• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Jo ale já si taky nemyslím, že jsou kurzy nutné, stačí samostudium :wink:
18. kvě 2010 v 19:11  • Odpověz
kov...ja mam taky vzdycky co delat, abych vas docetla....to je vzdycky tak na 5 stranek nez dojdu vecer z prace domu :sweat_smile:
anty...me zaha taky obcas pali, ale neni to zatim nejak zvlast zle....takze se zatim obejdu bez nejakych rennie nebo sody...snad te to brzy prejde :wink:
o porodech jsem zatim nic moc nezkoumala...trochu byt pripravena chci.... :wink: ale clovek toho asi moc nenazkouma dokud nezazije :grinning:
18. kvě 2010 v 19:12  • Odpověz
Já jsem se studiem na štíru, poslední týden jsem nesáhla na nic, balení na hory, vybalování, jsem pořád ještě totál grogy...Jinak od rána sleduju zprávy a doufám, že to zas nevyplaví Kroměříž, mám tam spoustu příbuzných a už si to v 97' zažili, tak snad se to nezopakuje.....
18. kvě 2010 v 19:13  • Odpověz
lami:ahojky no já u porodu byla a byla jsem u všeho od začátku až do konce 14hodin a stačí mi to víc zažiju až na vlastní kuži :grinning: :grinning:
18. kvě 2010 v 19:14  • Odpověz
lat: tak u vás to miminko dělá stále napínavé :slight_smile:, no, hlavně že je zdravé, ať už holka nebo kluk :slight_smile:.
ať se malý brzy uzdraví z té angíny

ojo: krásná fotka od profíka, budou i další? :slight_smile:
18. kvě 2010 v 19:19  • Odpověz
lami: Myslím, že máš pravdu, byla to ode mě trochu nadsázka a řídit se tím úplně do důsledku nehodlám. Je lépe být připraven, i když je otázka, zda se člověk na něco takového opravdu může připravit tak, aby pak nebyl zaskočen (to je asi poprvé každá, i když je na to připravená). :slight_smile:
18. kvě 2010 v 19:20  • Odpověz
lami - treba ta maminka myslela pri 36tydnech miminka, pze rodit v 38tt, kdy ma mimi asi tak 36tydnu, je uz fyziologicky..... tak treba to myslela tak :slight_smile:
18. kvě 2010 v 19:25  • Odpověz
Antano já naštěstí viděla i před svým prvním porodem porodů docela dost a naštěstí jak zcela negat. zážitky tak i velmi pozitivní, tak mě to docela uklidnilo :wink: Ale přeci jen myslím, že pokud o tom člověk neví nic, měl by si aspoň načíst a připravovat se, naučit se dýchání a uvolnění se....to mi vždycky u porodu pomohlo nejvíc, ani ne tak to dýchání, jako soustředění se sama na sebe a na zpracovávání té bolesti. Hrozně mi pomohlo co jsem si přečetla v knize jedné PA, už bohužel nevím koho, ale to, že má rodička každou kontrakci vítat a snažit se při ní co nejvíc duševně uvolnit a otevřít, představovat si jak miminko klesá porodním kanálem, protože každá kontrakce posunuje porod blíž k okamžiku, kdy bude mít miminko v náručí a ta bolest je jen průvodní jev, zcela normální a zvládnutelný, že pokud se tomu bude naopak bránit, porod to prodlouží a jen to zbytečně bude bolet déle..... - prostě vnímat tu bolest jako pozitivní a přirozený, nikoliv negativní jev...to mě u porodu potom hrozně uklidňovalo, fakt je, že ty bolesti hlavně v závěru člověka docela zaskočí a pokud si neřekne, že je to normální a že to určitě vydrží, může mít trochu problém to zvládnout. Docela dobré je i když partner ví aspoň zhruba co čekat a má třeba nějaké "triky" v rukávu pro případ, že partnerka začne panikařit, třeba Uz obrázek, nebo masáž apod....
18. kvě 2010 v 19:28  • Odpověz
lami:jo já ségru masírovala dýchala s ní porod byl docela dobrý čekala jsem že to bude horší já vím že to prostě musím zvládnou a mimčo krásné vonavoučké prostě naše stojí za to všechno já se na něj tak strašně těším doufám že to brzo uteče :slight_smile:
18. kvě 2010 v 19:33  • Odpověz
jinak, co se týká protilátek kvůli krevní skupině, tak mně dělali hned na začátku těhu, jak dělali testy na HIV a takový věci, ... a prý to budou dělat ještě na konci těhu

lamia: vítej zpět horalko :slight_smile:. To víš, lidi jsou všelijací a přijde jim to vtipný politovat tvého manžela. No nic se tím netrap, anebo je pošli do háje :slight_smile:

lajla: já mám bříško většinou taky takové pevné, někdy až tvrdší. Tak myslím, že je to O. K. Není betonové ani nebolí.

petja: to je hrozný, že jste odříznutí. Snad už to opravdu brzy přejde a ty řeky začnou opět zase klesat.
18. kvě 2010 v 19:34  • Odpověz
lam: Hezky jsi to napsala, tak bych k tomu chtěla přistupovat, já se trochu bojím toho, že v té situaci si to do toho mozku nebudu umět "vsugerovat". Kamarádka mi vyprávěla, že v tom okamžiku, kdy jí mělo tohle naskočit se jí z hlavy všechny poučky např. o dýchání totálně vygumovaly z hlavy a nevěděla ani jak se jmenuje, natož jak má dýchat. Z toho mám trochu obavy, ne z bolesti, ale právě z té psychiky, protože nevím, jak moc se tohle dá natrénovat.
18. kvě 2010 v 19:34  • Odpověz
Evelu ale obecně pro zdravot. účely se vždycky těhot. počítá od PM a ve 14.týdnu má přeci už každá průkazku a v té napsáno v kterém týdnu je, tak bych asi neřekla, že to myslela tak......no nevím, ale dost mě překvapila.

Jinak taky souhlas, že dokud to člověk poprvé nezažije, tak si to neumí představit ani z literatury ani z videa....ale zas pro mě byl každý porod úžasný zážitek, fakt nejkrásnější okamžiky života... i přes to příšerné neosobní prostředí u Apolináře jsem měla pokaždé pocit, že jsme si s mým mužem asi nejblíž jak si dva lidi vůbec můžou být, když drží v náručí své společné právě narozené dítě, fakt nádhera, ty endorfiny po porodu člověku tu dřinu bohatě vynahradí :slight_smile:
18. kvě 2010 v 19:35  • Odpověz
Loty právě v ten moment, kdy mi začla docházet moje vlastní síla to zvládat, jsem nejvíc ocenila přítomnost mého muže....úplně stačilo, že mě chytil do náručí při kontrakci a jen pevně držel, ten pocit bezpečí je v té situaci naprosto neocenitelný, aspoň pro mě byl, už jsem začínala mít strach z bolestí, že jestli ještě zesílí už to nezvládnu, ale tohle mě hrozně uklidnilo...ale tohle má každá mamča úplně jinak, někomu by to při porodu asi naopak vadilo....
18. kvě 2010 v 19:39  • Odpověz
kov, nene, to bude jediná z atelieru, vzali jsme to při jednom, když jsme tam byli s Tomášem :slight_smile:

jinam samostudium doporučuju, já si aspoň přečetla jak dýchat a co pomáhá při kontrakcích a skutečně jsem to použila :slight_smile: dokonce jsem využila i polohu v kleče, kterou jsem viděla v knížce...personál byl v tomto úžasný :dizzy_face: :slight_smile: a mamka mi poradila, že při tlačení musím dávat hlavu k hrudi :slight_smile: a taky by se nemělo ječet a místo toho tu sílu vynaložit do tlačení :wink:
18. kvě 2010 v 19:42  • Odpověz
lam: Já právě v tomhle na partnera u porodu dost "spoléhám", věřím, že to spolu krásně zvládneme. :slight_smile: Kdybych věděla, že tam nechce být, bylo by to pro mě určitě pocitově mnohem horší.
18. kvě 2010 v 19:44  • Odpověz
jo, já mám opačnou zkušenost než lami, já chtěla být u porodu sama a ani sám přitel nechtěl být u toho :sweat_smile: ...v tomto jsme se shodli a rozhodně nelituju, mě to tak opravdu vyhovovalo, že tam nikdo nebyl :slight_smile:
18. kvě 2010 v 19:45  • Odpověz
rennu: antana je dál, tak ji prcek okopkává už výš. Mně doktor v pátek říkal, že mi děloha dosahuje palec pod pupek, takže mi kopat do prsou nemůže. Ty jsi o týden více, tak asi někam k tomu pupíku.

ladenka: pane jo, aukce s konečnou cenou 1 kč? ty jsi šikula. taky jdu teda kouknout :grinning:

gazel: no jasné, že bereme i další k nám. Vítej :slight_smile: No, hondě z nás si vybralo třeba Roan Marita, právě že je veliký. Takový poctivý kočár.
18. kvě 2010 v 19:54  • Odpověz
holky to kopání užeber není o co stát je to bolestivý
cítím tak strašný tlak až hmatelná obrovská boule ani nevím co to je?holky maminy co se mi to tam dělá za bouličky to nejsou nožky??
18. kvě 2010 v 19:56  • Odpověz
Ojo to je přesně to co píšu, každá mamča to má jinak, ale my to vážně hrozně chtěli s mužem zažít spolu a tak mě jeho přítomnost a podpora hodně uklidnily...

Antano to může být cokoliv, ručičky, nožičky, kolínka, lokte, zadeček, hlava :grinning: :grinning: :grinning: No jo, rycání do žeber je hnus, doufám, že malá do toho ještě chvíli nedoroste :grinning:
18. kvě 2010 ve 20:01  • Odpověz
lami:no je to zážitek :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 20:01  • Odpověz
eliska: dobře jste nakoupili :slight_smile:

Holky, s tou potopou, to je děs !!! Hlavně na sebe dávejte pozor.
18. kvě 2010 ve 20:03  • Odpověz
Ahojky,chlapeček spí od 1930 tak mám na chvilku klidek,než zalehnu.

Kovalda,malba je dělaná mořskou houbou,je to takové tupování,vypadá to úžasně a je to levné a jednoduché,když máš talent a fantazii :wink:
Já sem při prvním těhu zjišťovala o porodu co se dalo,teda žádné negat.články a tak sem nečetla,ale třeba o různých medikacích k porodu,co se kde používá,jak to funguje,doktorské výrazy a označení pro to a ono,fakt mi to dodávalo sebevědomí a pocit že jsem v obraze,mám to tak se vším v životě,fakt chci o dané věci,která je pro mě důležitá vědět co nejvíc,člověk se pak lépe orientuje a rozhoduje,pokud dojde k něčemu měně předpokládánému...Stejně tak sem uvítala info o cvičení hráze s epi-no,nejen masáž,která mě teda stejně nevyhovuje,přijde mi to takové nepřirozené,navíc dělat si masáž sama,je dost makačka.Taky jsem měla v záloze ricinový nápoj,který mi v podvečer hrozící vyvolávačky opravdu porod vyvolal do několika hodin,byť při příjmu až na prasknutou plodovku nebyl žádný nález,otevřená sotva na prst,do pár hodin bylo vše jinak :wink: Takže mě informovanost vyhovuje.Na kurz sem nechodila,absolvovali sme s manžou jednorázový,to spíše kvůli němu a byl k tomu film i o porodnici pro kterou sme se rozhodli,takže sme to uvítali...
Na pálení žáhy skvěle zabírá polykomp.homeopatikum Gastrocynesine,koupíte v lékárně.Teď mě taky trápí skoro denně,ale nechám tbl.rozpustit a mám na celý den pokoj.
18. kvě 2010 ve 20:03  •  3 děti  • Odpověz
anty...me ta nase opice okopava u zeber taky a docela casto :wink: Takze asi v poho :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 20:06  • Odpověz
holky loučím se pomalu malý mě už nenechá sedět kope u žeber a je to bolestivý jdu si lehnout pa
18. kvě 2010 ve 20:06  • Odpověz
saf:to jsem ráda že v tom nejsem sama :wink:
18. kvě 2010 ve 20:07  • Odpověz
jdu kuchtit, takze zatim se taky loucim :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 20:12  • Odpověz
Lami,to jsi asi četla od Stadelmanové,ta aspoň píše otevřít všechny kanály,pak se otevře i ten porodní :wink: Já teda postupovala přesně tak,vítala jsem ty bolesti,protože mě posunovaly blíž a blíž miminku a vždycky sem si představila,jakou práci Filípek má,kolik ho toho ještě čeká,než se dostane porodním kanálem na svět,to mi neuvěřitelně pomáhalo,pomoci jemu,tak pomůžu naší společné věci,protože miminko to má určo těžší,než mamča a bolest taky zažívá,navíc asi moc neví,co se to s ním děje,jaká síla ho tlačí z bříška a pohodičky ven :confused:
Krevní sk.mám 0+ a manža B+,za 2 týdny,co mě místo dneška přeobjednali zas budou dělat krevní testy,toto utíká...
Na sladkem si taky docela ujíždím,dnes sem toho zbaštila dost a s malým sme to korunovali nudlema s mákem na večeři :dizzy_face:
Já se naučila dýchat taky díky joze a cvičím podle DVD ´´Cvičení pro těhotné podle Magdaleny Mikulandové,v bonusu je tam právě i ukázka všech dýchání +úlevové polohy v 1.době porodní apod.To si ale každá najde svoji instinktivně.Já sem na balon třeba nesedla za celou dobu,byla sem furt v horké sprše :sweat_smile:
18. kvě 2010 ve 20:13  •  3 děti  • Odpověz
ant, copa kopání do žeber...počkej až ti jednou strčí pod žebro nožku a nebude ji chtít vytahnout :grinning: to je pak bolestivý a nemůžeš vůbec sedět :sweat_smile:
a mojí kamarádce byl normálně vidět obtisk ruky, když štouchalo ven :grinning: :grinning: :grinning:

jdu zasednout k tv :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 20:15  • Odpověz
Petjo já právě nevím, taky jsem myslela, že to byla Stadelman, ale teď jí mám půjčenou a ještě jsem tam na to nenarazila,no teda taky nemám teď moc času číst....když holky spí, tak buď spím taky nebo se snažím něco studovat, pro zábavu čtu spíš večer a to dost často prostě jen tak odpadnu :grinning: Ale podle mě to fakt chce se na tu bolest připravit a přesně jak píšeš, nezapomenout že je to dřina i stres pro mimčo a že pokud mamča blbě dýchá a panikaří, může mít i mimi málo kyslíku ... Kromě toho já vím, že bych to bez přípravy předem zvládala určitě blbě, nejsem ten typ, co by si jen tak řekl, že se to nějak zvládne, radši jsem nachystaná :grinning:
18. kvě 2010 ve 20:20  • Odpověz
antana: tys byla u porodu?

lamia: jj, nějaké samostudium k porodu plánuju, ale přesně, vynechat negativní příběhy takhle na netu .... a pak "cvičit" s epi-no.

Ufff, tak jsem dočetla těch 9 stránek, co jsem byla ve skluzu :slight_smile:.
No, ale teď už jsem vyřízená a jdu spát.

Mějte se tu hezky, brou
18. kvě 2010 ve 20:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.