• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Vrchlabí myslím funguje, ale už ne tak jako dřív, jako alternat. porodnice, prý je to tam teď klasika....ale nevím, jen nezaručená informace někde z éteru.
26. bře 2010 ve 21:00  • Odpověz
Tak u nás se blejskalo tak před 2 hodinkama, černo jak v tanku, vítr, že jsem se málem přelomila v pase, když jsme šli z procházky utíkajíc před bouřkou, ale teď nic. Ani kapka a vítr už taky utichnul.... Uvidíme co bude zítra...

Sui, mě vždycky píchala injekci před každým vrtáním za normálního stavu (= netěhotná), ale radši co můžu přetrpím, hlavně když se jedná o krátkodobou bolest... A dohodly jsme se se zubajdou, že to prostě zkusíme a sama si pak řeknu, kdybych přece jen injekci chtěla... :wink: Ale já to vydržela. Nebyla zas taková doba... Pár minut se vydržet dá, horší to bude u porodu... :grinning:
26. bře 2010 ve 21:03  • Odpověz
Lami, EKG? Na co? Jako, abys třeba u porodu neumřela kvůli slabýmu srdci nebo tak? Nebo i kvůli případným lékům? To jsem ještě neslyšela a mě ho praktická před porodem nedělala...
26. bře 2010 ve 21:05  • Odpověz
Tat máš na to v těhu průkazce i kolonku pro potvrzení, standardně bys ho jednou za těhu měla absolvovat, aby se odhalily ev arytmie apod kvůli zátěži u porodu. Mě tam poslali vždycky, i na škole nás o tom učili :grinning:
26. bře 2010 ve 21:09  • Odpověz
Tak to se musím zeptat... Mě budou posílat na ultrazvuk s mimčem kvůli problémům se srdíčkem v rodině a u syna, takže by si myslím měli zkontrolovat i mně, ne? Tak díky, Lami... Mě dělali EKG jen jednou jedinkrát, asi rok po porodu, když jsem si stěžovala na únavu a dýchavičnost, ale teď už je jasný, že to bylo od celiakie...
26. bře 2010 ve 21:13  • Odpověz
No já nevím.....mě hrozně vadí spojená jakákoliv bolest s tím vrtáním :cry: a já už mám ty zuby rozežraný.....no prostě mi tam nic nenajde a hotovo :angry: ....začínám se ale bát. Zvládnu cokoliv, ale zuby ne...
Zatím co jsem na netu četla, tak by to vadit moc nemělo a běžně se to dělává.
26. bře 2010 ve 21:14  • Odpověz
Tat tak to se zeptej, mě to dr i v průkazce zatrhla, že si to mám nechat udělat (sází evidentně na mojí těhu demenci :grinning: :grinning: ) Ale já se na to v prvním těhu vyprdla a porodila i tak :grinning:
26. bře 2010 ve 21:15  • Odpověz
Jinak k zubaři musím taky i nejen kvůli těhu, měla jsem tam jít už v lednu, jenže jak jsem řešila ten nástup do práce, tak jsem to odložila netušíc, co mě za chvíli čeká za překvápko....
26. bře 2010 ve 21:17  • Odpověz
Holky, tak já se loučím... Chvíli budu ještě koukat na telku a pak to zalomím... :wink: Pa pa
26. bře 2010 ve 21:27  • Odpověz
Tak teď už opravdu jdu :grinning: Zítra mě čeká brzké vstávání, jedeme na návštěvu k tchýni, opravdu umírám nadšením...nějak ta její reakce na třetí mimi byla poslední kapkou mého vztahu k ní, už dřív jsem měla řadu náznaků, že mě občas někde asi krapet zdrbne za péči o holky ( no comment, její připomínky jsou totál praštěné, takže na to kašlu), ale to mě nebere, zato tohle se mě teda echt dotklo, takové přetvařování je přesně to, co děsivě nesnáším!!! Jenže co nadělám, holky se na babičku těší, tak já holt si můžu myslet své a bavit se o počasí....Takže se na to jdu vyspat :wink:
26. bře 2010 ve 21:33  • Odpověz
Ahoj holky byli jsme u známích a vrátili jsme se až ted jinak se mi zdá že to břicho se kulatí čímdál rychlejí a myslím že i děloha je vysoko no jsem jak meloun to jsem zvědavá jak budu vypadat na konci :frowning2:
26. bře 2010 ve 22:16  • Odpověz
hoj holky :slight_smile:

dneska jsme přišli dom a měli jsme to tak tak, akorát se začlo hřmít a blejkat a už leje jako z konve od večera :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no zubáka se taky dost bojím, objednala mě až za 3 týdny, ale čekám, že jak se mi ulomil ten zub, že bude muset blombu odvrtat a nějak to zaplácnout celý :confused: :confounded: :confounded: si pamatuju, že v prvním těhu už jsem cítila pohyby, když jsem byla u zubáka a jak mi vrtala a já se bála, tak i dítě šokama kopalo :sweat_smile:

tak pá, dobrou a hezký víkend :slight_smile:
26. bře 2010 ve 22:54  • Odpověz
ahoj vsem, chci se zeptat hlavne vas, co uz mate jedno tehotenstvi za sebou..sem prvotehule tak vubec nevim..stava se mi rano, ze mam mokrou kosilku, jen trosku teda a jen na jedny strane, v noci mi nejspise tim, ze spim na levem boku vyteka kolostrum..ale jen z jednoho prsa, nejdriv sem se podezrivala ze sem cune a necim sm se vecer pokydala a zaschlo to :sweat_smile: ale ted uz vim, ze to je z toho jednoho prsa. Ale sem teprve 18tt neni to brzo? a co s tim(zatim je to jen teda trosku), ale jestli se to rozjede..to abych si poridila vlozky do podprsenky uz ted?..je to na me nak brzo :confused:
27. bře 2010 v 08:04  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

Petulko, mě se to teda ještě nestalo, ale prý to kolostrum může vytékat už ted, je to naprosto normální :wink:
27. bře 2010 v 08:07  • Odpověz
wolfi: diky za uklidneni..a neni divny ze to je jen z toho jednoho prsa..kdyz uz..tak aby to druhy nebylo naky "zabrzdeny" :sweat_smile: a nemela sem treba pak problemy s kojenim
27. bře 2010 v 08:22  • Odpověz
Dobré ránko hlky přeji letím vás dočist copak ste toho zase napovídaly :slight_smile: snad to nebude na dlouho to počteníčko :slight_smile:
27. bře 2010 v 08:25  • Odpověz
Petulko, neboj, hele mě neteče ani z jednoho a určitě je nemám zabržděný :grinning: možná na to mám vliv poloha v jaký ležíš nebo tak.. ale každopádně je to úplně normánlí! :wink: ale někde jsem četla , že se to nemá vymačkávat, jen to prostě otřít a víc si toho nevšímat :slight_smile:
27. bře 2010 v 08:27  • Odpověz
Ahoj holky, zdravim pri sobote :slight_smile:
27. bře 2010 v 08:35  • Odpověz
Čauky holky,jak probíráte kam jít a kam ne v těhu,já jsem stejně jako s Filípkem,hned při předání těhu průkazky dostala taky žádanku na ekg,kde jsem byla ještě ten den,byla to velice rychlovka,ekg fyziologické,pak další týden k zubaři,tam si mám skočit ještě tak v červenci a pak u obvodní,ta mi taky udělala ekg křivku,poslechla,pokecali sme a hotovo.Divím se,že to tak neříkají všem...
Alkohol mi teď nic neříká,dokonce jak jsem byla na NT a zapojila jsem se do výzkumu o neinvazivní vyšetření misto amniocentézy,tak mi vzali navíc 2 zkumavky a mudra mi řekla ať si doma dám deci,tak to do mě lezlo,vůbec mi nechutnalo...S Filípkem mi chutnalo víc..
27. bře 2010 v 09:00  •  3 děti  • Odpověz
dobré ráno mamči,
kam se podělo to sluníčko? U nás prý v noci hřmělo, až se nám pejsek nakvartýroval strachy do postele, ale já všechno zaspala, ani dobu ledovou jsem nedokoukala, jsem jak šípková růženka, hrůza. :frowning2:
pet: taky jsem četla, že to může být, tak se neděs :wink:
ona se nesmí dávat umrtvovací injekce v těhu? Já někdy v 7. týdnu byla na odstranění pih, ptala jsem se a prý je to bezpečný, tak doufám, že se ňuňanovy nic nestalo :unamused:
27. bře 2010 v 09:32  • Odpověz
Ahojky kočky.
Včera jsem neměla čas vůbec sem za Vámi zajít!! Snad Vás dočtu :grinning: :grinning:
jinak mě od včera pobolívá podbříšek.... :unamused: A i pod pupíkem, tak doufám, že během dneška to přejde!!

Tak já jdu dočíst :dizzy_face:
27. bře 2010 v 09:36  • Odpověz
Ja se nestacim divit kam to vsude holky musite jit :confused: Ja mam vyhledove ve 20tt UTZ a ve 25tt obycejnou kontrolu (vaha,tlak,poslech srdicka)....zubare tu mam jako tehulka zdarma, ale ze by me nekdo nutil jit to ani nahodou...snad jen mi byl doporucen test na diabetes...pac moje babina ji na stara kolena mela, ale objednana nikam nejsem....nebo mi aspon nikdo nic nerikal :slight_smile:
27. bře 2010 v 09:47  • Odpověz
Beru,myslím,že se může kliďo dávat umrtvovačka při zákroku,možná jsou jich více druhů tak je určo lepší,zmínit,že jsi těhu...
Roste ti děloha,ta proto ty bolesti,netrap se tím...
27. bře 2010 v 09:49  •  3 děti  • Odpověz
Safry,ale já myslím,že tady v ČR taky nikoho nenutí,ne? To jsou taky doporučení,všecko nakonec záleží na tobě.Ale myslím,že zrovna ekg není nic špatného absolvovat,je to hlavně k dobru mamči,zjistit případnou arytmii apod.Zubař se doporučuje kvůli zvýšené kazivosti v těhu a krvácení dásní kvůli překrvení dásní v důsledku hormonálních změn a ten obvodní?To myslim je taky dobře,aby byl informován o těhu a mohl případnou anamnézu do těhu průkazky zapsat,hodí se to pak v porodce,nebo všude kam se jako těhu dostaneš,nejlépe je nosit těhu průkazku furt u sebe a pokud by se ti něco stalo,mohou do ní zdravotníci nakouknout,pokud budeš třeba v bezvědomí a nebudeš moci komunikovat...
27. bře 2010 v 09:53  •  3 děti  • Odpověz
petja....ja nerikam, ze jsou ta vysetreni spatna....ja bych taky rada nejakou prevenci...ale tu se nic neresi :sweat_smile: (ad nuceni...pokud potrebujes razitko do tehu prukazky, tak tam proste jit musis no ne?)
27. bře 2010 v 10:03  • Odpověz
Dobré ránko holky přeju jak se dneska máte při sobotě?u nás je nádherně sluníčko svítí no super :slight_smile:
27. bře 2010 v 10:03  • Odpověz
Dobré ránko holky,

ant: tady je zamračeno a fouká, v noci trochu bouřilo a lilo, tak uvidíme, zda se vyčasí :slight_smile:
27. bře 2010 v 10:04  • Odpověz
rennu:tady ještě nepršelo to sem teprve příjde a jak se jinák máš?
27. bře 2010 v 10:13  • Odpověz
holky roste mi zub moudrosti a je to děs jak to bolí hnuuuus
27. bře 2010 v 10:19  • Odpověz
ant: no, teď jdu dodělat kamarádce jeden překlad a pak se už musím učit na státnice :frowning2: ale nechce se mi. A nejradši bych zas cítila žďuchanečky, teď se dlouho neozval, tak si říkám, jestli je v pořádku.... :fearful:
27. bře 2010 v 10:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.