• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
takmy jsme zpět z prohlídky u zubaře.....měla jsem preventivku,ale rovnou jsem se domluvila,že těhotensko uuž nemusím mít a příjdu sijen pro razítko
ondra měl první zubní prohlídku taky:slight_smile:

ren:já zase ujížděla na mcdonaldl,který jinak fakt nemusím ..za celétěhu jsme snědla jako za předchozích30 let :grinning:

jose:nic mi dotoho není ..ale nebude mu to líto- že se snažíte a on se pak výsledek dozví až kdoví kdy ...přece jen to je táta a tedy nejbižší osoba -má přeci právo na stejné info jako ty
15. led 2010 ve 12:27  • Odpověz
No tak to já ujíždím na kyselý, většinou na ně dostanu chuť po sladkým. Ještě než ho polknu :sweat_smile:

Já manželovi výsledky hned volala do práce. Už jsem se testovala pár dní, takže to tušil. Včera jsem dělala nový test a těhu čárka naskočila okamžitě a je stejně silná jako ta kontrolní. Chtěla jsem mít jen jistotu, že čárka sílí... :slight_smile:
15. led 2010 ve 12:32  • Odpověz
jinak to,že jsem těhu jsem čula tak týden po ovulaci :wink:
test jsemsi dělala jen pro manžu,jalikož pro něj je pocit trošku neexaktní potvrzení :grinning:
15. led 2010 ve 12:33  • Odpověz
No jo, to znám, Hupczo, taky jsem to věděla hned... Snad hned po "akci". U prvního taky. Někde jsem četla, že se žena v tomto okamžiku spojuje s vesmírem. Je to myšleno, že je to jako něco nadpozemského... No, něco na tom asi je... Ale se snažilkováním nemám moc zkušeností. Mě stačí projít kolem trenek. Otěhotním i při čištění zubů :grinning:
15. led 2010 ve 12:35  • Odpověz
Nevíš, Hupczo, jestli smí zubařka, když jsme těhu, píchat analgesii. Já si ji nechávám píchat při každým vrtání a teď bych potřebovala nějaký zoubek spravit... Trošku se bojím objednat... :confounded:
15. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
Tak teď jsem sama vygooglovala, že lokální analgesie nevadí, protože se do krevního oběhu dostane jen miminum té účinné látky. Daleko horší je prý rtg, což chápu. Ale stejně k zubajdě půjdu až po 12. týdnu, ať to malýmu neublíží v tom nejdůležitějším začátku... :grinning:
15. led 2010 ve 12:44  • Odpověz
laurinka a hupcza: ano, ano, určitě má právo to vědět a řeknu mu to co nejdřív. A aji kdyby to nevyšlo u dr. tak bych mu vše pověděla, jen sama jsem chtěla mít tu jistotu, že to je fakt, protože jak se na to člověk hrozně těší a najednou je to tady, tak tomu ani nemůžu uvěřit :wink:

tatarinka: právě tak jsem to myslela. Že hned "po akci" :grinning: jsem měla pocit že se to povedlo. Ne po ovu nebo při testování, to už bylo zas jiný..ale ten pocit po prostě nejde popsat.
Když jsme se snažili předtím tak jsem se pořád pozorovala celej měsíc a měla milion "těhotenskejch příznaků" a pak přišla ms...ale tentokrát to bylo jiný, po "akci" jsem si říkala, tak a teď se to stalo, teď otěhotním...ale celej měsíc jsem už pak na to nemyslela, protože jsem si říkala že to není možný, abych to takhle věděla..takže silvestr, svátky, narozky..se oslavovalo a pilo ..jaké bylo moje překvapení nad testem. A pak jsem si právě vzpomněla, a teď nad tím tak přemýšlím jestli je to vůbec možný, to takhle cítit..
Proto se právě ptám jestli někdo zažil něco podobnýho.
Jak je teď těhotná herečka Alice Bendová, tak někde psala že byli na dovolené, tam se to stalo a druhý den jí maminka říká "ty jsi těhotná" a byla...Jsem si říkala že to není možný a pak zažiju něco podobnýho..? :wink:
15. led 2010 ve 13:05  • Odpověz
Když se tak bavíte o těch zubařích tak jak to je? To si musím jít v prvním trimestru na prohlídku? A můžu si nechat odstranit zubní kámen takovou tou metodou vypískováním? To by snad nemělo vadit ne?
15. led 2010 ve 13:08  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

tatarino upřímně těhu džíny závidím :slight_smile: mě břicho povyskočilo, sice nebylo ploché ani pevné, ale prostě ten špíček byl menší a šel zatáhnout .. teď ani náhodou .. a zvedlo se mi bříško trochu níž, takže džíny já prostě nezapnu .. už z toho začínám být zoufalá, protože fakt nosím dlouhý svetr nebo mikinu a pod tím rozepnutý džíny :confounded: jenže na těhu kalhoty mi to přijde brzo .. tobě jsou akorát ? Dá se to nějak nastavovat ? A je hodně poznat, že jde o těhu kalhoty ? Jde mi o to, že zatím to víme jen já a manžou, dvě kamarádky a vy tady, dál ještě s prozrazováním počkáme, minimálně 3 týdny do další kontroly .. a je mi jasný, že 3 týdny prostě takhle nevydržim a nechce se mi kupovat jen tak větší džíny, když stejně pak budou těhu kalhoty ..

jinak prohlídky mám v průkajdě tzaškrtnutý, zubní a u obvodní, ale vůbec nevím kdy se tam chodí .. poradili byste prosím ?

a můžu se ještě zeptat - berete tu někdo vitaminy Gravital ? Mně je doporučil doktor, ale když jsem se ptala ve městě po lékárnách, tak ho nemají, jen na objednání do druhého dne .. dodání je sice rychlé, ale tak si říkám, když ho vůbec nemají, tak si nemám koupit ty, co mají .. Mamavit, od Centrum, Femibion (ten je ale dost drahý) .. Gravital vyjde 450 kaček 180 tabletek ..
15. led 2010 ve 13:24  • Odpověz
Ahojky :wink:
Vy už máte některé průkazku? Já ji dostanu až na kontrole 25.1..Byla jsem na kontrole v pondělí a bylo to OK a měli jsme srdíčko.
Chci se zeptat, je vám někomu také tak moc zle, mě tedy hrozně, tak týden, ale stojí to za to, prý ranní nevolnosti, mě je blbě celý den. Nevíte co s tím? Jde si nějak ulevit? Včera jsem si v lékárně koupila zázvorová lízátko Gravipop, ale je problém, že nemám moc chuť na sladké, takže se do nich vyloženě přemlouvám.

Sali, mě vyskočil také jenom těhušpek, zatím se vejdu do normálních džín, teda mám je trochu volnější, ale večer už sedím na gauči s rozepnutými, ráno je to v poho, ale večer mě hrozně tlačí. :grinning:
15. led 2010 ve 13:46  • Odpověz
salinka: já už chodím v těhu džínách asi 3 den, ale je fakt, že je furt popotahuju nahoru. Koupila jsem si totiž s kapsou na mimčo, který nejsou regulovací. Tak asi ještě kouknu po nějakých, které mají 3 řady knoflíků a postupně se popouštěj :grinning:
15. led 2010 ve 14:17  • Odpověz
Joseline, mě odstraňuje kamínek zubajda při každý prevenci a když mi nic zrovna nertvá, tak je to bez analgesie, takže moje odpověď zní: "Proč ne?" :slight_smile:

Salinko: Ty těhu džíny jsou perfektní, řekla jsem si, že je zkusím, tu klokaní kapsu na těhu kalhotách, co jsem měla při prvním synovi jsem si musela pořád nějak zapošívat, aby mi to bylo dobře. Neměla jsem moc bříško a plandalo to na mě... Bezva jsou pak i po porodu, než splasknete do svého původního tvaru... Ty moje džíny mají nad kapsami takové pružné vsadky z podobně barevné látky, jako jsou džínečky, takže pod nějakým tričkem se to ztratí... V těch pružných vsadkách je ještě provlečená ta dírkatá guma, takže si to krásně povoluješ podle svých potřeb a podle pohodlí...
Mrkni na odkaz, tady jsou podobný, co mám:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29895081&tab=0

Ladenko: Můj gyndař dává průkazku až později, ale doufám, že ji už příští týden v tom 8 tt dostanu. Zle mi není, jen jako kdyby po flámu, jak už psala Hupcza. Dopoledne nemůžu moc co jíst a večer mě chytá žravá.. Líza jsou dobrý řešení. Zkus jen zázvorový čajík pít po douškách, nebo ten Aviplant, to jsou tobolky ze zázvoru. Psala jsem o nich holkám včera... Pomohly mi, cestovala jsem k našim jako těhule každý měsíc 4 hodiny autem a někdy to bylo krušnější...

Bříško, jak jsem už maminka z dřívějška, mi vylezlo snad hned a postupně narůstá. Proto už mám ty těhu kalhoty...
15. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
Kovaldo, tak to být tebou podívám se raději po typu, jaké mám já. Přece jen ty knoflíky jsou nějakej kousek od sebe. Ty vsadky s povolovací gumou jsou myslím lepší řešení... :wink:
15. led 2010 ve 14:20  • Odpověz
Jo, Sali, ještě abych ti odpověděla na vitamínky (mě trošku vadí, když se na něco ptám a ostatní my neodpoví :wink: ), tak já beru už od začátku, kdy jsme si s manžou řekli, že se do miminka pustíme Calibrum babyplan. Ten je přímo určený pro snažilky a pro 1. trimestr, protože tam je doporučená jiná skladba vitamínu a hlavně kyseliny listové. Jak už tu některá z vás psala, že bere ten pokračující Calibrum mami, tak si myslím, že to není ideální. Ale stručně řečeno, lepší něco jak vůbec nic... :wink: Od druhého trimestru najedu na Calibrum mami. Od gyndaře jsem dostala při prvním těhu vzorky Gravitalu, tak jsem jen vyzobala, ale nekoupila si.. Dle mě je to zbytečně drahý. Sestřenka brala kdysi Mamavit, ale nemám osobní zkušenost...
15. led 2010 ve 14:26  • Odpověz
tatarina: jj, na podobný kaťata jsem koukala, tak je asi pořídím :grinning:

Vitamínky nezobu, jen listovku. Baštím spoustu ovoce a zeleniny a tak ...., tak zatím nic. Uvidím taky, co mi poví dr.
15. led 2010 ve 14:37  • Odpověz
Já měla dobrej zážitek, když jsem si je byla v lékárně kupovat. Povídám paní lékarnici: "Chtěla bych to Calibrum Proplan." A ona na to: "Proplan? To jsou granule pro psy, ne? Myslíte asi Babyplan..." Zaperlila jsem slušně... :grinning: No, hned jsem vysvětlovala, že jsem Proplan nedávno kupovala našemu pejsku, tak že jsem si to spletla a že už je to taky dlouho, co jsem je brala... Obě jsme se zasmály... :grinning:
15. led 2010 ve 14:42  • Odpověz
tatarino děkuju moc, ty džínečky vypadají dobře a jako neználek bych ani nepoznala, že jsou těhotenský .. tak holt budu nakupovat :slight_smile:

a dík za tip na calibrum, koukala jsem, cena je s gravitalem srovnatelná, ale babyplan neobsahují vitamin A, což gravital obsahuje .. toho jsem se docela bála, když bych ho zobala v tabletkách a byl i v jídle, abych nepřekračovala denní dávku a neublížila malému ... tak jsem se koukala i na ostatní vitaminky a půjdu do calibra, dík

a teda babyplan .. no nenapadlo by mě to, ale jak jsi to napsala, tak se furt přeřikávám :slight_smile:
15. led 2010 v 15:33  • Odpověz
autor
tatarina. no tak to je krásný zážitek z lékárny, jsem se taky zasmála................. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

já teda těhu kalhoty zatím nepořizuju, jelikož na všech svých mám pásek a samotné by mi snad spadly, takže zatím jen povoluju pásek, ale nemusím nosit nic rozepnuté. no ale pak si nechám poradit, jaké jsou dobré...............................jsem nejčastěji viděla takové ty s pásem přes břicho.,........a taky chci pak pořídit ten těhotenský pás přes břicho ,to se mi taky docela líbí...................
15. led 2010 v 16:06  • Odpověz
dajo: Nejsi ty z Východních Čech? (doktoroj se říká u východňáků :grinning:)
Jinak jsem na tom jako ty, jídlo taky zatím nic.

A holky, mně není vůbec nic, jen někdy přes den víc zívám a tím to hasne. Ani ten hrudník mi na omak nepřijde nijak citlivější.
15. led 2010 v 16:22  • Odpověz
ahojky těhulky, díky za podporu....zkoušku mám za jedna (taky jsem se na to jaksepatří vyvblinkala, jak jinak že :grinning:), přednášky jsem přežila a už jsem hezky doma.
Koukala jsem, že tu řešíte vitamínky, já při snažilkování brala jen kyselinu listovou, teď mi lékařka doporučila Femibion 800, sice je dražší, ale pro první trimestr vhodný, díky vyššímu obsahu té kyseliny listové a ještě její jakési odvozeniny....která se lépe vstřebává a prý urč. % lidí totiž neumí klasickou listovku vstřebat a využít a neví o tom...sice je dražší, ale pro mimi všechno. Jinak pak přejdu na to Calibrum :slight_smile:
Jinak bříško mi taky vykukuje, bliju jak alík, je mi zle ze všeho.....otevřu lednici a jdu, chci dát nádobí do myčky a jdu....no aspon vím, že jsem těhu :grinning: mám problém i nakoupit jídlo :grinning:
hupcza: jéé, já mám chut na burger od KFC lehce pikantní, manža má dojet večer, tak jsem ho nasměrovala přes KFC pokud budou mít otevřeno. :grinning: :grinning:
15. led 2010 v 17:19  • Odpověz
čau holky
Já beru už půl roku listovku. Budu ji brát ještě dva měsíce a pak už nic (teda pokud pak zas nebudu ve velkém polykat magnézium). Minule jsem polykala Mamavit až po porodu. Musím uznat, že jsem na sobě poznala, když jsem ho přestala brát. Bolely mě klouby. Asi je člověk při kojení přeci jenom vycucáván a to tělo další vitamíny užije.´
Rennu gratuluju k úspěšně zdolané zkoušce. Ta jednička byla teda zasloužená.
Na kontrolu k obvoďákovi a zubaři je celkem jedno, kdy člověk jde. Já půjdu tak v půlce těhotenství, možná i později.
15. led 2010 v 17:57  • Odpověz
tat:to máš dobrý ..alejá to tentokrát měla taky bez velké snahy :slight_smile:

ad zubař - to nevím -mi naposledy něco dělali na zš ...mám ještě i nějaké mléčné zuby :grinning:

lad:nemám....dostanu až příště ..tuším 4.2

dogatí se vlezu furt i dotěch před prvnm těhu - takže to není tak strašné :sweat_smile:

tat: proplan jedobrýýý :grinning:

ad vitamíny -beru centrum materna ...ale teda trošku podle síly větru :sweat_smile:

ren: gratulace ke zk :wink:...třeba toje dobrá strategie s tím blinkáním - se říká,že všechno zlé je na něco dobré:grinning:
15. led 2010 v 18:03  • Odpověz
Jo jo, je to tak, já chodím do lékárna i pro psí granule :grinning:

Kopo, s tou špatnou schopností vstřebávat listovku, to je zajímavý, o tom jsem neslyšela...
15. led 2010 v 18:50  • Odpověz
Hm, tak jsem koukala na ten Femibion 800 a 30 tablet stojí téměř 300 Kč. Na jejich stránkách se udává, že až polovina žen má problém rozložit kyselinu listovou v těle a poskytnout tak důležitý prvek svému dítěti... :unamused:
15. led 2010 v 19:00  • Odpověz
já to nepsala. Mně doktorka píše listovku už od začátku snažení do 12. týdne
15. led 2010 v 19:02  • Odpověz
A podle výrobce obsahuje 1 tableta 400 mikrogramů a stejné množství Metafolinu...

Kopíruju od výrobce pro zajímavost:

1. krok: Kombinace kyseliny listové, Metafolinu:registered: a jódu pro ženy plánující těhotenství a těhotné (až do 12. týdne těhotenství)

Kyselina listová je důležitou látkou, která snižuje riziko spontánních potratů v počátku těhotenství a přispívá ke správnému vývoji plodu v nejranějším stádiu gravidity. Tyto příznivé účinky však mají šanci se projevit až po přeměně kyseliny listové na látky nazvané foláty, organismus až poloviny žen však tento proces neovládá. Proto Femibion 800 obsahuje Metafolin:registered:, folát dostupný pro všechny budoucí maminky. Doporučujeme začít užívat Femibion 800 alespoň 4 týdny před plánovaných otěhotěním.

Věděli jste, že...

… kyselina listová se v těle přeměňuje na důležité látky (foláty), avšak organismus téměř 50 % žen z genetických příčin nedokáže přeměnit dostatek kyseliny listové na tyto látky? Ty jsou nezbytné pro prevenci:

* spontánních potratů v počátku těhotenství,
* rozštěpů páteře (četnost až 2 případy na 1000 těhotenství),
* vrozených srdečních vad (četnost až 7 případů na 1000 těhotenství).
15. led 2010 v 19:03  • Odpověz
Magnolya: joo, to ses trefila do východu čech :slight_smile: snažím se psát spisovně...ale asi mi to někdy ulítne:slight_smile:

Ren: gratuluju! jsi šikulka, že zvládáš obojí:slight_smile:

Tat: proplan je fakt dobrej :slight_smile: To já jsem zas při objednávání na gyndu minulý týden vzala telefon, našla v seznamu číslo na gynekologii a volám.....sestřička furt, že mě nemůže najít a pak říká: Vždyť vy už chodíte jinam!... Tak mě teprv po jejích slovech došlo, že novýho doktora, kam chodím přes rok, mám uloženýho pod jménem, jenže tam jsem v seznamu nestačila dojít, protože je pod K, tak mě to vůbec netrklo :slight_smile: Naštěstí jsem jí nevyprávěla můj "problém":wink: Asi by jí to moc nezajímalo, když jsem přešla ke konkurenci :slight_smile:

A všem co byly na prohlídce gratuluju k dobrým výsledkům - nějak nestíhám sledovat, kdo a kdy se raduje:wink: :slight_smile:

Jinak k vitamínům, já beru zatím pouze listovku už teda od října kdy jsme se začli snažit a taky jsem pila kontryhelový čaj, prý pomáhá k početí.. u doktora (pokud pro mě bude mít dobrou zprávu) si nechám poradit, co mi doporučí a podle toho se asi rozhodnu, co papat dál :slight_smile:
15. led 2010 v 19:11  • Odpověz
dad:toje taky dobrá historka :grinning:
15. led 2010 v 19:16  • Odpověz
tatarina: já to psala.....to je ono, proto jsem i přes tu cenu šla do toho femibionu...nikdy nevííš.....prostě to budu baštit do koce 12.týdne a pak přejdu na to Calibrum
15. led 2010 v 19:24  • Odpověz
no já myslím,že velká část je prostě farmaceutická lobby a prachobyčejné citové vydírání budoucích maminek

moje prababička v těhotenstvích i trpěla hlady -ne že by jí bylo zle-prostě neměli co jíst a když tak zase nějakou bídu ....a měla 8 zdravých dětí ...rozhodně máme lepší a vyváženější stravu..nějaké vitamínky třeba jo...ale nijak bych to nehrotila
15. led 2010 v 19:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.