• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
evelu: já myslím, že když tam nebudeš chtít jít, tak tam nechoď, v těhu tě nemůžou do ničeho nutit, jsi svéprávná.....mě poslali na EKG z gyndy, ale obvoďačka mě tam taky chtěla poslat....mě se tam moc nechtělo, nechce se mi ani k zubařovi, ale zase mi dost kazej zuby a krvácej dásně, tak aby to pak nebylo ještě horší. Teď jsem snad v období kdy mi může dát umrtvovací injekci.
Lístek na peníze je pro sociálku, když jsem v neschopnosti.
beru: to máš dobrý, já tam musím znovu :angry: a to to mám přes půl prahy, nechápu proč to nemůže antidatovat. No už jsem se nehchtěla dohadovat....ještě počkám tak do května a pak se uschopním, do práce se už asi nevrátím, ale na to stěhování do Německa (jestli mě pojistěj) chci být trochu mobilní. Tohle je na palici, mám vycházky jen odpoledne a hoďku dopoledne.
26. bře 2010 v 17:17  • Odpověz
po me zatim EKG nikdo nechtel, sem vubec nevedela ze se to dela!? obvodacka, sem s ni mluvila teda mimo ordinaci, rikala mi jen da razitko do prukazky a na gynde mi zatim taky nic nerekli(a ty priserny sestry se radsi ptat nebudu, zas by na me koukala co si to vymyslim :sweat_smile: )..tak se mozna priste zeptam doktora..
26. bře 2010 v 17:44  • Odpověz
Podle mě je to dost formalita, mě si poslechla a vyptávala se.... akorát jsem po ní chtěla navíc aby mi koukla do krku, mám často záněty a pak se jí nezdál krk zvenku.....takže když ti nic není přijde mi to i zbytečný....
To ekg ani nevím na co je.
26. bře 2010 v 17:47  • Odpověz
ahoj holky hlásím se byla jsem venku do ted už se zvedá větr tak asi ta bouřka v noci fakt bude co se týká porodu tak nemám představu ani co bych mohla chtít a za co si musí člověk připlatit :slight_smile:
26. bře 2010 v 18:04  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile: jsem tu zpět pořád někam koukám:slight_smile:jako na bazary atd .... antama:jak bylo na procházce :slight_smile:
26. bře 2010 v 18:28  • Odpověz
Ahojky vespolek,

tak to zas bylo trochu hektický, tak jsem se sem pár dní nedostala :slight_smile:
Ale to víte, že se mi stýskalo a propukly abstinenční příznaky :grinning:, ale večer jsem byla fakt vyřízená a už se sem nedostala.
Ode dneška za 3 týdny jdu na kontrolu a na velký utz, tak se těším, až miminko uvidím a zas se uklidníme, že je v pořádku a no snad se taky dozvíme, s kým máme tu čest :slight_smile:.

petulka: ahoj, vítej k nám. Já myslím, že teď, když ses rozhoupala, tak sem sem tam něco písneš :slight_smile:

antana: moc gratuluju k potvrzení holčičky. Ty se máš, že víš, co čekáš :slight_smile: a Amálkový povlečení je úžasný :slight_smile:

suik: tak to já mám obráceně - já před těhu měla pivo ráda a teď mi strašlivě smrdí a zkusila jsem ho i ochutnat a fuj tajksl.

lamia: jejda, to jste si teda užili s nemocnejma holkama.
No jo, ty rodíš v Praze, tak už se musíš registrovat, to je hrůza, takhle brzy.

petulka: jj, já taky teď miluju zelíčko. já teda baštím spíš to bílý, ale taky klíďo sklenici dám :slight_smile:
26. bře 2010 v 18:33  • Odpověz
Ahojky holky, vůbec teď koně nestíhám, užíváme si krásné počasí, dokud je....což vede k tomu, že večer padnu jak podťatá a nemám už na pc sílu :wink:

Dneska jsem viděla kámošky miminko, nádherný chlapeček, ale ta porodní váha - 4,2kg, šmarjá, jestli náš Hugoušek taky tak naroste tak asi na sále chcípnu :grinning: :grinning: Teda ona nakonec měla SC, ale ne kvůli váze, mimi bylo před porodem napříč,takže to vaginálně ani nešlo....no ale byl k sežrání, hned bych ho brala :grinning:

Holky mi dávají pěknou sodu co se pohybu týče, pořád lovím Jájuchu někde na prolézačkách v nebeských výšinách, takže mám ruce jak stěhovák a že nemám nic tahat, ha ha ha, tak o tom si můžu nechat leda zdát :slight_smile: Naštěstí holky marodily jen 2 dny, tak to bylo v pohodě.

Jsem registrovaná u Apolináře - ve středu, byl to masakr....berou v září jen 6 maminek na jeden TP, bc malují....na registraci na 3 termíny nás tam čekalo cca 35 lidí....jako nevím, co mají dělat lidi, co je nevezmou, fakt pakárna....hlavně, že to zdůvodňují větším komfortem a prevencí přeplněnosti....no moje zážitky z minule tomu opravdu nasvědčují :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak já zas letím, musím ty dvě pískomilky vykoupat, jsou pěkně zmazané a momentálně dlabou a zavírají se jim očíčka (naštěstí nejsem z pohybu na vzduchu KO jen já :grinning: ), tak ať jdou brzo do pelíšků... a já taky :grinning: :grinning:
26. bře 2010 v 18:34  • Odpověz
Kov ano, nakonec bohužel rodím v Praze, dospěli jsme s mužem k rozhodnutí, že ty Neratovice jsou fakt asi přespříliš z ruky....škoda, , brala bych to tam.

Pěkně nám Hugoušek roste, bříško se ještě moc nevykulilo, ale zato děloha za ten týden od UZ povyrostla neskutečně, už jí hmatám na břiše docela vysoko....i dr v úterý říkala, že ona by dle pohmatu řekla, že mi sedí ten TP toho 22.9., což ale dle UZ nevypadá, takže potěš koště, Hugoušek bude ooooobřřříííííkkk :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. bře 2010 v 18:43  • Odpověz
Kovalda:toš vítej :slight_smile: zelíčko to bych si taky nechala líbyt mam doma v lednici tak jak dorazím domu tak budu hned papat boha ja ,a, zse chutě :slight_smile: :grinning:

lamia:moje malá měla 4003g a 53 cm a rodila jsem přirozeně ,a ještě mi lezla ven ručičkou u hlavičky,sice mě potrhlala ale samotný porod byl super bez bolestí,jen ty kontrakce a pak to zašívání byla síla :grinning: no uvidím jaký bude ten další porod ':slight_smile:
to zamlouvání špitálu nezávidím,to tady u nás není,stejnak to nechápu jak se muže zamlouvt nemocnice když přece nikdy nevíš kdy mužeš porodit ne :fearful:
26. bře 2010 v 18:51  • Odpověz
Luci tak to naše holky byly docela malé, tak mi 4 kg mimi připadá macík....ačkoliv napodruhé byla Jája o dost větší než Anička a narodila se mnohem snáz, tak počítám bych napotřetí ty 4kg asi dala (no taky by mi nic jiného nezbylo, že :grinning: :grinning: ) Ale jsem rozmazlená, oba porody zcela bez poranění a šití, takže to bych si chtěla ušetřit i tentokrát :wink:
Registrace právě fungují jen částečně dík tomu, že nakonec stejně většina ženských rodí jindy než mají vypočítaný TP, takže návalům se člověk stejně nevyhne....Johanka se narodila na úplněk a to bylo narváno doslova k prasknutí....to rodí všichni :grinning:

Dneska jsem se opravdu pobavila, úklid zimních věcí .... tohle koťátko v botách jsem našla v předsíni:slight_smile:)
26. bře 2010 v 19:14  • Odpověz
Lam: jé to je kouzelný....
No já jsem celkem ráda, že jsem se Praze nakonec vyhla, taky jsem uvažovala o Apolináři, mám to asi nejblíž, ale když jsem tam pak byla s tím krvácením, tak už se mi tam tolik nelíbilo....to registrování je ale fakt napalici. Stejně tě musej někde vzít a taky nemáš jistotu, že když jsi někde registrovaná, tak tam budeš rodit.... :unamused:
Já nakonec budu rodit asi v Jablonci, tak se registruje později, nebo kdesi v Berlíně, to je ale nejistý. A jablonec je moc pěknej a chválej ho.
26. bře 2010 v 19:42  • Odpověz
lamia:supeeeeeeerrrrrrrrrr fotka :grinning: :grinning: :grinning: bože ta je sladká .-),já jsem taky tzvědavá jaká velikost mě překvapí ted .-),no vidíš každá rodí jinak tak naco mají udělane ty předběžné termíny je to uplně na prd,pak si přidělávají akorád zbytečnou práci :dizzy_face: no jo onov Praze je to všechno jinak :slight_smile:
26. bře 2010 v 19:45  • Odpověz
holky ja se ted loučím jdu domu z práce tak zatim papa budu tu možná ješte kolem deváte ale pokud ne tak zítra papa .-)
26. bře 2010 v 19:47  • Odpověz
Luci tak zatím!!! V Praze je prostě problém, že je tu těhulí šíleně moc :grinning: Jako nějaký smysl asi ty registrace mají, ale extra funkčnost to nemá...

Dík za pochvalu fotky, Jája v nich dokonce chodila a byla upřímně nadšená, že si je sama umí obout :grinning:
26. bře 2010 v 19:57  • Odpověz
Nevite kdy se musi clovek "zaregistrovat" do porodnice, nebo jak to funguje? nebo jestli to tak je jen ve velkych nemocnicich?
26. bře 2010 ve 20:04  • Odpověz
Petulko pokud jsi z Prahy, tak tady už je registrace všude. Mimo Prahu snad registrace nejsou....V Praze se vesměs všude registruje od 14+0, třeba v Podolí nebo u Apolináře máš šanci jen ten den, co jsi těch 14+0 (nebo dle pravidel jaká pro to mají, ale prostě v tom 15.týdnu..), jinde nevím jestli je takový nátřask.
26. bře 2010 ve 20:10  • Odpověz
Jinak registrace zahrnuje to, že si zapíší Tvé údaje plus Ti dají razítko do těhu průkazky, že jsi registrovaná....u Apolináře navíc podepisuješ papír, že ani registrace Ti při stopstavu v porodnici nezaručuje automaticky místo (ale měla bys mít přednost před neregistr. rodičkami...)
26. bře 2010 ve 20:11  • Odpověz
lami: diky za odp., jachci do Nachoda, tak tam snad nic takovyho neni..;)
26. bře 2010 ve 20:12  • Odpověz
Petulko nejlíp si všechno najít na webovkách porodnice, ale mimo Prahu opravdu ten přetlak není takovej, takže myslím jinde registrace nejsou.
26. bře 2010 ve 20:13  • Odpověz
Tak holky já mizím....jdu ještě sehnat pár info z netu co potřebuju, pak tady budu muži skuhrat, jak bych měla cvičit a nemám sílu a pak odpadnu :grinning: Tak dobrou :slight_smile:
26. bře 2010 ve 20:24  • Odpověz
Holky
26. bře 2010 ve 20:29  • Odpověz
Ahoj holky. Tak mě dneska pěkně potrápila zubařka... Odvrtala mi dva zuby. Jsem si schválně kvůli mimču nenechala píchnout injekci, že to radši vydržím, když mi zubajda řekla, že by se to anestetikum mohlo dostat přes placentu k mimču... Ten první nahoře byl dobrej, ten nebolel, jen mi vypadl kousíček plomby, takže to jen převrtala a zaplombovala znovu. Chuťovka byla ta osmička s kazíkem až skoro u mandlí (perfekt přístup :unamused: ) Bolestí mi skoro vyhrkly slzy. Prý kaz odvrtala (na etapy, protože mě nechtěla trápit :sweat_smile:, dala mi vždycky pár vteřin na vypláchnutí a nabrání psychických sil), ale na trvalou plombu to není, takže dala nějakou léčivou provizorní (to byla taky pěkná bolest, že jsem málem spadla z křesla, když ji tam do díry narvala) a mám se hlásit po porodu, nebo kdyby se to nějak zhoršilo... Chjo... :confounded: Ale jinak už prý mám od zubů zatím pokoj... :wink:
26. bře 2010 ve 20:32  • Odpověz
Sakra, zase se mi to odeslalo bez ničeho!!!
Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, kdy je třeba se registrovat do porodky do Vrchlabí. Jsem v 17tt a jsem těhu poprvé, takže nemám absolutně přehled. A nemáte některá představu, kdy se tam zajet podívat, asi bude nejlepší tam nejprve zavolat a poptat se, co?
26. bře 2010 ve 20:37  • Odpověz
Lady, ty menší porodnice nemají takový nátřask... Já registraci v porodnici v ČB taky zatím neřeším, ale raději se už taky poptám. Pro jistotu. I když teď už je porodů údajně méně než před těmi 3 lety, kdy jsem naposledy rodila... :slight_smile:

Zavolej tam, tím nic nezkazíž a budeš mít klid a jistotu... :wink:
26. bře 2010 ve 20:40  • Odpověz
Jo a vy chodíte k těm zubařům a obvoďákům samy od sebe, nebo vás tam vaši gyndr. poslali? Já jdu na kontrolu až za tři týdny, a nevím, jestli se alespoň k zubaři (kde předpokládám, že mě nevezmou hned) nemám objednat už teď?
26. bře 2010 ve 20:42  • Odpověz
Lady, jo, měli by těm tam poslat (alespoň pro "razítko" do průkazky). Máš na to nárok jako těhule. Na zubajdu tuším 2 x za těhu a k pratický bys měla zajít jednou. Aby si zapsala do karty jak těhu probíhá, případně opsala krevní skupinu, jak dopadly testy a tak... Já si u ní asi řeknu o nějaký rehabilitace na záda, protože se často nemůžu bez bolesti hnout... :wink: Takže nemeškej a objenej se...
26. bře 2010 ve 20:49  • Odpověz
Děkuju. Tak k zubařce zítra zavolám. K praktickému se objednávat nemusím, vezme mě kdykoliv. U toho ještě chvíli počkám. Díky. :wink:
Teda jaké je u tebe počasí ... tady už hřmí a blejská se. Myslím, že mě za chvíli opustí energie, myslím elektrická. :grinning:
26. bře 2010 ve 20:56  • Odpověz
tatarino, juj, tak to bych asi nedala, já se bojím vrtání jak čert kříže. Já jdu příští středu. Volala jsem zubařce a že prej v určitým období (nějak kolem 4 měsíce by to nemělo tolik vadit), no ještě se zeptám co to všechno znamená a kdyžtak to zkusím vydržet po porodu. :unamused: Já než jsem se vždycky dostala k zubaři, tak to taky děsně dlouho trvalo.
Ladenko: já myslela že už Vrchlabí nefunguje, nebo že už to nějak omezili...
26. bře 2010 ve 20:56  • Odpověz
Lady, obávám se, že tvojí zubařce zítra nezavoláš... Zkus to v pracovní den... :grinning:
26. bře 2010 ve 20:57  • Odpověz
Ladenko hlavně by Ti PL měl udělat EKG ev Ti na něj dát žádanku, pokud ho sám nedělá...ačkoliv já první těhu a porod absolvovala bez zubaře i EKG a přežila jsem taky, byla jsem tam až podruhé :grinning: :grinning: :grinning: (znáte to, kovářova kobyla, že...času dooost :grinning: :grinning: )

Tak už se opravdu loučím, info jsem našla a jen jsem se vrátila mrknout sem :grinning:

Holky, já si prostě nezvyknu, že jsem zase těhotná..... Asi už by se měl prcek začít hýbat, ať o něm vím a docvakne mi to...asi to bude tím, jak jsme to holt vůbec neplánovali :grinning: :grinning: :grinning:
26. bře 2010 ve 20:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.