• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
laurinka.22: no já jsem taky ráda, že mi není blivno, kdo by taky chtěl jen tak z ničeho nic letět na WC a trávit tam krásné chvíle těhulkování, že jo :slight_smile:..

lamia: tak ti asi vadí nějakej ten vitamín no :unamused: .. já beru centrum maternu a v poho :slight_smile:
20. bře 2010 v 15:05  • Odpověz
autor
lami: aha, tak kdoví, čím to může být................ :unamused:
20. bře 2010 v 15:06  • Odpověz
No já to zkoušela i vyměnit, nejdřív Calibrum babyplan, pak to Centrum maternu a blbě mi bylo po všem....ale zas se stravuju docela dobře, tak počítám Hugouškovi stačilo doposlat tu listovku a nějakým deficitem netrpí....takže jsem usoudila, že druhem vitamínů to nebude, Centrum maternu jsem věnovala kámošce, co teď porodila a to Calibrum nějak holt do porodu zkusím dojíst :grinning: :grinning: Já i v předchozích těhu brala vitamíny jen tak jednou týdně a holkám nic nechybělo :slight_smile:
20. bře 2010 v 15:09  • Odpověz
ahojky!
já beru mamavit, když si vzpomenu, což je tak 2x týdně. někdy častěji.
s diskuzí já jsem docela pro zamčení. ale nějak zvlášť mi nevadí ani veřejná. jen si myslím, že kdo se bude chtít přidat může, normální člověk takovéhle diskuze stejnak nečte, pokud se ho to nějak netýká a čte to tak leda někdo, kdo někoho sleduje...
holky já se vůbec necítím těhotně. fakt jsem zvědavá v pondělí na ten uz.
20. bře 2010 v 15:13  • Odpověz
lamia: tak já jsem i na některých stránkách četla, že vitamíny jsou i v celku zbytečné, když se maminka stravuje tak, jak má...když máš dostatečný přísun kyseliny listové, vitamínu D, jódu, vápníku a železa...ale, myslím, že nějaký ten vitamínek neuškodí no...a když to s vitamínama nejde, tak hold prostě trošku spestřit jídelníček a bude to v poho :wink:
20. bře 2010 v 15:16  • Odpověz
Patruschko já si brala jen tu listovku a i ta je nejdůležitější hlavně v prvním trimestru.....jodu mám předpokládám dost, neb mořské ryby jím často, železa mám dost určitě, neb krevní obraz jsem měla excelentní, no a celé těhu ujíždím na eidamu, takže vápník problém taky nebude....akorát teď po dlouhé zimě ten vit D bude poslabší :wink:

Laterno já si taky vůbec nepřipadám těhotně, taky jsem měla včera před Uz pěkné bobky, jestli je mimi vůbec tam :grinning: Přitom je mi ještě občas blbě i mě pobolívají prsa a děloha jak roste, ale prostě zatím nemám žádný moc "těhotný" pocit....asi až začne Hugoušek pořádně kopat :grinning:

Ad diskuze - mě je to osobně celkem jedno, jak píšu, jsem osoba veskrze nezajímavá a nikdo mě po netu nesleduje, pokud budete chtít diskuzi soukromou, vůbec mi to neva a ani si nemyslím, že by to nějakou budoucí mamču odradilo od přihlášení se k nám....
20. bře 2010 v 15:22  • Odpověz
No nic, už mi zle není, tak jdu luxovat .... asi si tělo jen potřebovalo na chvíli oddychnout u pc :grinning: :grinning: :grinning:
20. bře 2010 v 15:23  • Odpověz
lamia: tak tím pádem je vše ok :wink: a ty vitamíny bych taky hodila nějaké kamarádce :sunglasses:
20. bře 2010 v 15:25  • Odpověz
patruschko máš hrozně krásný fotky z uz. mimčo je tam fakt krásně vidět :slight_smile:
20. bře 2010 v 15:41  • Odpověz
laterna:děkuji...šikovná paní Dr. G...avšak doufám že jich ještě pár přibyde :slight_smile: myslím takových na kterých bude bejbátko hezky vidět...
20. bře 2010 v 15:57  • Odpověz
Patruschko má to jen drobné ale.... za chvíli bude mimi tak velké, že už se nevejde do záběru celé :grinning: :grinning: Na tohle je boží ten Uz na konci 1.trim, že se tam drobek vejde celý, další už jsou tak nějak po částech :grinning:
20. bře 2010 v 16:01  • Odpověz
lamia: no právě proto doufám, že ještě jich pár stihnem :slight_smile: ..to abych si to potom doma slepovala, abych prcka neměla na kusy :slight_smile:
20. bře 2010 v 16:25  • Odpověz
Ahojte, tak konečně jsem se sem dostala, abych mohla poreferovat, jak jsme ve středu dopadli na screeningu. Nejdřív koník nešel a dneska jsem si dala od rána úklid, takže až teď :wink:
Bylo to krásný! Půl hodiny nám pan doktor prcka ukazoval - má všechno co má mít - teda jak vtipně poznamenal manžel, prý ještě nevíme, jestli má všechno (pindíka), pač pan doktor řekl, že to ještě poznat nejde. Fotečku máme, ale skenovala jsem ji v práci a zůstala tam v PC, takže přihodím v pondělí.
Jinak junior vyrostl o 2cm za týden :grinning: máme 6,5cm, teda teď už asi víc. Výsedky krve volali včera a vše je v pořádku. Brečela jsem štěstím, teď už si to opravdu začnu užívat!
Oznámili jsme to skoro všem a super, všichni mě obskakují a no paráda! Včera se rozjela velká tipovací akce, co to bude a kdy to bude, v sázce je flaška :grinning:
Termín podle screeningu mám 23.9.2010, tak až se naučím na tom novým koníkovi, tak si to i změním. Teď už se jdu vyvalit k TV, jsem utahaná.
Mějte se a pěkný zbytek víkendu.
20. bře 2010 v 17:01  • Odpověz
Co se týče uzamčení/odemčení této diskuze, je mi to celkem jedno, chápu ty, které to chtějí zamknout, takže proti tomu v zásadě nic nemám.

Discreet: gratulace!

Už asi týden mě bolí záda, teda nějaký skříplý obratel nebo co úplně dole, tak se kroutím invalida. Mimák o sobě konečně dává zase vědět, teda spíš děloha, pohyby jsem asi ještě nedetekovala. Ať už kope!
20. bře 2010 v 17:16  • Odpověz
ahojky holky,
tak jsem něco málo poklidila, ale strááášně mne to vyčerpalo :slight_smile:

petruschka: vítej k nám. Já taky těhu nezjistila na vánoce, ale až 1. 1., ale to bylo taky krásný :slight_smile:
Taky jsem se bála, jak mi bude zle, ke všemu, co si tak pamatuju, tak obě starší ségry v obou těhotenstvích zvracely aspoň 2 - 3 měsíce, někdy i dýl. No, zvracení jsem se bála víc jak porodu. Teď už jsem v klidu, protože jsem nezvracela ani jednou, tak už zůstal jen ten strach z porodu :grinning:. Ale to prostě zvládnout budu muset, prcek se ptát nebude, až se bude klubat na svět, že? :grinning:

petja: užij si rodinnou oslavu. Panečku, máte v rodině dvojčata?
20. bře 2010 v 17:19  • Odpověz
Jinak já taky nejsem proti uzamčení! :wink:

discreet: gratulka! takže termín porodu máme nastejno :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: My jsme ve čtvrtek na NT měli od hlavičky po zadeček 7 cm a s nožičkama 10 cm :wink: :dizzy_face:
20. bře 2010 v 17:19  • Odpověz
Kov: já jsem včera nevím z jakého důvodu pojala myšlenku podívat se na porody na youtube. ty voe.... :fearful: zdálo se mi o tom celou noc. Ať mi nikdo neříká, že se tam tama ta hlavička protáhne :unamused:
20. bře 2010 v 17:22  • Odpověz
lamia: taky jsem se před kontrolou bála, jestli vůbec mimouše uslyším (srdíčko), protože jsem si přišla totál netěhotná. Ale když jsem se zamyslela zpětně, tak si říkám, co blbnu, že mne každý den bolí břicho, jak roste děloha. Ale asi už to beru jako samozřejmost, tak to nepovažuju za projev těhotenství :grinning:.

discreet: velká gratulace, to byla krásná půlhodinka co? No a oznamování těhu, to je taky krása, tak si to užijte. :slight_smile:
20. bře 2010 v 17:27  • Odpověz
suzete: no, tak koukání na porod se bojím. Zas na druhou stranu ve mne hlodá červík, že třeba když uvidím, jaké to je, že se nebudu bát toho neznámého. Ale jak čtu tvůj příspěvek, tak se budu držet dál :slight_smile:
20. bře 2010 v 17:29  • Odpověz
Kov: já jsem se právě ani moc nebála, tak jsem si říkala, že na to mrknu. Ale teď su ráda, že je mimák pěkně v bříšku....
20. bře 2010 v 17:33  • Odpověz
discreet:gratulace
petru:vítám tě mezi námi
tak holky jsem zpět návštěva byla dobrá aspon trochu změna a vidím že jste tady toho nakecaly kotel jinak hlásím že jsem dneska nezvracela tak mám už snad pokoj :slight_smile:
20. bře 2010 v 17:51  • Odpověz
jé holky kde jste všechny?
20. bře 2010 v 18:03  • Odpověz
autor
ant: já jsem tady........... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
jela jsem pro manžu a pak jsme byli v tescu, tak jsem mimouškovi zase něco pokoupila, super věcičky.............overalky, bodyčka, čepičky, ponožtičky, samé bílé, a i větší velikosti, newbornů už máme docela dost, tak jsem vzala 3-6 měsíců většinu.......

a ted jsem se dobře nadlábla, tři rohlíčky s bylinkovou lučinou a k tomu kefírové jahodové mléko, mnamky......bavili jsme se o tom ted v týdnu na těhu kurzíku, tak mi na to PA udělala takovou chut, že jsem ho musela koupit, mnam......tak jen funím..... :grinning:
20. bře 2010 v 18:20  • Odpověz
laurinko:tak to věřím já jsem ještě dojídala včerejší kyselici a byla taky super :slight_smile:
co se týká nakupování mám co dohánět jsem pořád čekala až bude vše ok ještě velký utz a začnu nakupovat pořádně
20. bře 2010 v 18:24  • Odpověz
Suzete je dobrý na to koukat s myšlenkou, že tahle fáze (t.j. samotné porození miminka...) je naprosté finále, předchází tomu obvykle delší otvírání s tím, že si postupně zvykáš na bolesti a prodýcháváš, takže obvykle když dojde na vlastní tlačení, mamče se spíš uleví a nějaké myšlenky na proleze/neproleze jí nepřijdou na mysl....už má pocit, že je mimi tak na dosah, že obvykle zmobilizuje zbytek sil a to samotné porození mimča nakonec snad nikomu nepřipadá z porodu to nejhorší...navíc máš u toho báječný pocit, že konečně taky něco aktivně děláš :grinning: :grinning: Ale podle mě je dobré se na to připravit duševně a pak kouknout, člověk to tak nějak líp přijme, že tam to dítko holt musí prolézt, ale neboj, mě poprvé taky připadalo nemožné, že bych tohle zvládla a nakonec Anča vylítla jak špuntík a vůbec mi to nepřišlo hrozné, naopak... :wink:
20. bře 2010 v 18:27  • Odpověz
holky berete chlapi sebou k porodu?
20. bře 2010 v 18:29  • Odpověz
Lauri taky jsem teď nakrmila Hugouška :grinning: :grinning:

Antano jo, byl u těch první dvou, tak ho o třetí nepřipravím :slight_smile: Ostatně se těší, byl to pro něj vždycky zážitek, u Johanky si i přestřihl pupeční šňůru, jinak vždycky šel s miminkem na vyšetření po porodu a pak mi ho přinesl, tak aspoň v tom to bylo takové víc rodinné :slight_smile:
20. bře 2010 v 18:34  • Odpověz
autor
ant: tak já mám hadříků spousty, spíš většinu, co budeme potřebovat, a kočárek, chůvičky a dečky do kočárku, ale jinak taky čekám, až se vrátíme z té dovolené, to pak začnu naplno - postýlka, povlečení, peřinky, zavinovačky, plenky, hračky, vybavení do dětského pokojíčku atd................prostě všechno........tedka to neřeším, platili jsme dovču, daně, koupili kočárek, a ted budem potřebovat spoustu na útratu na dovču, takže spíš jen když na něco narazím, ale cílené velké nákupy zatím taky nee.......
a myslím, že není kam spěchat, stejně všechno nakoupíš za chvilku......
lami: já taky viděla pár videí porodu, a mně to právě nějak strašné nepřišlo, jen asi jedno nebo dvě, kde ta ženská šíleně řvala nahlas a bylo to strašně divné a nepřirozené, ale naopak některé byly tak pěkné, a mimčo samo hned vylezlo, že se mi to zdálo až nemožné....................ale viděla jsem to už dávno, a radši na to ani nepomýšlím, stejně nějak vylézt musí, a jak píšeš.......pak je to spíš úleva..... :grinning:
20. bře 2010 v 18:34  • Odpověz
no já přemýšlím jestli si ho vzít sebou,ale nejsem si vůbec jistá jestli ho tam chci proto se ptám víš
20. bře 2010 v 18:35  • Odpověz
anatana: jj, manžel půjde k porodu. Připravovala jsem ho na to odjakživa, že je to pro mne důležité a myslím, že se už i těší. Jasné, že má trochu strach, ale jinak určitě je rád, že bude moci být s náma. :slight_smile:
20. bře 2010 v 18:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.