• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Lajla: naprosto souhlasím, každý ať si má názor svůj, taky ten můj nechci nikomu vnucovat - ani to tak žádná z nás určitě nemyslí :wink:

Tak to budem brát třeba tak, že jsme všichni náladový, mrzutý a podrážděný - soudím teda podle svýho dnešního chování a nemá to být rozhodně na nikoho urážka!!! - jen úsměvný vysvětlení toho, co tady teď nastalo :wink:

To bude ještě zajímavých pár měsíců, co? :wink:
13. led 2010 ve 20:13  • Odpověz
začíná to tu být dost hustý :frowning2:
13. led 2010 ve 20:16  • Odpověz
dajo to jo:slight_smile:))) jen ja si za svymi nazory ..temi co jsem dneska napsala..opravdu stojim...nerada utocim a ani to nejde nazvat utokem...ale dneska se to proste nedalo:frowning2:((((( bohuzel se to dneska hodne hodne zvrtlo a prestavam se tu citim dobre :pensive: :pensive: :pensive: :pensive: :pensive: snad to pujde jen a jen k lepsimu.....
13. led 2010 ve 20:18  • Odpověz
autor
no já se tady právě taky ted necítím moc dobře...................začalo nás tady přibývat a ta slečna, nějaká lendaw nebo tak nějak, tu třeba ani neznám, vůbec si nepamatuju, že sem patří, a ta má hned potřebu komentovat, co kdo kdy kupuju a jak jí to připadá ujetý, to může říct hupcza, lajla, berulka........................s kterýma jsem si aspon už něco napsala.........................

asi není téma látkovky versus papírovky zrovna vhodné.
já si za tím, co jsem napsala, taky stojím, jaksi jsme každá jiná.
a hupczo - jak jsi napsala že je ti fuk, kam investuju prachy, to si pamatuju, neboj, ale bylo to na to, že jsem koupila sadu věcí ve velikosti padesát - a jak jsem ti už psala, je jasný, že u tebe se taková velikost asi nepoužívala, ale mně už řeklo pár lidí svoje zkušenosti - že tuto velikost používaly - a jsou to holky mně podobné postavou, takže toto jsme si už vysvětliliy.

a s tím, že si na tebe musí člověk zvyknout a rozdýchat - no asi jo no. ale mysli si o mně co chceš, ale třeba mě můžeš ve své razantnosti vynechat a třeba lajlu a daju a berulku taky.................a můžeš takto odpovídat třeba té len, tak vypadá, že je na to stavěná....................... :grinning:
13. led 2010 ve 20:26  • Odpověz
Lauri:. já jsem nenapsala jediné slovo o tom, že mi vadí tvé nakupování hadříků :grinning: Jen jsem napsala, že mi to přijde ujetý a to je jen a jen můj názor. Nevím, proč tě tak rozčiluje, když má někdo jiný názor na věc. Já ty tvé nijak nenapadám, pouze k nim přidávám svůj, toť vše. Konec diskuze.

Berulka: Já mám za sebou v posledních 14 měsících 2 potraty. A poslední co bych chtěla vidět doma po návratu z nemocnice je cokoliv spojené s miminkem. Při prvním těhotenství jsme měli doma jen maličký botičky, který jsme dostali od mojí maminky. Kdykoliv jsem se na ně poté podívala, začalo to všechno tak neskutečně bolet, že botičky skončily v krabici a už tam jsou rok. Rozhodně bych si nedovolila někomu tvrdit, že kupování výbavičky ze začátku těhu vadí. Jen říkám, že pokud to potom nevyjde, zbytečně to pak člověka trápí, protože už samotný potrat je záhul. Nevím, jestli máš takovou zkušenost, snad ne, ale i 2-3 měsíce od revize dělohy mě rozbrečel pohled na těhotnou ženskou, náhodně nalezený obrázek z UTZ, kdy ještě miminko žilo, apod. Rozhodně jsem tímhle nechtěla nijak degradovat tvůj názor. Máš na něj nárok stejně tak jako já :wink:
13. led 2010 ve 20:27  • Odpověz
autor
berulka: hezky jsi to napsala s tím, že výbavička nemá na neúspěch při těhu vliv - souhlasím, je jasné, že kdybych věděla, že mě to rozhodí, kdyby se něco stalo, tak to nekupuju, ale mě by to spíš ještě víc nakoplo mít další snahu o další mimi..............................a jak jsi psala, že to nikdy nevzdáš, já taky ne. chápu že potrat je těžký a že je jich hodně, ale když budu tak moc opatrná a pořád myslet na co by kdyby, tak si to akorát tak přivolám.............

lendaw. no jak píšeš, konec diskuse, tobě přijde ujetý to kupovat, mně zase přijde ujetý se kvůli tomu, že to mám doma hroutit - když vím, že dostanu další šanci na další těhu, to se víc budu hroutit kvůli fotce z ultrazvuku atd. ale ne kvůli hadříkům.
13. led 2010 ve 20:36  • Odpověz
Laurinka22: možná jsi měla potom, co "jsi si založila tohle fórum", upřesnit, že reagovat na příspěvky je dovoleno až po určité době a já bych se podle toho zachovala :wink: Pokud je fórum veřejné, musíš počítat s tím, že ti sem prostě budou přicházet noví lidé a někteří si dokonce dovolí něco okomentovat :wink:
13. led 2010 ve 20:40  • Odpověz
lendaw: vůbec nic proti tvému názoru nemám, neboj :wink: nejsem na tom sice jako ty, ale taky mám za sebou jeden potrat, jenže já mám tu obrovskou výhodu, že jsem neskutečný optimista, možná mě za to někdo odsoudí, sice bych za to nerada, ale asi bych s tím nic nenadělala, mimčo jsem neskutečně chtěla a moc si ho přála, byla to pro mě dost rána, když mi doktor, řekl, že je mu to líto, ale vzala jsem to neskutečně dobře a žádný pohled na nic mě nerozesmutní, nic mi to nedělá, spíš mě to naplňovalo optimismem, že už už už to můžeme zkoušet znovu a tentokrát se to určitě povede a kdyby ne, rozhodně to zase zvládnu! :slight_smile: a nakonec se to určitě povede
13. led 2010 ve 20:40  • Odpověz
Berulka: tak to ti opravdu od srdce závidím. Zřejmě budeš jedinou vyjímkou, protože 99% ženských na tom po potratu opravdu není dobře. Můžu se zeptat v jakém týdnu jsi potratila? Já v 10tt a potom v 8tt. A příjemné to nebylo ani jednou, spíše naopak. Ale časem se z toho člověk dostane. Teď už do toho jdu také tak, že pokud by to opět nevyšlo, příště to vyjde. Zvládnout se dá hodně věcí :slight_smile:
Laurinka: oceňuji tvé přesvědčení, že v případě potratu by tě výbavička doma nerozhodila :grinning: :grinning: :grinning: Zřejmě jsi velký tvrďák, kterého nic nezlomí a nebo obdivuhodný optimista :grinning:
13. led 2010 ve 20:50  • Odpověz
autor
berulka. dobrý přístup, obdivuju tě, musí to být těžký, já se teda taky snažím být optimista, ale stejně máš můj obdiv........................
lendaw. jen si komentuj, akorát jsi to o těch tvých potratech mohla napsat rovnou, to by pak bylo pochopitelnější, že ti to připadá ujetý..................
13. led 2010 ve 20:50  • Odpověz
Lauri: nalistuj si pár stránek zpátky, nebudu to opakovat :confounded:
13. led 2010 ve 20:52  • Odpověz
příjde mi opravdu nesmyslná diskuse, v níž se opakovaně a pořád dokola zdůrazňuje nic proti tvému názoru, to je jen můj názor a variace na toto téma
rozumí se samo sebou, že přicházím do diskuse, respektuju tedy názor ostatních
a píšu jen a pouze své názory a zkušenosti, tedy nikoli obecné pravdy
a není to tedy u každého příspěvku nutné zas a opakovaně psát
13. led 2010 ve 20:53  • Odpověz
lauri: mě to připadalo ujetý už před rokem :grinning:
13. led 2010 ve 20:55  • Odpověz
lendaw: no, jak se to vezme, ve skutečnosti jsem potratila asi v 6tt, ale když jsem byla na kontrole, kdy mi to doktor řekl, tak jsem byla v 11tt, na začátku těhu bylo všechno v pořádku, tak mě dr. objednal na kontrolu až za pět týdnů, všechno bylo v pořádku, naprostém a na kontrole dr. zjistil, že se plod přestal vyvíjet, pět týdnů jsem žila v domění, že je všechno v pořádku a ono nebylo, v pořádku jsem nebyla jen ten jeden den, vzala jsem to prostě tak, že se to stává a já mám další šanci za tři měsíce a hned se to povedlo :slight_smile: hurááááááá, snad bude tentokrát všechno v pořádku
13. led 2010 ve 20:57  • Odpověz
po pravde me potrat rozhodil na par dni opravdu hodne:frowning2:(((((( ale bylo to hodne o hormonech..v techu je clovek o hodne citlivejsi..a pak se mu naraz vezme neco co bylo do te doby jeho..proste hrozne..ale na druhou stranu jsem byla rada, ze se to nestalo pozdeji..potratila jsem v 6tt..cisteni bylo potreba.takze cekaci doba taky..ale potom jsem to vzala tak nejak optimisticky...jsou na tom holky mnohem hure..a nebudu se nicit kvuli jednomu potratu:frowning2:((( i kdyz zavidim tem co si otehotni a porodi na pockani..viz moje sousedka, ktera mi dneska oznamila ze cekaji v dubnu treti dite :stuck_out_tongue_closed_eyes:
k tomu mam dve kamaradky ktere rodi v dobe, kdy jsem mela rodit ja..o to je to horsi..ale to je osud a jsem ted hrozne stastna ze jsem znovu tehotna a musim verit ze to tentokrat dobre dopadne..viz bojim bojim zitrka :frowning2: :frowning2: :frowning2:
berulko trochu ti zavidim tvuj pristup..musis to mit v zivote..dnesnim..hodne zjednodusene..takovy je muj pritel..a vetsinou takovy nazor maji lide, kteri za sebou maji hodne spatnou zkusenost nebo zazitek at uz jakykoliv..pak si clovek vazi kazde dalsi sance...
ja jsem si uvedomila co mam...a co muzu mit..kdyz jsem videla maminku na vozicku...od pasu dolu proste nemela nic..a mela v satku cerstve narozene miminko..tomu ja rikam odvaha..a pak jsem se tak stydela za nektere svoje myslenky a stesky, az mi z toho dobre nebylo :frowning2: :frowning2: :frowning2:
13. led 2010 ve 21:01  • Odpověz
autor
lendaw. tvrdák nejsem, něco mě zlomí, ale optimista jsem. a napsala jsem, že mě nerozhodí oblečení, ten potrat samozřejmě jo..................ale jak jsem psala, pro mě by byla horší fotka z utz nebo vzpomínka na blikající srdíčko na utz. ale to je fuk, nemá cenu to dál řešit.
13. led 2010 ve 21:03  • Odpověz
Tak holky, přeju všem krásnou noc! Zítra pěkný den a těm, které čeká kontrola...samé dobré zprávy :slight_smile:

Není snad jedno, jestli používáme to či ono a nakupujem dnes nebo zítra??? Každý ať si dělá vše dle svého gusta! Já myslím, že bude super, když si tady odpovíme na dotazy a prostě se podpoříme a podrbem o novinkách... přeci kde jinde přijít k takovýmu množství holek se stejným těšením :grinning: :grinning: :grinning:
13. led 2010 ve 21:51  • Odpověz
autor
daja: hezky napsáno...................no dnešek bych smazala, četla jsem tady i ty ranní dohady o tom porodu císařem, tak asi stačilo..........................
a jak píše daja.....................myslím, že když budem všechny ohleduplnější k ostatním - tím myslím i sebe - tak to bude zase super.................jako doted.................
taky přeju dobrou noc a myslím že lajla jde zítra k dr, tak držím palečky.
13. led 2010 ve 23:07  • Odpověz
Ahoj holky
Dnes jsem se k vám nějak nedostala, tak dočítám až těď večer. Nějak se to tu zvrhlo. Tak doufám, že přes noc se to tu zklidní.
13. led 2010 ve 23:12  • Odpověz
Dobré ránko ženy,
tak jsem si přečetla co jste napsaly večer a trochu jste se rozšouply, co, ale každá diskuze i ta plamenná je k něčemu pokud tedy nedojde na nadávky a to tady nebylo
Mě včera taky ulítly nervy a trošku jsme se chytly v práci, nakonec se to vyžehlilo, tak dobrý, večer kino dobrý a manžel opět usnul, to je hrozný, jsem do něj pořádně š´touchla a už to dokoukal, si představte že mi takhle usnul i v nároďáku na Revizorovy, taková nádherná hra. Dnes jsem doma ale mám spíš plné ruce úklidu a vyřizování na úřadech. Tux je OK ani bych neřekla, že jsem v tom.
14. led 2010 v 08:34  • Odpověz
Ahoj holky, našla jsem nedávno //, ale koukám, že jdu pomalu pozdě do diskuze :frowning2: Takové rozjeté už tady. Tak když bude na konci ledna vš OK, můžu se přidat? :slight_smile:
14. led 2010 v 08:41  • Odpověz
magnol..moc gratuluju k // na testu, pozdě určitě nejdeš, je to přece pro všechny příchozí co budou nejspíš rodit v září :slight_smile: a to ty asi budeš, ne
14. led 2010 v 08:45  • Odpověz
Dobré ráno,
zdravím všechny.

Jak čtu včerejší diskuzi, tak jsem i ráda za naše mizerné internetové připojení, které mne sem do diskuze včera nepustilo. Myslím, že velkou dávku můžeme připsat hormonům a těhotenské citlivosti, díky které si člověk všechno více bere. Vidím to na sobě.

Každá své těhotenství vnímáme po svém a prožíváme ho po svém.

Konfliktní téma látkovek jsem tu načala já, že jsem napsala, že si je budu pořizovat. Takže se ještě jen závěrem vyjádřím, co k tomu vedlo mne "látkovat". Mé rozhodnutí bylo na základě toho, co jsem o látkovkách zjistila. Už dávno to nejsou jen ty látkové čtverce, na kterých jsme vyrostly my. Už to jsou i krásné a praktické kalhotkové pleny, které vlastně vypadají jak jednorázovky, jen jsou z různých látek (bambus, konopí, bavlna, fleec, ..). Dozvěděla jsem se, že jedno dítě s jednorázovkama vyprodukuje tunu nerozložitelného odpadu a že jsou látkovky pro dítě zdravější, protože jsou prodyšné. No a ekonomická stránka věci taky určitě v mém rozhodnutí sehrála roli. I s vodou, elektřinou a pracím prostředkem vyjdou látkovky levněji. No a když jsem pak ještě viděla, jak jsou krásný, tak jsem se prostě zamilovala :grinning:

daja.had: dneska ti držím palce na kontrolu, ale určitě budou jen samé krásné zprávičky, tak se budeme těšit, až nám je sem taky napíšeš.

Dneska jsem poprvé bojovala s tím, abych nehodila šavli, ale nakonec jsem to ustála. Moc lituji ty z vás, které zvracíte anebo je vám zle každý den.
14. led 2010 v 08:53  • Odpověz
magnolya: nikdy není pozdě se přidat. Gratuluju a vítej k nám. :grinning:
14. led 2010 v 08:54  • Odpověz
Dobré ráno, tux připoměla jsi mi tou kulturou, že jedem v neděli na muzikál - to mám zas celodenní cestování před sebou :slight_smile:
magnolya: gratuluju a zdravím tě v tomto spolku :slight_smile: Já jdu na kontrolu až na konci příštího týdne..takže taky ještě dlouhé čekání, jak to se mnou vlastně vypadá..minulý týden ještě doktor neviděl nic :unamused: Tak doufám, že nás "opozdilce" čekají taky dobré zprávy :slight_smile: :wink:
14. led 2010 v 09:01  • Odpověz
Holky díky za přivítání :slight_smile:

Já jdu až 26.1. a je snad šance, že už bude i něco víc vidět, jak váček :slight_smile:

kovaldo: Vida, chceš látkovat. Já o tom taky přemýšlím :slight_smile:
14. led 2010 v 09:04  • Odpověz
Kovalda: já to nejsem, kdo dnes přijde se zprávičkama :slight_smile: Myslím, že to bude Lajla :wink: Ale vůbec nevadí...já se snad budu moc pochlubit za týden, doufejme :wink:
14. led 2010 v 09:07  • Odpověz
Hezké dopolko těhulky.....dnes jsem doma, vzala jsem si stud. volno, ptž zítra mám zkoušku....Obracím se a vás s dotazem...vadí v těhu pití černého a zeleného čaje? Samozřejmě nemyslím na litry, ale třeba 2 a 2 šálky denně? Z ovocnýho se mi zvedá už žaludek....další dotaz, zda můžu paštiku májku? Mám na ni děsnou chut, což se úspěch, protože stejně jako lumcag zvracím...a ze všeho jídla mi je zle už od pohledu nebo čmuchu. Díky a přeju prima den, my se jdeme s mimískem učit geografii :grinning:
14. led 2010 v 09:53  • Odpověz
rennu ahoj, já piju každý den zelený čaj ale vždy jen ráno 1 hrnek cca 250ml pak už jen ovocný čaje, myslím, že to nevadí nikde jsem nenašla zmínky o závadnosti zel.čaje v těhotenství v přiměřené míře
14. led 2010 v 09:56  • Odpověz
a k té paštice, pokud to je asi jediný na co máš ted chut tak si to dej, po výživový sztrance to je průšvih ale jeden kelímek tě nezabije, tak bych to neřešila.
Já zase dost octuju (vinný octy do salátů, balsamico), tak si musím zjistit zda to není v těhotenství nějak omezený.
14. led 2010 v 10:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.