• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
len: tak hlavně, že jste ho viděli před týdnem, a že je mimčo o.k. ty dr. mají někdy holt svůj den :confounded:
pat: gratulace k úspěšnému UZ, tak budete mít holt překvápko :slight_smile:
já bych už do práce fakt chodit nemohla, chvíli něco udělám, a hned se ozve bříško, že takhle teda ne :angry: a to jsme teprv začali :zipper_mouth:
27. dub 2010 ve 14:48  • Odpověz
antnana123, beru3nek: děkuji, ale nemáme rádi překvapení, tak to chceme vědět...hlavně se od nás očekává holčina i já to tak chci, tak jsme úplně napjatí...

beru3nek: to máš pravdu, já jsem teď týden doma a jenom se chci do něčeho vrhnout, tak mě buď zastaví alergie nebo mimčo...jsem zvědavá jak to bude pokračovat...
27. dub 2010 ve 14:58  • Odpověz
já jsem měla o víkendu příval energie, možná to bylo tím, že jsem byla venku a svítilo sluníčku. Ale dneska už jsem unavená a odpočívám. Bříško si to taky žádá, za poslední dobu jsem ho pěkně vyklepala v autě, tak se zlobí... :wink:
27. dub 2010 v 15:09  • Odpověz
příval byl taky, ale hned byl v trapu :slight_smile: ...práce na zahrádce a něco málo doma...to člověk hnedle vybije...
27. dub 2010 v 16:04  • Odpověz
wolfi: blahopreju ke svatbe a deeeeesne zavidim! Ja bych se vdavala dennem hrozne rada na nasi vzpominam:slight_smile:

ja mam dneska smutnej a veselej den zaroven, smutnej protoze jdu vecer naposledy na kurz keramiky, ucim se tocit na kruhu, no a uz se k nemu proste s briskem nevejdu :sweat_smile: takze od priste budu jen placat panacky :grinning: no a super byl v tom ze jak jsem se s vervou pustila do lovu oblecku do vybavy, uz ji mam behem tech par dni celou :grinning:! Neco jsem nakoupila tady, neco na mimibazaru a dneska jsme byli nakupovat jidlo a hned vedle byl obchod kde meli padesatiprocentni slevy na vsechno kojenecky, takze jsem dokoupila. Cela zakladni vybava (neco malo 52, hlavne 56 a nejvic 62) nas vysla na 2000,- , tak jsem se pochvalila jak jsem to suprove sehnala. Pocitate i Vy kolik za co date, nebo radsi ne :wink: :grinning: ?
27. dub 2010 v 18:22  • Odpověz
Ojo ad špičaté bříško vs kulaté...já měla prvně kulaté, podruhé špičaté a máme snad nějakého syna?? :grinning: :grinning: :grinning: Babské kecy, každé těhu je prostě jen jiné :wink: :wink:
27. dub 2010 v 19:17  • Odpověz
Holky jinak na nákupy na mrňata musím po dnešku aktuálně doporučit CA, mají tam slevy oblečení i na děcka, tak jsem dnes Aničce koupila 2 letní pyžámka plus 2 letní trička, vše dohromady za 400 Kč, na to že je to navíc z testované bavlny super cena. Aňa byla spokojená, má vůbec výhodu nejstaršího dítka, Jája už všechno vesměs jen dědí :grinning: :grinning: A Hugoušek, to už bude chudák vůbec socka non plus ultra, některé věcičky po holkách jsou už fakt pro ostudu, ale přeci to teď nevyhodím, že :grinning: :grinning:
27. dub 2010 v 19:25  • Odpověz
lamia: ja taky dedim uz po dvou holkach, rikam si vzdyt prvni rok stejne porad jen peres a prevlikas, prijde mi zbytecny kupovat novy veci. Koupila jsem jen novy bodycka s dlouhym rukavem ty unosime urcite a puncochace, ty pry se dost sypou kolem plen a ja nakoupila po bazarech asi ctvery zimni satecky. Takze zatim si to maluju tak ze princezne dam body s dlouhym, puncosky, pres to satecky a propiaci svetrik nebo kabatek :slight_smile: Samosebou nechci aby byla v otrhanych a vytahanych vecech, ale prvni pulrok to beru faktr hlavne podle tepla a komfortu.
27. dub 2010 v 19:31  • Odpověz
ahoj holky no já moc jěště nekupuju nechávám si nákupy až na červen to si užiju jen zatím obhlížím terén :grinning:
27. dub 2010 v 19:35  • Odpověz
Ja jsem rada ze mam oblecky za sebou, ted nas ceka zbytek. S manzelem budeme na posledni mesic a pul pred porodem od sebe, musim uz byt v CR co kdyby nahodou a on prijede cca 14 dni pred terminem, tak vsechno nakupujeme ted. Kdyz koukam na ten seznam co mame mit doma, je toho porad fuuuura :sweat_smile: :slight_smile:

Holky, budete kupovat polohovaci lehatko? me vsechny zaslouzily maminy rikaj jak je to super, ja jich par videla no ceny od osmi set az do tri tisic, to uz sami blikaj hrajou houpou... Podle ceho vybirat?
27. dub 2010 v 19:44  • Odpověz
sam:polohovací lehátko asi jsem blbec ale vůbec nevím na co to je? :confused: :confused:
27. dub 2010 v 19:46  • Odpověz
ze zacatku v tom dite muzes houpat nebo jde houpacku zaaretovat a jen v tom pololezi, muzes ho v to nosit po byte kdyz varis, jdes do koupelny se umyt, atd. Jde pouzivat i jako jidelni zidlicku na prikrmy kdyz je mimi maly. http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2089419
27. dub 2010 v 19:51  • Odpověz
sam:díky za vysvětlení :wink:
27. dub 2010 v 19:53  • Odpověz
Sambucco já měla punčocháčky v tomhle věku mimča jen jedny a použily jsme je tak max. na focení, šatečky prakticky vůbec....nejsem moc mamča zdobivka, holky nosily úplně mrňavé většinou body, plínu a zavinovačku, jak povyrostly tak body a dupačky nebo polodupačky ev. tepláčky, přišlo mi to na přebalčo nejpraktičtější, dítku bylo teplo a mě upřímně punčocháče šíleně prudí doteď při oblékání :grinning: Jinak u nás se převléká a pere hodně i po prvním roce, jak se začně chodit ven, tak jsou děcka zmazaná furt. Do půl roku máme oblečky velmi zachovalé (teda teď bloudí někde po příbuzných, snad se do září něco vrátí :grinning: ), jak člověk jen kojí a dítko se maximálně tak koulí po pokoji, tak se to moc nezničí, ale po půl roce a začátku přikrmování plus lezení doma a venku, to je masakr, po 2 děckách už máme ty oblečky solidně dorasené :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc holky jsou obě spíš menší, takže všechno nosí dost dlouho a unosí...plus Jája od cca 8.m lezla venku po hřišti a na písku, tak i ta kolínka na kalhotách už jsou dooost řídká....no Hugo nesmí být moc náročný :grinning: :grinning: :sunglasses:
27. dub 2010 v 19:54  • Odpověz
Lehátko máme nějaké úplně obyč. (taky ho má teď půjčené jedno příbuzné mimi :slight_smile: ) , ale upřímně my ho moc nevyužili....dokud byly holky fakt mrňavé, byly spíš u mě než v lehátku a jak byly větší, tak byly dost na dece na zemi, bc to už se chtěly hýbat a šahat na hračky, navíc lehátko je k pohybu moc nestimuluje, větší mimi se tam musí upoutat a pak se ani nehne...fakt jsme ho použili minimálně, mnohem praktičtější byla obyč. deka na zemi a hrazdička s hračkama :wink: Jen na to krmení dokud se dítko neposadí jsme ho využili, ale to se dá vyřešit i polohovací jídelní židličkou, my máme jen takovou tu dřevěnou klasiku pro už samo sedící dítko :wink:
27. dub 2010 v 19:57  • Odpověz
lamia: ja jsem desna zimomrivka a doma topime wafkama - to je takovy to "rychly" teplo, tak si rikam ze puncochacky jsou nejteplejsi varianta :sweat_smile: Lehatko jste skoro nepouzivali? A kdyz jsi varila, tak bylo decko v pokoji na dece samo? My mame kuchyn od obyvaku zvlast :unamused: Stejne tak ranni hygiena se musi nejak stihnout, nevim kde bych mimi nechala.... Ono to lehatko je stejne do 9kil, tak na pulrok...

antana: neni zac, hele ja nevim milion veci dneska jsem zirala na osm druhu dudliku a kterej si vybrat :grinning: silikon, bez silikonu, bez parebenu, fyziologickej.... smarja jak to mam asi vedet?! :grinning:
27. dub 2010 ve 20:04  • Odpověz
Ahoj holky,
gratulace k dobrým zprávám z UTZ a wolfi tobě ke svatbě :slight_smile:
My ted dojeli z toho 3D, no prcek je stydlín, nechtěl se ukázat, tak jsem musela štrádit po chodbě a schodech, nakonec se přece jen trošku ukázal, ale furt si před obličejík strkal ruce :grinning: Ale frňáček má po tatínkovi :grinning: :grinning: Jinak dělali i na normál. UTZ i kontrolu všeho i s popisky na monitor a i to nám nahráli, tak vážíme 530g a jsme prý o týden napřed :slight_smile: A prcek je v pořádku...jak se naskenují fotky, přidáme :slight_smile:
27. dub 2010 ve 20:10  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
nejak nam ted zlobi internet, ale zkoukla jsem vas :slight_smile:
wolfi - gratulace ke svatbe, tesim se na fotecky :slight_smile:
ad lehatko - my urco budem porizovat, taky budeme mit kuchyn zvlast a ne uplne blizko obyvaku a v kuchyni na zemi je minimum mista a na mimi bych slapla.....
nejak se mi vracej nevolnosti a zas skoro kazdy rano klopim :stuck_out_tongue_closed_eyes: kynu ale pekne, skoro zadnej pohyb, sedim nad ucenim a venku je tak kraaasne....
27. dub 2010 ve 20:12  • Odpověz
Sambucco s Ančou jsem moc nevařila, neb když byla mimi, tak jsem dělala státnice, tudíž jsem na domácnost naprosto kašlala, manžel stejně obědvá v práci....s Jájou jsem vařila a mimi buď spalo nebo bylo v šátku- pokud koukalo, od cca půl roku spala už jen 2 x denně, tak jsem pak vařila když spala...na dece byla jen když jsme tam byly a dělaly něco my s Ančou, jinak byla s náma. Ranní hygiena - muž chodí do práce cca na půl devátou a holky stejně obě vstávaly vždycky brzo, takže než jsem byla umytá, tak pohlídal tu chvilku muž, obvykle mi 5min stačí....Holkám se ani v lehátku moc nelíbilo, obě se dost brzo přetáčely na bříško plus malé dítko by v lehátku nemělo spát, bc nemá pevná záda, takže mi přišlo docela nepraktické mimi co mi tam usnulo pak zas přehazovat do postýlky, Jája byla dobrý spáč a prošlo to většinou v poho, ale Anča se mi většinou vzbudila, takže u nás to fakt moc využití nemělo :wink: Jinak co se 9kg týče - záleží na velikosti mimi, ale Johanka má v 18.m 9,6kg :grinning: :grinning: :grinning: U nás fakt největší využití až právě od toho půl roku na přikrmování, bc se to dalo napolohovat do mírného zvýšení zádíček, ale nikoliv sedu, takže to bylo použitelné i pro mimi, co si zatím samo nesedne....(tedy řada maminek to moc neřeší, ale dokud se dítě samo nezačne posazovat, ani s oporou by nemělo sedět, aspoň ne moc dlouho...to nakrmení je tak akorát)
27. dub 2010 ve 20:13  • Odpověz
Jo ještě mě napadá, když tak nad tím přemýšlím, asi jsme ho nevyužili víc i proto, že dokud byla Jája úplně malá, tak jsem měla doma starou houpací Libertu s korbou a pokud spala, tak jsem jí dávala tam, neb tam Anča nedosáhla (narozdíl od postýlky..) a já zas měla nad malou dohled a nebyla sama někde v ložnici, když byla větší tak se jí pak šíleně líbilo z té korby vyčuhovat a pást koníky ev šahat na hračky na bocích, takže někdy byla i tam (takže nebyl problém si jí třeba do kuchyně odvézt, ale stejně jsem vařila spíš až když spinkala..)...ale to nebyl ze začátku záměr, záměr byl, aby jí sestra furt neobírala a nerušila :grinning: :grinning:
27. dub 2010 ve 20:19  • Odpověz
nam bude mimi obirat pejsek:grinning:
27. dub 2010 ve 20:22  • Odpověz
Sambucco tak to je něco podobného :grinning: :grinning: Anča byla první měsíce Jájou zcela fascinovaná, Jáje to teda vůbec nevadilo, ale na to spinkání přes den doma jsem byla radši, když měla svůj klídek v korbě než když jí Anča sypala kostky do postýlky a lákala jí, ať si jde hrát :grinning: No a ta Liberta je hooodně vysoká, Anča by myslím měla krapet problém do té korby pořádně dosáhnout i dnes :grinning: :grinning: Plus to mělo jeden velmi pozitivní efekt - dítko krásně páslo koně a podkládalo si přitom ručičky pod sebe, bc chtělo vidět přes ty okraje pořádně, takže brzo jsme pak Libertu vyměnili za deku na zemi, kde byla děsně spokojená, neb měla výhled a značný akční rádius, ještě jí nebyly 4m a otáčela se na bříško....z toho bych měla krapet strach u toho lehátka, že ty upoutané dítka nemají moc možnost pohybu.
27. dub 2010 ve 20:27  • Odpověz
lamia: jasne, to mas pravdu - s tou pohyblivosti to nejni nic moc. Asi to neni na dlouhou dobu.... Ja nechci kupovat celou deku, spis jen hrazdu s hrackama tu muzu taky soupat jak se mi zlibi dek mame habadej. No s pejskem si rikam ze se tovekem vymeni, nejdriv bude obirat pejsek miminko pak holcicka bude mucit pejska:grinning: my meli fenku a co ja ji delala :sweat_smile: :grinning: !
27. dub 2010 ve 20:32  • Odpověz
No mě právě přijde, že za ty prachy to nemá moc dlouhé využití...teda fakt jen to krmení, to jsem viděla jako velkou výhodu, ale zas jen dík tomu, že nemám polohovací krmící židličku (nechtěla jsem plastovou a dřevěné se polohovací za Anči snad ani nedaly sehnat :grinning: )

Jinak my to dělali stejně, hrazda a obyč. deka, zcela dostačující...

Sam chudák pejsek, budeš muset princeznu naučit co nejdřív dělání malá malá :grinning: :grinning: Ale zas třeba naše holky si nikdy netroufly naše kočky týrat, teda Jája ani neměla příležitost, bc jsme se stěhovali do bytu a kočky jsou mých rodičů, tak zůstávaly v domě, tak třeba to tak bude i u vás s pejskem. Naopak myslím Anče domácí zvířata dost prospěla :wink:
27. dub 2010 ve 20:44  • Odpověz
My jsme pejska chteli hlavne jako kumpana pro decka, ja si detstvi bez zvirat vubec neumim predstavit. No a pejskovi bude presne rok az se mimi narodi, takze jsme nadseny :wink: no s tim lehatkem si rikam ze pro nas bude asi prakticky, ja se s kocarem do kuchyne nevejdu, takhle ji sopnu na barovej stolek treba. V koupelne zas na zem. Nechci za nej zbytecne vyhazovat penize, klidne ho koupim v bazaru pres internet, ostatne jako vetsinu veci :sweat_smile: No my jsme dneska v tom krame videli veci za takovy penize, ze jsme se spis popadali za bricho pri predstave ze si to nekdo fakt koupi :grinning: Lehatko za 270 euro by melo samo nakojit ne? Hodinky s vodotryskem hadr!
27. dub 2010 ve 20:51  • Odpověz
rennu:no super to jste macíčci už se těším na tvoje fotky :wink: jsem zvedavá kolik vážíme dozvím se to ve čtvrtek to jdu na kontrolu :wink: o opět potvrdili kluka?co jména máte už vyřešené?
27. dub 2010 ve 20:54  • Odpověz
Sam tak v bazarech myslím seženete za slušnou cenu, to se asi vyplatí. No já sem do bytu teď už kočár taky nedám (když se Jája narodila, tak jsme bydleli v domě našich...), ale zas už jsem navyklá hodně šátkovat, dokud bude mimi fakt hodně mrňavé, na spaní přes den bude mít v obýváku hacku, aby bylo s námi a až se bude hýbat, tak v obýváku deka to jistí, zas holky už ho ev. zabaví :grinning: :grinning: :grinning: Taky jsem zastánce dom. zvířat a dětí dohromady, ale máme malý byt, pes by tu trpěl a já bych trpěla venčením ráno, stačí mi ten ranní servis dítek, teď už je to dobrý, Anča se dost obstará sama, ale doby kdy mě v 6.ráno čekalo přebalčo a učení na nočník Anči, její oblékání, příprava její snídaně, přebalčo a oblékání Jáji plus kojo a já měla za sebou noc á 2h kojo mimča....(teda většinou mi s Ančou vypomohl manžel) a měla bych ještě venčit pejska, to už bych fakt všechno dokopy nedala :grinning: :grinning:
27. dub 2010 ve 21:08  • Odpověz
lami:u vás musí být fakt pěkně veselo a jěště pes to by byl mazec :grinning:
27. dub 2010 ve 21:11  • Odpověz
Ant právě proto ho nemáme, i pes chce své :wink: Ale až budou holky a "Hugo" větší, tak bych chtěla, ostatně plánujeme časem přesun někam do okolí Prahy a do domečku, tak tam by se měl taky prima :wink: Ale jinak teď už je to u nás mnohem klidnější, to zas nemůžu říct, s rozruchem se čeká až na konec září :grinning: :grinning:
27. dub 2010 ve 21:14  • Odpověz
lami:tak to věřím :slight_smile:
27. dub 2010 ve 21:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.