• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
luci - gratuluju k amnio!! :slight_smile: a k parecku taky, to je krasny! :slight_smile:
14. dub 2010 v 11:07  • Odpověz
Ahoj holky, včera jsem se k vám nedostala, měla jsem toho nějak moc. Ráno jsem byla na kontrole a spadl mi zase po měsíci kámen ze srdce. Mimísek je naprosto v pořádku. Dr. mi ukázal jak mu buší srdíčko, měřil mu hlavičku, stehenní kost i bříško - prý jestli ho nepodviživuju. Jen byl otočenej bokem a ještě s nožičkama křížem, takže zase víme kulový co to bude. Je to tajnůstkář. Tak snad se to dozvíme na tom 3D. Jo a máme 290g.
Nejlepší bylo, že jsem se zrovna dr. ptala jestli není vidět co čekáme a chvíli na to mi v ordinaci pípla smska - manža - prý jestli už víme, co je spermijka zač, že je napnutej jak struna ... tak se dr. mohl usmát, jak je tatínek nedočkavej. :grinning:
14. dub 2010 v 11:17  • Odpověz
Tat: ten neúspěšný 4D byl grátis, nešly ani udělat 4D fotky, takže nás prostě přeobjednali. Ale bylo to i tak super. Celá ta "projekce" trvala asi 20 minut, paní Dr. nám ukázala všechno možný - mozek, obe komory srdíčka, ledviny, žaludek, močák, oční čočku, všechny možný kosti, změřila stehenní kost, hlavičku, bříško...opravdu moc hezká podívaná.

Lad: gratuluji k úspěšné kontrole. KOukám, že jste s určením pohlaví dopadli úplně stejně jako my :unamused:

Jinka moje dnešní KO v poradně OK :grinning: Mimi je čilé a to je to nejdůležitější :slight_smile: Za 2 týdny jdeme na utz srdíčka.
14. dub 2010 v 11:23  • Odpověz
Jo a ptala jsem se dr. na ty pohyby, že je ještě necítím, a on sám říkal, že má mimi ještě čas, tak 2 týdny. Nic o placentně vpředu neříkal a já se neptala. Tak jsem trochu v klidu, i když dnes v noci bych řekla, že jsem COSI cítila. :wink: Náš prcek je taky čilouš, celou dobu na UTZ boxoval ručičkama. :grinning:
14. dub 2010 v 11:39  • Odpověz
ladenka: gratuluju.....jak podvyživený prcek, kolik jsi přesně, my měli na 19+4 301g, to není vůbec rozdíl....neboj :slight_smile: hlavně že je vše v pořádku. A jestli to je klučík nebo holčička neřeš, hlavně, že je ok :wink:

lendaw: tý jo, už se na ten 3D taky těším...je prima, že když mimi nespolupracuje, že můžete přijít ještě jindy :slight_smile:

holky, já se od rána šprtám, pak jsem si dala pauzu a šla uvařit koprovku a chytla mě bolest do podbřišku, auau, jsem se natáhla, boule vpravo jak hrom, ale bez žduchání....snad je prcek v pořádku (i v noci jsem se budila, bolelo bříško)...jsem zvyklá že se ozývá denně brouček, tak se uklidńuju, že je zádíčkama k bříšku a kope dovnitř a to nemohu cítit..... :confused:
14. dub 2010 v 11:50  • Odpověz
Rennu včera jsme byli 19+3. On neříkal, že by mimčo mělo málo, spíš to prohodil jen tak pro vtip :wink: JInak dle UTZ jsme prý 20+0.
Já doufám, že na 3D prcek spolupracovat bude. Obávám se, že manža by se podruhé asi jen tak z práce neuvolnil. :confounded:
Rennu, tyhle boule v podbřišku se mi dělají pravidelně a taky bez žďuchání. Ale mě tedy u toho nic nebolí.
14. dub 2010 ve 12:15  • Odpověz
My jsme měli v 18+3 190g.
14. dub 2010 ve 12:23  • Odpověz
ladenka: ahááá :slight_smile: no mě už to nebolí, cítila jsem slabý pohyby....mám pocit, že prcek se budí, když mám nějakou aktivitu...ted jsem chystala těsto na buchtu a žduchl si...jinak pololežím u učení, tak má asi místo a veget a chrní :grinning:

lendaw: hezké číslo

já teda dobírám vitamínky-Calibrum a řeším, zda je nevysadit...problém je, že rajče, citrusy, kyselý jablíčka, se osypu, takže to nejím...tak aby měl zas drobek dost vitamínů. J
inak tchýně mi řekla, že můj muž, když se narodil, měl přes 4kg, uf....tak jsem zvědavá na našeho "drobka"
14. dub 2010 ve 12:29  • Odpověz
Já si teď udělala nudle s mákem, normálně si je neudělám, protože manža je nerad, ale teď, když je v práci .... Mňam ...
Já mám ještě GS Mamavit, koupila jsem si ho na první trimestr, jenže jak mi bylo pořád špatně, tak jsem ho zobala málo (tak 2-3x do týdne), tudíž mi jich tam spousta zbyla. Tak se je snažím dobrat. Mám tam ještě na cca 2 měsíce. Snad nenaroste prcek moc. :sweat_smile:
14. dub 2010 ve 12:52  • Odpověz
Já beru Mamavit ob den a ten den co ho neberu, tak zobu Pregnium (tam je jen listovka, jod, DHA a hořčík).
14. dub 2010 ve 12:55  • Odpověz
Ladenka: už vařím vodu na nudle :grinning: Jak jsem četla o nudlích s mákem, tak jsem na ně nějadnou dostala obrovskou chuť :grinning:
14. dub 2010 ve 13:03  • Odpověz
lenda :grinning: :grinning: :grinning: , tak dobrou chuť :wink:
14. dub 2010 ve 13:04  • Odpověz
ladenka: já taky, ale nemám mák...t :unamused: ak peču tu bublaninu aspoň

:grinning:
14. dub 2010 ve 13:05  • Odpověz
Ahoj holky, jdu se na vás mrknout. Inspirována rennu se snažím se učit, ale moc mi to nejde. Psychicky se už připravuju na zítřejší amnio, tak na mě myslete.
14. dub 2010 ve 13:16  • Odpověz
nudle s mákem, mňam taky bych si dala :slight_smile:
ladenka: gratulace :slight_smile: já si teď ale říkám, že možná lepší nevědět co čekáme, a prostě bude překvápko, než aby se spletli, my počítali s klukem, a tam pak holčička, to musí být pak asi docela šok :unamused:
alisek: tak ať tě ti migrény brzo pustí, to musí být hrozný :frowning2:
já byla na obědě s kámoškou, jsme si daly pěkně smažáka s hranolkama a tatarkou, hranolky teď můžu obeden :angry:
vy se máte, že víte kolik má prcek, to já teda netuším, to mě dr. ještě nikdy neřekl, tak snad za 14 dní :grinning:
14. dub 2010 ve 13:18  • Odpověz
loty: neboj budem držet pěstičky na zítřejsí odběry :slight_smile:
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=087&r=titulni_stranaa&idc=1368063 mateřská - nevím, jestli to teda půjde otevřít
14. dub 2010 ve 13:20  • Odpověz
Beru: nám tu váhu řekli pouze na 4D, což je nadstandartní vyšetření, za které se platí. Jinak bysme taky nic nevěděli.
14. dub 2010 ve 13:20  • Odpověz
len: aha, já myslela, že by to mohli říct na tom 20 tt, tak se necháme překvapit :slight_smile:
dneska u mě byla kámoška, která už prcka má, tak mě hrozně překvapilo, když mi říkala, že 5x bodýček 62 mi bude stačit, mě to přijde dost málo teda. Holky to je teda pro mě zatím naprosto španělská vesnice, kolik, čeho a pod :grinning:
14. dub 2010 ve 13:37  • Odpověz
14. dub 2010 ve 13:45  •  3 děti  • Odpověz
petu: díky jo jo, tam jsem už taky koukala, to mi přijdou fajn stránky, i ta disuze dobrá. Jestli bude mimi po mě, tak toho budu potřebovat holt víc, ale taky mi přijde, že těch 10 je akorát, určo lepší než 5, to bych pořád prala. :confounded:
14. dub 2010 ve 13:54  • Odpověz
Beru, ne viróza určitě ne. Ráno mě teda lehce škrábalo v krku, ale ty pocity na zvracení jsou typicky těhotenský, zničehonic jsem ráno letěla objímat mísu. A to jsem nestihla ještě ani nic sníst...

Loty, držím palce s amnio, prý to je fakt v pohodě, akorát ty nervy 14 dní... Kamarádka na ní taky byla a teď už má týden zdravého chlapečka :slight_smile:

Rennu, já mám Calibrum taky. Asi být tebou, tak raději vitamínky beru, když dost spoustu potravin nemůžeš. Myslím, že tím nic nezkazíme a kdyby náhodou byli mimča nějací obříci, tak zavčas vysadíme :slight_smile:

S tou výbavičkou bych to taky moc nepřeháněla. My některý věcičky měli s Ondrou na sobě snad 1x. Vyrostl za šestinedělí o 10 cm! :sweat_smile: Potřeboval to holt dohnat, když měl při narození v 37. tt 46cm :slight_smile: Jinak nám nejdýl vydržela velikost 68, jestli se tedy dobře pamatuju. Měli jsme dost věcí půjčených...

No já se na ten 4D utz zítra taky objednám. U nás ho prý na té genetice, kde ho mají, doporučují od 24.tt pro nejlepší viditelnost a tak... A mají na webovkách psáno, že ho provádí kvalifikovaná sestra, tak nevím, jestli by mi případně řekla pohlaví, co myslíte? My s Ondrou na 3D ani 4D nebyli... Máme jen na DVDčku video z klasickýho utz....
14. dub 2010 ve 14:05  • Odpověz
Tat: u nás dělají 4D od 15tt a nabízí ho i 4x během těhu. Já jsem původně taky chtěla jít až v druhé polovině těhu, ale přemluvila mne jedna zasloužilá mamina, která byla už v 18tt a potom ještě jednou později. Prý ten časnější utz má výhodu v tom, že je tam mimi vidět celé najednou, kdežto později se tam prý už celé najednou nevejde. Nevím co na tom je pravdy, ale každopádně nelituju, že jsme tam v tom 17tt šli, protože to stálo za to. U nás ho provádí doktorka a určení pohlaví je u nás součástí vyšetření - pokud se to nepodaří, přeobjednávají na jindy.
14. dub 2010 ve 14:10  • Odpověz
Tak tady zas nikod není... :unamused:

No já uvidím, jestli zítra dostanu tu žádanku na to vyšetření srdíčka miminka. Podle toho bych se pak objednala na stejný pracoviště i na ten 4D utz. Abych tam nebyla třeba jeden týden dvakrát... :wink: Zeptám se na to pohlaví zítra toho zastupujícího mudra a přinejhorší se to dozvím až na tom srdíčku. Teda aspoň doufám :wink: :slight_smile: :grinning:
14. dub 2010 v 15:47  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem vás trošku dočetla, nějak poslední dobou nestíhám.

Luci moc gratuluju k výsledkům a k párečku...taky tajně doufám, že ho budeme mít :slight_smile:
Ostatním těhulím taky moc gratuluji ke kontrolám.

Vítám nově příchozí, půjdu omrknout tabulku...už nás tady je :slight_smile:

Lot: neboj, všechno dopadne výborně :wink:

Já jsem byla v pondělí s Kubíčkem u mudry, jelikož už se tak 10dní nemůžeme zbavit kašle a Kuba poprvé ve svém krátkém životě u doktorky ani nemukl...jindy brečí jak o život, byla z toho úplně paf, odcházel s obrázkama a bonbónama :grinning: . Bohužel nám našla nějakou šelest na srdíčku, tak jsme v květnu objednaní na dětskou kardiografii, tak doufám,že to nebude nic zlého :frowning2: . Prý šelestí trpí více dětí...
14. dub 2010 v 15:56  • Odpověz
kovalda: jé to děkuju, už jsem poslala, to víš já jsem moc nechodím, nestíhám to a když už, tak většinu času mi zabere vás dočíst :slight_smile:

všechny: tak to jsem ráda, teda manžel je rád, že může jít se mnouna UTZ :slight_smile:, moc se těší a ba i tím byl nadšený, že taky něco, kromě porodu, abslovuje se mnou... :wink:
14. dub 2010 v 16:32  • Odpověz
ahoj, já byla dneska taky na kontrole, všechno dobrý, jen mám nějakou mykózu. Jsem si říkala, kdy to přijde, dost na to trpím :unamused:
Nic jsem nepřibrala, sestra se docela podivovala a ptala se jestli jím.....budu muset vymyslet něco co mi bude chutnat, ale nevím co. Jak sem sama, tak se mi nic nechce vařit.
Za 14 dní jdeme na ultrazvuk....už se moc těším. Snad půjdem oba.
14. dub 2010 v 16:45  • Odpověz
ahoj maminky, děkuji za pěkné přivítání..
Lucinecka, také gratuluji ke stejnému termínu - ve 12.týdnu mi řekl dr.že možná budeme posunovat dopředu, ale zatím to nepřepsal, tak beru 15.9. že bude mimi velké.. Tak uvidíme.
Jak píšete holky, že ještě dobíráte calibrum atd, tak já to brala první 4 měsíce, teď mi řekla dr.že stačí listovka - není tak drahá a dostačující - vitamíny beru jinak - pomeranče zelenina- no, nevím, jak moc ji tam teď po zimě je :slight_smile: .

Závidím holkám, co vědí, co to bude, já jdu až v 21.týdnu- na konci týdne -to je 6.5.-už se nemůžu dočkat, snad to ukáže miminko... a také se moc těším na pohyby- já ještě nic :frowning2: ale taky se dočkám... každé ráno se probudím a čekám- kdyby náhodou...
Přidávám se k holká co se pěkně kulaťoučkují, já nejsem vyzáblina, tak jsem myslela, že to půjde pomaleji, ale hop a už mám skoro 5 kg nahoře...no co, pak bude větší pohyb, tak snad to půjde dolů.....
Zatím se mějte krásně, jdu se napapat :wink: :wink: Halina
14. dub 2010 v 16:57  • Odpověz
Ještě dotázek- holky, ten 4D ultrazvuk - kdy se objednává, kam a kolik to stojí??? díky :slight_smile:
14. dub 2010 v 16:58  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

gratuluji ke kontrolám :slight_smile:

suik, tak snad mykoza bude brzo pryč :slight_smile: jinak znám to nevaření o samotě, když jsem ještě bydlela sama, tak jsem se odbejvala špagetama s kečupem, krupicovou kaší nebo prostě jen pečivo a něco k tomu :sweat_smile:

beru, já bych to taky s výbavou moc nepřeháněla...já si nakoupila podle seznamu, co mám v albu, na kusy možná o jeden nebo dva víc a v pohodě mi to stačilo a prala jsem jednou týdně :wink: ale Tomík nebyl blinkací...

jinak pohyby, cítím fakt každý večer a už je vidět i jak naskakuje bříško, když kopne :grinning: :grinning: no jsem zvědavá, kolik bude na příští kontrole prcek vážit, snad to taky nebude obřík :sweat_smile: i když podle tabulky co mám v PC dle tt, tak na moje 18tt by měl mít 150g a cca 13cm :slight_smile:
14. dub 2010 v 17:07  • Odpověz
hhalina: s tím 4D je to různé podle města. U nás v Mostě ho dělá jen jeden soukromý doktor, u něj se to musí objednat a stojí to 1000 za první návštěvu /další návštěvy jsou levnější/. U nás jsou v ceně fotky a záznam na DVD (to si ale musíme přinést vlastní). Asi bude nejlepší, když se zeptáš u své Dr., ta by měla vědět, kde je nejbližší 4D. Objednat se můžeš kdykoliv - u nás se dělá od 15tt do 31tt.
14. dub 2010 v 17:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.