• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
daja.had: jejda, to jsem teda zmatenka :grinning: A na jaký jdeš muzikál?

magnolya: jj, do látkování určitě jdu. Až budu mít po kontrole, objednám si asi první plenečku (na oslavu)
V kolikátém budeš toho 26. 1.?

rennu: tak to vezmu postupně, ať to nepopletu. Paštiky se moc nedoporučují, ale myslím, že když si ji sem tam dáš (jako já sem tam plesnivýho sejra), tak se nic nestane. Pak ti držím palce zítra na zkoušku. A černý a zelený čaj - moc bych to nepřeháněla. Spíš bych dala možná 1 a 1. Pak můžeš rooibos libovolně a taky jsem si koupila těhotenskej (taková růžová krabička - Leros baby) a ten mi taky chutná.
14. led 2010 v 10:01  • Odpověz
Rennu: s tím čajem bych řekla, že to bude jak s kafem, ale to je můj laický názor. A u jídla - v přiměřené míře snad neuškodí nic :grinning: Paštika, stejně jako jako plísňové sýry a měkké salámy a další, jsou rizikové z důvodu možného výskytu listérie a proto se těhotným nedoporučují. Ale těhotným se toho nedoporučuje hodně :grinning:
14. led 2010 v 10:13  • Odpověz
tux a kovalda: díky za rady.....roiboos koupím a ten těhu taky, dobrý nápad :wink: vím paštika není nic moc, když já včera ani nezvládla dušenou zeleninu.....zas si říkám lepší chleba s paštikou než cosi zdravého, co stejně vyblinknu....k snídani jsem měla hrnek černýho čaje s citronem a medem, jsem nastydlá...a balíček sušenek kolonáda :grinning: taky úžasná těhu strava, co?? :grinning: ale normálně nejím sladký a ted si tělo řeklo a sedlo mi to....navíc jak pořád klepu kosu, tak ted mi je fajn asi tělu chyběly cukry :wink:
14. led 2010 v 10:13  • Odpověz
Tak já tedy napíšu svou osobní zkušenost s plínama. Předem se přiznávám, že používáme jednorázovky. Původně jsem myslela, že to budu kombinovat, ale do porodnice má mít člověk jednorázové. Jak jsem k nim jednou přičichla, už mě ani nenapadlo zkoušet látkovky. Nemyslím si, že jsem ekologický barbar. Prostě užívám výdobytky dnešní doby. Odpad třídím, nekupuju balené vody, mám ráda přírodu.
Navíc představa, že v jediné místnosti, ve které jsme s malým trávili celé dny jsou nonstop rozvěšené sušící se pleny se mi nelíbí a u manžela by mi to určitě neprošlo. Ty z vás, které máte sušičku, tento problém asi neřešíte, ale zase bych se tím pádem neoháněla ekologií, neboť ta spotřebovává další zbytečnou energii. Zarytý ekolog by ji doma nikdy neměl.
14. led 2010 v 10:38  • Odpověz
čauky

ad čaj -normálně piju všechny druhy -stejně tak i v minulém těhu ....myslím,že když jevše pestré, je to ok,blbé by bylo,kdyby se někdo prolíval jen černým....ale nakonec- copak naše matky pily nějaké zelené čaje nebo roibosy-kde by je za socíku vzaly ...bylo pigi a hotovka :slight_smile:

ad paštika - stejný názor jako čaje- všeho s mírou a hlavně pestrost ..když to bude jedno z desítek typů jídel,ono se to ztratí :wink:
14. led 2010 v 10:45  • Odpověz
Kopo: to je jasná věc. Pokud není prostor na sušení, nehrotila bych to. Nehledě na to, že by se v místnosti držela vlhkost a bujely by plísně. My máme naštestí na zahradě sušák a přes zimu suším doma. :slight_smile:
14. led 2010 v 10:46  • Odpověz
Hupcza: na PIGI čaj nedám dopustit :grinning:
14. led 2010 v 10:47  • Odpověz
teda holky jsem asi zmlsaná ale Pigi čaj bych pila jen v krajní nouzi dehydratace
14. led 2010 v 10:53  • Odpověz
Milé zářijovky 2010 :wink:

po dlouhé době nakukuju a koukám září 2010 :slight_smile: :slight_smile: patřím do zářijovek 2008 a zrovna dneska před dvěma lety na mě vykoukly // :slight_smile: :slight_smile: malý se sice narodil předčasně ve 33+3t.t (takže 1.8.2008) ale všechno to krásně dohnal a je naprosto zdravý a krásný kluk :slight_smile: :slight_smile: chtěla bych Vám popřát Všem krásné a pohodové těhu,užívejte si ho je to nádherný a strašně rychle vám to uteče a za chvíli budete držet v náručí ten krásný malý uzlíček :slight_smile: všem hodně štěstíčka :slight_smile:
14. led 2010 v 10:54  • Odpověz
hupcza: díky za názor. :wink: ...snažím se pít a jíst pestře, co mi můj žaludek na vodě jen dovolí :grinning:
14. led 2010 v 10:55  • Odpověz
len: noo ... řekněme,že jsem rozežraná a zmlsaná :grinning: ..pigi,nahorské chatě -tam to nějak pasuje ...ale doma nevedu :slight_smile:

ren: a to je někdy problém,co....já to tedy naštěstí neznám ....ale vím,že jsou holky,co strávily těhu na rohlíkách nebo bramborách .....

kopo: neekologičnost sučičky je relativní -pokud máš dobrou sušičku a zvolíš správný program,80-90% prádla nemusíš žehlit,zbytek se jen přelítne ... spotřeba zapnuté žehličky převyšuje spotřebu zapnuté sušičky .. takže zaměníš jeden spotřebič za druhý a navíc za "méně žeroucí"
někde to bylo i hezky zpracováno...ale nemůžu momentálně najít ...ale kopíruje to i zkušenost - se sušičkou se nám nezvýšily platby za elektriku
14. led 2010 v 11:09  • Odpověz
hup: já nejsem proti sušičkám, sama bych ji jednou doma ráda měla. Jen prostě mám mezi sebou spoustu opravdových ekologů a ti takové spotřebiče odsuzují. Nejde jen o spotřebu, ale i o vlastní výrobek, který za 10-15 let taky bude odpadem. Nehledě na to, že tito lidé to ani s žehlením nijak nepřehání :dizzy_face:
14. led 2010 v 11:14  • Odpověz
Kovalda, Magnolya: ty nové možnosti s látkováním se mi taky moc líbí :slight_smile: Viděla sem to u kamarádky - používala vlněné kalhotky a moc si to chválila. Ještě to nemám všechno úplně nastudované, těch novinek a možností je strašně moc, ale myslím, že na netu je informací dost a dost :slight_smile: Jednorázovky bych nezavrhovala, určitě se budou taky hodit, i kdyby jen k návštěvám doktorky :wink:
14. led 2010 v 11:16  • Odpověz
Hupcza: doma jsme pigi měli také naposledy někdy před 20 lety:slight_smile: U mě je to spíš taková nostalgická vzpomínka na chvíle nad ešusem:slight_smile:
14. led 2010 v 11:18  • Odpověz
Tux: břicho jako před MS mě bolelo hodně dlouho, ale už to přešlo, teď cítím jenom tak trochu tlak :wink: Ptala sem se na to MUDr. a ta říkala, že to je v pořádku, že se roztahuje děloha :slight_smile: Tak sem se uklidnila :wink:
14. led 2010 v 11:19  • Odpověz
Jinak k čajům. Já sama jsem milovník černého čaje, ale v těhu se ho snažím omezit na minimum. Díky malému jsem se naučila pít ovocné čaje, které jsem dřív taky nesnášela. Ono je to taky dost o výběru značky. I ovocné jsou dobré, když to jnejsou ty za deset korun krabička. Stejně jako Pigi chutná úplně jinak, než můj oblíbený sypaný Earl Grey od London tea, přestože jsou to oba černé čaje. Takže pro ty, co se snaží přijít na chuť ovocným čajům doporučuju nešetřit při jejich nákupu, aby je to hned ze začátku neodradilo. Myslím, že 2 černé a 2 zelené čaje denně jsou docela silné i pro netěhu organismus.
14. led 2010 v 11:22  • Odpověz
kopo: ovocné kupuju drahé, ale bohužel už se mi z nich dělá zle.....včera jsem měla jeden zelený v práci, kolegyně mi ho uvařila....earl grey miluju.....nepřeháním to s nimi.....zelený piju jen vyjímečně....hledám alternativu co pít, fakt můj žaludek stávkuje ve všem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2010 v 11:52  • Odpověz
rennu, tak to ti nezávidím. Já myslela, že ti jen nechutnají.
14. led 2010 v 11:54  • Odpověz
kovaldo: Podle ms bych měla být 6+6tt toho 26.1.
kali.kal: Já to moc na netu nestudovala, ale občas jsem si pročetla diskuzi a látkovky mě zaujaly :slight_smile:

K těm čajům, já ráda černý i ovocné sypané i pytlíkové, je to rozdíl, ale nešklebím se, když někdo pije jen pytlíkový :slight_smile:
14. led 2010 ve 12:01  • Odpověz
Teda já taky miluju černý čaj, byla to pro mě klasika po ránu..ale radši jsem ho teď vyměnila za ovocný - ten na rozdíl od černýho nesladím, takže asi taky lepší. Zelený čaj moc nepiju, tak ani netuším, zda to může mít špatný vliv na miminko..
Mám ale spíš problém s tím, vůbec něco vypít...můj pitný režim málokdy přesahuje 1 litr denně..někdy i méně, pomalu bych si i s ranním půllitrem čaje vystačila - hrůza, vím to, ale mě to během dne prostě ani nedochází, nepociťuju žízeň. Ale snažím se s tím něco provézt a nutím se po malých dávkách přidávat (abych ledviny tím šokem neodrovnala :slight_smile: ), tak snad se zadaří..

Kovalda: Jedem na muzikál Láska je láska..tak jsem zvědavá.. :slight_smile:
14. led 2010 ve 12:02  • Odpověz
daja.had: Zkus si třeba každou celou hodinu vypít dvě deci vody, jakékoli, co ti chutná. Já teda bych nepřežila bez 2-3 litrů denně :slight_smile: V práci kupodivu piju víc a někdy dám skoro dva litry (je v tom jedno dvoudecové kafe, ale i tak je to celkem dost :astonished: ).
14. led 2010 ve 12:08  • Odpověz
normál mi chutná všechno.....:grinning: nyní nic :frowning2: resp. se mi dělá zle a blinkám.....piju ředěné džusy, baleou vodu, tu z kohoutku taky nedám.....ale vypiju toho celkem denně dost :wink:
Plísňové sýry mi nehrozí, jsem alergická na plísně i když dříve jsem je jedla......takže dnes asi zhřeším paštikou
14. led 2010 ve 12:25  • Odpověz
ahoj holky já teda čaje mám taky ráda a paštiky teda hodně,ale myslím že v rozumné míře to nevadí :slight_smile:
14. led 2010 ve 13:02  • Odpověz
no jo, já než dostala hlad...tak už se mi z pomyšlení na paštiku dělá taky zle a z jiného jídla též......teda co budu jíst, netuším :frowning2:(( :unamused:
14. led 2010 ve 13:06  • Odpověz
kop:joo...tak to je fakt :grinning:

len: ale do toho ešusu se víc hodí než nějaký lipton :wink:

ren: tak snad topřejde s prvním timestrem:wink:

mag:taky se musím prolívat a taky víc v práci:slight_smile:

jinak já ještě piju caro - dobrá alternativa pro kafařky ...ale faktem je,že to nechutná všem
14. led 2010 ve 13:18  • Odpověz
jinak jsme po první kontrole
moooc hezký červík :slight_smile:
srdíčko buší o 106 :slight_smile:
jsme 6+1
14. led 2010 ve 13:19  • Odpověz
hup: gratuluju k srdíčku :slight_smile:
14. led 2010 ve 13:36  • Odpověz
jé holky, tak jsem měla napsanej takovej krásnej a dlouhej příspěvek, ale psala jsem ho dlouho a mezím mne systém odhlásil :unamused: Tak snad si vzpomenu, co jsem to tam poudala.

Pigi čaj kupujeme, když jedeme pod stan, to k tomu prostě patří, ale když zbyde, tak leží chudák doma v šuplíku ladem. Doma máme zmlsanější chutě. :slight_smile:

magnolya: 6+6 budeš? no, tak to už bude i srdíčko :slight_smile: Já návštěvu doktora taky naschvál odložila, aby bylo srdíčko, takže až tam v pondělí půjdu, měla bych být 7+1.

rennu: fakt tě upřímně lituju. Já se cpu každý 2 hodiny, bo jinak mi je zle. Už tu zase koukám na dalamánek, neboť mé tělo začíná vysílat signál "divně od žaludku, koukej poslat něco k jídlu". No s takovou budu mít za chvíli 10 kg nahoře.

hupcza: caro mi taky moc chutná a ještě miluju špaldový kafe a to i normálně, nejsem žádnej velkej kafař. To mám výhodu, že mi to teď nechybí.

hupcza: velikánská gratulace k červíkovi se srdíčkem :grinning:
14. led 2010 ve 13:38  • Odpověz
hupcza: kéž by to přešlo....jinak gratulace k "červíkovi" se srdíčkem :slight_smile:
14. led 2010 ve 13:39  • Odpověz
Hup: gratulace k srdíčku :grinning:
Caro jsem se taky naučila pít místo kávy :wink:

Mi je nevolno téměř non-stop :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale zvracím jen občas, spíš se jen tak nasucho dávím :grinning: moc fajn :slight_smile: Nemám chuď vůbec na nic, ale je pravda, že když něco sním, je mi na chvilku lépe :slight_smile:
14. led 2010 ve 13:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.