• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
kdybyste chtěly,tak mám pak seznam, co k němu psaly komentáře tři maminy - jako co a jak v reále využily
13. led 2010 v 16:52  • Odpověz
hupcza: no jasný, jestli máš nějakej reálnej seznam toho, co je potřeba, tak já bych o něj poprosila. Dáš ho sem anebo ti mám písnout mailíka?
Ty látkuješ? To je super, aspoň budu mít kam chodit na rady a porady. Je toho teda kopa. I když je mi jasný, že prostě nejdůležitější je osobní zkušenost, kterou má každej jinej. Takže asi nakoupím spousta druhů a budeme s mimísem zkoušet, co bude a nebude vyhovovat. :wink:
13. led 2010 v 16:58  • Odpověz
autor
a taky je fajn tady diskuse v kategorii výbava - co jste koupily a nevyužily, napsat tam může každý, takže taky dobrá inspirace...........................
13. led 2010 v 17:01  • Odpověz
taky bych chtěla používat látkový pleny a střídat to s jednorázovkama, jsem koukala už na eko pleny, cena je teda "pěkná"
13. led 2010 v 17:04  • Odpověz
autor
holky, mám dotaz - co vás vede k tomu používat látkové plenky?
13. led 2010 v 17:13  • Odpověz
Lauri, veliká gratulace... :dizzy_face:
Začínám se vzhledem k velikosti břicha děsit, jestli dvojčata nečekáme taky... :sweat_smile: Zrovna jsem se měřila v pase kvůli těhotenským kalhotám, které si objednávám a je to dost cm, co jsem nabrala... :slight_smile:

Taky jsem si při prvním myslela, že budu látkovat nebo minimálně střídat, ale babičky 200 km daleko, manžel chodí z práce večer, takže jsem pak nakonec byla ráda za jednorázovky...
13. led 2010 v 17:21  • Odpověz
Lauri, co třeba jen ekologie? :wink:
13. led 2010 v 17:21  • Odpověz
A teď mě vlastně ještě napadá, že se po látkovkách srovnávají lépe kyčle (tzv. široké balení) a taky se prý říká, že dětičky z látkovek rychleji pochopí, že mají mezi nožkama mokro a naučí se na nočník...
13. led 2010 v 17:23  • Odpověz
Lauri mocinky gratuluju k srdííííčku :wink:

Dnes mi není dobře, zima, divně, rýma, kašel....jen ležím, co jsem došla domů :frowning2:
13. led 2010 v 17:39  • Odpověz
autor
tatarina: no já budu určitě používat pampersky, nad látkovkama vůbec neuvažuju, ekologie je sice hezká věc, ale já svět nespasím. Radši budu čas, který bych trávila praním, sušením a žehlením trávit s miminkem.
Finančně to taky nevyjde mín, když si člověk spočítá vodu a elektriku.
Ale samozřejmě je to každého věc. Ale to široké balení se nemusí dělat každému mimču naštěstí.
A já právě spíš chci, aby mimís měl prdelku v suchu, ne aby ho studila počůraná látková plenka. toto jsou třeba moje důvody, proč bych do toho nešla.
Ale jak říkám, každého názor, každého věc. :wink: To asi ani nejde, aby všichni chtěli používat to samé.
13. led 2010 v 17:46  • Odpověz
tatarina tak to mas fakt pravdu.... mala doted nosi ven pliny, doma ne..ale pres noc ano..my jsme v jejim veku uz chodily bez plin a to jen diky tem latkovym...
ale jsem lina:slight_smile:))) my jedeme odmalicka v papirovych a nemuzu si complain :wink:
lauri siroke baleni se doporucuje kazdemu miminku..no kycle muzou byt v poraku po narozeni, ale potom se to muze zvrtnout...my jste mely kycle v poraku, ale siroke baleni jsme davaly..uz jen jako prevenci
13. led 2010 v 18:15  • Odpověz
hupcza: pokud bych mohla, taky bych poprosila o ten seznámek, na některé jsem už koukala, ale jak tu holky říkají, v něčem je toho podezřele málo, v něčem podezřeně moc .. a jelikož jsem v těchto věcech nováček, ráda využiju zkušeností :slight_smile: sice věřím, že mamky nám budou radit, možná až moc, ale přeci jen, měli mimča před 23-30 lety a teď je třeba v něčem taky jiná nabídka, takže budu ráda za jakýkoliv názor

co se týče plínek, nejdřív jsem byla pevně rozhodnutá pro látkové a příležitostně jednorázovky, ale přesně ještě nevím .. to uvidím .. sice nevím přesně co znamená tzv. široké balení, musím to vše vyčíst a načíst :sweat_smile: ale zase je pravda, máme sušičku, což by mohlo proces s látkovými plenami urychlit a i zjednodušit
13. led 2010 v 18:57  • Odpověz
HOlky, mě fakt přijde hodně ujetý nakupovat výbavičku od začátku 2. měsíce těhu :grinning: Ale to je každýho věc. Stejně jako s používáním látkových plínek. Já osobně neznám v mém okolí nikoho, kdo by alespoň částečně nepoužíval. At´už z přesvědčení, že je to pro mimčo to nejlepší nebo kvůli dosti profláklému neblahému vlivu umělých plínek na živ. prostředí. Argumenty stylu "já svět nespasím" jsou úsměvné, ale naštěstí existuje svoboda názoru :grinning:
13. led 2010 v 19:14  • Odpověz
kov:raději mailíka...ono to je barevné a různé fonty,aby šlo vidět,co která psala :wink: )

ad látkování- přesně tak -mi radila i ségra a tu fakt nepodezřívám,že úmyslně blbě,ale některé věci,která ona vynášela do nebe já fakt nemusím a naopak :sweat_smile:

laur: já neperu-mám pračku, látkové pleny se nežehlí :wink:
argument o věnování se dětem je obzvláště úsměvný a svědčí o absolutní neznalosti problematiky- plínám věnuji do hodiny času týdně - jsem zvědavá,kolik času budeš věnovat sledováním akcí a kolik z toho pak zbude ...navíc u skládání plín si s ondrou hraju na schovku apod.
samozřejmě to výjde výrazně levněji
o ekologii nemluvím- pak ani nemá cenu třídit odpad,nakonecproč neohazovat odpadky- ta jednapetkato přeci nespasí,že :slight_smile:
počůraná plína je opravdu - ale opruzeninu neměl ondra za celý život ani jednu
ale na někoho třeba působí líp naducané jednorázovky s nabobtnalým gelem - jeho volba
respektuju,když někdo řekne-nechce semi do toho,mámcpocit,že bych to nezvládala,jsem líná ...ale kecy o věnování se dětem jsou fakt jenom k smíchu

zcela pomíjím zdravotní hledisko - po spojení ndr a nsr dělali výzkum,proč je v bývalém západním německu více neplodných mužů(a nebo s problémy) - výsledek je jasný - na východě se jely klasické látkovky,na západě měli pokrok a jeli jednorázovky...no a když je prvních pár let maminky vařily v těch umělinách,zkrátka jim tu plodnost "rozvařily" ... obrovský reprezentativní vzorek,který by se při běžném pokusu nezískal je dost vypovídající

jinak já si původně myslela,že budu látkovat jen doma přes den a ven a na noc budu nosit jednorázkovky,že tobudenáročné ....asi po třech týdnech jsem přešla plně na látkovky - tak málo náročné to je :wink:
13. led 2010 v 19:16  • Odpověz
holky,které chcete seznámek,písněte mi do ip adresu :wink:
13. led 2010 v 19:18  • Odpověz
len: souhlas :wink:
13. led 2010 v 19:21  • Odpověz
autor
lendaw: já nevím teda, sorry, už to sem nebudu psát, co si pro mimi koupím, nevím, proč ti to vadí.
a to samý s těma plínkama - přece pokud existuje svoboda názoru, tak může mít každý svůj ne......................

hupcza - já ale netvrdím, že problematiku znám, jak píšeš, naopak nemám zkušenost žádnou. A logicky budeš mít nejspíš vždy ve všem víc zkušeností, protože máš dítě že jo.....................takže máš vždy čím argumentovat.
Odpadky fakt neodhazuju, ale za tím si s tojím - že kvůli ekologii bych látkovky nepoužívala, kdyby to mně a mimču nevyhovovalo. Já zase nemám v okolí takové matky, které používají látkovky.
Já jen nechápu, proč kvůli tomu, že chceš něco jiného, musíš odsuzovat mě.

Já si založila tady tu diskusi a pořád jen nějaké útoky na mou osobu, jak nemám zkušenosti, ničemu nerozumím, nic neznám atd..........................
rozhodně nemám v úmyslu se tady hádat, ale ty argumenty jdou napsat trochu slušnějc, ne hned napadat za to, že člověk nemá zkušenost. Pokud si myslíš, že jsem líná, ale já teda taky peru v pračce, ale musím být doma, věšet to a sbírat atd..................
to fakt nemá cenu řešit,
jen mi připadá, že když napíšu že používám prášek nebo tekutý prášek na praní a ne nějaký ekologický sliz, tak si snad zase vyslechnu plno keců, jak jsem neekologická.

Myslela jsem, že se tady můžem bavit normálně, ale hupczo fakt nechápu, co proti mně máš, vadí ti že mám svůj názor nebo co......................
13. led 2010 v 19:30  • Odpověz
laur:já píšu,že nelátkování plně respektuju:wink: ...ale férově zargumentovanou ....nikoli časem věnovaným dítěti :wink:

nemyslím si,že jsi líná -argument o lenosti jsme si vypůjčila od jedné z vás,která to sama o sobě napsala-nebuď vztahovačná :wink:

opravdu si nemyslím,že bych byla neslušná -pokud nějakou takovou pasáž nacházíš, pak je mi to líto,neměla jsme to v úmyslu (byla bych ráda,kdybys mi sdělila,která to je,abych se poučila)

a tvůj názor mi opravdu nevadí.....stejně jakoby bylo fajn,kdyby tobě nevadil ten můj :wink:
13. led 2010 v 19:45  • Odpověz
autor
myslím si, že svůj příspěvek jsem napsala slušně a tak, že se týká jen mě a mého názoru, ne že s tím musí každý souhlasit a líbí se mi i to, co napsala tatarina, tak jak to bere ona, ale tady to mi připadá, že hupcza a len mají názor a ten musí mít všichni stejný.

a taky nechápu, proč vám vadí, že si kupuju oblečení na mimino, neřeknu, kdybych měla doma postýlku, kočárek a kosmetiku, to možná ujeté je, ale oblečení???? poroč bych to měla kupovat vše najednou v devátém měsíci? důvod.
13. led 2010 v 19:47  • Odpověz
holky prosim :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsme teprve na zacatku a uz se nam to tu zacina rozjizdet :frowning2: :frowning2: :frowning2: je pravda, ze kdyz srovnavam kolektiv zari 2007 a ted je to o necem jinem..ale treba to bude lepsi..pripada mi to trochu jako "boj" zkusene versus nezkusene...ale o tom to prece neni... pravdou je , ze kazdy ma narok na svuj nazor ..stejne jako ja...ohledne porodu tatariny...nekomu se muj nazor muze zdat spatny..ale nazor nikdy neni spatny, je to jen subjektivni pocit..ja za nim stojim...
stejne jako laurinka a salinka...holky se proste strasne tesi, jsou plne nadseni a dojmu...tak jim to holky prosim nekazte....!!!!!!!!!!!! ja je naprosto chapu..kdyz jsem cekala Nikolku, vykoupila jsem snad pulku mimibazaru...ted uz to prozivam jinak..ale myslim, ze pokud to pujde vsechno spravnym smerem..tak to budu prozivat stejne silne...
hupcza...pokud vim, latkove pliny se do cca pul roku ditete zehlit maji...pokud nemas susicku..obdivuji te, mas asi super smysl pro nacasovani a poradek a skveleho syna, ktery v tak nizkem veku je takovym pomocnickem..to ja pradlo radeji vzdycky rychle rychle sklidim...protoze mi ho Nikola roznese po celem byte...smekam :wink:
13. led 2010 v 19:51  • Odpověz
lauricnko holky to asi myslely tim zpusobem..ze ted se opravdu muze stat vselicos...jsme opravdu na zacatku..a pak to zklamani..kdyz mas doma vybavicku, musi byt silene..ne ze by u porodu se nic stat nemohlo ale ta pravdepodobnost je prece jen nizsi...
13. led 2010 v 19:53  • Odpověz
laj: to si piš, že mám skvělého syna :slight_smile:

laur: komu to vadí? :confused:
13. led 2010 v 19:56  • Odpověz
Holky zdravím..gratuluju Laurince k dnešnímu šťastnýmu dni a teda samozřejmě i ostatním, který jsem tu přehlídla anebo se nám nepochlubili :slight_smile:
Dnešek je teda pro mě asi přelomovým dnem..nálady jsou neskutečný, jednu chvíli se rozhodnu, že pudu na návštěvu a za chvilku je vše jinak a nejradši bych se schovala před celým světem. Taky cítím, že jsem nakynutá jak sud, ale přejedením to není :slight_smile: Leda ještě že by to byly prdy?? :grinning: Tak uvidíme..
Teď papám ananas a nějak mě trne jazyk, snad to není nic špatnýho? :confused:

o plínách si myslím taky, že se pár látkových užije..kvůli kyčlím určitě.

a o nakupování výbavičky...já na nic takovýho nespěchám, ale přiznávám že jsem si jednou koupila rychlozavinovačku za super cenu - je teda pro holčičku, tak kdoví, jestli jí vůbec užijem - mám jí už asi rok v práci ve stole :slight_smile: ... v tomhle jsem asi trochu pověrčivá, a když už teda něco mám, tak to nechci mít aspoň zatím doma. Až to bude jistější, pak jasně že jo.. pak už asi jediný co doma před narozením mimíska nebudu chtít bude pouze kočárek :slight_smile:
13. led 2010 v 19:57  • Odpověz
autor
no já to napíšu asi tak, souhlasím s lajlou - opravdu se tady nechci hádat.
hupczo - promin, mně to jenom opravdu přišlo celé tak, že já jsem prostě nezkušená, tak nemůžu nic vědět.
a stím kupováním hadříků - jak napsala lajla, prostě se na to těším a když to v obchodě vidím, a ještě to mají v akci, tak to prostě koupím, když se mi to líbí, myslíml že na tom není nic špatného. Samozřejmě chápu, že když už má někdo jedno mimčo a doma po něm tím pádem vše vybavení, tak to ted nehrotí, užil si dost první těhu a bude pak už jen dokupovat pár věcí, podle pohlaví. Takže asi tak.

A s těma plenkama - já neříkám, že moje argumenty jsou správné, ale prostě to takto cítím, tak jsem to tak narovinu napsala.
Jen mi tvůj příspěvek prostě přišel jako výsměch, jak můžu být tak blbá a mít tak blbé argumenty.
Myslím, že na miminko se všechny těšíme, tak budu ráda, když se tady nebudeme hádat...................
Takže za sebe se omlouvám.......................
13. led 2010 v 19:58  • Odpověz
autor
daja: děkuju....................
a chápu, že když jsi pověrčivá, tak není dobré to mít doma..........................to je totéž jako že nemá vidět ženich nevěstu ve svatebních šatech před svatbou a stejně to každý nedodržuje a naopak někdo by to nikdy neporušil...............
já se jen prostě na mimi těším, baví mě to vybírat a poté, co jsem si přečetla pár příběhů o tom, jak některým holkám umřely děti těsně před porodem nebo se narodily mrtvé, už takové věci neřeším, nemá to cenu. Ale toto je jen můj názor a zdůvodnění toho, že už si něco kupuju.
Prostě když mají např. nádherný spací pytel za sto korun, a vím že ho budu chtít koupit, tak proč ho nevzít ted - i když jsem na začátku těhu - než si říct, hm, může se něco stát, nebudu ho kupovat a půjdu pro něj za šest měsíců třeba a už bude stát pět stovek - a to je jen jedna věc.
Plenky a kočárek fakt ještě nekupuju.................................
13. led 2010 ve 20:05  • Odpověz
Je to jen můj názor :grinning: ale kdybych doma měla výbavičku a pak o mimčo přišlo, tak ta výbavička s tím nemá co dělat a vůbec by mě to netrápilo. Tak ta výbavička nebude pro to určené mimčo, ale pro to další mimčo, když se to jednou nebo dvakrát nepovede, tak to přeci neznamená, že to už navždycky vzdám. Nikdy to nevzdám! Jednou se prostě dočkám a výbavičku nakonec stejně použuju, proto si myslím, že vůbec nevadí, když někdo nakupuje už od začátku těhu. Doufám, že mě tu nikdo za můj názor nerozcupuje na kousky :grinning::grinning:
laur: nic takového tam není, tak to tam ani nehledej :wink:
nepotřebuju si honit ego na těhulkách prvorodičkách :wink:
ad tvé nákupy - já to dělala jinak,ale konkrétně já jsem ti psala,že mi je srdečně fuk,kam investuješ své penízky,že je to tvá věc (kuk pár stránek vzad) :wink:
jsem přímočará a 90 % lidí mě má problém v prvním kontaktu rozchodit - ale dlouhodobě se mi to hodně oplácí ..většinou se to lámev době,kdy lidi zjistí, že neútočím, jen nejsem moc na kudrlinky :wink:
nic ve zlém :wink:
a to obecně až do porodu a furt dál :wink:
laurinko podle me se nemas za co omlouvat....ja s tebou naprosto souhlasim..podle me by se mela omluvit spise hupcza..ktera mi s prominutim prijde trochu namyslena a kapku panovacna...? a hupczo..klidne bych ti to rekla i do oci...podle tvych prispevku mi to bohuzel tak pripada...
takze holky konec takovych debat a tesme se z toho, ze jsme tehotne a uzivejme si to..protoze jinak to tady spolu opravdu nevydrzime....
a po pravde s tema plenama...opravdu podle me je na latkove potreba o hodne vice casu ...a ten cas straveny skladanim a zehlenim muzes venovat diteti...tot je muj nazor..kdysi se decko strelilo mladsimu a starej se ....pamatuji si..kdezto dneska chce rodic s ditetem travit co nejvice casu...nastesi nam to do penez neleze, tak jsem za ty papirove opravdu rada :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. led 2010 ve 20:06  • Odpověz
myslím,že favoritkav urážkách a expesivních výrazech je lajla :grinning:

laj: jemi ctí,že jsi mi ty, uživatelka jednorázovek,předala své bohaté zkušenosti s organizací látkování :grinning:
už toho nech :wink:
13. led 2010 ve 20:09  • Odpověz
hupczo..ja jsem je zkousela pouzivat...proto o tom pisu a pouzivala je casem i ma sestra se stejnym ucinkem a pak par dalsich kamaradek.. vzdy se snazim mluvit ze zkusenosti...
a po pravde jak pises, ze lide si na tebe zvyknou az te lepe poznaji..to muze byt pravda..ale musi te videt a komunikovat s tebou z oci do oci..jinak to neni mozne..a myslim, ze kdyz se takhle do holek a me budes snazit stale navazet,tak tu zustanes opravdu sama....
favoritka v urazkach???? a jakych ...si delas srandu???? ja prece psala svuj nazor stejne jako ty...bohuzel se mi tak jevis...
13. led 2010 ve 20:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.