• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Eli: stavbu si užiješ, mluvím z vlastní zkušenosti. Do stavby bych šla jenom s hodně tučným kontem (protože rozpočet nakonec stejně přetáhneš minimálně o několik set tisíc, ne-li o polovinu původního rozpočtu a to nemluvím o zahradních úpravách a dalších extra výdajích) a se zárukou kolaudace do 1 roku od zahájení stavebních úprav pozemku. JInak už ani za boha :confused: Takže pokud máte takovéto možnosti, budu ti tiše závidět. Ale pokud ne, budu s tebou tiše soucítit. :frowning2:
14. kvě 2010 v 09:13  • Odpověz
lendaw: tak to víš, že nejsme milionáři.... :grinning: :grinning: Takže můžeš soucítit!! :grinning: :grinning: Ale domeček je náš sen a prostě do toho jdeme... :dizzy_face:
14. kvě 2010 v 09:15  • Odpověz
lendaw:právě proto chci do bytu je to jednoduší stavět je o nervy já s bývalím manželem jsme rekonstruovali celý barák a už ani za nic na světě je to děs a veliká dřina a s tím rozpočtem máš pravdu původně to mělo být 500000kč a nakonec 800000kč takže děs
14. kvě 2010 v 09:15  • Odpověz
eli:jo jo jdi do toho to jo jen já už znovu teda ani náhodou
14. kvě 2010 v 09:16  • Odpověz
ant: tak to chápu... My počítáme s tím, že to bude mnohem víc než všude říkají, takže s tím počítáme...
14. kvě 2010 v 09:17  • Odpověz
eli:kdo je připraven není ohrožen že? :grinning:
14. kvě 2010 v 09:19  • Odpověz
ant: tak říká se, ale nevím nevím :grinning: :grinning: :grinning:
14. kvě 2010 v 09:20  • Odpověz
Eli: to na tom budete jako my :sweat_smile: Nejdřív jsme chtěli stavět, ale na to nebyl čas, tak jsme koupili starší domek a už 8. rokem ho opravujeme. Jako každá stavba je to černá díra na peníze - ale taky jsme oba vždycky chtěli do domku se zahradou. To za nic nevyměníš. Ta počáteční energie ti na pár let vydrží (s financema jakbysmet), potom přijde na chvíli útlum a potom první děcko a pak už se smíříš se vším :grinning: Už bude jedno jakou to bude mít barvu, hlavně aby to sloužilo původnímu účelu :grinning: A kde chcete stavět? Někde u Prahy? Máte už pozemek?
14. kvě 2010 v 09:21  • Odpověz
Ant: Nejhorší je, že o barák se musíš pořád starat - odejde ti kotel - kup novej, odejde ti bojler - to samý. Ale do bytu už bych se vrátit nemohla. To není pro mě. :wink:
14. kvě 2010 v 09:23  • Odpověz
A nakonec se blíží roční vyúčtování za plyn a elektřinu a ty nevíš už máš chystat oprátku nebo zamlouvat dovolenou :grinning:
14. kvě 2010 v 09:24  • Odpověz
lendaw: Pozemek máme vyhlídlí teď čekáme jestli to budou teda parcelovat jak slíbili nebo ne... Je to kousek od Prahy... Ale panelák mi stačí te´d a už fakt nemůžu!! :angry:
14. kvě 2010 v 09:26  • Odpověz
Eli: Budete stavět svépomocí?
14. kvě 2010 v 09:28  • Odpověz
lendaw: Ještě uvidíme... Mnažel by chtěl, ale možná bude nakonec firma od známého
14. kvě 2010 v 09:29  • Odpověz
ahojky!
elisko, my si zrovna taky "užíváme" s pozemkem. máme ho 2 roky a doteď tam nejsou sítě, který tam měly být už 2 roky. nervy strašný. se vším. shánění pozemku, uhánění stavebního povolení, teď honíme ty sítě s nejistým výsledkem. už nás to stálo takový prachy a nervy a to jsme tam ještě ani nehrábli. zatím máme ku..vsky drahej kus pole :stuck_out_tongue_closed_eyes: . ale já už se taky vidím na zahrádce.
14. kvě 2010 v 09:31  • Odpověz
ono je to na každým vyrůstala jsem na vesnici v rodinným domku se slepicema a králíkamá a mám toho dost a příznám se jsem pohodlná o byt není taková starost a já nejsem typ na zahrádku a takové věci to musí mít člověk v sobě a to já nemám :grinning:
14. kvě 2010 v 09:31  • Odpověz
laterna: takže koukám, že si taky pěkně užíváte problémy s pozemkem :astonished: no jo ale pak když si člověk představí, sám sebe na té zahrádce vi´d?! :dizzy_face:
ant: tak to potom chápu...To my s manželem jsme vyrůstali oba v paneláku, takže toho máme ňák dost!
14. kvě 2010 v 09:33  • Odpověz
laterna:ahojky no stavět prostě není jednoduchý
14. kvě 2010 v 09:34  • Odpověz
nazdarek.....dalsi stavebnici??? taky stavime :wink: ...uz aby to bylo hotove.... holky...jeste hodinu v sobe musim udrzet ten sladky hnus... :frowning2: nevim, jak to zvladnu, protoze zaludek silne protestuje
14. kvě 2010 v 09:35  •  čeká miminko, termín má v září 2010  • Odpověz
komi:jo ty si dneska na cukr no děs já jdu dneska přesně za týden držím palce at to zvládneš a at je vš ok :wink:
14. kvě 2010 v 09:37  • Odpověz
Eli: obojí má své výhody a nevýhody, hlavně všechno pořádně promyslete. POkud vám to bude dělat firma známého, je lepší mít na všechno doklad a smlouvu . stejně je budete potřebovat, jestli to budete třeba spolufinancovat přes stavební spořitelnu. S dokladem budete mít alespoň nějakou záruku. Ale zase to bude stát víc. :confounded: My jsme teda jenom rekonstruovali celý barák, ale komplet, od podlah ( které byly ještě vysypané asfaltem) až po odříznutí patra a vystavění nového s novými krovy, ale všechno jsme si dělali svépomocí (s pomocí známých a rodiny - naštěstí má manžel v rodině samé řemeslníky) - ale zdaleka ještě nejsme hotoví. Hrubá stavba jde rychle - nejhorší jsou takový ty menší práce a dodělávky, který se táhnou jak smrad - jako např. lišty kolem podlah, parapety, místnosti které zrovna nepotřebujete atd atd atd.
14. kvě 2010 v 09:37  • Odpověz
lendaw:jak velký domek máte?
14. kvě 2010 v 09:38  • Odpověz
ant: jj...cukr....vypit to nebyl problem, ale udrzet to v sobe je pro me silene.....
ja doufam, ze se budeme stehovat tento rok....ale uvidime....prace a prace....
14. kvě 2010 v 09:42  •  čeká miminko, termín má v září 2010  • Odpověz
dobre rano holky, tu prší a prší, máme jet zítra na chatu, vůbec se mi nechce.

domek bych taky chtěla...nejlépe dřevostavbu, ale těch starostí, to by mě trefil šlak. ani nevím, kde za pár let skončíme, mě morava furt táhne zpátky, ale práci tam shánět by byl boj. máme malý 2+1, tak s jedním předškolním mimákem by se to dalo, ale dvě děti už nevím. no ještě dva roky počkáme a uvidíme.
14. kvě 2010 v 09:44  • Odpověz
Dobré ráno, já jsem se dneska vzbudila s tak příšernou náladou (špatné sny) a navíc podivným pícháním kolem slepáku, že vůbec nevím, jestli budu schopná něco dělat.
Koukám, že stavíte, bouráte a rekonstruujete - to vás obdivuju. Před lety jsem se stěhovala do baráku těsně před kolaudací a jak píše lendaw - ty dodělávky jsou nejhorší. A navíc to neodsejpalo a pořád to nebylo hotový... Mně to tenkrát ani ta zahrada nevynahradila.
14. kvě 2010 v 09:57  • Odpověz
Ant: půdorys nějakých 85m2. Když jsme ho koupili, byl to 2+1 s neobývatelným podkrovím. Podařiloi se nám z toho udělat patrový domek s půdou, dole kuchyně, koupelna, záchod, špajzka, dvě chodby, velký obývák a pracovna, nahoře koupelna, záchod, 2 ložnice, šatna a prostorná chodba. Ale práce jak na kostele a pořád to neni a neni hotový. Ještě máme rezervu na případnou přístavbu, až by děti povyrostly a chtěly svoje vlastní pokoje.
14. kvě 2010 v 09:57  • Odpověz
Ahojky holky,
suik - já byla na cukrovce 23tt+4d a nikdo mi nic neřekl, že bych tam byla brzo. :wink:
Ant - mě osobně se líbí varianta č. 1 co se týče kočárku, takové veselejší barvičky. :wink:
eli - z mamitati.cz budu objednávat povlečení také, mají tam opravdu parádní výběr. Jen nebesa jsem chtěla také a pak mi je kamarádka rozmluvila, že jí hrozně překážely když potřebovala do postýlky, takže je pořád dávala pryč a nakonec je zahodila úplně. Takže jsem od nich upustila. Ale je možné, že tyhle "na šířku" ti tolik překážet nebudou. :wink:
Komi - pro mě bylo nejhorší vydržet na cukru s hladovým žaludkem, pak po vypití té srajdy už mi bylo dobře. A další strašná věc - na to že tam máte dvě hodiny sedět a čekat, by mohli mít pohodlnější lavice nebo židle či co. My tam měli takové ty kasické tvrdé nemocniční a zadek jsem necítila. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Jo a postýlku my kupovat nebudeme, malá bude spinkat v postýlce po mě a po ségře. Je dřevěná a kupodivu i zachovalá (vzhledem k tomu, že ségra zničila od mala totálně všechno). :grinning: :grinning:
14. kvě 2010 v 09:59  • Odpověz
no u nas se nastesti muze jit pryc a vratit se az za ty dve hodiny....to by me asi svihlo...takze jsem stihla vysat, umyt wc a koupelnu a navarit :wink: jo a taky umyt si vlasy, abych byla kraaasnaaaa :grinning:
uz volali z ppl, ze mi vezou kocar :wink: huraaaa....budou tu kolem treti...pak pisnu, jak to vypada...tak ja pomalu valim k doktorce....paaaa
14. kvě 2010 v 10:04  •  čeká miminko, termín má v září 2010  • Odpověz
Co se týče bydlení ... my jsme před dvěma lety koupili byt 4+1 v panelové bytovce. Komplet jsme si ho předělali, teda ještě chybí vyměnit okna, dveře a záchod. Ale co se neudělalo před nastěhováním, to není dodneška. Potom když už v tom bydlíte, dodělávky trvají mnohem déle a nějak je přestanete vnímat. Takže v jednom pokoji máme stále skladiště a chybí tami lišty k podlaze.
My jsme oba z domku, mě byt nevadí, ale manžovi chybí zahrada. Jenže byl to on, kdo nechtěl stavět nebo kupovat domek. Hlavním důvodem je to, že má na sebe napsaný domek po rodičích, ovšem nemůžeme v něm bydlet, protože v něm bydlí jeho maminka a s tou se opravdu žít nedá. No a manža má v plánu si jednou domek zrekonstruovat nebo podle stavu zbourat a postavit na jeho místě nový. Jenže to může být za 15 let a nevím nevím, jestli na to bude mít elán a sílu v nějakých 50 letech. :confounded:
14. kvě 2010 v 10:05  • Odpověz
Komi, tak to se opravdu divím, u nás opravdu důrazně trvali na tom, že se nesmíme vzdalovat ani z patra, maximálně se jít projít po chodbě oddělení. Že prý je to pro organismus zátěž a hrozí, že můžeš kdykoliv zkolabovat, tak aby tě měli pod dohledem. A je tedy fakt, že sestřička za námi byla každých 15 minut a ptala se, jak se cítíme.
Navíc se tím asi také jistí, aby jim během těch dvou hodin nikdo opravdu nic nejedl a nepil.
14. kvě 2010 v 10:07  • Odpověz
tyjo lendaw to je snad horší než začít stavět z čiský vody, ne?
ladenka my u testu na cukr tam naštěstí taky nemuseli zůstávat (v minulém těhotenství). to by mi fakt šlehlo. ležela jsem doma a ani jsem se nepohla doufajíc, že ty 2 hoďky vydržím bez čůrání. teda vydržela jsem, ale bylo to tak tak :grinning:
14. kvě 2010 v 10:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.