• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
suik: inglesina je roanu dost podobna, ja ted zkoumam rozmery kocarku jestli se nam slozenej vejde do kufru :wink: Ja mam vysnenej Roan Marita a dostali jsme ted fungl novej BebeConfot Trophy Air ale bez korbicky - ta jde dokoupit (Windoo), tak ted mame dilema jestli koupit celej kocar kvuli super hluboky korbe viz Roan a tamten prodat, nebo dokoupit jen Windoo, nebo... proste to nejak pokombinovat.

Jinak ja bejt Tebou tak tu tisicovku za ten ultrazvuk asi dam, dalsi je ted za dlouho a jak znam sebe, me by to nedalo spat. Budte asi i trosku prubojnejsi a reknete si o veskery informace o miminku, mate na ne precijen pravo, kor kdyz si je zaplatite etra. Me na tom v prvnim trimestru taky dost odbyli, jsem v Podoli tak si rikam no jo tovarna na deti - hrc prc vsechno dobry dalsi na rade. Na ten v druhym jdu az 18 kvetna tak jsem premluvila manzela at jdeme na kontrolu tady k mistnimu doktorovi, a rozhodne nelitujeme! Sice to stalo 5O euro, ale jak uz jsem tu psala, lepsi film jsem v zivote nevidela:grinning:! Doktor se namvenoval pres pul hodiny, prepinal vsechny moduly UTZ a vysvetloval uplne vsechno, odchazeli jsme jak blbci, porad jsme se culili :wink: :slight_smile: radim jdi do toho!
29. dub 2010 v 18:03  • Odpověz
Eli tobě tvůj mudr říkal, že Kulovaný je nejlepší jo? tak to mi spadl šutr ze srdce, lepší studený čumák odborník, než usměvavý strýček, co mi nic neřekne.
29. dub 2010 v 18:05  • Odpověz
Já si taky rozhodně 4D nemůžu vynachválit - byli jsme tam asi 40 minut a popsali nám úplně všechno. Sice to stálo 1000Kč, ale jsme zkontrolovaní velice důkladně a navíc máme na památku úžasný video (babičky u něj slzely a manžel na něj kouká každý den po práci) a velké fotky (ty máme na lednici a s těma si manžel pro změnu povídá, když jde okolo :confused: ) :grinning:
29. dub 2010 v 18:08  • Odpověz
Koukala jsem na Genet, asi by mi stačil ten 4D bez fotek a bez záznamu, tam píšou že to je za 360 bez DPH. Lendaw: no to si pamatuju, že jsi to psala, ale měla jsem pocit, žes tam byla dýl než já. Těch 1200 mi přijde moc, na to že potřebujeme ještě spoustu věcí na prcka.
Já měla těch UZ taky celkem dost, hned se na to ptal....proč jsem jich měla tak moc :unamused: , přitom tři dělal on.
Jo a ptala jsem se na ten hematom a už je dávno vstřebanej. Dneska jsme se pokusili i tulit a přežila jsem to, tak už jsem asi opravdu OK. Aspoň že tak.
29. dub 2010 v 18:08  • Odpověz
suz: Jj, prý je dobrý! Tak asi je!
Jinak mi na to 4D jdeme do gennetu...A musím říct, že jsem ráda, že jsme se tak dohodli aspoň bude mít prcek krásnou památku! :wink:
29. dub 2010 v 18:10  • Odpověz
Suik: já měla ten utz ve 21tt asi 5ti minutový, neskutečná rychlovka - a to jsem byla v čekárně sama!
29. dub 2010 v 18:12  • Odpověz
No manžel vypadal spokojeně na tomhletom, pak jsem se mu snažila vysvětlit, proč jsem zklamaná. Bez fotek a videa se asi obejdu. Ale radši aby mi to zkontrolovali. Ach jo.
Taky už mě objednali na cukrovku, ale sestřička mi zapoměla dát žádanku, vůbec to bylo nějaký zmatený dneska, kdybych se nepřihlásila, tak o mě neví. Taky že ne, moji kartu neměla na stole a to jsem byla pozvaná a ještě jsem tam volala. když se tam začaly valit davy ženskejch, tak jsem tam vlítla.
Já bohužel v tomhle moc průbojná nejsem :unamused: ....
Sambu: já si taky vyhlídla Roan, ale ten na okouknutí neměli, tak jsem koukala na Inglesinu a ta vypadala taky super. Od ní se mi líbí ty retro, ale to už je pěkná pálčička :grinning:
Jen cenově už tak výhodná oproti roanu nebyla....ještě prošmejdím net.
jak jako kočár bez korbičky? to máte jen podvozek?
29. dub 2010 v 18:15  • Odpověz
lendaw: aha, tak to asi jako my. Taky tak 5 minut, max. 10. V čekárně bylo lidí dost a bylo mi divný, jak jsou rychle venku. To i v ordinaci u paní doktorky jsem dýl :angry:
29. dub 2010 v 18:16  • Odpověz
holky tak krásně mluvíte o 4D utz já se na něj chystám později prý ho tady u nás dělají do 30tt tak bych šla až tak nějak at jsou pěkný fotečky obličejíku :wink:
29. dub 2010 v 18:17  • Odpověz
Ant: já se na něj taky chystám ještě jednou někdy začátkem července. Na další velký utz mám jít až 27.7., takže tak 14 dní před tím bych chtěla ještě jednou na 4D. U nás je už každý další návštěva 4D se slevou, takže to vyjde na 800.
29. dub 2010 v 18:27  • Odpověz
suik: No je to trojkombinace z ktery chybi korba :unamused:
29. dub 2010 v 18:35  • Odpověz
no já jěště na něm nebyla ale u nás stojí 500kč to se dá a za každou fotku 70kč to je dobrá cena
29. dub 2010 v 18:39  • Odpověz
Ant: to je hezká cena. A je v tom i záznam na DVD, nebo ten se musí taky připlatit? U nás je všechno v ceně, fotky jsme dostali 4 a video trvá necelých 5 minut.
29. dub 2010 v 18:42  • Odpověz
sambu: aha.... a ten zbytek je dobrej?
Já stejně počítám s tím, že sporťák budu kupovat jinej, ale hlubokej chci roan nebo inglesinu.
29. dub 2010 v 18:45  • Odpověz
lendaw:to je i se záznamem jen ty fotky si doplácíš
29. dub 2010 v 18:45  • Odpověz
Ant: no tak to je super :wink: :wink: :wink:
29. dub 2010 v 18:47  • Odpověz
lendaw:jo taky si myslím domlouvá mi to známá co tam pracuje tak nebudu muset ani čekat jen jí mám říct kdy na to chci jít a je
29. dub 2010 v 18:49  • Odpověz
Ant: u nás se naštěstí taky moc nečeká - když jsem se objednávala, tak jsme šli hned za pár dní a časově objednávají rozumně - ne jako u mého zubaře, kde tě sice objednají na určitou dobu, ale stejně se to tam bere podle toho kdo jak přijde :angry: :angry:
29. dub 2010 v 18:53  • Odpověz
lendaw:jo to u nás čekáš i 2měsíce no děs
29. dub 2010 v 18:56  • Odpověz
Ant: tý jo, tak to je děs, ale zas za tu cenu se nedivím, že je o to takový zájem
29. dub 2010 v 19:03  • Odpověz
lendaw:co říkáš na tu mateřskou? myslela jsem si že to Klaus nepodepíše myslím si že se dá šetřit i jinde ale asi s tím nic nenaděláme musíme se s tím smířit
29. dub 2010 v 19:13  • Odpověz
suik: Jo zbytek je fajn, ale ja jak se zabouchla do Roanu.... Prijde mi zbytecny kupovat trojkombinaci kvuli korbe, i kdyz v praxi to tak asi dela vetsina:grinning: A je fakt ze Roan je celkem levnej a po bazarech jde sehnat za babku nebo i koupenej prodat... Tak promyslime co provedeme.

smarja holky me se nekdy z toho vseho toci hlava! Tolik veci! A co z toho je zbytecnyho a co naopak neni a co je nejlepsi a co je skodlivy a kdy mam mit doma tohle a tamto.... :sweat_smile: Taky si nekdy pripadate tak ztraceny?!
29. dub 2010 v 19:17  • Odpověz
Ant: ony byly zase nějaké změny? Já už to nesleduju. Mě už to prakticky zasáhlo od ledna, protože od září jsem na nemocenské a ta mi od ledna 2010 klesla o 4tis. Jsem osvč, takže jsem si mohla výši mateřské/nemocenské předem ovlivnit, ale obecně od státu nic extra nečekám a raději na něj nespoléhám. Naštěstí mám pár zaměstnanců, ze kterých mám nějakou tu korunu zisk, takže k mateřské na přilepšenou se to bude hodit. A na rodičovské se chci trošku vrátit do práce - jak říkám, jsem v trochu jiné situaci, než zaměstnanci a mohu si práci domluvit dle svých potřeb.
29. dub 2010 v 19:23  • Odpověz
antana: co je s mateřskou? nějak nestíhám na zprávy a tak ....
29. dub 2010 v 19:39  • Odpověz
no ve sněmovně odhlasovali zvýšení ale Klaus to nepodepsal a vrátil novelu zpátky mohli jsme mít tu vyšší máteřskou a on to tak posral prominte že jsem tak sprostá ale jsem naštvaná
29. dub 2010 v 19:43  • Odpověz
jěště když si vzpomenu na to že mi naše účetní neudělala daně tak jsem byla naštvaná kotel
29. dub 2010 v 19:44  • Odpověz
Ja materskou mit nebudu, jde to mimo me. Premysleli jsme s manzelem jestli mam zustat po svatbe v zamestnani nebo odjet do zahranici spolecne s nim, varianta aby on nechal prace tady byla absurdni, protoze at je to jak je, penize jsou az na prvnim miste. No a i kdyz jsem nebrala spatne penize (mam VS a dobrou pracovni pozici), v te dobe jsme jeste ciste teoreticky materskou spocitali na castku ktery nasemu manzeleskemu oddeleni neodpovidala :slight_smile: Myslim ze rodicovska je fajn, hlavne ve srovnani treba prave s Francii. Tady kazda zenska dostane 3000 euro a materskou ma od statu na tri mesice! Tot vse! Takze treba v tehotenskych priruckach je v druhem mesici poznamka "nezapomente sve dite prihlasit do jesli :sweat_smile: !
29. dub 2010 v 19:48  • Odpověz
sambu: ale na rodičovskou nárok máš, i kdyby to bylo těch pár šupů....já dostanu málo, můj plat byl malej, ale chci to využít na nějaký spoření, nebo životní pojistku nebo něco pro mimi, případně pro moje "podnikání". takže i to málo se mi bude hodit. Ovšem v porovnání s manželovým platem to bude taky směšný.
My tu máme mateřskou a tyhle věci celkem luxusně dlouho.
29. dub 2010 v 19:58  • Odpověz
zase na druhou stranu, platy v zahraničí jsou někde jinde a mnohdy stačí, že pracuje jeden a druhej se stará o domácnost.
29. dub 2010 v 19:59  • Odpověz
suik: jo materskou mit budu, tu maji vsichni stejnpou jen je rozdilny po jak dlouho dobu a v jakym mnozstvi se vyplaci. A jasne, platy v zahranici jsou jiny, ale ony ty najmy a ceny za vsechno taky :wink: Rekla bych ze zivotni uroven je lepsi tady, na druhou stranu mit po porodu podporu statu tri mesice muj ceskej zmlsanej pristup nebere. Nekdy si rikam ze by lidi u nas meli byt vic vdecny za to co maji.
29. dub 2010 ve 20:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.