• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
evel:právě že né já bydlím u rodičů i s mojím takže to fakt nechápu a jasně jsem jí dala najevo že se tam za nic na světě nenastěhuju :angry: a to jěště chce abychom se vzali že by strašně chtěla dělat svatbu a tak no sranda
24. kvě 2010 ve 21:41  • Odpověz
ja jsem prave z techto veci mela obavy a nektere kamaradky me v tom utvrdily svymi zkusenostmi.....nechaly to dojit dalekoa pak nevedely co stim a jen litovaly...tak jsem hned zavelela, ze kupuju ja to co chci, kdyz budu chtit poradit, ze si o to reknu atd.... mamka dostala"svoleni" uhackovat cepicky :grinning: no tak uz jich ma aspon 6...asi na kazdy den...ale vazne nehci, aby mi NASE mimco nekdo bral a ukazoval mi, jak to delam blbe a on to vi lip...kazdy si ma vychovat svoje a sam prijit na to, co delat jinak a lepe...jasne, ze hlidani se nebranim...ale vse v rozumnych mezich
24. kvě 2010 ve 21:42  •  čeká miminko, termín má v září 2010  • Odpověz
anty...tak az bude mit par roku, tak si od nej radi oddechnete :grinning: Nebo si budete chtit zajit na ples nebo proste cokoliv...Ale bydlet bych u ni ani v jeji blizkosti nechtela :grinning:
komi...bezva pristup :wink:
24. kvě 2010 ve 21:45  • Odpověz
komi:no jenže já ted dokud neporodím jí nemůžu nic říct ale jak to začne přehánět tak se jí postavím jako já sem jí řekla at nic už nekupuje že toho je moc a ona za moema zádama nakupuje koupila i fusak do kočárku no děs snad se pletu a třeba až se malý narodí tak mi tu její výbavičku dá a nechá nás a my tam budeme jezdit jen na víkendy a ona bude hodná babička v to doufám
24. kvě 2010 ve 21:47  • Odpověz
saf:jo jako za hlídání budu moc ráda ona miluje děti je na ně hodná a vím že se malý bude mít u ní moc dobře já jí ho ani jako vnoučka nechci vážně upírat chic aby si vnoučka užila ale nic se nemá přehánět si myslím :wink:
24. kvě 2010 ve 21:48  • Odpověz
ant drzim pesticky at se to v dobre obrati.... jdu do hajan....v patek mam zkousku z matiky, tak musim byt cila, at se muzu ucit :unamused: ...kdyby se mi aspon chtelo
jo..jinak jsem si do alba dala obrazek kocarku, co uz mame doma...libi??? ve skutecnosti je supeeer
24. kvě 2010 ve 21:51  •  čeká miminko, termín má v září 2010  • Odpověz
komi:jo jo pěkná barva co je to za značku?na zkoušku držím pěsti vidím že jsem tady samé studentky já ve středu ukončuju angličtinu mám vypravování tak snad to zvládnu pa a dobrou noc
24. kvě 2010 ve 21:53  • Odpověz
@eveluska ahojky s tím tŕewstním oznámením pořád nic ještě jsem tam nešla,celý den je tu hnusně a lije a není času tam zajít víš :frowning2: chlap je pořad tady a vypada to že se to spravuje a bude to ok no jsem zvědava :unamused: zítra jdu na tu cukrovku tak musím jít spát od pulnoci nesmím pít takže to bude síla,čekám až dopere pračka a fičím do hajan v pět musím stávat .Zatim papa a držte palečky at mi to zítra dopadne dobře :slight_smile:
24. kvě 2010 ve 21:53  • Odpověz
anty...ono se to nejak vyvrbi...ja v to doufam i za tebe :wink:
komi...moc pekny kocarek...ja vas holky stejne obdivuju...my jsme se jeste ani po nejakem nebyli mrknout...navic to vazne nemame kam dat :unamused: tak asi proto to nejak moc neresime...
Jinak dobrou vsem co jdou chrupkat, ja padim na nejaky desert....vidim to na palacinky :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Zatim papa :slight_smile:
24. kvě 2010 ve 21:54  • Odpověz
saf:mnamka ty si teda dáváš závidím ti teda :grinning:
24. kvě 2010 ve 21:56  • Odpověz
ant: casualplay s4
urco to zvladnes....me jeste par zkousek chybi...a zaverecky z anglictiny budu delat az pristi rok...soucasne se statnicema :unamused: ....vsak proc nekoncit dve skoly soucasne,ze....a s mimcem a dokoncovat barak... :grinning: :grinning: no nejak se to zvladne
24. kvě 2010 ve 21:56  •  čeká miminko, termín má v září 2010  • Odpověz
Komi:všecko se zvládne noboj mě stačí jedna škola až nad hlavu,jinak státnice dělá ted můj drahý tak snad to zvládne mám stres i za něj
24. kvě 2010 ve 21:58  • Odpověz
se nedivim...drzim mu pesti :wink: tak ja uz valim
jinak dneska mi normalne cele bricho uplne nadskakovalo, jak mala radila.....jsem z toho mela uplne zachvaty smichu :grinning:
24. kvě 2010 ve 22:01  •  čeká miminko, termín má v září 2010  • Odpověz
komi:jo dělají tam ty dítka dobrý bugr v břichu dobrou noc já jdu taky pa
24. kvě 2010 ve 22:02  • Odpověz
Dobré ranko,
zdravím nově příchozí! Tak jsem vás holky večer dočítala, hrůza co jste toho probrali jen za odpoledne :grinning: . Pak jsem začla psát, jak jsem měla krásnej den, no skoro román to byl....a místo odeslat, jsem si všechno smazala, blbec! :angry: Tak jsem radši utekla od počítače :wink:
Tak teď druhý pokus - přišly mě včera 3 balíčky věcí, co jsem měla naobjednáno přes e-shopy. Tak jsem se měla čím probírat :slight_smile: V jednom byla dekorace na svatební stoly, figurky na dort, a další blbůstky. Pak závoj a čelenka a ve třetím povlečení a prostěradlo do postýlky a košilka s nápisem Jsem váš brouček - je nádherná, rozhodla jsem se, že jí vezmu prďolce na cestu z porodnice :wink: Balení věciček jste večer probíraly, co? Já teda sama nevím, kdy začít, ale asi kolem nástupu na mateřskou by mohla být tak akorát ta správná chvíle...nemám zkušenosti! Ale kámoška, co má termín 1.8. už má aspoň měsíc vypraný věcičky, nastohovaný ve skříni a připravený i do porodnice...no to mi přijde dost brzo. Myslím, že se to ještě stihne zaprášit a tak :grinning:
Jsem teda se všema věcma co včera přišly spokojená a aby toho nebylo málo, tak mě ještě ségra večer vyaukcovala dvoje plenky. Jedny jsou svrchní kalhotky a to druhý vícevelikostní plenka (dokupy bych za tyhle dvoje nový dala tak kolem 350Kč). A k tomu ještě od stejný paní mikinku a dvoje polodupačky ...............no a za 181Kč i s poštou - mám radost, to se mi něco povedlo :dizzy_face:
A jak jste tady řešili, kdo se bude na co koukat v telce, tak my prdlouši doma čekali, až začne Pohreich....no po nějaký době jsme usoudili, že teda asi ještě úterý není :grinning:
No teď se musím pustit do úklidu, je to tu jak po výbuchu. Na půl 1 jedu konečně zase zkouknout, jak se Stelince daří v bříšku :wink: A pak nám přijede návštěva - budem domlouvat nákup na sobotní pečení koláčků.
Tak holky krásný den vám i vašim bříškům :wink:
25. kvě 2010 v 08:33  • Odpověz
autor
ahojky holky,
komi: krásný casualek, i super barvička.......takový se mi moc líbí, měli jsme ho na druhém místě hned po quinny :slight_smile:
ant: teda docela síla ta tvoje tchýně. ale přesně ti rozumím, jak ti je, já tady ty věci taky takto prožívám. ze strany tchána teda nic nečekám, je to chlap, má přítelkyni, ale tu jako "babičku" pro své dítě neberu, takže tam fakt přehnaný zájem nehrozí, ona má svoje vnoučata, tak máme klid. ale jinak mám úžasnou mamku, která se teda těší na mimi hrozně, i taťka.......ale nic mi nevnucují. naopak kdykoli mám pro prtě cokoli nového, mamce volám, ukazuju jí to, ona nám taky plete svetříčky a čepičky, ale krásné takové moderní, ne takové ty háčkované kostelové šílenosti, co se nosily dřív, tak jsem ráda. ale vůbec se mi do ničeho neplete, taky u nich chystají postýlku, koupili ted matraci, spolu jsme vybrali na netu povlečení, ale za to jsem ráda, to je totiž jediné místo, kde chci nechávat mimi občas i přes noc a celkově na hlídání, protože mi to určitě pomůže a mamka bude ráda, že bude moct být s mimčem. já tady v tom hodně obdivuju svoje rodiče, jací dokáží být, že se nám do ničeho nepletou, nevnucují nám své názory, nediktují, toto je fakt výjimka, spousta lidí jedná spíš tak že se plete do čeho jim nic není a pořád mají nějaké rady......takže tak u nás........
ale jak psaly holky, bránit se a po porodu určit jasné hranice. je to tvoje dítě a přítelovo a ona si ho může od tebe půjčit, ne ti něco přikazovat.......
jinak jak se máte?
my už máme pokojíček hotový,vymalovaný, nové skříně a police připravené, včera jsme přivezli a smontovali postýlku, je úžasná, pozítří mi dorazí objednávka povlečení a tak.....se těším......takže se postupně chystáme :slight_smile:
25. kvě 2010 v 09:50  • Odpověz
Přeju dobré ránko
Laurinko:ahojky jo s tím počítám že se ty hranice nastaví :wink: a pokojíček závidím
25. kvě 2010 v 09:56  • Odpověz
caute holky, vy ste se včera teda rozepsaly :slight_smile:. já se docela nudím a zaháním to jídlem. od rána to byly frosties cornflaky, pak čtyři florentky, pak slané oříšky, mléčná rýže a vyjedla jsem z krabice skořicová esíčka. takže jsem si dala útrum, že dnes se žraním končím a odpo jen ovoce a zeleninu.

tu tašku do porodky - to mě ještě ani nenapadlo. navíc pokud tam má být kojící podprsenka, tak to už abych sháněla dva padáky, jestli ještě vyrostou. taky vůbec nevím, co se má vyřídit za papíry, co kde žádat atd, a to nemám ještě ani vyřízené trvalé bydliště, furt ho mám u našich, ale teď s malým ho budu muset předělat do kladna, mám strach, že bez bydliště by ho nevzali k mudrovi a už vůbec ne do školky atd.
25. kvě 2010 v 10:38  • Odpověz
autor
ant: přeju ti, at se ti to v poho povede, at se s tchýně nemusíš stresovat........
a pokojíček je super, ale je docela brzo udělaný, mohli jsme ještě měsíc dva počkat....... :slight_smile:
jinak my jsme byli včera na testu na cukrovku v těhu a nemáme ji, tak jsem ráda..... :slight_smile:
25. kvě 2010 v 11:08  • Odpověz
hezké dopoledne :slight_smile:
ráno jsem se vzbudila, prďolka kopkala v bříšku, jsem upekla bublaninu s jahodama, mnam....manžel se mi už směje, že když mi říkal, že nemusím pécct denně, že tím nemyslel, že mám péct obden :grinning: Za chvíli přijede kamarádka s pizzou, já uvařila polévku i ten dezertík máme ke kávě a půjdem na procházku po obídku i když nevím, ráno tu pršelo, že jsem ani na nákup nešla.

Ad výbavička, oblečení mám asi v kupě...moje mamka nakupovala oblečení také na prcka, ale beru to tak, že se stará, baví jí to a koupila vše moc hezoučké, však to bude její první vnoučátko :slight_smile: Hlavně se i poradí, co potřebuju a co ne atd. A manželovi rodiče chtějí zaplatit postýlku. Zítra jdem objednat kočárek, a z internetu budu brát postýlku a přebalovák..zatím vyčkávám, už konečně dodali na prodejnu námi objednaný nábytek do ložnice, tak se to pohne a já budu moci i pak vše doobjednat. Jinak už si dělám seznam, co je třeba ještě koupit jako vanička, lehátko, kosmetika, ortopedické kalhotky, pár plenek s potiskem, žínka na mytí, nějaká hračka atd atd atd..no je toho ještě teda požehnaně...uf uf, nářez :slight_smile:

Jinak nejdýl za měsíc chci mít také vše plus mínus nachystané..koukala jsem na internetu, ty dodací lhůty na mnou vybrané věci mají skladem stále, takže to snad zmáknu včas.

Ještě mám dotaz na zimní fusak do kočárku. Budete pořizovat?? Popř. jaký s beránkem nebo ten 3v1 od Emitexu, co se dá zmenšit do korby nebo prodloužit do sedačky. Našla jsem na netu ty od Emitexu výprodej staré kolekce, pár barev asi o polovinu laciněji než na krámě. :sweat_smile: tak nevím...

a ještě stupidní dotaz nezkušené matky, co se dává na dno kočárku? nějaká speciální matrace???
25. kvě 2010 v 11:09  • Odpověz
Ahoj holky, já jsem dneska lenorná až to není hezké, už dvě hodiny se vypravuju na nákup a čeká tady na žehlení hromada prádla zvící slušně rostlého bernardýna. A pak vždycky přijde rennu - naklizeno, napečeno, navařeno a já z toho mám deprese. :grinning:
A jinak vám řeknu, že z těch svých (vlastně Viktorčiných) pohybů jsem zmatená jako Goro před Tokiem. Někdy se mi zdá, jakože do mě žďuchá, ale fakt to pořád nevím jistě. Jak jste tady včera psaly o té škytavce, tak k tomu bych to asi přirovnala nejspíš. Ale škytavku nemá miminko, ale já. Akorát neškytám tam, co se normálně škytá (asi bránice?), ale břichem.
ant: Teda tvoje tchýně, to asi bude kousek. Držím palce, abys to s ní skoulela ke všeobecné spokojenosti všech.
lauri: Teda pokojíček taky závidím, my na jeho místě pořád máme skladiště. :cry:
rennu: Já myslím, že na dně kočárku je nějaká matrace automaticky, ne? Nebo aspoň u Teutonie tam je. A k tomu fusaku - my jsme objednali ke kočárku (taky je prodlužovací), ale kamarádka fusak od Emitexu moc chválila, je s ním maximálně spokojená, takže myslím, že neprohloupíš.
suzete: No miminko si ty dobrůtky žádá, tak mu je dopřej. :slight_smile:
25. kvě 2010 v 11:20  • Odpověz
autor
rennu: mně taky ještě spousta věcí chybí, budu to dokupovat asi v červnu, už se na to těším. já tak postupně si to vychutnávám :slight_smile:
fusak budu určitě kupovat ten emitexácký....... v obchodě stojí dost, právě na netu se dá myslím koupit laciněji........ :slight_smile: to je fajn.
a já mám v kočárku matraci už jako součást, takovou měkkoučkou, jako deku, je to tím celé vypolstrované (a sundávací, pratelné), takže já už nic....... :slight_smile:
25. kvě 2010 v 11:24  • Odpověz
anty: Tak to je teda sílu, ta naše si aspoň nedělá vlastní výbavu, teda doufám :fearful: , i když u ní je všechno možné.....

Vidím, že spousta z vás chystá pokojíčky. My to plánujem tak, že zatím bude s námi v ložnici a až přestanu kojit, tak se postěhujem my, protože spíme v děcáku (panelák 3+1), jelikož dříve tu s námi přebývala tchýně, která musela mít balkónek na cigaretky. Teď máme v ložnici něco jako pracovnu. Taky jsme se konečně dali do malování, to byl nápad.... Já nemůžu nic zvedat, hned mě bolí břicho, tak to manžel tahá sám, taky se mi špatně ohýbá, takže spíš kolem něj chodím a radím a jsme vytočení oba... A to jsme zatím zmákli jen kuchyň a špajzku, kterou jsme museli celou rozebrat :frowning2: , to bylo dílo....
rennu: Ten fusak by mě taky zajímal, viděla jsem někde na netu zhruba kolem 1000, od nás kousek od baráku má jeden netový obchod kamennou prodejnu, chystáme se tam na kočár, tak tam asi pořídíme i ten fusak. Akorát mi teď jedna mamina psala, že u Camarela Q12, které máme vybrané, je na prd sporťák, tak zas nevím, jestli ho vůbec brát :frowning2: .
Ještě se chci zeptat, holky, nevíte, kde se dají koupit klasické plinky? Abych měla na utírání, podkládání a tak podobně. Myslela jsem, že to stojí pár korun a v globusu je mají šíleně drahé.....
25. kvě 2010 v 11:25  • Odpověz
Ahojky holky, včera jsem se k vám vůbec nedostala, od rána lilo, manža byl tedy doma a krásně jsme stihli vymalovat celou chodbu. Hned to vypadá útulnější. I jsme doufali, že by dneska mohlo pršet znovu a stihli bychom vymalovat pokojíček. Sice je hnus, ale do práce jel. :unamused:
Ant, tchýni nezávidím, já mám taky výstavní. Už z ní rosteme oba, i manža. Ale co se týče mimča, zatím do ničeho nemluví., natož aby něco chtěla kupovat nebo tak. Jsem za to ráda. Bojím se, že by nekoupila nic vhodného a že by se mi to určitě nelíbilo, tak je lépe když nekupuje nic. Navíc vše potřebné už máme. Čekám jen až dorazí povlečení do postýlky.
Ad výbavičky a hotové pokojíčky ... já jsem jen pro, aby to bylo nachystané dříve než na poslední chvíli. Před týdnem známá, která měla termín 15. srpna porodila na 7. měsíci akutním císařem. Takže si říkám, raději dříve ... nic se tím určitě nezkazí. Může mi být teď hej, ale za měsíc tomu může být jinak, nikdo neví a tak chci být "připravená". Takže my jakmile vymalujeme pokojíček, dovezeme postýlku od našich a pokojíček připravíme. :wink:
Ad taška do porodnice .... v průběhu června se jedeme do porodky do Vrchlabí podívat, a na základě toho co mi tam poví (co dávají a nedávají), si tašku rovnou sbalím, ze stejného důvodu jak jsem psala výše. Stejně tak se půjdu domluvit s dětskou doktorkou co a jak.
Rennu, já fusak objednávala, právě ten 3v1 od Emitexu (mám ho v albu), mám ho v provedení flees. :wink:
25. kvě 2010 v 11:27  • Odpověz
zvirka: Na klasické tetra pleny jsem se dívala na netu zrovna včera, mají je leckde, většinou v balení po 10 - to je tak okolo 200 Kč, s obrázky jsou samozřejmě dražší - tak 40 Kč jedna.
25. kvě 2010 v 11:31  • Odpověz
To je hrozné, jak já jsem s tím miminem mimo :confounded: . Prosím, jaký je rozdíl mezi TETRA a klasickou bavlněnou plenkou?
25. kvě 2010 v 11:39  • Odpověz
25. kvě 2010 v 11:42  • Odpověz
Zvirka: tak to já jsem taky mimo. plinky rozlišuju na bílé a s obrázkem. a myslím že je to jedno, když je to na utírání a ne na na čůrání. Majou celkem pěkné s obrázkama v Ikea a pak ty obyč skoro všude po balíkách, jak píše Loty.
25. kvě 2010 v 11:47  • Odpověz
zvirka: No tak teď jsi mě dostala. :slight_smile: Oboje jsou bavlněné, pod pojmem tetra já si představuju takovou tu čtverečkovanou klasiku, když zadáš do vyhledávače bavlněná plena, tak se mi zdá, že u těch plenek ten vzorek chybí (ale je to na těch obrázcích špatně vidět). Jinak ta cena odvisí i od velikosti - jsou buď 70 na 70, nebo 80 na 80.
25. kvě 2010 v 11:49  • Odpověz
autor
zvirka. no my malujeme všechny pokoje a taky teda moc nic nedělám, manža taky dělá sám, ale nás to hrozně baví, takže my si to užíváme tady ty předělávky :slight_smile: já dělám drobnůstky kolem a spolu všechno vymýšlíme...... :slight_smile:
a my budeme mít pokojíček, ale je vedle ložnice a prcek bude spinkat v ložnici s náma. ale pokojíček je na hraní, na oblečení, na přebalování atak.........
a plenky teda moc pár korun nestojí, můžeš i na netu, ale je lepší si na ně sáhnout. a ty levné jsou většinou šmejdy. já dostala od švagrovky asi padesát plínek, takových těch kvalitních, tak jsem ráda........
suzete: teda koukala jsem ti do alba, ty jo, ty máš bříško jak já v desátém týdnu. nikde nic........jak to?? :sweat_smile: :sweat_smile:
25. kvě 2010 v 11:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.