• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
kov:jj ...já taky pila caro před tím..naučila mě to kámoška,co má 4 děti -ta z těhu a kojení pár let nevyšla :slight_smile:

a díky za gratulace :wink:
14. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
Ahoj holky, je vás tu plno:slight_smile: Diskuze rozjetá, tak snad ještě stihnu naskočit..jestli můžu?
Doufám, že se v září taky shledám s miminkem. // čárky jsem našla poměrně brzy, už 24DC( 12DPO) a od té doby sílí. Teď jen doufám, že o víkendu nepřijde ms, pak už se objednám k dr. a snad bude vše ok.
Občas za vámi nakouknu..ju?
14. led 2010 ve 13:47  • Odpověz
Hupcza: gratuluju!!! mám velkou radost s váma všema :slight_smile:
Joseline: zdravím a přeju, aby bylo vše v poho...já // objevila o týden dýl než ty...to se teda pěkně držíš, žes u doktora ještě nebyla:slight_smile: ..to já už tam "otravovala" :wink: a zbytečně brzo.. :slight_smile:
14. led 2010 ve 13:58  • Odpověz
daja.had já se ještě bojím aby to nevzala ta mrcha, ale snad se miminko udrží, moc bych si to přála.
A s doktorama to mám teď taky blbý, ta moje se stěhuje , ale nebyla jsem s ní moc spokojená tak aspoň se rozhoupu k jinýmu dr. Dneska jsem si jednoho vyhlídla jdu tam ve středu. Říkala jsem že můžu být těhu , tak sestřička říkala že se na to pan doktor podívá ale pokud budu teprve 4 dny po ms tak možná nic neuvidí..
Tak ve středu budu chytřejší. Do té doby budu testovat a hlídat čárečku :wink:
14. led 2010 ve 14:06  • Odpověz
autor
ahoj holky,
joseline: vítám tě mezi námi a držím palce, at je mimi tam a v pořádku......................
hup: taky se přidávám ke gratulacím.......................
mně ty nevolnosti dneska taky začaly, ráno jsem si dala pár piškotů ještě v posteli, ale moc to nepomohlo, a obědvala jsem uvařené brambory s brokolicí a mrkví , což je u mě teda hodně velký extrém, zeleninu moc nemusím, ale při představě masa se mi dělalo ještě hůř........no ale oběd nepomohl, asi budu muset vyrazit do lékárny na ty lízátka na nevolnosti, co jsem tak četla, někomu to pomáhá a někomu je z toho ještě hůř. máte s tím některá zkušenost? nebo nějaký jiný recept?
jinak pít vodu nějak nemůžu vůbec, chce se mi z toho zvracet, tak mám od rána třetí ovocný čaj a už mi to přestává taky chutnat................
14. led 2010 ve 14:17  • Odpověz
laurinka: vítej do klubu :grinning: já nemůžu ani tu zeleninku...včera jsme k večeři měli s manžou am..brambory, pangasia a dušenou zeleninku a prdek......jen jsem si vzala zel. do pusy už to jelo.....ale pak jsem snědla aspon rybu a brambory.....těhu lízátka mi pomohla zkraje, ted už moc ne....dneska mám problém se vším jídlem i pachy,.....ted mi vadí vůně aviváže z trička, co mám na sobě :unamused: Silou vůle jsem snědla pár piškotů a pesan, jak je obvykle nechce, tak viděla jak je jím já, tak škemral a baští je se mnou.... :grinning:
14. led 2010 ve 14:25  • Odpověz
autor
rennu: no je to síla, ale na druhou stranu si říkám, že to je fajn, že už o sobě prcek dává vědět....................a něco se děje.
já teda tu zeleninu jen uvařila ve vodě, a smíchala s bramborama, za normálních okolností bych fakt nic takového nesnědla. no ale cobudu jíst dál netuším, asi suché rohlíky. zkusím to zaspat, a ty piškoty mi taky nic moc nepomohly, normálně mi vadilo, jak jsou sladké........................no jak jsem říkala, začínám si to dobře vyžírat.........................
14. led 2010 ve 14:39  • Odpověz
lauri: buď ráda, jak píšeš, máš aspoň info, že o sobě prcek dává vědět.....vím, jak ti je...já jsem ráda, že dnes nejsem v práci, čtvrtky mívám dozor v jídelně.... já se do toho všeho učím a zítra zkouška....jsem zvědavá, co budu jíst, jak tam dojedu busem a jak pak vydržím ještě do večera na přednáškách.....o zaspání jsem taky přemýšlela, ale nesmím se moc rozmazlovat a zvykat si, protože normálně všední dny mi to spaní prostě nehrozí.....není kdy :frowning2:
14. led 2010 ve 14:44  • Odpověz
Lauri: mi lízátka pomáhají jen, když to není moc špatné. Ale když je mi fakt moc zle, tak lízátko taky nepomůže :frowning2:
Co se týče jídla, tak mi vadí vlastně hlavně sladké :slight_smile: (před těhu sem mohla sladké kdykoli a v jakémkoli množství) Hořké, kyselé, slané mi téměř nevadí :slight_smile: A na maso a na ryby mám chuť pořád :slight_smile:
14. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
Tak ahoj holky a zároveň vítám nově příchozí... Dočetla jsem vás a raději se k tomu už nebudu vracet. Nicméně souhlasím s tím, že jsou tu holky, které umí dát svůj názor přímočaře najevo a neohlíží se na druhé... Přeberte si to každá jak chcete... :wink: Byla bych ráda, kdyby jsme tu spolu vydrželi minimálně do porodu a ten ať má taky každá, jaký chce... Toť svjo...

Co se týče diskuze ohledně černých čajů a cara.. Černý čaj piju občas 1 x denně, teď spíš minerálky typu Magnesia kvůli hořčíku nebo džusíky, ale rána dám úplně v pohodičce jedno klasické cafe latte. Mám trochu žaludek na vodě a moc jíst ráno nemůžu, ale to kafe v pohodě, jak už je tělo po prvním dítěti zvyklí. Bez něj bych s Ondráškem - miminkem ráno nevstala :sweat_smile: Caro nemůžu ani špaldovku, vzhledem k celiakii, kterou mi rok po Ondrovi zjistili, takže to mám se stravou asi trošku zajímavější než vy, ale po tom asi roce, jsem si zvykla...
14. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
Kali, zkus si dělat při nevolnosti čajík ze zázvoru, protože ten se celkově používá na nevolnosti, ať už spojené s cestováním, těhotenstvím nebo při nemoci... V těch lízátkách je jako účinná složka taky...

Nebo se prodává citronový čaj se zázvorem a ten jsem si dělávala v práci... Třeba to některé pomůže a bude chutnat...

Já měla ještě v zásobě přípravek Aviplant, který je přírodní a je to vlastně zázvor v tobolkách, ale vzala jsem si ho asi 2 x za celé těhu... Měla jsem někdy strach, jak vydržím se zmáčknutým bříškem 4 hodiny v autě při cestě k rodičům...
14. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
holky, mně je vás tak líto, že nemůžete jíst. Já jsem na tom opačně. Musím jíst téměř nonstop. Jakmile trochu zahládnu, dělá se mi špatně. U prvního těhotenství jsem neměla vůbec žádné těhotenské problémy, takže i tento drobný problém mě překvapil.
14. led 2010 ve 14:51  • Odpověz
autor
kopo: ve kterém jsi týdnu, já jsem šest plus dva a dosud jsem jedla pořád, už mám kilo a půl nahoře a bylo mi dobře a chutnalo mi všechno, ale ted se to zlomilo, já už si myslela, jak mě to minulo.,.....
tatarina: díky za tip s tím citronovým čajem se zázvorem, to zkusím taky, snad to nebude moc hnusné.
a ty lízátka jsou normální sladká - jako normální lízátka a nebo ne?

ještě mi přijde zajímavé, jak je mi blbě, tak jak tady čtu o tom tvaroháčku, hned bych si ho dala, nebo pribináka, to je fuk, před chvilkou jsme měla chut na palačinky s tvarohem a horkýma malinama, no fakt zajímavé.................
14. led 2010 ve 14:58  • Odpověz
lauri: mně to začlo přesně jako tobě, jedla jsem s chutí, pak zhruba v 6+1 to na mě padlo, nevolnost, zvracení.....a trvá to dál, takyy mám vždycky na něco chutě....a ty palačinky jsem měla chut včera :grinning:
14. led 2010 v 15:02  • Odpověz
Tatari: zázvorový čajík zkusím, díky za tip :wink: a po tom Aviplantu se podívám... mají to v lékárně?
14. led 2010 v 15:05  • Odpověz
Holky neděste mě. Termín PM mám 8.12., takže zhruba o týden míň, než Larurinka.
14. led 2010 v 15:15  • Odpověz
kopo: neboj, u každého je to individuální....někomu je blbě chvíli, někomu 1.trimestr a jinému celé těhu a naopak většině vůbec :wink:
14. led 2010 v 15:18  • Odpověz
Čajík zkuste holky, ten kupovavý citronový se zázvorem jsem objevila u nás v malém obchůdku...

Aviplant jsem myslím koupila v normální lékárně...
14. led 2010 v 15:41  • Odpověz
Lauri, lízátka to jsou normálně slaďoučká, jen v tom mají ještě přimíchaný zázvor, trošku mě po nich trnul jazyk jako třeba po kiwi nebo po ananasu, ale to je normální...
14. led 2010 v 15:43  • Odpověz
joseline: gratulace. Jasně, nakukuj, piš, prostě se přidej :slight_smile:

kopo: jsem na tom jak ty, bývá mi zle jen když už nabíhá hlad. Přijde mi, že jím prakticky pořád. :grinning:
14. led 2010 v 16:16  • Odpověz
autor
kopo: mně bylo doted dobře a myslela jsem si, že budu ta, které špatně nebude.........................ale kdyby ranní nevolnost, toto je celodenní, kdybych měla jít do práce, tak to nedám............................ted se snažím sníst jogurt, a banán, aspon něco....................
14. led 2010 v 16:17  • Odpověz
laurinka: jogurt jsem dnes taky zvládla....jinak normál do práce chodím, ale od pondělí jsem si odhlásila obědy....taky nevím, jak budu zvládat......
14. led 2010 v 16:21  • Odpověz
autor
no já právě nad tímto přemýšlím, protože my normálně chodíváme do restaurace na meníčka přes týden, včera jsem ho ještě zvládla, ale už tak tak a asi to taky budu muset dělávat jinak, akorát nevím jak teda.......................nosit si svačinky - to je celkem náročné třeba na celý den........
14. led 2010 v 16:30  • Odpověz
Holky, měla bych dotaz a prosbu, nevíte některá, jak se v albu mění barvy, tučné písmo a tak?
Moc díky :slight_smile:
14. led 2010 v 16:33  • Odpověz
Ahoj holky.
Gratuluju ke všem novým srdíčkům!!! :dizzy_face:
Ad lízátka: dnes jsem měla dvě, chutově mi přijdou jako klasická sladká lízátka. Docela mi pomohly, ale taky to mohla být náhoda.
Jak jste psaly o tom ovocném čaji, tak už ho taky nemůžu. Dnes ráno se mi z něho udělalo tak špatně, že jsem nestihla doběhnout na záchod a nahodila jsem celou koupelnu. Úplný gejzír... :unamused: Jinak je mi zle prakticky permanentě, takže pojmenování ranní nevolnosti je fakt mimo. :sunglasses:
Laurinko máš krásný věci v albu. :slight_smile: Uvažuju, že koupím aspoň nejakou tu knížku.
Tak hezký večer pokud možno bez nevolností. :wink: Já už se těším domů a do postele. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2010 v 16:45  • Odpověz
autor
kovalda: to by mě taky zajímalo.............................

leba: děkuju............................. :grinning:
14. led 2010 v 16:58  • Odpověz
díky za gratulace :dizzy_face:

holky fakt mi jevás líto,že vám je tak blivno ... tohle se mi naštěstí vyhýbá - minulétěhu celé a toto se taky daří
teda trošinku žaludek na vodě mám ....ale v poho jím a piju,jak jsem zvyklá - prostě takové jako ráno po flámu :sweat_smile:

zázvorový čaj je bezva - myvařímev zimě často -těhu netěhu ...ale z čerstvého s citronkem a medíkem-docela to prohřívá

pachy mi naštěstí nevadí -nevím,jak bych přebalovala ondru ...to by bylo asi vééééseléééé .....no ale nějak to ty maminy zvládají,zvládla bych taky
14. led 2010 v 18:05  • Odpověz
Ahoj, vítám nově příchozí, gratuluji k // a k srdíčkům..

co se týče nevoností, myslela jsem, že to bude v pohodě, ale už několik dnů jakoby krkám, první co ráno udělám je, že musím jít něco sníst .. zatím jse mtedy nezvracela, ale už nemám tolik chutí jako dřív, například nemůžu absolutně nic sledkého .. dneska k obědu (chodíme na hotovky) byl k čajíčku závin,no dostala jsem ho do sebe, ale jen tak tak .. celkově se mi žaludek houpe celý den, musíám pořád něco zajídat .. doufám holky, že vám bude líp ...
14. led 2010 v 18:10  • Odpověz
holky vsem vsem moc a moc gratuluji k srdickum :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: je to fakt super:slight_smile:))) hlavne at to tak i zustane nadale :slight_smile:
my taky mame srdicko:slight_smile: a 0.76cm:slight_smile: prdolka:slight_smile:))presne jsem dneska 6plus 5, tak dr posunul datum ovulace na 12.12:slight_smile: ale priste 4.2 to jdu na dalsi kontrolu budeme vedet jeste vice:slight_smile: jinak uz mam tehu prukazku :wink:
mi je divne skoro porad, nastesti neblinkam..ale rano fakt vydychavam..rano hned jak jsem se vzbudila, tak mi fakt bylo zle a to pekelne:slight_smile: jist taky moc nemuzu..zhubla jsem od minula skoro o kilo:frowning2:(((( ale co muzu tak jsou bramburky, tycinky, bio sunka a pomazankove maslo:slight_smile:)) takze to jede furt dokola :slight_smile:
14. led 2010 v 18:11  • Odpověz
jj...taky musím ráno jíst ...a to mám přijet na lačno na odběry ..no to nemůžu dát :grinning:
14. led 2010 v 18:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.