• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
dr.mi říkal že to bývá celkem často
19. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
může to být z těsného spodního prádla a nebo s mýdla nemělo by se používat parfémované nejlepší je prý ty gely na intimní hygienu :slight_smile:
19. led 2010 ve 12:38  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

teda vy jste kecalky :grinning: Tomáš začal lézt, musím ho hlídat, vleze všude potvora :grinning:

NT screening, mi při prvním nabízeli, ale já nešla...nějak jsem to nepovažovala za nutnost :sweat_smile:

nevolnosti zatím nemám, ale to jsem neměla ani u Tomáše, byla jsem celý těhu naprosto v pohodě, jen občas jsem měla mžitky před očima při vaření, nebo dlouhém stání :sweat_smile: a taky jsem byla na neschopence už hned od začátku kvůli špinu :slight_smile:
odběry krve se mnou nic nedělaj, klidně koukám, tak mi píchá jehlu :sweat_smile: musela jsem chodit na odběry i kvůli štítné žláze...

k dr. jsem taky nosila moč z domu, nevadilo mi to...na lačno jsem chodit nemusela a cukrovka mi nevadila...já sladký můžu, tak to zas tak sladký pro mě nebylo :grinning: :grinning:

berda a to ti neřekl dr. jestli to má vliv na mimčo?? :confused: ono se žádný intimní problémy nesmí léčit takhle na začátku těhu :confounded: tak držím palečky, aby to bylo ok :slight_smile:
19. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
kvasinky je ta "lepší" varianta, tohle je bakteriální a to ani nemůže léčit, až ve druhém trimestru a může to ohrozit těhotenství.... :frowning2: Dr. mi k tomu nic moc neřekl, tak pročítám internet a pozitivní info to rozhodně moc nejsou....
19. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
aha,to se stane jak neříkal ti příčiny??
19. led 2010 ve 12:42  • Odpověz
Kov: já na NT screening chci jít. Tady se za to platí 900 Kč. Ale pro klid duše jsem ochotná to dát :wink:

Jinak vítám nově příchozí a gratuluji k úspěšným kontrolám a srdíčkům :wink:
19. led 2010 ve 12:42  • Odpověz
dr. mi neřekl nic, skoro jsem se ani nedozvěděla, že je nějaký problém....
19. led 2010 ve 12:43  • Odpověz
aha tak to se divím,že ti to aspon nevysvětlil co a jak ten můj mi všechno řekl a co si našla na netu??
19. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
Stane se to samo, změnou prostředí, hormony, narušení mikrobiální rovnováhy....nevím, jsem z toho docela špatná
19. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
ahoj holky u nás stojí NT screening 1400kč a chodí se na něj mezi 11-12tt
taky se rozmýšlím jestli mám na něj jít :slight_smile:
19. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
nic holky budu končit zatím se mějte Ahoj
19. led 2010 ve 12:53  • Odpověz
ojo:já teda mám sladké taky ráda,ale to bylo na mě trošku moc

ad odběry -nejhorší mi stejně připadají ty odběry,co se dělají prckům v porodnici z patičky :sweat_smile:

ber:toje blbý,že ti nic kloudného neřekl ...někteří dr.jsou tajemní jak hrad v karpatech :angry: ...tak držím palec, aby se to dobře vyvinulo :wink:
19. led 2010 ve 12:54  • Odpověz
komincena: držím palce na kontrolu :wink:

Moc díky za reakce na NT screening. Já právě četla ty názory, že tento utz screening je daleko přesnější, než ty výsledky pouze z krve, které jsou kolikrát hraniční a maminky zbytečně vyplaší. Ale osobní zkušenost nemám, takže to jsou všechno info jen z druhé ruky.
U nás na to mají smlouvu s pojišťovnou, takže to bude stát jen 500,-, ale finance v tomto případě neřeším.
Jsem objednaná, tak to asi rušit nebudu :slight_smile:. Díky
19. led 2010 ve 12:56  • Odpověz
Ahoj, Berdy a kde máš tu infekci? To ti zjistili na ženským při výtěrech nebo co?
19. led 2010 ve 13:21  • Odpověz
:grinning: Právě jsem se vrátila od doktorky....krááááásne rosteme, jsme v 8. týdnu a mame prukazku....huraaa :slight_smile: uz jsem byla i na EKG, vse ok.... pak mam jeste dojit na krev a 23.unora jedeme na screening
19. led 2010 ve 13:22  •  čeká miminko, termín má v září 2010  • Odpověz
komincena: pane jo, tys toho zmákla najednou :slight_smile: Gratuluju k super výsledkům. :sweat_smile:

Teda holky, já si k obědu dala čočku s vejcem a přijde mi, jako bych měla v žaludku cihlu. :unamused:
19. led 2010 ve 13:37  • Odpověz
Kovaldo, mimichodem, ty máš taky super výsledky s mimčem. Gratuluju... Já si koupila trošku bramborového salátu a stláskala jsem ho místo oběda s kukuřičnýma chlebíkama...

Jinak nevolnosti u mě se taky stupňují k horšímu... :confounded: V neděli jsem nebyla schopná uvařit... Takže jak přijel manžílek z tenisu, tak jsem zajeli na obídek... Naštěstí po Coca cole se mi udělalo líp, zvládla jsem velkej zeleninovej salát a hranolky... Nějak jsem neměla chuť na maso... A stejně jako bezlepkářka bych si v restauraci stejně mohla dát jen přírodní kuřecí prsa... :unamused:

Komi, tak to je bezva. Máme radost... :slight_smile:

Držte v palce i nám ve čtvrtek... Ach jo, já se snad nedočkám... :unamused: :slight_smile:
19. led 2010 ve 13:44  • Odpověz
Kom: gratuluju k super výsledkům! :slight_smile:

Tat: to je doba do čtvrtka, co? Taky se ho nemůžu dočkat...ještě k tomu tam jdu až v 17:00 :unamused: Tak si budem (už za dva dny :wink:) držet vzájemně pěsti :slight_smile:
19. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
Ahoj holky. zdravím po delším čase. Vůbec vás nestíhám dočítat, takže jsem jen projela o čem se bavíte. Gratuluju všem, co už mají (doma) fotečku. Já si musím ještě týden počkat, než se dostanu k Dr. poprvé!

Koukala jsem, že probíráte screeningy. Já s tím mám jednu ne zrovna šťastnou zkušenost. Kdysi v pradávnu, když jsem byla těhotná poprvý, tak moje Dr. neměla pořádnej UZV a poslala mě pro jistotu do velký a velice neosobní porodnice. TAm mi dělali rovnou i krevní testy - myslím, že ty, co patřej k 12. týdnu. A když jsem přišla pro výsledky, tak mě nic moc nevysvětlili, jen mi oznámili, že jsou na spodní hranici a "že by z toho mohlo něco bejt!" (rozumněj postižený mimčo). A hnali mě na druhý odběr krve. Načež jim vyšlo, že mám opět hraniční výsledky. Na horní hranici! Takže jeden test ukazoval na možný Downův syndrom, druhý na rozštěp! Tak jsem to obrečela a málem se složila... Nakonec dítě (i ostatní) jsou v pořádku... Na internetu jsem se dočetla, že hodnoty s postupujícím těhu rostou a oni mi první test dělali o 10 dní dřív než měli a druhý o týden po nejpozdějším termínu, protože jim do toho přišla (asi) dovolená!!! :unamused: Díky bohu za odbornější stránky na internetu!
Takže s výsledkama tak. Na druhou stranu, když mi v ostatních případech řekli, že je vše v normě, dost se mi ulevilo :wink:
19. led 2010 ve 14:18  • Odpověz
Tat: jj, zjistili mi to při výtěru na ženským... :frowning2:
19. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
ahojky, gratuluju k průkazce Komincena :slight_smile: no jinak zatím učím, o mém těhu nikdo krom manžela neví...9.2. jdu do poradny a na NT screening a pokud bude vše v pořádku, budu řešit asi tu moji chemii a stres...dozory jsou o život, kamarádka učila a gymplu a taky v poho...ale základka.,...uvidím...
hupcza: jojo, kdo si zaplatím a ve svém volnu se chce učit, je to lahoda....ve třídě puberťáků najdeš možná jednoho, dva, kdo se opravdu chtějí něco dozvědět....pak pár šikovnejch dětí, který chtějí, jedničku, tak se učí, makaj, ale dělaj to jen kvůli známkách a zbytek nehodotím, bych musela zuřit :angry:

Jinak dnes opět bez zvracení, vypadá to, že se to rovná....jo, žaludek se houpe, obrací, ale ustojím to....a jinak si ulítávám na KFC :grinning:
19. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
Daji, tak jo, navzájem... :wink: Já jdu dopoledne ještě se synkem na alergologii, takže mi to trochu uteče, pak půjdeme asi na bezlepkový obídek a pak na gyndu... Snad zítřek uteče, ve čtvrtek jdu myslím na 12:30 hodin... Pak písnu, až dojedeme...
19. led 2010 ve 14:42  • Odpověz
Komi, gratuluji k průkazce :slight_smile: to ji dostáváte docela brzo :dizzy_face: :dizzy_face: no už se toho příštího pondělku taky nemůžu dočkat :grinning: :grinning: :grinning:

berdi, tak snad to nebude nic vážného :fearful: snaž se nestresovat, ono nervy fakt dělaj hodně a tím že budeš pročítat špatný prognozi, tak ti bude hůř a hůř...

no já ještě než jsem se dozvěděla o tomhle těhu, tak jsem byla nemocná a brala léky, které se v těhu nesmí :pensive: ale co už...říká se, že kdyby se mělo mimčo takhle brzo poškodit, tak to samo vzdá a dojde k potratu :confused:

rennu, tak to asi půjdeš na riziko, ne?? kvůli stresovému pracovišti...všechny kamarádky, co učí tak vím, že šli raději na neschopenku...a měla by si mít i neomezené vycházky :wink:
19. led 2010 ve 14:50  • Odpověz
ojo: uvidím, jak to proberu na gyndě a u alergoložky, na jednu stranu by to bylo prima, klídek, žádný vstávání v půl 6, žádný uřvaní děti, bez rozčilování.......to by byla pohodička...ale finančne by to byl malinko průšvih, no....asi bychom to neutáhli :frowning2: teď pracuju první měsíc po 3měsíční neschopece po nehodě (žádej stres z práce a mimi se zadařilo na podruhý :grinning:) a s penězma jsme teda nevyšli...manžel nevydělává moc....takže jsem na vážkách.....jinak by mi to akorát dalo odučit do konce června....pak se tuším nastupuje 8 nebo 6 týdnů před porodem ne???? Ale učit ještě v 7.měsíci, týjo, když si za celý den moc nesednu...no nevím, mám toho plný kecky....a jak je to s dovolenou??? Proplatí vám nevybranou dovču zaměstnavatel???
19. led 2010 v 15:17  • Odpověz
rennu, no ono asi po 100dnech pak bereš na neschopnosti skoro ty samý peníze co v práci :wink: teda aspoň já tak brala, ale to bylo už před 2 lety, teď změnili zákon :sweat_smile:

jj pak nastoupíš na mateřskou nejdýl 6týdnů nejdřív 8 týdnů :wink: a dovolenou si můžeš vybrat hned před nástupem na mateřskou nebo po ní...já jak byla na neschopnosti, tak jsem nastoupila na mateřskou 6 týdnů před porodem a dovču si vybrala po mateřský :slight_smile: ono stejně ti za mateřskou ještě náleží plních 20 dní dovolený, takže tu ještě vyber po mateřský...
jinak kdyby si dovču nevybrala hned po mateřský, tak se ti pak krátí :unamused:
19. led 2010 v 15:25  • Odpověz
ojo: děkuju za info...ono ted to zase měnili....já byla doma 3 měsíce a brala jsem kolem 6tisíc.....teď mám pocit, že to zase snižovali.....ale to se budu pídit až budu vědět, zda je mimčo v pořádku a co a jak dál..... :wink:
19. led 2010 v 15:31  • Odpověz
Rennu: u nás nám myslím tu nevybranou dovolenou proplatí na konci následujícího roku :slight_smile: Vím, že si holky pochvalovaly, že se jim ty peníze móc hodily :slight_smile:
19. led 2010 v 15:43  • Odpověz
jasný rennu...ono jestli máš dost dovolený, tak se možná vyplatí na ni jít před nástupem mateřskou a nastoupit rovnou těch 8 týdnů před...takhle si to dala švagrová a byla doma něco přes 2 měsíce před TP, takže někdy v tom 7.měsíci :wink:
19. led 2010 v 15:45  • Odpověz
ojo: už vidím, jak mi ve školství jako učitelce nechají od půl května do června vybrat dovolenou místo o letních prázdninách :grinning: ale zase učit do června a nechat si to proplatit, bych byla v balíku :grinning:
19. led 2010 v 15:48  • Odpověz
Rennu, tak uvidíš, jak ti bude a jak to pude ve škole :grinning:
19. led 2010 v 15:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.