• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Zvirka: pleny už dnes nejsou jen bavlněné. Jsou i z jiných materiálu - konopí, bambus.... Ty mají větší sací schopnost. Ale pokud je chceš vyloženě jen pod hlavičku, budou ti stačit klasické čtvercovky z jakéhokoli materiálu. Já jsem koupila 10 ks Kikko LUX a 10ks Libštátských. :wink:
25. kvě 2010 v 11:55  • Odpověz
ad plinky - ja koupila moc pekny na tom kojeneckym obleceni.eu, asi za 30kc kus, krasny s obrazkama, takovy jemnounky a velikost nevim, ale je to fuk, pze to bude jen na utirani, blinkani a tak.... zatim jsem jich vzala jen par na zkousku, ale budu doobjednavat, jsou moc pekny :slight_smile: kolik jich tak chcete porizovat? 10, 20? nemam moc predstavu....
ad malovani - ted jsme malovali a tapetovali, nastesti v prazdnym - uf uf, a bavilo nas to, ale stejnak jsme se u toho teda pekne nekolikrat zhadali, vubec si nedovedu predstavit, ze bysme to meli takovou totalni idylku jak laurinka :slight_smile: - ale my mame takovou italii - jakoze 3min rev na tri bloky daleko a pak hned pusinky :sweat_smile: takze celkove to byla pohoda, ale nevim jak sousedi :grinning:
25. kvě 2010 ve 12:01  • Odpověz
eveluska ... my to taky neměli takovou idylku. Zjistila jsem, že mi manža odkýve všechno, aniž by věděl co. :grinning: Celou dobu mu říkám, jak si přeju tu chodbu vymalovat a včera zjistím, že on si to dle mých pokynů představuje úplně jinak. A to naprosto nesmyslně. :confounded: :grinning: A ještě mi tvrdí, že jsem to tak přeci chtěla. Tak mu říkám, že zjišťuju, že mě vůbec neposlouchá. A on mi odvětí, že zjišťuje, že jeden z nás je blbej a druhej hluchej. Jen neví, kterej je kterej. :grinning: :grinning: Tak jsem práskla se štětcem a odešla vařit oběd, s tím, že ať si to udělá jak chce. Ale po chvilce zase klídek pohoda a nakonec vypadá chodba moc pěkně. :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
25. kvě 2010 ve 12:11  • Odpověz
ladenka: no tak je to i u nás :grinning: Vždycky mi říká, tak mi poraď, jak to mám udělat, když mu řeknu, co si myslím, tak se tváří, jako že jsem úplně blbá, tak se akorát naštvu a řeknu mu, ať si to udělá jak chce a příště se mě neptá. A na to on na mě většinou s úsměvem zašišlá: "Tak se hned nečertinkej, broučínku." A to bych s tím štětcem nejradši praštilo ho :grinning: .
Jinak těch plinek chci koupit asi napřed jen 10, dokoupit se dají vždycky. Ale trošku se bojím přes net, protože třeba právě ty v globusu byly šíleně přeškrobené a hrubé, to se hned tak nevypere :frowning2: . Tak nevím. Jinak asi vezmu ty nejlevnější, kdo se v tom má vyznat :wink:
25. kvě 2010 ve 12:19  • Odpověz
zvirka, ladenka - tohle odnekud znam :grinning: a zvirka - ty plinky jak jsem psala, jsou prave uzasne jemnounky, toho se bat nemusis :wink:
25. kvě 2010 ve 12:31  • Odpověz
@laurinka.22 ono je víc vidět oblečené, nahatý se asi stydí. když mám triko nebo něco, tak je to pořádný macek. a taky to je asi tím, jak mi narostlo pozadí, že se to vyvažuje a na fotkach to bříško pak tak nevyzní.
25. kvě 2010 ve 12:38  • Odpověz
rennu:taky mám koupený fusak od emitexu
jinek výbavičku budu práat a žehlit až tak v 8měsíci mám asi necelý měsíc čas :wink: pak nachystám i tašku do porodnice
25. kvě 2010 ve 12:45  • Odpověz
eve: právě se na ně dívám, které máš? Nebos to brala po jedné dvou od každé?
25. kvě 2010 ve 12:46  • Odpověz
a na dno kočárku něco tam je ale budu tak jěště dávat ručník a na to ještě zavinovačnu a peřinky do kočárku a nebo tam prý někdo dává i látkovou plenu no ještě popřemýšlím
25. kvě 2010 ve 12:47  • Odpověz
anty: Peřinky do kočárku? To něco takového je? Já jsem fakt mimo :frowning2: Já myslela, že dám nějakou plenku, na to dítě, samo oblečené, v zimě ve fusaku, přes něj nějakou deku a je.... No vidím, že bych se nepostarala ani o křečka a za pár měsíců :sweat_smile:
25. kvě 2010 ve 12:54  • Odpověz
autor
jé, vy jste mě rozesmály holky....... :grinning: :grinning: :grinning:
my si taky dokážeme vyměnovat názory, ale zrovna u tady tohodle ani ne, protože máme stejný vkus na nábytek, barvy na stěny, vybavení a tak, takže jsme to všechno pokoupili a objednali spolu podle vzorníků a bylo........ :slight_smile:
25. kvě 2010 ve 12:56  • Odpověz
ten emitexový fusak je krasny. ale máme poděděné dva pěkné s beránkem, tak vyzkoušíme, kdyžtak dokoupíme.

pokojíček budeme mít meblik.cz vanilku, vyhráli jsme ho při koupi bytu. mají tam krásný ale drahý.
25. kvě 2010 ve 13:02  • Odpověz
zvirka:jo já je mám bíle jen s takovou jemnou krajkou a jěště letní deku když bude chladněji tu musím teprve koupit chci v odstínu kočárku co máme tak uvidím co vyberu
25. kvě 2010 ve 13:11  • Odpověz
:slight_smile: Ahoj,
holky vy už tak finišujete s výbavičkama? :confused: já jsem silně pozadu teda, minulej týden jsem si sice dovezla plno růžových hadříčků, ale ještě jsem je nechala v bedně, dokonce jsem je pečlivě zalepila :grinning: že je spousta času, jenom vím, že musím dokoupit body s dlouhým v 56 a 62, dvoje punčocháčky.Mohla bych aspon pomalu nachystat věci do porodky, co? jako hadříky, kdyby náhodou, at pak muž neveze nějakou hrůzu :grinning:

V kočárku jsem měla klasickou zavinovačku, nakulmovanou a na ní ještě plínu, ale to jen chviličku, byla moc velká a kanýry Alexovi padali na hlavu. Ještě jsem tam měla zimní fusak po sobě, úplně stačil,ani nevím jak jsem to tam všechno narvala, ale načančanej chvilku byl a v teple taky.Ted asi pověřím babičku, aby ušila plymo na míru, do zimy bude ještě daleko a přeci jen se bude kočárkovat víc, než když jsem rodila koncem ledna :slight_smile: Jé já se těším :dizzy_face:
25. kvě 2010 ve 13:13  • Odpověz
anty: joj, tak to asi pověřím tchyni, to jsem úplně mimo, ona zas koupí nějakou hrůzu :confounded: Ještěže bude snad brzo zimu, nacpu do fusaku a nikdo nic neuvidí :grinning:
25. kvě 2010 ve 13:25  • Odpověz
Tak jsem se trošku proklikala na netu a narazila na tuhle diskuzi http://www.emimino.cz/diskuse/perinky-do-kocarku-29455/
Takže peřinky asi vynechám. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. kvě 2010 ve 13:32  • Odpověz
Když už jsme u té výbavy, kolik kousků např dupaček, body atd. od jedné velikosti kupujete? Já mám v chytré knížce, že tak po osmi, ale přijde mi to moc. :confused:
25. kvě 2010 ve 13:34  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem to po víkendu zase dočetla, ale chlap mi na služebku odvezl komp, takže jen v rychlosti z práce...
Pořád zaučuju, takže nestíhám nic - jako myslím v práci :angry:
Jinak MiRa mě řádně okopkává a včera v 10 večer jsem ještě nespala, připadala jsem si jak řádek brambor, jak kopal :grinning: Akorát to necítím na ruku přes břicho, prostě to jen citím a když pak položím ruku, aby to cítil i muž, tak se nic neděje :frowning2: Tak snad časem...
Včera jsem zase blejskla břicho, ale nemám doma ten PC, takže časem...
A co se týče výbavičky, tak mám depky, že to nestihnem, pořád nemáme skoro nic, čekáme na tu kuchyň (a to jsme se dozvěděli, že bude nejdřív v červenci), takže asi čekat přestanu a začnu s pokojíkem :confounded: Dneska jsem si dala předsevzetí, že uklidím ve skříních, ať mám místo, tak uvidím, jak dojdu domů...jestli tradičně neusnu :wink:
A nevím, kdy objednat kočárek?!
25. kvě 2010 ve 13:38  • Odpověz
zvirko:jo někdo peřinky do kočárku nedává ale emitex má peknou dečku i polštářek do kočárku zkus se na to mrknout ani to není drahý já jsem na klasiku tak chci peřinky protože budu mít i klasickou zavinovačku nakulmovanou :wink:
dis:já už mám kočárek doma teda u tchýně
25. kvě 2010 ve 13:45  • Odpověz
autor
tak já mám peřinky do kočárku od emitexu, takový pěkný moderní, žádný krajky.....tak uvidíme....... :slight_smile:
a počet těch jednotlivých kousků oblečků - nevím, máme toho hodně, radši víc....... :slight_smile:
25. kvě 2010 ve 13:54  • Odpověz
Holky, nefinišujte s tou výbavou, děsíte mě. :grinning: Já mám pořád jen ty jedny dupačky a dva oteplené kabátky.
zvirka: Mně se těch 8 zdá taky hodně, hlavně nevím u té nejmenší velikosti (myslím 56). Já se bojím, že z toho je mimčo hned vyrostlé, hrozně u toho váhám a nakonec nikdy nic nekoupím. Ale u těch základních seznamů je to myslím tak po 3 kusech a dokoupit se dá vždycky, hlavně dneska když něco objednáš na netu, tak to máš za chvilku doma. Peřinky do kočárku my mít nebudem, počítám taky jenom s dekou.
dis: Záleží od značky, některé kočárky jsou k dispozici hned, na některé se čeká. A v některých obchodech ti ho i uskladní a vyzvedneš si ho, až když ho potřebuješ (jestli jde o to, aby nezavázel doma)
25. kvě 2010 ve 13:55  • Odpověz
Ahojky holky tak mám po testech na cukrovku :slight_smile: konečně :fearful: zítra se dozvím výsledek budu volat doktorovy na gindu tam mu to posílají,vy ste se dozvěděly holky kdy výsledek z testu na cukrovku?Ja vám povím to ráno to byla síla ja sem mněla v puse tak sucho že sem to nedavala a trošičku sem si musela loknout vody,byla sem uplně vysušená,no a tu sla´dký blivajs fuuuuujjjjjj už ho nechci nikdy ani vydět bléééééééé :zipper_mouth: :zipper_mouth: Co ste dneska vařily?Ja ještě ted dovařuju gulášovou polívku a druhé mám kuře z bramborovou kaší :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Před hodkou a pul sme dorazlily teprve domu a tak musím vařit až ted no polívka ta už bude za chvilku hotová a druhé už mám :slight_smile:Jinak sme dneska byly nahlásit přijmení pro malého a tak už to mám zkrku,bude se jmenovat po tatkovy.Ja sem byla v šoku když po nás chtěla na matrice jmeno i pro holku no ja sem vubec nevěděla tak chlap vychrlyl Jana,ale to jen tak protože my víme na 100 procent že to bude kluk,no nevím co bych dělala kdyby to byla holka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jmeno Jana se mi moc nelíbý :grinning: ale naštěstí je to kluk,mám to potvrzené z plodové vody a pindíka vyfoceného :slight_smile: :wink:
25. kvě 2010 ve 13:58  • Odpověz
autor
loty: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ty velikosti jsou hrozně individuální holky, to nejde odhadnout dopředu, některé mimi je obřík a dlouhán a z 56 a 62 vyroste hned, jiné nosí 62 ještě další tři měsíce, takže těžko říct. někdy mimi překvapí, ale často je to podle genů, takže kdo je vysoký, pevnější, má velkého manžu a třeba sám měl vyšší porodní váhu, čekala bych větší mimi. naopak u menších lidí, spíš menší mimi....... ale ne vždy to platí samozřejmě. :wink:
25. kvě 2010 ve 14:00  • Odpověz
lauri: No my jsme oba prcci. :grinning: Já jsem to myslela tak, že toho nechci zbytečně moc kupovat v té nejmenší velikosti, protože přinejhorším, nouzově můžu kdyžtak použít tu větší (ohrnout rukávky, utemovat nožičky ponožtičkama ve větších dupačkách a tak).
luci: No vidíš a máš to za sebou. S těmi jmény jsem teď někde četla, že se obě vyplňují i v porodnici do toho formuláře, asi pro jistotu. Ale to je jenom formalita, když se to ví z plodovky.
25. kvě 2010 ve 14:07  • Odpověz
lauri - ono dost zalezi, kdy se hlavne mimi narodi, muzou bejt rodice obrovsky, ale kdyz jde mimis ven o 3 tydny driv, tak je proste malej a naopak i maly dite, kdyz je 14dni prenaseny, tak budes spis peknej obrik, takze predvidat se to asi moc neda....
zvirka - koukas na pliny na tom kojeneckym obleceni? ja mam asi 3 ty zirafky, pak asi 3 nejaky jiny obrazky, pak asi 2-3 ty flanelovy.... vsecky jsou suprovy :slight_smile:
25. kvě 2010 ve 14:11  • Odpověz
co je to nakulmovana zavinovacka? :astonished: jako ja mam zatim uz nejaky hadriky, jedno chrastitko a jedny capacky a jednu zavinovacku, ale velkou az na pozdejc, jinak nic :sweat_smile: teprv se na to chystam poradne :slight_smile: jeste jsme nebyli vubec v zadnym obchdode, jen jsem udelala jednu objednavku pres net.....
25. kvě 2010 ve 14:13  • Odpověz
Holky tak vás postupně dočítám :slight_smile: tašku do porodnice taky nemám nachystanou budu si ji chystat až mněsíc před porodem takže někde na začátku srpna to myslím že stačí :wink: ,no co se týče praní věciček pro malého tak na to se chystám ted někdy v brzké chvíly jen co se uděla pěkně a ja to budu moct pověsit na balkon,jinak zaprášit si myslím že se to nezapráší až tak hrozně,my přece míváme ve skřiních taky věci dlouho než je budem nosit,a dítě si myslím by si mnělo zvykat postupně na prostředí a ne dbát na higienu až tak strašně moc co se týče praní věcí třeba týden dopředu nebo tak,postýlku budu mít taky připravenou ale povleču ji až dorazím z porodnice,jinak vecičky těch mam hodně po malé takže super,Jaště ta peřinka a nějaké ty drobnosti a bude to ok :slight_smile:pokud chcewte holky dávám vám tu tabulku co je potřeba do porodnice pro sebe a pro malé a základní výbavička :wink:
25. kvě 2010 ve 14:16  • Odpověz
luci: díky za seznam, jejda, toho je.... Já se za chvíli chystám s manžou do města, jdeme koupit látku na povlečení, tchýně ušije. Koupila jsem totiž peřinky v IKEY, povlaky se mi tam nelíbíly a až doma jsem přišla na to, že nikde jinde tuhle velikost neseženu :angry: A do Brna kvůli tomu znova nepojedu. Tak snad něco vyberem. :wink:
25. kvě 2010 ve 14:59  • Odpověz
evelu:to je taková ta klasika na zavazování s krajkou a moderní krajkou nebojte nemám žádnou vykopávku :grinning: :grinning: mě se tyhle věci strašně líbí asi sem cvok ale tohle miluju :wink:
25. kvě 2010 v 15:09  • Odpověz
ant - nemas nejakou fotecku? proc se tomu rika kulmovana? skrobi se to nejak? jsem z toho trochu jelen, myslela jsem, ze do kocarku pujde mimisek spis ve fusaku, bez zavinovacky a pres fusak prip. deka..... :confused:
25. kvě 2010 v 15:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.