• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Holky, byly jste všechny na EKG? Mě tam obvoďačka neposlala. Jen mi poslechla srdce a plíce a do těhu průkazky mi napsala: schopna gravidity :confused:
7. dub 2010 ve 12:27  • Odpověz
lendaw: no to je dobry ....schopna gravidity :astonished:
Me poslala sestra na gynde, uz hned na zacatku, bylo to dobry, mela jsem to hned v jedny budove.
obvodacka me poslala na krev kvuli stitny zlaze a na ORl a jeste jsem se nebyla schopna dokopat ani k jednomu. :unamused:
7. dub 2010 ve 12:50  • Odpověz
lendaw: Já ne, pořád o tom EKG něco mluvila, ale na gyndě ho nechtěli, tak si mě taky jen poslechla a změřila tlak :wink:
7. dub 2010 ve 12:51  • Odpověz
tak jsem zpět, po obědě, nic moc, měla jsem jen vývar s játr. rýží, ten moc nemusim a pak misku rýže, tak si tuxík asi moc nepochutnal.
jak jste psaly, že vás gynekolog posílá na preventivku k vašemu obvodnímu lékaři, tak můj gyn. mě teda nikam neposlal ale zavolala jsem si své lékařce a ta se divila, že jsem unich ještě nebyla, takže zítra ráno jdu a ještě k tomu na krev kvůli štítné žláze. jsem moc iniciativní :angry:.
7. dub 2010 ve 12:56  • Odpověz
lendaw. docela mě pobavil termín "schopna gravidity", to už jseš schopná když seš těhotná, nee, přijde mi to vtipný.
7. dub 2010 ve 12:57  • Odpověz
Alisek & Suik: taky mě obvoďačka tím termínem pobavila :grinning: Ona je vůbec taková zvláštní - spíš morous. Je to starší paní, ruska, prd jí rozumím, ale chodím k ní jen proto, že k ní moc lidí nechodí a tím pádem tam nejsou fronty :sunglasses:

Já jsem na EKG byla v září, tak možná to stačí.
7. dub 2010 ve 13:02  • Odpověz
mě zatím dr. také nikam neposlal a na EKG jsem nebyla, si teď tak říkám, že k obvoďákovi si můžu skočit klidně zítra, mám ho pár set metrů od domu. Alespoň to budu mít za sebou.
Lendaw, co se týče těch UTZ, tak já nikdy na žádném mimo ordinaci nebyla. I ten na 12tt mi dělal můj dr.. a dokonce mi dělal i UTZ na NT screening, tzn. že nejspíš má asi nějaké lepší vybavení. Z toho usuzuji, že mě velký UTZ čeká příští týden na poradně (20tt).
7. dub 2010 ve 13:15  • Odpověz
Ladenka: tak to máš super, že nemusíš jezdit nikam jinam. Já jezdím na ty velké utz k jinému Dr., který soukromou ordinaci, takže jeho pacientky to mají tak jako ty.
7. dub 2010 ve 13:19  • Odpověz
ahoj holky. Ja jdu na UTZ až na konci dubna - tak to se ještě načekám. Jinak se tu řešily bolesti hlavy - já jsem migrenik a moje neuroložka mi nasadila každý den 500 mg hořčíku - ale raděj to zkonzultujte ještě se svým gyne a taky jestli berete nějaký vitamíny tak mrkněte jestli už nějaký hořčík není v nich. Já teda zaklepu mám zatím docela pokoj. Ale jinak platí hodně pít, nestresovat se , mít pravidelný režim a vyhýbat se určitým druhům potravin (čokoláda, ostré a pálivé věci, sýry s plísní atd.) Jinak jsem objednaná na EKG - ale až ve 20 týdnu. A pak jdu v 21. týdnu na UTZ a taky na endokrinologii - kvůli štítné žláze - tam chodím pravidelně a co jsem těhu, tak častěji... no je to samý lítání po doktorech. No jinak jednu prohlídku u zubaře už mám za sebo a ještě mě čeká jedna :zipper_mouth:
7. dub 2010 ve 14:09  • Odpověz
autor
suik. jejda, tak naše kočka teda neblije vůbec, a už vůbec ne v posteli, to bych ji asi zastřelila.................a pak se bála že to udělá i u mimča.........
lendaw. no tak to je super, tak taky gratuluju.........a ještě mám prej negativní syfilis, tak to jsem hrozně ráda............ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ještě aby ne ty jo.......
jinak na ekg já jsem nebyla, ale nebyla jsem ještě ani u obvodáka, ani u zubaře ani na plicním, nikdo to zatím po mně nechtěl.......
ladenka. já chodím na ty velké jinam, ale ke stejnému doktorovi, takže to je taky fajn...............
7. dub 2010 v 15:39  • Odpověz
Lauri: negativní syfilis je taký dobrá věc:slight_smile: To já ještě nevím, detailní výsledky se dozvím až příští středu v poradně :grinning:

Mě sestřička na ženským zaúkolovala hned jak mi vystavila průkazku - že si musím zajít k obvoďákovi a to co nejdřív a taky k zubaři. Na plicní mě neposílala, ale koukala jsem, že v průkajdě na to kolonka je.
7. dub 2010 v 16:07  • Odpověz
Ahoj holky,
tak UTZ v pořádku, slyšeli jsme i srdíčko, jen chce mudr příští týden ještě zkouknout hlavičku zepředu, pořádně tam neviděla. Mimísek má 301g, což prý odpovídá podle tabulek cca 25cm. Celého ho neměřila, jen hlavičku, stehenní kost a pupíček. Tak jsem ráda...jediný co, na UTZ jsem měla dost velký stah dělohy, tak se ptala, zda mě nebolí, jsem řkala, že občas a že cítím tlak ...tak mi navýšila hořčík a v úterý jdu na poradnu a byla by pro, abych radši zůstala v klidu doma..takže dámy od příštího týdne jdu na neschopenku, tak musím nějak okecat vycházky. Muž chodí večer z práce, pak jezdí i studovat tak abych mohla skočit na nákup a hlavně chodit se psem. Ale pro mimi cokoliv. Snad to bude v pořádku, jen mi zakázala těhu cvičení, žádný lítání po nákupech a venku, teda né extrémní. A máme znovu potvrzeného klučíka, máme 3 fotky a jak budou naskenované, tak je dodám.
Teď se padám obléct a za chvíli vyrážíme na kurzy. Zatím pa :slight_smile:
7. dub 2010 v 16:12  • Odpověz
lauri: ona nebleje normálně, jen občas když sní trávu (když jsme u našich), nebo nějakej provázek to byl asi dnesni pripad. Jsou to jen sliny a inkriminovana vec, taky v Praze to udelala poprvy.....predtim ale tak minutu natahuje a dáví se, že ji stihnu dát nekam kde se to rychle utře....
Akorat to rano musel utrit manzel, me to zase desne natahovalo. Natahovalo mě to, i když jsem veděla, že to dělá on :angry:
jen snad jednou ji nesedly granule a to zeblila topení....prostě jako člověk.
Kočky co jsme meli venku to bylo horší :confounded:, ty bych domu a k miminku asi nepustila.
Já měla negativní i HIV, heč :grinning:
7. dub 2010 v 16:16  • Odpověz
autor
rennu: gratulace k chlapečkovi a k super kontrole......
suik: aha, tak to jo.....no spousta koček blije zase chlupy, co si olizuje, to je taky radost......
a ty zvenčí to je jasný, na ty bych nesáhla ani já sama, nikdy nevíš, tam ta toxoplazmoza fakt hrozí.....................
a HIV máme negativní asi všechny, to se testuje hnedka na začátku......... :grinning:
7. dub 2010 v 16:33  • Odpověz
já vím, mě dělali ten syfilis taky na začátku....
jsem nějaká mrtvá, potřebuju dojít na poštu a nějak se mi nechce :unamused:
7. dub 2010 v 16:37  • Odpověz
Jé, Renu, gratuluju. Já tu za vámi nebyla skoro týden. Měla jsem na baráčku nějaký dělníky, tak jsem je musela hlídat a pak jsme na svátky odjeli k rodičům na Moravu... My máme kontrolu až příští čtvrtek, ale podle všech mi to moc sluší a čekáme zase chlapečka... :sweat_smile: :rolling_eyes: :unamused: Jinak jsem dostala k narozeninám od švagra kojicí polštář a je bezvadnej a taky už jsem dostala růžovou dečku a růžový pyžámko se srdíčkama... Tak to bude Kubík možná chudák, jestli se nezadařila Barunka... :grinning: Jo a to je další plus návštěvy u rodičů... Manžel mi případně dovolil pojmenovat syna jménem Jakub :slight_smile:
7. dub 2010 v 16:40  • Odpověz
už asi trochu poodkryji hlasovaní, s tím, že ještě počkáme....chybí mi tři hlasy, z těch co jsem našla (do strany 200 zpět)....
vyšlo to prozatím: 15 x12 proti uzavření x pro uzavření.

Proti byly: petja, antana,beru3nek, eveluska, lendaw, rennu, discreet, safryy, patruschka, komincena, marge, alisek, sijen, hupcza, petulka 86

Pro: suik, anippe, eliska_v, laurinka.22, ojo, kovalda, sambucca, laterna, lucinecka222, ladenka, tatarina, jennymaresova....

hlasovaní se zdržela suzete,
zatím nehlasovali lamia, lajla, wolfi.....
z minuleho hlasovani (str.227), lamia rikala, ze jí to je jedno, wolfi byla pro a lajla nehlasovala....

Zkontrolujte prosim, jestli jsem nekoho nenapsala blbe a nebo pokud víte, že jsem na něhoho zapomela. Pokud by zbylé tři hlasovaly pro, tak by to bylo vyrovnany a to nevim jak to rešit.

No osobně, včera jsem o tom přemýšlela, jsem trochu zklamaná.....jak tu jsem víc a víc, tak se chci víc otevřít, ale vždycky mi něco varovnýho bliká ať to nedělám. Je sice hezký že dáváme prostor ostatním se přidat, ale nebylo by lepší myslet spíš na nás co tu jsme a co si povídáme? Pro mě osobně už tahle diskuze není jen tak nějaký nezávazný tlachání. :pensive:
7. dub 2010 v 18:17  • Odpověz
Ahojte holky,
gratulace k uspesnym kontrolam a samozrejme i k negativnim vysledkum sifilisu a HIV :grinning:
A taky ke vsem kopanecku....ja jsem si nedavno stezovala, ze je to nase ditko nejake line...ze me porad jenom simra a obcas dlubne, ale nic moc...no od patku jsou to docela rachy (s porovnanim toho co bylo citit predtim), s prehledem cititelne rukou, manzel je nadseny :dizzy_face: A taky dela ruzne boule na brusku...snad se mi to povede nekdy blysknout...Je to parada, kdyz o sobe dava tolik vedet...tedka kope taky zlaticko moje malinke...ackoliv malinke...rennu psala, ze uz maji cca 25cm, to uz je pekny obriiiik :dizzy_face: My mame kontrolu pristi ctvrtek...tesim se desne moc....po osmi tydnech to bude urcite sileny rozdil.
7. dub 2010 v 18:28  • Odpověz
Ahoj holky tak jsem ze školy zpět
rennu:gratulace veliká myslela sem na tebe super že budeš už doma :wink:
lauri:dr. sice končí ale těhule si nechává aspon tak mi to bylo řečeno tak doufám že si mě nechá
7. dub 2010 v 19:08  • Odpověz
Ahoj holky,

my jsme teda taky zářijový, ale vzhledem k příspěvku výše nevim, jestli se můžu přidat. Mimochodem taky bych si ráda poklábosila, nemám kolem sebe nikoho, kdo je těhule na stejný termín jako já. :wink: Já mám ted trochu obavy z těhotenské cukrovky, mám šílenou chut na sladké a nemůžu se toho zbavit, doufám, že to nic nebude.
7. dub 2010 v 19:09  • Odpověz
mikana:ahojky vítej :slight_smile:
7. dub 2010 v 19:10  • Odpověz
mikana...ahojky, vitej mezi nami :wink: Myslis, ze priznakem cukrovky je chut na sladke? Ja vzdycky slysela, ze priznakem byva vecna zizen....urco o tom bude neco na netu, zatim jsem to nezkoumala :slight_smile:
anty...tak co pisemky? :sunglasses:
7. dub 2010 v 19:15  • Odpověz
Díky za přivítání, jsem ráda :slight_smile:
Vůbec netuším, co je příznakem, akorát mi tou věčnou chutí na sladké vlezl brouk do hlavy, budu to někde zkoumat.
Tady někdo opravuje písemky nebo studuje? Já ted zrovna úča na neschopence :unamused:
7. dub 2010 v 19:22  • Odpověz
saf:psala jsem 3 jedna byla z mluvnice diktát a tak no napsala jsem všechno co po mě chtěla ale nevím jak další byla s fyziky a ta mi nejde něco jsem tam natipovala tak snad4bude a další byla z chemie a tam sem taky cosi napsala tak snad to nějak dopadne
7. dub 2010 v 19:34  • Odpověz
máme třištvrtěletí a zatím vím že mám 1 z angličtiny zbytek se uvidí
7. dub 2010 v 19:34  • Odpověz
rennu a kolik jste teda přesně at vím mi byli podle hlavičky a stehení kosti 19+6
7. dub 2010 v 19:35  • Odpověz
Čauky Mikana,
no to jsi přišla právě včas :grinning: zrovna,jak psala Suik,jak to s diskuzí cítí,co?
Já musím napsat zas jedinné,s tím,že je forum veřejné jsem do něj vstoupila a já se teda nemusím zamýšlet co napíšu a co ne,taky to neberu jako drbárnu,ale nikdy sem se nesetkala,že by mi někdo pak někdy řekl,kde sem co psala...

Těhu cukrovka....
http://www.tehotenskacukrovka.cz/jak_se_tehotenska_cukrovka_projevuje
7. dub 2010 v 19:37  •  3 děti  • Odpověz
Tak cestina fujky...tu jsem nemela nikdy v oblibe...fyzika zacala byt zajimava az na vysce a chemie...ta se se mnou vlece snad cely zivot :grinning: Z tatove strany pulka rodiny chemici...takze mam chemickou prumyslovku a na vysce byla v podstate porad...v kazdem semestru skoro... Jednicku z angliny zavidim....ackoliv ziju v UK...tak te anglictine moc nedam teda :grinning: Tak jsi na tom urco lip nez ja :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A neboj Simonek je velikostne urcite v poradku :wink:
7. dub 2010 v 19:41  • Odpověz
saf:já jsem jen zvědavá nevím kolik vážíme ani kolik měříme zítra jdu na kontrolu tak snad mi konečně řeknou jak jsme velicí
7. dub 2010 v 19:43  • Odpověz
Holky já taky centimetry mimouše jaksi neřeším,prostě kdyby bylo něco v nepořádku,určo mě na to můj gyndr upozorní hned! Proč vyvolávat zbytečné kdyby? Já sem se v poradně zeptala,jinak je to pro ně rutina,tak ne každý si uvědomí,že každou mamču to zajímá ane každá mamča si v návalu štěstí vzpomene se zeptat :wink:
7. dub 2010 v 19:45  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.