_smile:
17. bře 2010 v 17:01  • Odpověz
No Rennu,já sem právě chtěla podpořit nejen Franci,aby vše nezatracovala dopředu,byť si ani nedovedu představit,jak moc se teď bojí! Základ je poslouchat svoje tělo a podniknout co nejvíc proto,aby si byla opravdu jistá,že to co do ní doktoři hustí je možná věc.Ta amniocentéza má sice 99% úspěšnost,ale za jakou cenu? Stresovat se další 2 týdny,aby mi pak potvrdili,co já jsem možná cítila celou dobu.Třeba kdyby nakoukla do debaty NT,dodalo by jí to víc odvahy a sebevedomí
17. bře 2010 v 17:07  •  3 děti  • Odpověz
Petjo: já vím, ale je to opojné to mimi vidět :dizzy_face: .....já jsem teď taky spíš zastánce toho už do toho těhu moc nezasahovat, posledně jsem se mudry ptala jestli je ten UZ nutnej, když jsem na něm byla před týdnem, o tý škodlivosti jsem to netušila, všechno nějak zjišťuju za běhu. Prej jo......už bych si od těch kontrol taky chtěla odpočinout, furt se do mě hrabou a to si myslím, že mi taky nesvědčí.
to s tím nucením na potrat fakt nechápu, taky jsem tu četla dost otřesné příběhy a četla jeden zajímavej článek a toto téma. Pěkný je tak začátek diskuze Tripple testy, na konci to je ale o něčem jiném.
Já to nucení na potrat, nebo i jen doporučení beru jako selekci ne nepodobnou jako za Hitlera, tím rozhodně neodsuzuju žádnou maminku, co se takto rozhodne, to probůh ne. Spíš mě štve ten postoj lékařů a měli by být pro maminku které se to týká být maximální oporou ať se rozhodne jakkoliv.
Třeba co se týče DS, tak z práce ty lidi trochu znám a nezdá se mi to jako velká tragedie, vím, že můžou žít spokojený život, bývají hodně bezstarostní a v dnešní době je pro ně hodně možností - od asistence ve školce, v normální škole, či asistence na pracovišti nebo chráněnýho bydlení. Nebudou to žádní vedátoři, samozřejmě, ž zátěž na rodinu je větší, ale můžou se naučit číst, psát, počítat a chodit do práce.
Navíc stejně vám nikdy žádný testy nezaručí, že budete mít opravdu zdravé dítě.
Ale zase šance na zdravé mimi je hooodně velká :grinning:
17. bře 2010 v 17:19  • Odpověz
já taky věřím přírodě a miminku, bývají velcí bojovníci a i když jsou prognózy špatné, tak naděje na zdravé dítko, je přesto dost velká......kamarádce diagnostikovali na 90% downa, amnio odmítla a má zdravou a krásnou holčičku co chodí do 2 třídy.
17. bře 2010 v 17:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.