• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
dis, já být tebou, tak ani jiné diskuze nepročítám :grinning: spíš kvůli tomu, aby si nenarazila na horší zkušenosti..zbytečný stres...já si taky myslím, že se to ještě změní k dobrýmu :wink:

lendaw, měla jsi průjem?? nějakou přeháňku bych teď uvítala, páč mám opačný problém :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: asi vyrazím koupit čerstvý kyselý zelí :grinning:

a u nás v porodce taky dělají, kdo má tu těhotenskou cukrovku, tak pokud se neporodí do termínu, tak hned den po termínu vyvolávají porod :confused:
13. kvě 2010 v 10:39  • Odpověz
ojo: neboj, katastrofické scénáře přeskakuju už od začátku těhu, ale vyčetla jsem, že jen 1% placent zůstane špatné, ostatní se spraví - umím si vybrat to dobré!
Jinak jsem si teď koupila müsli a sypu to ráno do jogurtu a střeva se trochu pohnuly, tak možná tím :wink:
13. kvě 2010 v 11:03  • Odpověz
Ojo: to nebyl průjem, ale sr**** . A navíc velmi silné zvracení - ani jsem netušila, že žaludek má tak velký objem. Naštěstí už to povoluje. celou dobu jsem měla zácpu - chodila jsem tak jednou za 3 dny a pak tohle. A k tomu zvýšenou teplotu.

Mě na zácpu pomáhala jedině zelenina.
13. kvě 2010 v 11:20  • Odpověz
len...tak to asi střevní chřipka, co? :confounded: tak hlavně že ti je líp a smecta zabrala :slight_smile:
13. kvě 2010 v 11:35  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem konečně cca po měsíci zase u vás. Byl to děs bez toho netu. :grinning:
Vezmu to tak nějak po pořadě ... Byli jsme v Bolce na tom 3D UTZ, úžasnej zážitek i pro manžu, i když ještě před vstupem do ordinace se cukal, že nikam nejde. :grinning: Máme všechno co máme mít a na správných místech. No a nejdůležitější informací je, že čekáme HOLČIČKU - takže to bude Leontýnka. A na papírech od dr. mám napsáno, že placenta je v předu a vzadu. A prý tam mimčo leží dost nestandardně. Že má placentu okolo hlavičky (jako těsně) a tělíčko ve volném prostoru plodové vody. Ale neviděl to jako problém.
Jo a včera jsem byla na tom testu na cukrovku. Bála jsem se, že to bude horší, ale nakonec jsem to přežila. Jen dneska celý den trnu, jestli zavolá dr. , že jsou hodnoty špatné. Doufám, že ne. Jen mám ruce rozpíchané a na jedné pěknou modřinu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A co vy jinak, nejdůležitější informace - nebudu dočítat měsíc stránek. :wink:
13. kvě 2010 v 11:36  • Odpověz
Čágo bágo pupkáči :slight_smile:
tak jsem si našla chvilku i tady, ale ne že mne nabonzujete :grinning:
Už se těším na obídek – jdu ke kamarádce, která je těhotná asi o 3 týdny méně než já, tak si budeme okukovat pupíky a tak :slight_smile:. Bydlí tady za rohem, takže super :slight_smile:

rennu: tak nevím, co ses nakonec rozhodla vařit, ale jestli to kopračku, tak se stav, po dálnici jsi tu za chvíli :slight_smile:

beru: taky dobrý, po špagetkách ještě půlku melouna, tos měla asi veselou noc – co hodinu se jít vyčůrat :slight_smile:

suzete: no, musím se tvého miláčka trochu zastat, lněný olej je fakt úžasná záležitost. Mám ho v bio kvalitě. Nechlastám ho teda samotnej, ale je fakt, že já miluju zeleninku pokapkanou olejem, takže já ty střeva opravdu udržuju průběžně olejema a kefírama a ovocem a zeleninkou :slight_smile:
A nechci provokovat zácpovce, ale chodím každý den, někdy i 2x :grinning:
13. kvě 2010 v 11:37  • Odpověz
Já zatím naštěstí s vyprazdňováním také problémy nemám. :wink: Ale je fakt, že k snídani mám pravidelně vločky s mlékem a v průběhu dne ulítávám na kompotech. :wink:
13. kvě 2010 v 11:39  • Odpověz
Holky, k tomu lněnému semínku - v klasické podobě je dost nestravitelné a většina odejde se stolicí, takže pokud ho jen sypete do jídla, nebude to mít takový efekt. Je lepší ho trochu nadrit a nebo použit opravdu ten lněný olej. Jak píše Kovalda - do zeleninovéh salátu.
13. kvě 2010 v 11:44  • Odpověz
no je fakt, že já teď tý zelenině moc nedám...no vlastně skoro žádnou nejím :sweat_smile: ale asi si taky koupím musli a budu zobat :slight_smile: :slight_smile: dřív jsem na něm ujížděla, ale přestala :confused: ...JOOOO ono vlastně vadilo Tomášovi, když jsem kojila :astonished: :astonished: takže holky, kdyžtak si ho připište do jídelníčku .... :slight_smile: ale třeba jinému mimču vadit nemusí :wink:

Lad, gratuluji k Leontýnce :dizzy_face: :dizzy_face:
13. kvě 2010 v 11:49  • Odpověz
Rennu:mnam to snad fakt dojedu večer jsem tam jak na koni :grinning: :grinning:
ladenka:gratulace k holčičce a Leontýnka je nádherný jméno :wink:
holky já razím na výlet do Kroměříže jedeme na nákupy a zmrzku mnam
kov:31.5.jedeme do Prahy to by jsme mohli dát sraz ale ty budeš asi v práci že?
13. kvě 2010 v 11:49  • Odpověz
kov: nakonec vyhrál mexický guláš s mletým masem, čabajkou a kupou zeleniny :slight_smile:

ant: jééé výlet, užij si ho....večer se obávám, že už buchty nebudou, jen musím včas schovat ty pro manžela na zítra na přednášky :slight_smile:)
13. kvě 2010 ve 12:23  • Odpověz
Holky díky, jen naše okolí to jméno nějak nemůže vydýchat, takže jim vždycky opakuju, že mají téměř 4 měsíce na to, aby to vstřebali. Jejich problém. :slight_smile:
Jdu vařit, koupila jsem květák a nové brambory, tak budeme mít k večeři až manža dorazí. :wink:
13. kvě 2010 ve 12:25  • Odpověz
Ladenka: gratuluji k holčičce :slight_smile: Leontýnka je pěkný jméno a nenechte si do toho kecat :wink: Já když jsem oznámila, že naše bejby bude Alžběta, tak jsem taky slyšela : Ale ne né! Ale co je komu do toho. Prostě to bude Bětuška a hotovo :grinning:
13. kvě 2010 ve 12:32  • Odpověz
vždycky bude někdo, komu se jméno líbit nebude. problém je v tom, že u nás se prostě furt opakují ta samá jména a pokud dítě není Terezka, Eliška, Kubík nebo Honzík, tak jsou z toho všichni strašně paf. přitom je tolik krásných jmen. Moje mamka taky Viktora hned neskousla, sice nic neřekla, ale bříšku vytrvale říkala Martínek. Tak jsem ji pak sprdla, že sama pro syna neměla vymyšlené jméno a brachu pojmenovala prakticky až sestřička po porodu. tak teď už "seká latinu" a vikiska už akceptuje. Martinovým rodičům se to líbi, tak mu tak říkají od začátku.
13. kvě 2010 ve 12:37  • Odpověz
Ahoj, ahoj, tak jsem zpět z utz. Všechno je tam, kde má a máme 403 g. Tak se mi zdá, že bude Viktorka asi pěknej obřík, protože křivka předpokládané porodní váhy je někde u 4 kg, to by si ještě mohla holka moje trochu nechat projít hlavou. Ale bude asi gymnastka po mamince, leží tam v takovém kozelci s nohama za hlavou (v papírech je napsáno labilní poloha). A placentu mám na přední stěně, já se na to zapomněla zeptat, ale možná proto jí tolik necítím (ale jak šťouchala paní doktorce do sondy jsem cítila dost.)
No a po utz jsme zajeli objednat kočárek. Takže jsme objednali tu Teutonii Spirit, kombinaci se vším všudy, ono se na ní dlouho čeká, protože jí šijou každou extra, tak to bude tak akorát a do porodu nám jí tam uskladní. Z té ceny mě teda omejvají ještě teď, ale přítel o tom nechtěl diskutovat, že chce nový, kvalitní kočár, tak jsem se s ním nehádala. Tak aspoň jedna starost z krku.

dis: MIRu je taky pěkný macík a s tou placentou to určitě dobře dopadne.
rennu: Teda holka, já si tě někdy vypůjčím. Mexický guláš a buchty, hned bych si dala.¨
lad: Gratulace k holčičce, Leontýnka je moc hezké jméno.
lendaw: nechápu, co kdo má proti jménu Bětuška.

Teď nevím, jestli jsem na někoho nezapomněla, tak mi to kdyžtak odpusťte........
13. kvě 2010 ve 13:02  • Odpověz
Loty: gratulace k dobrým výsledkům na utz. náš prcek měl 480g :confused: , to jsme byli 20+5
13. kvě 2010 ve 13:15  • Odpověz
suzete: Tak to kus chlapa! Já jsem si zafixovala, že tady holky psaly nějak okolo 300g, tak mě těch 400 trochu překvapilo, ale žádné závěry z toho nedělám, to ještě nic neznamená. :slight_smile:
13. kvě 2010 ve 13:28  • Odpověz
Loty: já jsem taky koukala, ale Mudr nijak zvlášt nekoukal, říkal, že je přesně o týden větší, takže prý všechno v normálu. překvapilo mě, že je tak veliky a vůbec jsem ho necítila kopat, to až vlastně teď začínám cítit. nějak velký špek taky nemám, placenta se mi posunula, mimák sebou mele, a já ho prostě necítila. tak nevím, asi su divná nebo mám neprokopnutelného břucha. teď už se mu to ale daří večer před spaním.
13. kvě 2010 ve 13:31  • Odpověz
Loty: máš nějaký odkaz na křivku předpokládané porodní váhy? Mě přijde, že Bětuška je nějaký drobeček. Ve 20tt jsme měli 285g, ale velikostně odpovídáme přesně stáří. Mě tedy vůbec nebude vadit, když bude malinká.
13. kvě 2010 ve 14:29  • Odpověz
K té váze jsem našla toto: Plod roste značně nerovnoměrně, definitivní váha - či spíše váhový trend - se ukáže až kolem 36.týdne, dříve ani náhodou.
13. kvě 2010 ve 14:32  • Odpověz
safryy- je to super mit nekoho komu muzes kdykoliv zavolat a ti vsechno vysvetli a poradi...Ja vim ze mam i midwife, ale to neni ono. Mamka je mamka. Na to sono jsem sla brzo nebot mi to zle vypocitali-podle poslednich mesicku a ty ja vzdy mela tak vselijak.Midwife myslela ze uz jsem ve 12+3 ale jak mi udelali sono tak jsem byla jen 11+3. Ale i tak hlavni je ze mimusko je tam.Vis ale oni to tu maji tak vselijak, kamaradka co je taky tehotna sla v 18+5 na druhe sono a ja jdu az ted 20+6..Takze jaky system v tom maji nevim.
Ja bydlim v Northamptone to je asi 45 minut od Londyna smer na Birmingham. Ale mas pravdu bydlela jsem v Lodnyne. Skoro tri roky. Ted nedavno jsme se prestehovali sem. Je to takove mensi mesto, ale je tu vsechno co potrebuji a hlavne je tu vetsi klid a min lidi. Do Ceska se strasne tesim. Midwife mi rikala pokud bude vse v pohode tak nevidi problem abych neletela. A ja se vazne citim skvele. Ja jsem zjistila ze jsem tehotna az kolem 7-8 tydne. No a nemela jsem zadne nevolnosti nebo neco tak. Hodne si tehotenstvi uzivam no snad to tak i zustane.A hlavni ze letim domu a budu tam mit dobrou peci kdyby neco...Podle planu jsme meli letet do Afriky, ale to jsme zrusily tak ze aspon to cesko. Nebude tam tak horko a nemusim se ockovat :slight_smile:
kovalda:dekuji moc, urcite se vam ozvu co a jak a uvidime co se mi v brisku schovava :grinning: napsala jsem ti ty moje detaily tak me muzes pridat do te tabulky. Mej te se
13. kvě 2010 ve 14:33  •  3 děti  • Odpověz
suzete: A že oni ty mršky začnou vždycky večer, když už mají malý děti dávno spát! :slight_smile:

len: Nemám žádný odkaz, ale v tom papíře s výsledky je několik takových grafů (obvod hlavičky, délka femuru atd) a jeden z nich je i vypočtená porodní váha. Vůbec si nemyslím, že je to směrodatné, protože jsem někde četla, že i ty těsně předporodní odhady z utz se od skutečnosti kolikrát dost liší. To se všechno ještě ukáže. Já jsem si tady jenom tak povzdechla, protože bych asi mnohem radši rodila nějaké menší dítko. :slight_smile:
13. kvě 2010 ve 14:48  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: výlet super pojedeme tam s mojím jěště jednou objevila jsem tam pěkný kočárek tak se pojedeme znovu podívat paní v obchodě říkala že máme nejvyšší čas s termínem v srpnu
ad. váha no my jsme měli naposled 628g a to jsme byly 24+0 aspon myslím tak jsem zvědavá kolik bude mít ten náš drobek příští týden ale soudě silnějších kopanců už určo přibrala solidně no uvidíme
13. kvě 2010 v 15:03  • Odpověz
ant: Teda ty se máš, já bych výletovala až bych brečela. Jaký kočárek?
13. kvě 2010 v 15:05  • Odpověz
loty:jo gratulka k úspěšnému utz :wink:
jinak kočárek Implast bolder no jsem na něj zvědavá pojedeme se s drahým na něj podívat dodací lhůta 6-8týdnů no tak ho kdyžtak objednáme máme nejvyšší čas si myslím
13. kvě 2010 v 15:07  • Odpověz
Ahoj holky,jak se máte,přečetla jsem teda max 5stran zpátky a vidim že si některé dost ´´užíváte´´ :frowning2: Na zácpu stejně jako na průjem vám radím opět zase homeopatika.
Skoukla jsem albíčka a moc vám to sluší,bříška teda pěkně poskočila.Až na Lamiu teda.Gratulace k prcině :wink:
Na plicní mě taky nikdo neposílal,ekg a obvoďáka už mám za sebou dávno.Poslední dobou mě trochu trápí zuby a ještě mě čeká prohlídka před porodem,tak sme se se zubařem domluvili.Tak snad bude všecko ok.
Pediatra jsem kontaktovala osobně a to cca 2 měs.před porodem,po porodu to řešil manžel.Dnes jsem za ní byla ohledně potvrzení pro školku,dnes jsme byli na zápisu :sweat_smile: a probírala sem to s ní,jak to bude a prý už stačí přijít akorát po porodu.Pokud si teda vyberu opět ji...
Počasí už mě dost nebaví,u nás už tak 2 týdny každej den aspoň 3x prší :unamused: Snad se dočkáme teplejšího a slunného počasí.
Maminky co už máte dítka,nebo i těhulky,ač u vás nepředpokládám,že už to řešíte,chystáte se děti očkovat na hepatitidu A.
S tou placentou vepředu a nízko je to blbý,to je fakt hrozící císař.Ale ještě je dost času na změnu.Já mám vzadu,zatímvše o.k.
Eli a copa ti manžel provedl?Hlavně,že dnesšní utz dopadne(už dopadl) na jedničku!
13. kvě 2010 v 15:11  •  3 děti  • Odpověz
Lendaw to slyším prvně,že zátěžový test může ohorzit těhu.U nás na to posílají plošně,nevim proč,maminka do 25 prý chodit nemusí,důvod taky neznám,snad že nad 25 je větší riziko?Blbost.Všichni právě hovoří o prospěšnosti tohoto testu.Víc např.
http://cukrovka.komplexne.cz/tehotenska-cukrovka.aspx
13. kvě 2010 v 15:21  •  3 děti  • Odpověz
U nás na cukrovku také posílají plošně. Ani netuším, jestli se dá odmítnout. Ale zase taková hrůza to nebyla, aby se to nedalo pro mimčo vydržet. :wink: Navíc tuším v mamince nebo v betynce jsem četla, že některé porodnice vás bez tohoto testu nepřijmou, ale které, to netuším.
13. kvě 2010 v 15:39  • Odpověz
ant: tak príma, výlet jste si užili, kočárky zkoukli......no mů jak má ted zkoušky, tak není čas se podívat po kočárcích :frowning2: Kdoví, kdy pojedeme.....nejdýl v červenci no, ale to se může stát, že ho nebudu mít včas :unamused:
13. kvě 2010 v 15:47  • Odpověz
Petja&Ladenka: já si taky myslela, že se na cukrovku chodí povinně a tak jsem se včera aktivně hlásila, kdy že jako mě tam pošlou a prý neposílají. No, hádat se s nima nebudu. Dr. má 30 let praxi, tak jí budu věřit v tom co dělá. A porodnice u nás určitě bez toho testu přijímá, protože tam od mojí Dr. chodí ženský rodit.
13. kvě 2010 v 16:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.