• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
ucitelstvi pro 1. stupen
18. kvě 2010 v 17:38  •  čeká miminko, termín má v září 2010  • Odpověz
komi:aha tak to je taky dobrý masakr :grinning:
18. kvě 2010 v 17:39  • Odpověz
mě už bolí hlava jako prase už se to učím dlouho jěště to jednou projedu a pak zase až večer u televize a pak jěště ráno a víc tomu nedám děj se vůle boží
18. kvě 2010 v 17:39  • Odpověz
jj.....od vseho neco....ale matka je pro me kruta
18. kvě 2010 v 17:40  •  čeká miminko, termín má v září 2010  • Odpověz
tu chemii potřebuju dát dobře at si tam uzavřu a trošku spravím známku i z té psychologie to potřebuju je to děs všichni si vzpoměli v jeden den
18. kvě 2010 v 17:41  • Odpověz
Holky nesledujete hokej. Já ho mám povinně zapnutý kvůli manžovi, musím každou změnu stavu hlásit SMSkou jemu do práce. :grinning: Ale je to docela dobrý, hlavně po druhé třetině vedeme 3:1. :wink:
18. kvě 2010 v 17:42  • Odpověz
ladenko:tak to je skvělý výsledek :wink:
18. kvě 2010 v 17:43  • Odpověz
ladenko: Tak to jsem ani nečekala, že bude vést 3:1 :slight_smile:
18. kvě 2010 v 17:51  • Odpověz
Ahoj holky,
anty...doufam, ze vas to az na ten sklep vice nevyplavi a vsem koho se to tyka preju, at uz to rychle pomine a zacne vam svitit slunicko :wink:
Koukam na posledni prizpevky a pobavil me kominceny preklep....matka je pro me kruta :grinning:
Uceni vam nezavidim, ja se nejsem schopna dokopat ani k otevreni anglictiny...a tak jsem porad za trotla no...kdyby me to vice tlacilo, tak se asi naucim ledasco...ale s tim mojim nohama-rukama se domluvim celkem dobre a tak to tak nejak nechavam byt :pensive:
Ladenko....jsem mimo obraz...s kym to vubec hrajem a o co hrajem?
No a pred chvili jsem se vratila z kontroly, tak vypada, ze je vsechno jak ma byt. Velikost delohy 25cm....podle grafu tesne nad prumerem, srdicko tluce 148 tepu za min. Jsme zapsani na nejaky kurz...prvni sezeni je koncem cervence :slight_smile: Manzel tam sel tentokrat se mnou, na chvili jsem si musela odskocit, abych jim nacurala do kelimku chudak na me hazel pohledy, ze tam s tema porodnima babama nechce byt sam :grinning: Ale zmakl to perfektne...nez jsem se vratila, hovor byl v plnem proudu...drbna moje zlata :grinning: Pry tam se mnou od ted bude chodit porad :grinning:
18. kvě 2010 v 18:35  • Odpověz
Safry, gratuluji ke kontrole :slight_smile: :slight_smile:

holky, přeju, ať vám jde učení od ruky :slight_smile:

my dnes byli venku a naštěstí nepršelo, vždy jen spadlo pár kapek :slight_smile: pak u sousedky na kafi :slight_smile:
juchůůůů, vyhráli jsme na Kanadou :dizzy_face: :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 18:38  • Odpověz
saf:to je dobře že je vše ok :wink:
doufám že se to tady spraví :wink:
18. kvě 2010 v 18:39  • Odpověz
safry: Gratuluju ke kontrole :slight_smile: :wink:
18. kvě 2010 v 18:40  • Odpověz
takhle to zatím u nás vypadá je to z odpoledne ted je to možní jinak
saf:budeš tam chodit každý měsíc?
ant: To je teda síla...
Holky vy budete někdo chodit na ňáké předporodní kurzy?
18. kvě 2010 v 18:41  • Odpověz
eli:já né začínali už v 18tt a já se nepřihlásila nemám moc na to čas je to ve dny kdy mám školu a v červenci to už přežiju pak do srpna
18. kvě 2010 v 18:42  • Odpověz
ant, teda hrozný :confounded: snad už ty deště ustají, jsem teď koukala na přepověď počasí, tak už od pátku má být bez deště a kolem dvaceti stupňů :slight_smile:

eli, já určo ne :sweat_smile: nechodila jsem ani při prvním...ale kamarádky chodili a prý to nebylo špatné :slight_smile:
18. kvě 2010 v 18:47  • Odpověz
Já právě nemám v plánu chodit!! Snad to zvládnu i bez toho :sweat_smile:
18. kvě 2010 v 18:49  • Odpověz
eli:já kdybych měla čas tak bych chodila :wink: ale zase čím mín víme tím možná líp :grinning:
18. kvě 2010 v 18:52  • Odpověz
Holky dekuju :wink:
anty...priste mam jit za tri tydny a to mi budou brat krev...jestli ze me miminko nevysava uplne vsechno :grinning: a dalsi kontroly co mesic :slight_smile: a pak snad co dva tydny Ty fota vypadaji drsne...svagr mi tedka poslal svoje fota zahradky :sweat_smile: ....k baraku mu to snad nedorazi...ale i tak...zahradka pod vodou :unamused:
eli...jak jsem psala pred chvili...na nejaky jsme se prihlasili...jsou to 4 sezeni...prvni nam ukazou porodnici a tak...v druhem bude povidani o ruznych masazich a ukazkach jak pomoci od bolesti ....v tretim to bude o kojeni, plus ukazky a videa a pozice a vubec vsechno o tom...a to posledni moc nevim...to nejak neumim prelustit :grinning: ...ale neco o rodicovstvi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. kvě 2010 v 18:53  • Odpověz
saf: Gratulace ke kontrole a komunikativnímu manželovi.

ant: Zrovna tuhle jsem na téma znalostí o porodu četla nějakou studii, že je žádoucí úplně vypnout mozek a že nejlépe rodí ženy, které o tom nemají ani páru. :slight_smile:
Jinak já se ohledně kurzů ještě nerozhodla, nemám na to teď ani čas ani myšlenky.
18. kvě 2010 v 18:56  • Odpověz
saf:tak dobré je že si aspon pod kontrolou a je vše ok :wink:
18. kvě 2010 v 18:57  • Odpověz
loty:určo na tom něco bude že je lepší když nic nevíš jenže já u porodu byla ale snažím se na to nemyslet
18. kvě 2010 v 18:58  • Odpověz
ant: Já si právě občas říkám, že to nesmím přehánět! Takže nic extra už nechci zjišťovat :sweat_smile:
18. kvě 2010 v 19:00  • Odpověz
eli:to já to mám taky tak radši na to ani nemyslet
18. kvě 2010 v 19:02  • Odpověz
ant: Já to mám poslední dobou, že jsem radši nic nevědět...A užívám si těhu víc...Jsem totiž strašnej nervák, takže pro mě je to lepší....
18. kvě 2010 v 19:03  • Odpověz
čauky,
tak jsem doma a chybí mi teda x stránek na dočtení, jdu na to :slight_smile:
18. kvě 2010 v 19:03  • Odpověz
začala mě pálit zase žáha po dlouhé době teda :frowning2: budu tady jěště hodinku a pak se půjdu opět učit a spát jsem ko
18. kvě 2010 v 19:06  • Odpověz
Lotyno tak to bych moc neřekla, bc ženu co o tom nic neví zpravidla porod a fakt, že to bolí, dost zaskočí....zažila jsem jednu na praxi a byl to dost děs, odmítala i tlačit, nakonec to skončilo kleštěma a lehce přidušeným miminkem....spíš bych řekla naopak, nečíst negativní zážitky, ale aspoň to základní o porodu vědět, připravit se na bolest a na to, jak porod postupuje, že to může trvat dost dlouho, že tlačit může být docela dřina apod. Pokud se žena vůbec nepřipravuje, tak obvykle bolesti hůř zvládá, je zbytečně vystresovaná (obecně člověk lépe zvládá situace, na které je aspoň trochu připravený...), což vede k velkému vyplavování adrenalinu, ten brzdí oxytocin - stahy, častěji taková situace končí podáváním oxytoc. k posílení stahů, dalšími zbytečnými zásahy, ev. dg nepostupující porod a SC, i když by to třeba při větší duševní pohodě žena zvládla. Koneckonců když jsem rodila Aničku, na sále byla se mnou nějaká mladá cikánka, porod skončil sekcí, bc jediné co zvládla bylo šíleně ječet, nenechala na sebe nikoho sáhnout a naprosto odmítala spolupracovat, tlačit...Já bych přípravu nepodceňovala, ostatně dvakrát jsem jí nepodcenila a myslím, že porod jsem zvládala docela dobře, i když napodruhé jsem se otvírala hodně rychle a ty bolesti byly ke konci fakt masakr. Jo když jsem se registrovala k porodu, t.j. 14.týden těhot, tak tam se mnou seděla mamča, co se ptala, jak dlouho- t.j. kolik týdnů - vlastně těhu trvá, neb si myslela, že 36.týdnů, tak to mě docela šokovalo...
18. kvě 2010 v 19:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.