• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
dajo: To jsi taky dobrá s tím voláním na staré číslo :slight_smile:
Jinak klidně piš tak, já jsem taky východočech :slight_smile:)) K bráchoj jezdím pořád :grinning:

Já ten femibion budu chroustat a mě to tak nějak ani nemrzí, že stojí tolik. Nikdy jsem si nekupovala vitamíny, tak to doženu tímhle :slight_smile:
15. led 2010 v 19:31  • Odpověz
Daj, taky dobrý... :grinning:

Hupczo, taky si říkám, že to je zbytečně nafouklý, ale zase na druhou stranu, malej má vrozenou vadu srdíčka, takže si říkám (po konzultaci s dětským kardiologem), že pro další zdravé miminko chci udělat ještě víc... Stačí, že pokud to bude holčička, zřejmě po mě zdědí celiakii... Je tam dvojnásobná pravděpodobnost oproti klukům... :unamused: A pokud někdo neví o co jde, tak je to autoimunitní onemocnění a postihuje střeva a celý imunitní systém. Léčí se to jen a pouze přísnou a celoživotní bezlepkovou dietou. A bohužel na moje vlastní náklady... :unamused:
15. led 2010 ve 20:09  • Odpověz
tat: jasně,když máš nějakou zkušenost,je to pochopitelné,že se nějak "zichruješ" :wink:

my jsme naštěstí zdraví - teda z méstrany ....u manži to je horší
ona byla prča u porodu,když vypisujou tu anamnézu ....a já tam seděla a mlčela a manža skoro na každou chorobu reagoval výčtem příbuztných ...pak byl vysoký tlak...takjsemchtělaudat méhodědečka, jenže oni mi ho nevzali,že když mu táhne na 80,je už to stařecká a když to má jen poslední roky,tak se to nepočítá
takže moje kolonka byla prázdná a manžova hustě popsaná
dělala jsem si prču,že si przním genetický kód :grinning:
15. led 2010 ve 20:16  • Odpověz
rennu: no vida, tak za 1, gratulace. Evidentně ti blinkání prospívá :grinning:

tatarina: třeba jsou baby proplan vitamínky pro březí fenečku :grinning: Když máš celiakii a malej má srdeční vadu, je jasný, že máš o moc víc důvodů papat vitamínky a tak ...
15. led 2010 ve 20:17  • Odpověz
tatarina: jojo, pro zdravé mimi maximum.....jinak ta celiakie je nepříjemná, nezávidím...dcerka známé tím také trpí, vím, že to nemá lehké...peče jí spešl pečivo.....jinak po mně mimi nejspíš zdědí alergii, astma, atopický ekzém, takže také samé lepší...mám to od narození....
15. led 2010 ve 20:19  • Odpověz
hupcza: takže jste vlastně dětem dali šanci 50:50 :grinning: Já to tak mám zas s postavou. Manžel je hubeňour, já mam kila navíc, tak děti si můžou vybrat. :grinning: :grinning:

byla jsem dneska nakupovat v Globusu a udělalo se mi tak zle, že jsem se hned za pokladnama vrhala na rohlíky a vodu. No musela jsem vypadat jak nějaká bulimička, která to tam hodlá všechno sníst. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. led 2010 ve 20:24  • Odpověz
Teda holky vás tu číst je teda sranda... :grinning: O hodně lepší než před pár dny... :grinning:

Mohla bych výrobci Calibrum Proplan zavolat a zkusit jim něco takového navrhnout, že už by měli i klientelu :grinning: :grinning: :grinning: Nebo bych s tím mohla zajít do pořadu Den D :grinning:

Rennu, jo žádná sranda, někdo to dlouhobě třeba vůbec nezvládá, ale já už si taky budu muset upéct chleba, neměla jsem ho tak 2 měsíce. Žiju jen z kukuřičných křehčených chlebů :sweat_smile:

Kovaldo, chudinko... Mě bylo vpodvečer taky divně, tak jsem si v mikrovlnce naprskala popcorn a je mi líp :slight_smile:
15. led 2010 ve 20:35  • Odpověz
tat: ta dieta není žádná sranda, mám kamarádku, která celiakii má .. já si s dietou užila od 16 do 19 kvůli únavovému syndromu jsem musela nasadit taky dietu, makrobiotickou .. sice jsou založené každá na jiném principu, ale prakticky - vše co jsme odma měli, jsme jednoduše vyhodili nebo odvezli příbuzným .. naštěstí zdravíčko se srovnalo a nyní papkám normálně .. právě doktoři mě strašili, že se mi únavák vrátí v těhotenství a zatím musím zaklepat, unavená sice jsem, ale normálně těhotensky, tělíčko se zatím drží :slight_smile:

já se v poledne přejedla toustama .. dostala jsem na ně děsnoou chuť a snědla jsem jich 6 .. což je teda rekord .. pak jsem jen seděla a funěla :slight_smile:
15. led 2010 ve 20:41  • Odpověz
tatarina: nedokážu si to vůbec představit...jen kukuřičné křehčené plátky.....teda chleba peču v pekárně domácí taky, ale já neřeším ingredience, no.

kovalda: já mám chut na burger z KFC, tak manžel při cestě ze školy se tam staví.....už volal, že tam je a já začla slintat jak psi Pavlova, co s nima dělal pokusy :grinning: :grinning: ......důležitý je, na co mám chut, většinou nevyblinknu....ovšem pokud sním něco, že mám hlad a nemám na to chut jde to ven...pokud teda vůbec přežiju otevření lednice.
15. led 2010 ve 20:44  • Odpověz
tat:brrr ..to bych nemohla..já tohle nesnáším ..no asi bymi nic jiného nezbylo,že

ren:taky pečeme ....ale taky si tam díky bohu sypu,na co mám chuť

tak já obědvala lehce - ve jednu nám začíná cvíčo a plavání.....takto se moc nedá s plným břichem
ale pak jsemu mamky sežrala půlku frgálu -joo toho velkého
15. led 2010 ve 20:59  • Odpověz
:grinning: Tak to se teda máš s těma toustíkama... Já už mám taky absťák po běžným pečivu, ale došla mi mouka... :frowning2:
15. led 2010 ve 21:23  • Odpověz
Tý bláho... :sweat_smile: Frgál bych si taky dala... Ovšem jak jsem pekla dřív hrozně ráda, teď to skoro proklínám, to bezlepkový těsto lepí jak slimák a chuťově to není ono, ale co mi zbyde... Na Vánoce jsem si uplácala Vánočku... Teda bochánky, to těsto se nedalo zpracovávat... :unamused:
15. led 2010 ve 21:27  • Odpověz
autor
Holky, nevím jestli vám to pomůže ale jak pořád musím jíst, tak zkouším, co snesu a mám hrozny bez pecek, super, ledové z ledničky, to mi skvěle pomohlo. a taky takový ten šumivý rozpustný vitamín - sice se má jen jeden denně, ale to když piju, tak mi dělá hrozně dobře na žaludek.................tak se už cítím trochu líp, naštěstí.
15. led 2010 ve 22:17  • Odpověz
U mě stále dobré...teď jsem slupla brambory na loupačku a hrnek podmáslí..vynikající :slight_smile:
Přeju všem pokud možno hezký víkend.....já se na něj jdu připravit pořádným a dlouhým spánkem :slight_smile:
Dobrou noc těhulky!
15. led 2010 ve 22:33  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile: doteď to celkem šlo, s bídou, ale šlo. Dneska už to asi nepůjde a budu ráda, když to stihnu na záchod :frowning2: závidím těm, co je jim dobře, važte si toho :wink:
16. led 2010 v 09:54  • Odpověz
dobré dopoledne :slight_smile:
berulko: vím o čem mluvíš....mně je takhle už asi 10dní a už nemám sílu....mám problém jíst, nemůžu vařit, otevřít ledničku, uvařit, umýt nádobí, dojít s odpadem, nakrmit psa ani rybičky.....problém mám v autobuse, v krámě a mohla bych pokračovat.....jediné co udržím v žaludku je něco, na co mám chut, opravdu děsnou chut a to většinou ještě musím sníst večer...takže 1 jídlo za den. :unamused:
16. led 2010 v 10:12  • Odpověz
dobré dopoledne

Tak mně dobře je :slight_smile: Akorát jsem rychle přejedená, což mě po misce vloček dost překvapilo. A leze na mě nějaká choroba, takže bych raději zvracela, než přemýšlela, co si můžu vzít, abych se bolesti v krku a teploty zbavila, achjo :frowning2:
16. led 2010 v 10:59  • Odpověz
Krásnou sobotu :slight_smile:

rennu: jejda, to máš teda daleko horší. Mně je zle jen od hladu a když se najím, je zas fajn, ale neblinkám. A co jaký bylo KFC? Pošmákla sis? :grinning:

tatarinka: tu celiakii ti teda vůbec nezávidím. Díky Bohu, že dnes už se to aspoň líp shání.

rennu: taky si peču domácí chleba, ale je fakt, že narozdíl od tatarinky to máme snadné - naházíme vše, co chceme. Miluju se spoustou semínek, hlavně lněného a slunečnicových. :grinning: Asi dnes nějaký upeču.

jé a hupcza taky peče, ale u tebe jsem to nějak čekala :grinning: Jsi dobrá, nejdřív lehký oběda a pak půlku frgálu :sweat_smile:

Jak vás čtu, tak jsem fakt moooc vděčná, že mi je v podstatě dobře. Ráno jsem posnídala medové lupínky s mlékem a pak jako brzký oběd si dala chleba s tofu hamburgrem, červenou cibulí a hořčicí. Mňamka :grinning:
16. led 2010 v 11:23  • Odpověz
Ahoj holky, zdravim pri sobote :slight_smile:
Je mi lito vsech, co trpi nevolnostma. Ja se zatim drzim. Spis se mi ted stava casto, ze nemam chut na nic a jsem nerozhodna co se jidla tyce. Vzdycky jsem vedela co budu varit nebo co nakoupit, ale ted proste nevim. Ale pocity na blinkani nemam. Drzim vam palce, at to co nejdrive prejde.

magnolya: Ja jsem byla nemocna v uplnem pocatku a byla jsem z toho docela vyplasena...vlastne jsem porad, jestli to nemohlo mit vliv na prcka a tak. Cetla jsem ledasco a pry se muze v tehotenstvi paralen. Takze jsem si na noc davala jeden, protoze vecer se mi zvysovala horecka. Nastesti ne moc. Pry je dulezite hlavne srazit horecku a nemela by byt nad 38 po vice dnu. To uz by snad mohlo ohrozit plod. Tak se drz a brzo se uzdrav :wink:
16. led 2010 v 11:26  • Odpověz
magnolya: tak s bacílkem v těhu je to fakt těžký. Nenapadá mne vůbec nic kromě odpočinku, čajů s medem a citrónem a případně studených zábalů, které by srazily horečku. Tak ať tě hnusnej bacil brzo pustí.
16. led 2010 v 11:46  • Odpověz
Taky jsem to resila cajikama s medem a citronkem, to je osvedcena klasika....paralen jsem si dala jen kdyz se teplota opravdu vyhoupla vys, zbytecne jsem ho do sebe necpala. Horecky muzou byt pro mimi opravdu nebezpecne :frowning2:
16. led 2010 v 11:57  • Odpověz
Tak začnu popořadě :slight_smile: bylo mi fak děsně a myslela jsem, že poletím na záchod, ale v poslední chvíli jsem si vzpomněla, že při prvním jsem si koupila tabletky Emesin (jsou na nevolnosti v těhotenství), tak jsem jednu spolkla a zajedla dvěma kouskama čokolády (sladké skoro vůbec nejím, ale v těhu, jak v prvním tak i teď mám pocit, že mi ten cukr chybí), nevím po čem, ale asi po té čokoládě se mi okamžitě udělalo dobře, ještě jsem to radši pojistila a šla si na hoďku lehnout, můžu říct, že je mi teď skvěle, umyla jsem si vlasy a vařím si nudlovou polívku :wink: tak už asi vím jak na moje nevolnosti

k tomu nastydnutí, vysoká teplota určitě není dobrá, pokud to jde, tak to chce vyležet a pít bylinkové čaje, vlažné, ne horké a hlavně vypotit a ucpaný nos jsem dostala v lékárně nosní sprej PantheNose, je i pro těhotné a mě pomáhá, určitě bude i ostatním
16. led 2010 ve 12:13  • Odpověz
Tak teplotu naštěsí nemám vysokou, jen 37,1. Tak to snad vyležím.
16. led 2010 ve 13:47  • Odpověz
autor
holčiny, tak jsem na tom podobně jako ren, nejsem schopná žádné činnosti, obdivuju holky, kterým je blbě a starají se doma už o jedno dítě, fakt klobouk dolů.......já ted nemít manžu, tak se zblázním, včera jsem umyla nádobí, a konec, pořád jen ležím, naříkám a spím, at sním cokoli, jakmile to dojím, je mi z toho blbě, a to smažené jídlo, nebo třeba maso nemůžu ani vidět, a hlavně bych ani nemohla vařit. jím suché rohlíky, přesnídávky a pribináky, tot vše...............................dneska jsem si dala od manži trochu polévky a konec. a koupila jsem si rennie na pálení žáhy, to se v těhu může, tak to trochu pomohlo, ale moc ne...............................a připadá mi, že to nikdy neskončí protože to trvá už třetí den a celý.
do té doby mi bylo dobře a jedla jsem všechno, prostě super. takže těm co je dobře to přeju, ale taky závidím teda...............
16. led 2010 ve 14:01  • Odpověz
berulka: tak super, že jsi přišla na to, jak na ty nevolnosti. Možná to pomůže i ostatním holkám, co blinkaj a trpěj na nevolnosti. Jak čtu dál, tak třeba Lauri.

magnolya: tak aspoń že ty teploty nejsou moc vysoké. Určitě to brzy odezní.

lauri: určitě to někdy skončí, zkus třeba ten Emesin, jak psala Berulka, třeba ti to taky zabere. A je super, že ti manža pomáhá.

Holky já dnes vstávala v 8,30, byla jsem vzhůru do 12 a šla jsem si zs lehnout. Vstala jsem ve 14, ale kdybych zůstala v posteli, tak snad prospím den. Za chvíli půjdeme na procházku, tak jsem zvědavá, jestli mne to probudí, nebo si zas půjdu lehnout.
16. led 2010 ve 14:17  • Odpověz
autor
kovalda: no jo no, ono mu ani nic jiného nezbývá, je zlatý.............
16. led 2010 ve 14:31  • Odpověz
Ahojky, to vám teda vůbec nezávidím! Pěkně si holky užíváte..přeju aby ty problémy co nejdříve přestaly! A hlavně Magnol. teploty!
Lauri: na tu žáhu mi tady přítel radí, že se nemá hned po jídle ležet a ohýbat...no pro kontrolu jsem mrkla na net :wink: ale fakt to tak je :slight_smile: Tak jestli tě to třeba netrápí kvůli tomu..
16. led 2010 ve 14:40  • Odpověz
Tak jsme byli na krásné procházce po zasněženém okolí. Byli jsme venku necelou hodinku, ale já, manža i pejsek toho máme plný kecky. A jak sedíme zas v teplíčku, tak bych to klíďo zalomila do postele. :slight_smile:
16. led 2010 v 17:24  • Odpověz
Holky, na pálení žáhy a problémy s refluxní chorobou jícnu, tzn. špatný svěrač mezi žaludkem a jícnem, kdy se vrací zpět do jícnu kyseliny je taky nic moc... Já jsem s tím měla problémy v prvním těhu, ale jen trochu a pak po malým, když ještě doktoři nevěděli, co mi je (později zjistili i tu celiakii), tak právě na hadičkovém vyšetření zjistili refluxní chorobu a z toho parádně rozjetý zánět jícnu.. Postupně, když to nezaléčili včas, dospělo mi to do druhého stupně z celkem tří možných... :unamused: Vím o čem mluvíte... Byla jsem na práškách asi 2 měsíce, než se to vyléčilo. Někdy se to však jednorázově ozve znovu. Na kontrole v gastro ambulanci asi před 14 dny mi lékařka říkala, že pokud budu těhotná, až užívám při potížích jenom a pouze Gaviscon. Ten prý je pro těhule přímo určený... Tak jen jedna rada přímo od odborníka... :wink:
16. led 2010 v 19:03  • Odpověz
Ahojte holky, zdravim:slight_smile: tak mi je blbe ted uz skoro jen odpoledne..nekdy trochu i dopoledne.a tak nejak se to strida..ne jidlo vubec chut nemam:frowning2:((( ale snazim se aspon neco snist...
vcera jsem mela narozky, chjo..uz 31, tak jsme nechali malou u mamky a sli s pritelem do cajky, pak na vecu..a pak navstivit segru a manzela a zustali jsme tam do 2 do rana..uz jsem tam spala:slight_smile:))) vypili dve flasky vina..ja samo susila..ale nevadilo mi to..za to me pritel nechal zaridit firemni auto:slight_smile:)) beztak se celou cestu bal..ze nas nabouram:slight_smile:)))
jinak mirne zvysena teplote nad 37 je v tehu uplne normalni....., tim myslim pod merena pod pazi :wink:
16. led 2010 v 19:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.