• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
holky děkuju!! :slight_smile:

Luci, to nevim.. ale na socíálce Ti poradí :wink:
Kovadlo, děkuji za pochavlu foteček :dizzy_face: a s tím termínem.. u Adélky jsem měla termín 22.11 a narodila se 23.10. takže to taky beru jen tak orientačně, prostě až miminko bude chtít tak prostě vykoukne.. :wink:
20. bře 2010 v 19:53  • Odpověz
wolfi: aha, tak to se Adélka asi těšila na svět, co? :slight_smile:
20. bře 2010 v 19:54  • Odpověz
Ahoj holky,
dočítám vás a vítám nově příchozí :wink: Koukám, že tu řešíte TP..já bych se nezlobila, kdyby se náš mimoušek narodil o pár dní dřív, než mám TP :grinning: Ne, že bych se nemohla dočkat....to nemůžu :grinning:, ale manža má poslední srpnový týden zkouškový a nerada bych, aby se místo se mnou u porodu potil na nějaké zkoušce :grinning:
20. bře 2010 ve 20:01  • Odpověz
Kovaldo, pardon jsem To zkomolila nick :sweat_smile:
jojo těšila, aspon, že počkala než nám vyměnili plastový okna :grinning:
20. bře 2010 ve 20:01  • Odpověz
autor
lucinecka. s tím rodičákem je to tak, jak ti napsala wolfi a ne, nic ti nedoplatí - je to sice jak píšeš nefér, ale zase ty jsi matka a otěhotnět brzo po sobě bylo tvoje rozhodnutí....... :grinning: :grinning: :grinning: takže se to normálně přeruší a začneš pobírat další mateřskou........a pak rodičák na druhé.
kov: jj, chodím na kurzík, který dělá porodka - u nás je šest lekcí, cca každý měsíc jedna, takže už jsme byli dvakrát i s manžou.......ještě čtyři, je to moc fajn.......
antana. můj manža tam chce jít sám od sebe, kdyby nechtěl, nepřemlouvala bych a nenutila - tam si myslím, že vznikla ta domněnka, že se ženská pak chlapovi zhnusí - podle mě právě těm, kteří tam nechtěli jít a šli jen kvůli ženské a jejímu nátlaku...........a jinak souhlasím s tím, co psala lamia, pokud je na to připravený, a jde tam dobrovolně, hladí tě, masíruje, drží za ruku a stojí ti u hlavy - nevidím důvod, proč by musel koukat jak leze hlavička ven - my to přece taky neuvidíme, tak by to mělo být ok - moji kamarádi, co byli u porodů, tak mi vyprávěli nadšeně zážitky, jak je to pro ně úžasné.......žádné pohoršení, naopak obdiv svojí ženy a ohromné štěstí.......................takže jestli tvůj partner jít chce, na obavy se vykašli...............
20. bře 2010 ve 20:04  • Odpověz
kovaldo: speciální vzkaz pro tebe, fotka bude snad zítra, neboooooj :wink:
20. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz
wolfi: to máš jedno s tím nickem, ani jsem si nevšimla :slight_smile:

rennu: neboj, určitě to vyjde dobře s tím porodem a manža to stihne a bude přítomen :slight_smile:

laurinka: jé, to máte super kurz. Já zjistila, že v Benešově je kurz jen na 1 návštěvu - cca 2 hodiny.

rennu: NO ÚŽASNÝ, už se TĚŠÍM !!!
20. bře 2010 ve 20:13  • Odpověz
autor
kov. u nás je to šest lekcí, jedna trvá cca tři až tři a půl hodiny, je to takové povídání s PA, můžeš se jít projít, na wc, dát si jídlo, prostě pohodovka na gauči................a je to hrozně super, asi nejlevnější, co jsem zatím slyšela......šest lekcí, plus v ceně přítomnost partnera u porodu, což by byla pětistovka, plus zdarma dvakrát týdně nepovinné cvičení......a celkem to stojí osm stovek....takže zadarmo............. :grinning:
holky, loučím se zatím, jdeme fotit nějaké fotenky......tak pak se zase ukážu....
20. bře 2010 ve 20:18  • Odpověz
lauri: to zní super. Já bych ráda taky absolvovala nějakou delší "výuku". Uklidnilo by mne to a tak .... A vy to fakt máte úplně zadáčo :slight_smile:
20. bře 2010 ve 20:20  • Odpověz
Lauri my už dnes focení bříška vzdali....asi se vyfotím sama svým kompaktem v zrcadle, bc muž na to zas půjde tak "vědecky", tak abychom s tím nezabili půl dne :grinning: :grinning:

Ale asi přihodím pár fotek holek, Jájucha má úžo období, je z ní taková plyšová okatá panenka, fakt k sežrání... :slight_smile:
20. bře 2010 ve 20:21  • Odpověz
Tak pokud má někdo zájem o 17m batole na motorce, nechť se mrkne :grinning: :grinning: Lidi na dětech je nejšílenější, jak děsně to s nima utíká....někdy mi připadá jako včera co jsem na MK psala, že máme Jáju na světě a teď už si drandí venku na odrážedle, ach jo... :sweat_smile:
20. bře 2010 ve 20:30  • Odpověz
HOLKY VY STE TOHO NAPSALY to mám co dělat abych to dočetla :grinning: ja ted koukam na miss docela mě zaujala :slight_smile:takže ted nestihám :cry:
20. bře 2010 ve 20:50  • Odpověz
Holky, tak jsem do alba dala 2 fotky svýho břicha, abyste přestaly trpět doměnkou, že ta vaše jsou velká :grinning:
20. bře 2010 ve 20:55  • Odpověz
kov: super bříško :wink: my budem fotit zítra

Ad kurzy, já začínám 7.4., u nás je možnost 7 přednášek od těhu k porodu a péči o novorozence, vč. prohlídky porodního sálu, přednáší lékaři a PA a na první musí i budoucí tatínek, je to přípravě otec u porodu + 10 lekcí těhu cvičení, ale můžete si vybrat třeba jen ty přednášky, Jinak cena je 1800Kč a je v tom zahrnutý už poplatek 400Kč za otce u porodu a zjistila jsem, že moje zdrav. pojišťovna přispívá 1500Kč v těhu, takže ve finále z vlastní kapsy dáme jen 300,-:slight_smile: což je super, ne?
20. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz
čauky
teda vy jste kecalky :slight_smile:

luci:samozřejmě ti nic nedoplatí :grinning: ...výše md/rd se budeřídit tím,jestlijsi bylaúčsatníkem nemocenskéhopojištění(tzn.,jestli jsi stále v pracovním poměru) ....
kupříkladu já vydělávala před nástupem na prvním md několikanásobek průměrného platu, ale před md jsem pracovní poměr ukončila ....takže první md jsem brala nejvyšší možnou.....a druhou nebudu brátžádnou a jako socka půjdu rovnou narodičák na 4 roky ...a je celkem fuk,že už pár měsíců pracuju i u tohoto prvního rodičáku,jelikož mi to nedá dohromady požadovaný počet dnů účasti na nemocenském pojištění
komééééééééédie:grinning:

ad táta u porodu - jsem pro,ale v žádném případě nenutit -musí tam jít dobrovolně
každopádně beru si i dulu,jelikož táta miv průběhu 25hodin odpadával-jak mu nejely hormony,usínal ....za normálních okolností bych ho asi bodla - ale dula je katalyzátor ...navícm i pomohla masážemi od křížových bolestí -vlastně jsemo nich ani nevěděla
20. bře 2010 ve 21:07  • Odpověz
Kov tak asi trochu povyrostlo od té fotky dřív, ale jako žádný extra pupek to taky néééni.. :slight_smile: :slight_smile:
20. bře 2010 ve 21:07  • Odpověz
ad předporodní kurz -my byli na víkendovém- přes týden bych manžu nedostala nikam :sweat_smile:
amůžu doporučit
chodila jsem i na takový ten rozcajdaný do tří měsíců-ale to kvůli plavání a cvíča,které bylo s tím spojené -ale tobylotrošku slabší-místy jsem měla kapku víc info než lektorka,což mě zrovna nebavilo .....ale udělala se tam úžasná partička a s holkama a jejich dětma(i chlapama) se stýkáme i po více než roce -zrovna příští týden máme kinder-párty :slight_smile: -oslavu ročnin těch našich prcků :slight_smile:
20. bře 2010 ve 21:12  • Odpověz
hupcza: ja sem v mateřské pracovala rok ale stejně nevím jak to oni berou ja jsem stoho fakt jelen a nechapu to :frowning2:
20. bře 2010 ve 21:16  • Odpověz
kovalda: juvááááááááááá tý už máš taky břuchačík :slight_smile:,albumek franci už nemám ted mám tady ten a ten mi zůstane :slight_smile:
20. bře 2010 ve 21:20  • Odpověz
luci: zavolej si na úřad dle tvého regionu (pokudjsizaměstnaná bere se dle sídla zaměstnavatele ne bydliště) http://portal.mpsv.cz/kontakty -je nejlíp probrat to konkrétně :wink:
20. bře 2010 ve 21:20  • Odpověz
ad zamknutí -mi je to úplně buřt - k mé velké radosti mám kolem sebe lidi,kteří mají ve svém životě takové naplnění, že nepotřebují šmírovat život můj :slight_smile:
takže když už se nějakých info o mě z věřejných zdojů doberou,pro mě to znamená gratulaci nebo něco podobně pozitivního
takže za mě klidně nezamykat - ale přežiju i zamknutí
jen se rozhodněte,co s novýma maminkama - a když už obava o soukromí -jak zjistíte, že to je fakt těhule a ne potenciální šmrák :wink:
20. bře 2010 ve 21:24  • Odpověz
hupcza:byla jsem zaměstnaná rok ted už nejisem ale pracuju ale to je mimo víš není to na normalní smlouvu :slight_smile:
20. bře 2010 ve 21:24  • Odpověz
luci: tam je ještě ochranná lhůta - tuším půl roku od ukončení pracovního poměru do nástupu na md - ale to ti asi nevyjde,co
20. bře 2010 ve 21:27  • Odpověz
lamia: no nevím tedy, já myslím, že panděro už mám pořádný, ale je taky fakt, že jsem měla břicho už před těhu :slight_smile:

luci: jj, břicho mám teda už leta, ale poporostlo teď teda ještě 1x tolik, než bylo :slight_smile:
20. bře 2010 ve 21:27  • Odpověz
kov: jé - ty už fotíš sérii ...hezký ..no já jsem hrozná ostuda -nemám ani jednu
20. bře 2010 ve 21:30  • Odpověz
rennu: díky :slight_smile:
20. bře 2010 ve 21:31  • Odpověz
hupcza: jj, původně jsem nechtěla, protože jsem tlusťoch, ale pak jsem si říkala, je to vzpomínka, blejsknu to :grinning:
Hele, buď v klidu, ty stíháš tolik věcí, že se rozhodně nemáš za co stydět.
20. bře 2010 ve 21:33  • Odpověz
kov: no jooo....ale práce neuteče .....ale těhu utíká jak voda ...včera jsem koukala,že už končím16tt ....mánkote :sweat_smile:
já si určo zase zajdu na fotečky k té kámošce, co mě fotila minule - říkámsi,že by bylo fajn udělat nějaké letní venku i s ondráškem (no a i tátou,že) - takový trošku kýč ...ale to k tomu patří :slight_smile:
20. bře 2010 ve 21:37  • Odpověz
hupcza: no jo, taky se chystám na focení k profíkovi. Taky asi až v tom létě a asi jako překvápko pro manžu a když se mu to bude líbit, tak zajdeme ještě spolu :slight_smile:
je fakt, že těhu uteče a ani se nenadějeme. Koukám, že máme stejný termín porodu. Za chvíli začínáme 5. měsíc, uteklo to jako voda.
20. bře 2010 ve 21:38  • Odpověz
kov: no letíto jako blázen -ondřínek má příští čtvrtek rok ....mám dojem,že to je včera,cojsme s ním byla ve čtvrtém měsíci :sweat_smile:
vždyckymi přišlo jako strašlivé klišé " teprv s dětma poznáš,jak ten čas letí" ....tý jo - a používám už to taky :grinning:
20. bře 2010 ve 21:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.