• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
ahoj holky :slight_smile: jste kecalky, jdu vás dočíst
13. led 2010 v 11:45  • Odpověz
Ahojky, vítám nově příchozí a gratuluji všem k úspěšným kontrolám .-) těhotenský deníček mě zaujal, také bych ráda něco takového pořídila ( tak šikovná jako berulka asi nebudu :sweat_smile: ), přeci jen, člově rychle zapomíná a pak se to vše sleje v jedno ..
13. led 2010 v 11:49  • Odpověz
laj: no sestra mi prostě řekla, že aby už bylo něco vidět, samozřejmě, kdybych měla nějaký problém, tak mám přijít dřív.
Taky jsem přemýšlela, že bych si něco vymyslela, ale na druhou stranu srdíčko asi dřív jak v tom únoru vidět nebude, takže asi počkám :wink:
Zatím jsme to stihli říct asi všem :grinning: a to jsme si říkali, jak to nikomu neřeknem :grinning: :grinning: :grinning: Takže teď už to dopadnout prostě musí!!!
13. led 2010 v 11:54  • Odpověz
Marge a v kolikátém týdnu jsi? Já du k dr. taky až příští čtvrtek a to budu jestli dobře počítám 8 tt.. A taky mi sestra při objednání stačí... Myslím si, že už to taky berou trochu jinak, když už jedno dítě doma máme... Už nejsme ty vyplašené maminky... :slight_smile: Víme co nás čeká a tak... :wink:
13. led 2010 v 11:59  • Odpověz
tat: asi máš pravdu, no já si myslím, že bych mohla být tak 4 - 5tt ale nejsem si jistá. Každopádně 9.12. jsem ještě těhotná nebyla, tak nevím, jak to ta sestra počítala :slight_smile:
Ale už to vydržím, když už jsem to vydržela do teď :wink:
13. led 2010 ve 12:05  • Odpověz
ad těhu a dětský deníček -já vedla toto ...ale mám tam nějakou véééélkou prodlevu
ale úplně jste mě zblbly...jdu dopsat :grinning:
13. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
hééé ..vypadnul mi ten odkaz http://holisce.svetu.cz/ :sweat_smile:
13. led 2010 ve 12:12  • Odpověz
Marge, tak to myslím, že půjdeš tak nějak na týden těhotenství jako já.. Tak žádný strach... :wink: :slight_smile:
13. led 2010 ve 12:41  • Odpověz
Jééé, Hupczo, já se dobře do vašeho blogu začetla... Škoda, že mám zaheslovaný fotky na rajčeti... Chtěla jsem vidět tvého Ondráška od hlavy až k patě od finálního produktu metabolismu (čti hovno) :grinning: To se nám bohužel a bohudíky nikdy nepodařilo... Náš Ondra je přizdisráč :grinning:
13. led 2010 ve 12:49  • Odpověz
A teď si tady řvu u článku tvýho porodu... :slight_smile: Tý jo. Fakt hezky napsaný... Mě do dneška strašně mrzí, že mě kvůli malýmu (špatná činnost srdíčka) museli říznout z minuty na minutu a to i o pár týdnů dřív... Mám pocit, že jsem si to "neužila" a že jsem v určitém směru jako matka zklamala... :confounded: Byla z toho trochu poporodní depka... Ale už ten pocit není tak intenzivní... Už je to téměř 3 roky a teď se snažím soustředit na to nové miminko, co nosím pod srdcem a co doufám porodím se vším všudy. Hrozně se těším, jak mě manžel bude držet za ruku a jak i já uvidím svoje dítě na pupečníku, od mázku a řvoucí, jak budeme hned zkoušet kojit... O tohle jsem byla ochuzená, ale hlavně že je náš Ondrášek v pořádku :slight_smile:
13. led 2010 ve 13:09  • Odpověz
no ja jsem podle dr otehotnela mezi 16-20.12.....minule pondeli byl videt vacek, zloutkovy vacek a embryonalni pol...zitra 14 jdu na dalsti uzt...minule mu to ukazovalo 5plus 0..ale pry zitra to bude presnejsi..takze marge ja myslim, ze urco budes vice nez ten paty tyden....
tatarina..nezlob se..ale kdyz ctu takove veci jako pises ty viz....Mám pocit, že jsem si to "neužila" a že jsem v určitém směru jako matka zklamala... tak me to vzdycky s prominutim nasere...jo holt vsechny nemaji to stesti rodit normalne, diky bohu existuje cisar...ktery deti zachranuje a bud opravdu rada, ze mas zdrave dite a ze vse probehlo relativne v pohode..kamaradce se stalo to same..zaclo blbnou srdicko a ani cisar nepomohl..dite krisili , odvazeli do vrtulnikem do Prahy..ale nic..a vysledek? dite zije ale jakoby nezije....nevnima, nevidi, neslysi..a od narozeni ma v sobe plno hadice a vseho:frowning2:((( takze diky bohu, ze Vam to dopadlo tak jak to dopadlo!!!!!! a omlouvam se..ale proste jsem musela :confounded: a i kdyby jsi zase musela rodit cisarem..bud rada, ze dite donosis, porodis at uz jakkoliv a hlavne at je zdrave!!!!!! v dnesni dobe muzeme byt vubec rady za to, ze muzeme normalne otehotnet...tot vsjo :frowning2:
13. led 2010 ve 13:20  • Odpověz
jé, tady se rozjeli porodní příběhy.

hupcza: těším se, až si to doma pořádně pročtu. tady jsem jen nakoukla, ale leží tu okolo spousta práce a vypadá to, že ji musím udělat já :slight_smile:

lajla: pěkně si se rozjela :grinning: Ne, je fakt, že je veliké štěstí vůbec otěhotnět, miminko v pořádku donosit a že se pak narodí zdravé, ať tak anebo tak (klasika nebo císař).

Holky, poprvé mi nějaké jídlo nesedlo. Vypadá to, že to bude mít na svědomí česnek. Je mi teda hustě těžko a to česnek miluju a normálně jsem ho dávala skoro do všeho. Tak teď asi pár měsíců ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. led 2010 ve 13:30  • Odpověz
holkám co viděli svého prcka a tlukoucí srdíčko moc gratuluju, taky se už těším na příští úterý.
Jinak já asi nebudu pořizovat a zaznamenávat deníček nenarozenýho dítěte, přijde mi to ulítlý, stačí že si schovám obrázky z utz a první gravitest ale každá jsme jiná a přikládáme tomu jiný význam.
Co se týče porodu, tak mi je v tuto dobu celkem jedno jestli porodím přirozenou cestou a nebo císařem, nakonec jde stejně jen o zdraví dítěte a i matky a zaobírat se tím, že jsem jako matka zklamala když jsem neporodila přirozeně, přikádám pomíchaným hormonům. jako matka můžeš něčím potomka zklamat ale tohle mezi to nepatří.
13. led 2010 ve 13:32  • Odpověz
tat: zaheslované to je jen proti různým divným existencím,co si stahují nahaté fotky dětí :wink: ...heslo viz ip
to věřím,že to zamrzí - mamča taky občas musí řešit takové depky a někdy to jefakt hodnětžkéa hodně dlouhodobé (je dula-ale to jsem tu už psala)
pevně doufám,že se nám to podaří i tentokrát stejně fajně :slight_smile: ....a i vám :wink:

laj:myslím,že jsi nespravedlivá - porod je hodně o emocích a nejen o technice ...je naprosto v pořádku,že se necítila dobře
však píše,že je ráda,že je onří v pořádku -ale její pocity nejsou nijak ojedinělé a nepochopitelné

tux: nesouhlas - porod je jedním z nejklíčovějších okamžiků našich životů ... opravdu není jedno,jak dítě příjde na svět a překotné nebo život ohrožující porody se pak prolínají až dodospělého života ve formě různých nevysvětlitelných strachů apod. - je to věc získaná a dá se to tudíž řešit,ale není to zas tak jedno
13. led 2010 ve 13:57  • Odpověz
hupcza: taky jsem mrkla na tvůj odkaz a stránky jsou super, máš se moc hezky psané, možná jsou lepší než jen obyčejné vpisování do deníčku :slight_smile: a příhoda od hlavy až k patě je opravdu super, to by člověk sám snad ani nevymyslel. Já osobně bych asi při prvním pohledu propadla v záchvat smíchu, pravděpodobně, to se nevidí každý den.
13. led 2010 ve 14:41  • Odpověz
ber: to je přesně to,čemu se říká smíšené pocity :grinning: ...přesně jak píšeš...s dětma je sranda - to fakt nevymyslíš ....a díky za pochvalu
13. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
jen je škoda, že se taky nemůžu mrknout na fotku, fakt musel být skvělý :slight_smile:
13. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
teha hupcza, povím ti, asi bych opravdu měla co dělat, abych se z toho záchvatu smíchu dostala, najít ho takhle, obzvlášť po dvou minutách, jak píšeš, je to poklad :slight_smile: a je úžasnej
13. led 2010 v 15:16  • Odpověz
ber: no zaltíčko to on zase je :grinning:
13. led 2010 v 15:31  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
teda vy jste toho nakecaly, musím vás jíst dočíst..........................

Takže jsme zpátky doma a čekáme miminko - 1

Jsem moc ráda, protože ty dvě jsou fakt rizikovější, ale já jsem tak šťastná. Miminečko jsem viděla na ultrazvuku, říkal že odpovídá šestému týdnu, samotné mimi má čtyři milimetry, no a jak mu blikalo srdíčko, nádhera......................a pak mi i pustil zvuk, já nikdy nechápala, proč všichni na těch vyšetřeních brečí - no už se ani nedivím - málem jsem brečela taky, bylo to fakt nádherné, takové prťaté....................
Doktor nadšený, sestřička taky, dal mi průkajdu zrovna, do ní mi vložil fotečku aniž bych si musela říkat, ani peníze po mně nechtěl, fakt paráda. Takže prý je vše ok, podle MS jsem 6plus2, podle UTZ 6plus1, takže dobrý........................na další kontrolu jdu 11. února

no a byli jsme v tescu, manžovi se ulevilo, že mimísek je jeden, tak řekl, že mu jdeme něco koupit, tak máme šest bodyček po třiceti kačkách a spací pytel za sto dvacet korun - slevněný ze čtyř stovek, takový nádherný béžový, pak to vyfotím a dám do albíčka..............................

Takže děkuju všem za podporu, fakt jsem moc štastná a doufám, že i nadále se to bude vyvíjet dobře - jo a ještě mi dr. řekl, že to bylo vajíčko z pravého vaječníku a oplodněné bylo patnáctého prosince - takže víme všechny detaily..............................
13. led 2010 v 15:40  • Odpověz
Lauri, předem moc gratuluju :slight_smile: to bych neřekla že na utz se dá poznat i den oplodnění a z jakého vaječníku bylo vajíčko, to mě fakt udivuje
13. led 2010 v 15:58  • Odpověz
Laur gratuluji :slight_smile::slight_smile: k úspěšné kontrole a k srdíčku :slight_smile: já ho vidím pořád před očima, to "malý blikající mrňátko":slight_smile:

jinak vy tu výbavičku berete zodpovědně :slight_smile: my ještě nemáme nic, i když už nás to začíná chytat :slight_smile: hledala jsem na netu kolik cca tak vyjde vábavička, už jsem mrkala i na kočárky, postýlky :slight_smile: a manža se ptá kdy že začneeme pořizovat :slight_smile: ale zatím se držíme a říkáme si, že po prvním trimestru se do toho zodpovědně pustíme :slight_smile:

a je stále složitější a složitější nikomu nic nevyzradit :slight_smile: manža má taky co dělat, sám se mi k tomu přiznal, že už několikrát měl radostnou novinu na jazyku :slight_smile: zatím jsme oznámení odsunuli do další kontroly, tzn. za 3 týdny a pak že uvidíme, hlavně podle bříška .. jaksi jsem doufala, že to na mě nebude vidět, ale knoflík od džín už nezapnu :sweat_smile: takže nosím dlouhé, nic moc nevzhledné svetry a mikiny .. jediná výhoda je, že se ještě vejdu do kalhot od kostýmu, co nosím na zkoušky - teda zatím ...
13. led 2010 v 16:04  • Odpověz
laur: tak gartulace :wink:
taky mě překvapilo, že ví, ze kterého vaječníku to je
13. led 2010 v 16:04  • Odpověz
tak jsem se nechtěně odtajnila, ne kvůli vám, to by mi vůbec nevadilo, snad tu nebudou slídit sestřenky :slight_smile: to pak máme po překvapení.

Za chvilku jedu domu a večer jdeme s manželem do kina, tak se zase kulturně vyžijeme, dnes mě tux nějak zlobí, taky vás bolí ještě podbřišek jako při MS? mě jo ráno a pak večer, snad to nic není.
13. led 2010 v 16:07  • Odpověz
Sali ani mi nemáme nic, a zatím ani nechci nakupovat, chtěla bych začít tak od 6měs. kdyby se něco stalo..člověk nikdy neví, jediný po čem pokukuju jsou kočárky, zatím vůbec nevím jaký a co má mít..prostě min. znalosti
13. led 2010 v 16:10  • Odpověz
laurinka: moc gratuluju. Tak nakonec 1 mimík s blikajícím srdíčkem. No však i ten 1 vás zaměstná až až :slight_smile: Teda ti vám ale řekli informací. To je všeckno takhle poznat? Hustý. Asi si sepíšu dotazy na dr. :grinning:

Já se dnes dozvěděla, že je další kolegyně těhotná, tak jsem za ní hned šla a ejhle, čeká dvojčátka :sweat_smile:
13. led 2010 v 16:11  • Odpověz
ad výbavička -ono v těch seznamech je spousta věcí,které ve finále nejsou až tak nutné-některé jsem nepoužila,některé naprosto minimálně
13. led 2010 v 16:22  • Odpověz
Já si budu kupovat asi hlavně plenky, protože chci používat látkové a oblečky možná sem tam, protože toho už dost máme, ale uvidím, až to někdy roztřídím dle velikostí a tak ... Každopádně nakupování je jedna z činností, na které se těším. :slight_smile:
13. led 2010 v 16:35  • Odpověz
kov: no látková výbavička byla taky docela ořech :sweat_smile:
13. led 2010 v 16:39  • Odpověz
autor
alisek: no on mě sledoval už před tím víš a byla jsem tam v den ovu na utz a uvolnily se mi dvě vajíčka, z každého vaječníku jedno..................tak to poznal.................mi to vysvětloval, že ten vaječník, ze kterého je vajíčko, má na sobě takovou cystičku, která se pak vstřebá.....................tak prej podle toho, ale cituju doktora, já do toho tak dalece nevidím..........................

a souhlasím s hupczou, ty věci na těch seznamech jsou někdy k ničemu, každý seznam jiný, na některých je toho strašně málo, na některých zase až moc...................spíš to koupíme vše podle vlastního uvážení.

a my teda zatím kupujeme jen hadříky, ale ne že si řekneme - jedeme nakupovat hadříky, ale když jsme byli v obchodě a mají zase výprodeje a líbí se nám něco, tak to vezmem - navíc kolem toho začal poletovat manža a už to házel do košíku, já už jsem se chtěla brzdit.
ale teda kočárek, židličku, lehátko, atd. budem kupovat pozdějc, to mi ted přijde hodně brzo.
A stát se bohužel může i v jednatřicátém týdnu, už jsem o takových případech slyšela, kdy se miminka narodila mrtvá, ani o tom nechci psát, ale ti lidi už měli vybavený pokojíček - tak já věřím, že my tady všechny budeme mít štěstí a vše dobře dopadne.
13. led 2010 v 16:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.