• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Jo Eve v lékárně a narozdíl od léčiv ho můžeš brát třeba po celé těhu :wink:
22. bře 2010 v 17:11  •  3 děti  • Odpověz
Přečti si ten odkaz co sem dala Ojo
22. bře 2010 v 17:11  •  3 děti  • Odpověz
Holky pa,my dem ven,než zaleze sluníčko...
22. bře 2010 v 17:12  •  3 děti  • Odpověz
antana:ahojky ty dostáváš rodný list v nemocnici?Já jsem dostala jen papír a tím sem musela na uřad kde mi rodný list vystavily v porodnici jsem dostala akorad očkovací prukaz :slight_smile:
22. bře 2010 v 17:17  • Odpověz
ahojky! tak jsem dnes byla na nt ultrazvuku. ale výsledky nemám, nefungoval jim ten program, co to zpracuje, tak se to možná dozvím na příští poradně. ale dr. říkal, že to vypadá dobře, nosní kůstka je, šíjové projasnění v pořádku, měří 7,2cm i s nožičkama. pustil mi i srdíčko nahlas. a taky jsem čučela jak puk, páč tam mají nový uz a ten je i 3d, tak jsem viděla i 3d záběry. akorát se nechtěl ukázat, pořát mával ručičkama před obličejem. přepočítali jsme i prstíčky. já ty výsledky ani nepotřebuju, tak jsem spokojená :slight_smile:

angelino moc mě to mrzí. neboj se, vše bude dobré. přeju, ať se brzy dočkáš zdravého miminka.
22. bře 2010 v 18:37  • Odpověz
Hup ad porodnice - naše dilema bylo v něčem jiném....v Praze je to v podstatě skoro jedno kam jít, tudíž pokud Praha, jdu zas k Apolináři...tak to chtěl muž...já nakonec bych chtěla rodit v Neratovicích, ale muž má pravdu, že při dopravní špičce pokud by porod šel tak rychle jak minule tak tam není šance dojet plus by byl problém s předporodními kontrolami, neměl by mě tam kdo vozit...takže nakonec jsme se dohodli, že zas Apolinář.

Jinak já koupila v pátek na zkoušku Ekover prášek, předtím jsem prala v gelu AlmaWin pro mě a děti, mužovi v Arielu, bc je odpůrce eko prostředků na praní....jenže mi teď v těhu vadí i ten eko, ale dobrý, Ecover snáším, tak mám zas snad na chvíli vystaráno....i pere líp než ten předchozí gel. Ve slizu peru jenom pleny, ale párkrát jsem prala i normoš prádlo a zas tak blbě nepere, bylo to čisťounké..jen holt nevoní nic moc.

Jsem totál grogy, holky mají venčící mánii, dnes to nebyla jen dlooouhá procházka, ale i dvakrát za den hřiště ( nene, opravdu to není o sednutí si na lavičku a kochání se jak si robátka dělají bábovičky....Jájucha se snaží skákat po hlavě z prolézaček a klouzačky, leze zcela všude....mám ruce vytahané jak opičák a uhoněná jsem neskutečně :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: )
22. bře 2010 v 18:44  • Odpověz
Ach jo, Jája má zas zvýšenou teplotu...už včera trochu měla , dneska pořád ok a teď zas...rostou jí stoličky, ale začíná mi to připadat podezřelé jen na zuby, asi na ní něco leze.... :pensive:
22. bře 2010 v 19:00  • Odpověz
Ahoj, přečetla jsem vás jen zběžně, na net jsem se dostala před chvílí....
Angel, taky je mi to líto a přeju hodně sil to zvládnout a ať se brzo podaří další :wink:

Chci se jen zeptat, jak dopadla diskuze o uzavření či ne? Koukala jsem do soukromých diskuzí a těch termínovejch je tam celkem dost....Mě by se docela ulevilo, přeci jenom jsem zvyklá kafrat bezpečně. :wink:

Já jsem byla dneska u praktický, poslala mě na krev kvůli štítný žláže, a na ORL. nějak se jí nelíbil krk. Tak snad to bude v pořádku. :frowning2:
22. bře 2010 v 19:00  • Odpověz
ahoj holky tak jsem zpět byli jsme trošku utrácet koupila jsem si boty a 2 trička jsem spokojená a ještě spodní prádlo no super
luci:tady u nás se dává rodný list přímo v porodnici :slight_smile:
22. bře 2010 v 19:28  • Odpověz
Angel to mě moc mrzí, budu držet palce do budoucna.... :frowning2:

Antano máte matriku přímo v porodce??? Tak to je super, tady je to vždycky opruz to vyzvedávání....

Hugoušek dostal pečivo se sýrem a teď ho bombarduju rajčátky a ředkvičkami, žrout jeden :grinning: :grinning: :grinning:
22. bře 2010 v 19:35  • Odpověz
ahojky - tak NT dopad dobre, lyzovacka mimiskovi prospela :slight_smile: , ale pohlavi nam bohuzel doktor nerek, ze on to prej jeste nerika... :unamused:

petja - dik za tipy, na ty stranky mrknu :slight_smile:
22. bře 2010 v 19:51  • Odpověz
Evelu moc pěkná fotka!!
22. bře 2010 v 19:53  • Odpověz
evi, jéééé, to je krásný bobík :dizzy_face:

fain, že všem dopadly kontroly dobře :slight_smile:

suik, neboj, když tak ti dají na štítnici prášky, já je taky beru celé těhu a i kojící období...když jsem konečně chtěla přestat, tak jsem otěhotněla :sweat_smile: :grinning:

já bych tu naší diskuzi do soukromých klidně dala :slight_smile:
22. bře 2010 v 19:57  • Odpověz
čauky

angel:to mi je líto :frowning2:

ad pohyby -cítím jen v klidu -tzn.tak ráno a večer -přes den minimálně.... však je ještě dost času na pořádné kopance kdykoli kdekoli:slight_smile:

manža se mnou nejde,jelikož je na horách :sweat_smile:

pediatra naštěstí máme pořešeného - naše pediatrička automaticky bere další sourozence,když je tam prvorozený
22. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz
lami:já na přeporodní kontroly chodila ke svému dr a jela jsme tam jen rodit:wink:

taky jsem minulý týden koupila ecover na zkoušku :wink:

ad rodný list -nechala jsem si poslat poštou
je to úplně postavené na hlavu!!! -do8 dnůodporodu semusíšnahlásit na zdravotnípojišŤovnu -z toho 3-4 dny(když je vše ok )ztvrdneš v porodce a pak se musí zajistit vyzvednutí rl a zajet na pojišťovnu -pakárna-jako by ženská pár dní po porodu neměla lepší program :angry:
22. bře 2010 ve 20:11  • Odpověz
Tak já zatím pohyby nic, ale času je dost, spíš by mě překvapilo, kdybych je už cítila.....občas něco cítím, ale jsou to jen střeva :grinning: :grinning: Taky myslím si kopáníčko užijeme ještě až až :wink:

Já jdu zítra na kontrolu, ale bez Uz, mě už budou dělat teď jen ty dva velké.

Ad pediatr - budu muset začít řešit....
22. bře 2010 ve 20:12  • Odpověz
Ahoj holky, nestíhám ani dočíst, jdu se jen fofrem podělit o radost z prvních intenzivnějších pohybů mimíska :slight_smile: už je cítil i manžel...já jich zaznamenala tak 15, mažel asi jen 5, těch silnějších žďuchanců...ty ostatní slabší přes břško necítil ale byl nadšený :grinning: a já také...
22. bře 2010 ve 20:13  • Odpověz
Hup to u nás nejde....mj proto, že moje gynekoložka není schopná natočit CTG, prostě ho nemá....od 36.t. automaticky předává do porodnice, takže by to byl dost problém...

Co se rodného listu apod týče, je to opravdu pakárna....teda prvně u Anči jsem ho potřebovala asap, bc jsem měla 22.2. termín na státnici z hygieny a epidemiologie a Andulka se nedisciplinovaně narodila 20.2.....tak po mě zavilí teoretici na ústavu chtěli omluvenku s nějakým relevantním důvodem - no comment, čím "důležitější" předmět, tím větší byrokracie a buzerace....Po druhé to nějak zvládnul muž a tentokrát uvidíme, kdyby se nám ty organizační věci zjednodušily ambuporodem nezlobila bych se....
22. bře 2010 ve 20:18  • Odpověz
antana:jo tak to máte super:slight_smile: ja musím chodi na uřad no minule jsme pro něho byly společně ted tam pojede jen přítel no .-) ja budu z dcerkou a miminkem doma .-)
22. bře 2010 ve 20:18  • Odpověz
hupza - coze? to jako do 8mi dnu po porodu musis frcet na pobocku pojistovny? nebo jsem to spatne pochopila? jakou mate pojistovnu? ja vzp a je to na pytel- v dnesni dobe by vsecko melo jit pres net nebo telefon a tam se musi s kazdym prdem osobne :angry:
22. bře 2010 ve 20:22  • Odpověz
Rennu tak super :slight_smile:

Hup já jsem s Ecoverem celkově spokojená, používám i na wc a na nádobí plus takový ten univerzální čistič a v pohodě, i můj ekoskeptický manžel vzal tyhle prostředky na milost se slovy " no dobře, asi to fakt myje...." :grinning: :grinning: :grinning: Ale praní jsem v něm teď zkoušela prvně, v těhu je moje kůže naprosto nesnášenlivá, prací prášky jsou pro mě mor.....Ecover zatím celkem prošel, tak uvidíme jak to bude po delší době ( obvykle pokud mi něco nesedí poznám to už při věšení prádla - zrudnou mi a svědí ruce....)
22. bře 2010 ve 20:22  • Odpověz
Evelu já mám OZP a tuším minule to muž řešil tak, že to všechno vyplnil a poslal elektronicky a pak to tam jen zajel podepsat, aby se na místě nezdržoval.....jinak ano, musíš dítě přihlásit co nejdřív, bc za něj pojišťovna musí zaplatit pobyt v nemocnici a péči....
22. bře 2010 ve 20:23  • Odpověz
ren: gratulace :wink:

kontrolui s utz mám25 -na onrdovy ročniny-to jistě ocení,že možná bude vědět,jestli to je brácha nebo ségra :grinning: :grinning: :grinning:

lami: a joo...tak ten můj gyndař je vybaven kdejaký hebelkem -on je jako správný chlap i hračička-když si všimneš,že má něco nového tetelí se blahem :grinning:
22. bře 2010 ve 20:24  • Odpověz
u nás to tak je aspon to tak měla ségra a malá má 9 měsíců tak snad se to nezměnilo říkála že v den kdy odcházela přišli z matriky a dali jí rodný list očkovací průkaz atd.....tak snad to tak funguje pořád jediné co musíme vyřídit je příjmení pač nejsme manželé
rennu:ahojky dlouho jsi tu nebyla a gratulace ke kopanečkům já nic ale těším se na zítřek až broučka uvidím jdu na kontrolu
22. bře 2010 ve 20:25  • Odpověz
evelu:pěkná fotečka :slight_smile:
22. bře 2010 ve 20:27  • Odpověz
Ahojky holky !!!
teda to jaro je prostě úžasný. Ale asi na mne padla jarní únava či co, ale jsem teda hotová :slight_smile:.

angelina: to mne moc mrzí, ať se vám brzy zadaří.

alisek: no, já chodím na utz taky u nás v ordinaci a manžel tam byl v poho se mnou. Jsou tam zvyklý a myslím, že jsou i rádi, že i tatínkové projevují zájem :slight_smile: Teď se budu objednávat na ten velkej utz ve 20 tt a tam se mnou manža taky určitě chce jít.

beru: taky už se těším na grilovačky.

antana: buď v klidu, takhle brzy je ještě normoš, že necítíš pohyby pravidelně :slight_smile:
22. bře 2010 ve 20:30  • Odpověz
diky diky :slight_smile: nemohli jsme se vubec vynadivat :dizzy_face:
22. bře 2010 ve 20:31  • Odpověz
Hup jako bys mluvila o mém muži.....naprosto stejný hračička :grinning: No ona moje gyndařka patří pod Apolináře, jen dělá kus jinde na Karláku v poliklinice, takže se prostě automaticky předpokládá, že velké Uz apod dělají na specializ.odd v porodce plus že tam prostě pak přejdeš i do poradny....já tam v podstatě kvůli tomu i chodím, bc tady v Praze se řada gyndošů v klidu pustí i do dělání NT screeningu bez akreditace a tak podobně a potom můžou být ty výsledky samozřejmě naprosto k ničemu....ale jinak je to asi jediná dr s těhu poradnou co znám, co to CTG nemá, dneska už je to standardní vybavení, jenže jak píšu, ona není standardní v té úzké návaznosti na porodku.....
22. bře 2010 ve 20:33  • Odpověz
Evelu to chápu, já taky pořád koukám na obrázek denně :grinning:
22. bře 2010 ve 20:33  • Odpověz
Kov:ahojky a na grilovačky se taky mooooc těším si pošmáknu už aby to bylo :slight_smile:
22. bře 2010 ve 20:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.