• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Suik, já s oblečkama čekám, až budeme vědět, pro koho nakupujeme. Ne že bych nějaké neutral kousky už neměla, ale není toho moc.
9. dub 2010 v 17:07  • Odpověz
já přidám s oblečkama zkušenost :wink: normálně jsem si našla na netu seznámek základní kojenecké výbavičky a všechno oblečení pořídila podle toho (jinak ostatní jsem koupila, co jsem si myslela, že neni zbytečnost)...a musím říct, že mi to naprosto stačilo :wink:
dostala jsem hodně overalů od švagrový a ty jsem mu dávala celý šestinedělí, je pohodlný nikde neškrtí a tak :wink: Tomáš nebyl blinkací, takže pokud nebyla nehoda, nosil ho i 2dny nonstop, žádný převlíkání na noční oblečení nebo denní, toho jsem ho ušetřila, páč jsem ho nechtěla moc trápit, když jsem to moc neuměla :sweat_smile:
9. dub 2010 v 17:20  • Odpověz
lad: Žlutá mi vyhovuje, tu miluju :grinning:
9. dub 2010 v 17:22  • Odpověz
ad plenky, já kupuju ty jednorázovky hodně na aukru :wink: :slight_smile: spočtěte si kolik stojí jedna plena..když je to kolem 3kč, tak je to fakt dobrá cena :wink: a spokojená jsem byla se Sleep and play, ještě mám tady pár balíků po Tomášovi 3-6kg :grinning: tak nemusím kupovat :slight_smile:

a kámošky, co látkujou, tak ze začátku na ten první měsíc nebo dva měli taky jednorázovky...oni ty pleny, když se narodí malý mimčo asi moc nesednou :sweat_smile:
9. dub 2010 v 17:26  • Odpověz
no já do porodnice mám bodyčko bílé a dupajdy a čepičku uvidíme jak bude v srpnu asi dusno a odnesu si ho v body :grinning:
9. dub 2010 v 17:26  • Odpověz
ojo, takovou výbavičku mám někde z netu staženou taky, ale nevím jestli to není málo, když tady u někoho vidím v albech ty skříně miminkovské garderoby k prasknutí, tak vážně nevím. Ale ty už jsi zkušená mamina, tak ti budu věřit. :wink:
9. dub 2010 v 17:27  • Odpověz
ant, v tom vidím výhodu, že nebudeme muset mít prcky nějak extra nabalený :wink:
9. dub 2010 v 17:31  • Odpověz
ad výbavička: Nějaký seznam kojenecké výbavičky jsem taky někde zahlédla, ale tam byly věci jako přízový kabátek - něco takového existuje? Můj problém ohledně oblečení je v tom, že nemám vůbec představu jak, nebo spíš jak moc se mimino obléká řekněme na podzim a začátkem zimy.
9. dub 2010 v 17:32  • Odpověz
loty, tak to byl seznámek z dob, kdy jsme se my narodily ne? :grinning:
Já tu představu zatím také moc nemám, ale v tom nám tady maminy určo poradí, že? :slight_smile:
9. dub 2010 v 17:34  • Odpověz
nás na zdravce učí že by se mimčo nemělo navlékat že by se mělo obléct jako oblečeme sami sebe asi tak :slight_smile:
9. dub 2010 v 17:41  • Odpověz
lad: To doufám, protože mně z toho vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Myslím ta představa, že budu muset jít, tu výbavu nakoupit a že si s tím vůbec něvím rady.
9. dub 2010 v 17:42  • Odpověz
lot, přesně takový obavy jsem měla...absolutně žádná představa, jak budu oblíkat :sweat_smile: řídila jsem se nosem, aby měl teplý nebo vlažný :sweat_smile:

lad, to dělala podle téhle :slight_smile: body a dupačky jsem měla stejně, možná o pár víc...kabátky jsem měla vel 56 jen dva a měla jsem asi 5 overalů 56...no jak jsem psala, ty nosil nejvíc :wink: ono já to brala, že stejně šestinedělí jsme trávili spíš doma na vsi, mezi lidi se to stejně nedoporučuje kvůli větší náchylnosti, takže i parádní oblečky jsem měla asi jen 2kusy, co jsem střídala, když jsem jezdila k dr. jinak měl normální obyč, páč byl přikrytý zavinkou, takže i kdybych ho vyparádila jen na procházku, stejně by ho nikdo neviděl .... :sweat_smile: dostala jsem od švagrový i dvoje úžasný rifličky, neměl je ani jednou :sweat_smile:

a taky jsem to brala, že co bude potřeba tak prostě dokoupím...no výhoda byla, že jsou rovnou třeba na aukru koupila balík věcí pro mimi 0-6 měsíců třeba 30ks a tam bylo defakto všechno :wink:
9. dub 2010 v 17:42  • Odpověz
ant, já četla, že o jednu vrstvu víc než máme my :sweat_smile: ale spíš jsem se řídila tím nosem, oblíkla jsem ho stejně jako sebe, dala do zavinky a případně přikryla dekou, když měl ledový nos :grinning:

tady je ten seznámek
9. dub 2010 v 17:44  • Odpověz
ojo: a kolik dupaček a bodýček? něják jsem to asi přehlídla :slight_smile: těhotenská demence teda u mě značně pokračuje :angry: . Já se bojím, že jestli bude mimi po mě, tak budu převlíkat v jednom kuse, já byla prý strašná, říkali mi smrděnka :frowning2: poblinkaná každou chvíli.
byla jsem na těhu cvíču poprvé, ale žádný zázrak teda. Akorát jsem zjistila, jak jsem nepohyblivá, a pěkně líná :grinning:
9. dub 2010 v 17:48  • Odpověz
Já mám naštěstí možnost od známé, které se narodila holčička v září 2009, že když budu chtít, že mi nějaké věcičky přenechá nebo půjčí. Tak uvidím, jestli nabídky využiju. Já si totiž hrozně nerada něco půjčuju. Bych byla raději, kdyby (přesně jak říkáš), mi připravila balíček a řekla kolik za něj.
9. dub 2010 v 17:49  • Odpověz
seznámek berte s rezervou, deku do kočáru jsem měla normoš fleecovou, rychlozavinku jen jednu, sterilizátor nebo rektální rouku vůbec nemám, zásyp jsem ještě ani jednou nepoužila... nevím, co je ochraný límec a tak :sweat_smile:
aha ojo: tak už mám jasno, tak málo bodýček 56 jo, hm to jsou věci
ojo, tak tenhle seznam mám taky
9. dub 2010 v 17:50  • Odpověz
těch plen je tam tolik, že předpokládám, že je to na látkování, ne?
já jsem taky holky teda zatím pěkně mimo :frowning2:
9. dub 2010 v 17:50  • Odpověz
ojo:já mslím že i podle ručiček poznáš jestli je mimču zima :wink:
9. dub 2010 v 17:54  • Odpověz
koukám, že s bodýčkama jsem asi na tom komplet. mám 5 malinkejch, dvě žabičkový větší (56, ale nevypadá tak), jedno retro s kachnama ještě větší.
Pak jsem si naporoučela 3 a 6 celodupaček, malý a větší (do 1 m, do 3), mám overal do 3 měsíců a koupím jeden menší. jedny dupačky 62 a jedny neznámé velikosti. ale taky asi 62.
Já zezačátku budu asi taky používat jednorázovky, abych si ušetřila práci a pár plenek koupím na vyzkoušení, pak bych chtěla přejít na látkový.
Já taky ještě nevím co to bude, ale kupuju co se mi líbí a v čem budou vypadat hezky oba. Mám ráda modrou, tak modrá bude i holčička. A nextu se mi líbily ty dívčí věci, protože byly roztomile veselý.
9. dub 2010 v 18:17  • Odpověz
Holky, nevíte jak se pozná tvrdnoucí břicho? Mě se dneska odpoledne hrozně nafouklo - nejen podbřišek, ale celkově, i na žaludku a tlačí to. Přijde mi, jako by mě někdo nafouknul plynem, ale větry nemám. Ani jsem nejedla nic nadýmavého. Težko říct, jestli je břicho tvrdé, protože ho mám obalené tukem a ten je měkký :frowning2:
9. dub 2010 v 18:20  • Odpověz
lendaw: já to taky nedokážu poznat :unamused:
9. dub 2010 v 18:26  • Odpověz
Nevím,jestli to nemá spojitost s tím pálením žáhy. Pálila mě zhruba 2 dny až do dnešního odpoledne a pak to přestalo a začalo se nafukovat břicho :confounded:
9. dub 2010 v 18:27  • Odpověz
lendaw, bohužel neporadím, sama nevím. :frowning2: Mě se dost často stává, že mě břicho jako tlačí a pobolívá, ale jestli je to ono, to také nevím. :confounded:
9. dub 2010 v 18:31  • Odpověz
beru, no taky mě těch bodýček přišlo málo, já měla min. 5 s kr. a 5 s dl. rukávem :wink: obojí vel. 56 a pak pár kusů 62...nejlepší jsou bodýčka celorozepínací, měla jsem takový jedno starodávný s dl. rukávem, se zavazováním na šňůrky, ale používala jsem ho nejčastěji, převlíkání přes tu hlavičku mi šlo, až když byl větší :sweat_smile:

a pleny, já si koupila jen 10ks a hned po týdnu jsem jela dokupovat dalších 10ks...stačí malý ubliknutí a musí do prádla, páč to strašně smrdí a jestli nechceš prát denně lepší je víc :wink: ono i ty oblečky třeba o 1-2ks více bude akorát :wink:

ant, já na ruce nikdy nekoulala, ani na nohy, obojí měl někdy studené, ale nosík teplý, takže jsem ho tak nechávala...učila jsem ho chladnějšímu prostředí a můžu říct, že se mi to oplatilo, ještě nikdy nebyl nemocný :wink:

ledaw, to taky nemůžu poradit, já trvdnutí poznala až při větším břuchu :sweat_smile: ani teď nevím, jestli mi tvrdne nebo ne :sweat_smile:
9. dub 2010 v 18:35  • Odpověz
lendaw: Taky nevím, jestli je to ono, ale najednou jsem měla břicho (spíš podbřišek) takový napnutý a fakt dost tvrdý.

ant: Kdybych měla mimčo oblékat podle sebe, tak bude v burnusu a čtyřech svetrech už v září. Já jsem děsně zimomřivá. :slight_smile:
9. dub 2010 v 18:39  • Odpověz
Možná zbytečně plaším, třeba to nakonec fakt budou jen větry :confounded:
9. dub 2010 v 18:43  • Odpověz
Ahoj holky, zdravim pri patku...konecne :slight_smile: Ikdyz to byl kratky tyden...nejak se mi vlekl. Snad ten pristi sleti rychleji...nemuzu se dockat ctvrtka, az uvidime prdolku :dizzy_face:
Se spanim mam taky trable...k ranu (okolo 3 nekdy pozdeji) se probudim a uz skoro neusnu...jak kdy...ale dlouho to trva a kdyz uz se mi zadari vytuhnout, tak me okamzite budi budik skaredy :unamused:
beru...smradenka me pobavila :grinning:
Tvrdnuti bricha asi taky nepoznam...ale nekdy citim, ze se neco deje a tvrde misto najdu...to tam je ale vytlaceny vzdycky prcek, pac se behem chvilky uplne vybouli :slight_smile:
9. dub 2010 v 19:07  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
opět se hlásím po delší odmlce, ale fakt to nějak večer už nedávám a v práci je toho tolik, že nehrozí, že bych zá váma skočila. Jak musím zacvičovat tu mou náhradnici, tak mám stále o zábavu postaráno, ...
Jinak jsem oslavila narozky i v práci a dostala kojo polštář, rychlozavinovačku a úžasnou deku pro mimčo. O víkendu to snad všechno nafotím do alba :slight_smile:
Jdu si vás dočíst.
9. dub 2010 v 19:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.