• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Eli: asi jsem z levnýho kraje :wink: Odepisovala jsem už i Nad na těhulkách po potratu, ohledně rgistrace do porodnice - u nás se nic takového nepraktikuje, dokonce ani v krajské nemocnici. Prostě začneš rodit a jedeš kam chceš.
20. dub 2010 v 19:54  • Odpověz
lendaw...tak 70% je docela dost velka sance, ze to ta vysnena holcicka bude :wink: :dizzy_face: Moc vam ji preji :slight_smile:
20. dub 2010 v 19:57  • Odpověz
lendaw: tak to máte fajn! To tady je normální :grinning:
20. dub 2010 v 19:57  • Odpověz
saf. já myslím, že určitě se v těhu můžou léky na alergii,nebo naopak musí se! ovšem já to nikdy neřešila, protože se to u mě vyskytlo tak jednou za rok.A když už, tak jednorázová reakce, jednou jsem byla na pohotovosti píchnout kalciovku, jinak jsem to zvládala v pohodě.No budu mluvit se známým je to alergolog, tak se zeptám jestli nemít raději něco po ruce :unamused:
20. dub 2010 v 19:58  • Odpověz
Eli: před půl rokem jsem byla na vyšetření v POdolí a byla jsem úplně zmatená z toho, že po mě chtěli, abych se před samotnou prohlídkou nejdřív registrovala. TO já vůbec neznám. HOlt Praha, pořád něco navíc :grinning:
20. dub 2010 v 19:59  • Odpověz
lendaw: ALe to fakt neni jenom Praha!! Doktora mám na Kladně jak jsem bydlela a v Kladenské nemocnici to ctějí taky!! :sweat_smile: :grinning:
20. dub 2010 ve 20:00  • Odpověz
Saf já pocity už radši nemám, už jsem měla dvakrát pocity, že budeme mít kluka a jak to dopadlo, že :grinning: :grinning: :grinning: Tak uvidíme, hlavně ať je všechno ok, naše Anča je si stejně na sichr jistá, že budeme mít další babu :grinning: :grinning:

Kominceno tak já nevím, jestli je to totéž, ale pokud jo, tak my s tím neměli sebemenší problém, když se kočár dá úplně položit :wink:
20. dub 2010 ve 20:00  • Odpověz
Eli: Kladno nebo Praha, to je pro mě jedno a to samý :grinning:
20. dub 2010 ve 20:01  • Odpověz
Lendaw to bude nejspíš tím, že je tu prostě mnohem víc mamin :wink: Kromě toho registrace nejsou jen kvůli tomu kam jet porodit, do porodnice se většinou chodí už od cca 36.týdne na kontroly, málokdo zůstává až do porodu v péči svého lékaře...jinak 3D aj nadstandardní Uz se platí právě proto, že je to nadstandard, který nemá s vyšetřením mimi nic moc společného, bc měření a zkoumání, zda je mimi v pořádku, se provádí naprosto normálním Uz.
20. dub 2010 ve 20:03  • Odpověz
Holky budete někdo psát porodní plán??
20. dub 2010 ve 20:05  • Odpověz
anippe...vim ze je na alergie zirtec...urcite se zeptej, to je fajn, ze mas znameho alergologa...aspon nemusis trajdat kdesi po doktorech :wink:
lami...ale kdyby byl Hugo fakt Hugo...tak by byl docela chudera s dvema starsima segrama :grinning:
20. dub 2010 ve 20:06  • Odpověz
lami...ja budu...tu se to tak dela :slight_smile: ale co tam pisnu to jeste nevim :grinning: Je tu moznost rodit do vody...sly byste do toho?
20. dub 2010 ve 20:07  • Odpověz
No, pro klid duše asi Lami nějakej zběžnej jo... Ale jelikož z vlastní zkušenosti do normálního porodu nevidím, tak jen pro můj pocit...
lamia: napsala jsi to hezky! A je to pravda!! :wink:
lendaw: Tak já bych Ti mohla vyjmenovat i jiné nemocnice a města, kde známe platily :grinning: :grinning: :grinning:
Lam: to všechno samozřejmě chápu :wink: Jen nechápu, proč někteří lékaři neposílají maminky na normální UTZ (jak ten ve 12tt tak ve 20tt), ale posílají je na ty placené. Já měla oba placené pojišťovnou (4D si platíme zvlášť), ale jak jsem pochopila, některé maminky za ně musí platit a to mi nějde na rozum.
20. dub 2010 ve 20:08  • Odpověz
No já právě už tak nějak začínám sumírovat, co tam napsat.....u holek jsem neměla a moje druhá zkušenost děsivá, tak až to nějak splácám dohromady, tak to nejspíš muže naučím nazpamět a pokud mi dojde dech bude to asertivně prosazovat on :grinning: :grinning: :grinning: Když měl hlavní slovo ve výběru porodnice, tak teď bude u porodu muset setsakra máknout :grinning:

Saf já vlastně nevím, buď budou ev bráškovi dávat pěknou sodu a nebo ho naopak pěkně rozmazlovat, těžko říct....ostatně i holky mají vzájemně takový komplikovaný vztah, děsně se milujou, ale občas se porvou, nemůžou si přijít na oči a pak se zas objímají....čert se v tom vyznej :grinning: :wink:
20. dub 2010 ve 20:12  • Odpověz
Lendaw platí se jen ten ve 12.tt pokud je součástí NT screening, což nezahrnuje jen Uz akreditovaným dr, ale i ty odběry - to je zahrnuté v ceně...platí pouze maminky s normálním těhotenstvím, pokud je v těhu nějaké riziko, kt. by znamenalo zvýšenou potřebu tohohle vyšetření, tak by to měla mít maminka zdarma...Jinak standardní Uz, co může provést každý dr, je povinný ve cca12.tt (biometrie plodu), cca 20.tt tzv. orgánový Uz se zaměřením na VV a potom kolem 30-31.tt se dělá Uz s váhovým odhadem, polohou, kontrolou placenty apod...to jsou povinné Uz, zpravidla se dělá ještě na úplném začátku jeden Uz k určení, zda je těhot. v děloze a vitální - se srdíčkem. Takže standard jsou při normálním těhot. ty 4 Uz za těh., ty by měla mít maminka "zdarma " - tedy hrazené z pojištění (pokud není ev. součástí ten NT scr. jak jsem psala).
20. dub 2010 ve 20:19  • Odpověz
VV - sorry, míním tím vývojové vady

Jinak co se Uz týče, řada lékařů si s tím opravdu moc hlavu neláme....psala jsem to už při probírání toho, proč řada dr dělá Uz každou kontrolu...taky zcela zbytečné. 3D ani 4D nemají z hlediska vyšetření miminka žádný extra význam, jak už jsem psala dřív, já bych tam ani nešla, nepovažuju za vhodné vystavovat dítě zbytečně Uz.
20. dub 2010 ve 20:23  • Odpověz
Lam: možná se budu ptát jak blbec, ale chápu to tak že NT se neměří na normálním utz vyšetření? Abych to popsala co nejvěrněji: moje Dr. dělá utz, ale na ty "velké musím" jezdit jinam. Odběry mi brala moje Dr. v 10tt a v 16tt. Na utz ve 12tt, na který jsem musela jet jinam, miminku měřili NT, ale byl zdarma. Rizikovka nejsem.
20. dub 2010 ve 20:24  • Odpověz
Lam: tím normálním utz vyšetřením jsem měla na mysli to ve 12tt.
20. dub 2010 ve 20:26  • Odpověz
Holky díky.
:wink:
Tat: taky moc gratuluju k holčičce.
20. dub 2010 ve 20:27  • Odpověz
Lendaw neptáš se vůbec jako blbec, problém je jen v tom, že NT vyšetření musí dr co ho dělá umět (plus mít na něj školení a akreditaci...), jen takový dr by jej měl dělat a jen tehdy má vyšetření výpovědní hodnotu...jinak je to samozřejmě jen změření šíjového projasnění na norm. UZ, většinou se hledá i nosní kůstka a mimi se celé změří a zkontroluje...výsledek z NT by se měl dát spolu s výsledky biochemie a věkem matky dohromady - z toho se vypočítá riziko některých trisomií, třeba Downa. Ale v tom placení vs neplacení NT je fakt bordel :grinning:
20. dub 2010 ve 20:29  • Odpověz
Lam: díky za vysvětlení. Já nevím jestli ten Dr., ke kterému mám jezdit na ty "velké utz" akreditován je ři není. Každopádně se tahle vyšetření dělají jen u něj, nebo v nemocnici. To jsou jediná 2 místa v celém okrese. Asi se ho zeptám, jdu tam příětí týden :grinning: Jen mě prostě zaskačilo, jak se někde tahají z maminek peníze za něco, co by mohly mít zdarma - ale byznys je byznys :grinning:
20. dub 2010 ve 20:32  • Odpověz
Lendaw tak to asi akred. mít budou, když je těch míst tak málo...ostatně by to mohl mít třeba i na netu, nebo se ho prostě zeptej...koneckonců to pojišťovna tak jako tak za Tebe platí, tak máš plný nárok to vědět :wink: Ale standardně se většinou za NT screening platí. Tahání peněz z maminek to bezesporu je ve chvíli, kdy to dělá dr co akreditaci nemá, na druhou stranu v tom případě bych se rozhodně ozvala. Nic jiného krom nadstand. 3D a 4D se pokud vím neplatí.
20. dub 2010 ve 20:37  • Odpověz
Tedy ozvala bych se nejen kvůli těm penězům, ale především bych chtěla vyšetření jinde, že :grinning:
20. dub 2010 ve 20:38  • Odpověz
Holkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy máme PRVNÍ KOPANEČKY!!!!
Ta moje Suzi je uplně vyřízená. Malý právě začal kopat. Nevím, jestli je to možné brát jako podnět, ale zpíval jsem mu "vstávej semínko holala" a " svítí, svítí slunce nad hlavou". Údajně to nemohl vydržet
20. dub 2010 ve 21:05  • Odpověz
Martine a nebylo to proto...ze jsi suzi nakonec prmluvil k tem domacim radovankam a jak rika muj svagr...delal miminku vlasky? :grinning:
20. dub 2010 ve 21:08  • Odpověz
kazdopadne...gratulace ke kopaneckmu.... :dizzy_face:
20. dub 2010 ve 21:09  • Odpověz
Nebo kombinace obojího?? :grinning: :grinning: Každopádně gratulujeme a už mu chudákovi zásadně nezpívej :grinning: :grinning:
20. dub 2010 ve 21:09  • Odpověz
Po dnešku bude mít vlasy jako John Lennon v dobách největší slávy. A slibuju, že zpívat už nebudu
20. dub 2010 ve 21:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.