• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
já teda pochopila v práci, že nemůže brát služby :sweat_smile: tak ten poslední příspěvek je k tomuto.... :sweat_smile:
19. led 2010 v 17:46  • Odpověz
Lauri: o 1/3 méně, když budu chodit do práce. a budu pracovat bez služeb.
19. led 2010 v 17:46  • Odpověz
Rozdíl mezi výplatou a neschopenkou sem ještě nepočítala....
19. led 2010 v 17:48  • Odpověz
tak jsem to pochopila dobře :grinning: no třetina je dost...to by se ti jistě snížila mateřská, než kdyby si zůstala na neschopnosti celý těhu...
19. led 2010 v 17:49  • Odpověz
Ojo, Pochopila si to dobře :grinning: no, to by se mi mateřská snížila, ale zase nevím, jestli během toho půl roku, co budu na neschopence nepříjdu o víc než za toho 1/2 roku na mateřské...
Musím najít nějaké kalkulačky a spočítat to :wink:
19. led 2010 v 17:53  • Odpověz
ojo tak to jo:slight_smile: ale to uz je kapku slozite:slight_smile:)))
vydelava vydelava..ale my ho zato vidime max o vikendu nekdy ani to ne..a k tomu je mega setrilek, takze taky nic moc:frowning2:((( ale dneska jsem potkala kamosku a ta mi povida..ze ma zase chlapa furt doma, a ze se fakt mam:slight_smile:))))
19. led 2010 v 17:54  • Odpověz
kali, jasně chápu, jj to chce potom propočítat :wink: tady na netu nějaký ty kalkulačky jsou..

lajlo, ta mateřká na partnera jo...ale ten rodičák ne :wink: to jen partner doloží něco ze příjmů a vyplní se formuláře, který ti dají na sociálce :wink:
19. led 2010 v 18:01  • Odpověz
Ahoj holky, tak mám po kontrole, mám neschopenku do 9.února, prcka jsem neviděla to až toho 9., tak si musím 3 týdny počkat. Příští kontrola utz, náběry a další vyšetření, tak to bude akčnější.

A co uvás nového?
19. led 2010 v 18:03  • Odpověz
ojo aha:slight_smile:)) ale i tak je to docela slozite...:frowning2:((
tux jak to ze ti nedelali utz? mi dela pokazde..a jeste kdyz jsi mela problemy...to ja bych si ho vydupala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. led 2010 v 18:06  • Odpověz
lajla, vyšetřil mě a říkal, že změna na děloze za tak krátkou dobu nebude patrná, mě to nevadí, počkám si na příště ono častý utz taky nejsou extra zdraví pro to dítě
19. led 2010 v 18:10  • Odpověz
tux, prcek ještě nebyl vidět?? :confused:

se docela těším, až pak přijde na ty termíny porodu a budem tu ohlašovat, kdo kdy porodil a tak :grinning: :grinning:
19. led 2010 v 18:11  • Odpověz
tux nevim..dr by to mel posoudit..ale mi delali utz asi dvacetkrat a mala v pohode..myslim, ze to jsou jen povery...ale urco je vsechno v poradku, ja jdu 4.2 a strasne se tesim..predtim jeste na magistrat ohledne te bouracky, takze to bude rano :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. led 2010 v 18:12  • Odpověz
lajla, no v zahranici delaji max 5 UTZ za tehotenstvi, castecne je to financni zalezitosti a dalsi i zdravotni rizika, který se můžou a nemusí projevit v dopsívání, v dospělosti, a osobně si myslím po přečtení pár článků že natom něco je, takže mi to nevadí.

ojo, už byl vidět a i srdce bylo, jsem dnes 7+1tt a možná prcek i vyrostl, v sobotu měl 65mm
19. led 2010 v 18:24  • Odpověz
tux, aha :slight_smile: tak hlavně že je mimčo ok :slight_smile:
19. led 2010 v 18:26  • Odpověz
tux ja vim..ale mi to osobne strasne vadi..protoze za zvedavost je fakt fakt velka:slight_smile:))))) to ja jsem asi dneska 7plus 3 asi :slight_smile: nejak jsem to zapomnela pocitat :slight_smile:
19. led 2010 v 18:27  • Odpověz
lajla, asi nejsem takový zvědavec :slight_smile: a to si představ že v UK se dělají 2 max 3 UTZ jinak se musis uhradit sama a ucro to bude drahy, kdyz to pojistovna nechce hradit
19. led 2010 v 18:33  • Odpověz
tux to ja bych se musela na tech par mesicu asi prestehovat :grinning: :grinning: :grinning: proste bych to nedala :stuck_out_tongue_closed_eyes: nastesti mam hodneho pana dr a ten mi udela obrazek a utz kdykoliv chci..diky za nho :slight_smile:
19. led 2010 v 18:37  • Odpověz
jinak jsme si s malou udelaly malou radost:slight_smile: koupila jsem ji prvni lego.tak budeme stavet a sobe tricko v Pepe jeasn :slight_smile: krasne delsi..a natahovaci :sweat_smile:
19. led 2010 v 18:39  • Odpověz
holky já jsem tak utahaná.....učím se, začla mě třeštit hlava, jde mi to za oči...sotva koukám :frowning2: s tím se šprtat nedá....navíc mám skluz a nestíhám a zítra 2 porady, takže přijdu večer....já jsem schopná se uččit od rána tak do 17.-18.hodin, dýl už mi to hlava nebere :frowning2:
19. led 2010 v 19:32  • Odpověz
tux:já nečetla ani tak přímo o rizicích,jako spíš o tom,že nikdo přesně nezná následky ...ono to ještě nijak extra prozkoumané být nemůže - ani my ještě nebyly "ultrazvukované" miminka
19. led 2010 v 19:33  • Odpověz
autor
lajla: já mám teda manžu skoro pořád u sebe a jsem spokojená..............................naopak by mi nevyhovovalo, ani jemu, kdyby byl pořád pryč, on tak dřív pracoval a jezdil domů na víkendy, ale jak jsme spolu začali bydlet, našel si lepší práci...................................chce být i s mimčem často, až se narodí.........................

ty jo, tak můj dr. prej taky dělá ultrazvuky pokaždý, a taky budu ráda, tak uvidíme................
19. led 2010 ve 20:18  • Odpověz
lauri ja vim..ale co nadelame...uz jsem si ji zvykla:frowning2:(( mela jsem to tak i s tatkou, taky jsme ho malo vidavaly...tak mi to ani tak strasne neprijde..samo, je lepsi varianta pro dite otce vidat.ale je to tak jak to je a asi to nezmenime...bud se tam prestehujeme nebo se uvidi...
19. led 2010 ve 20:35  • Odpověz
Ahoj holky...tak nejak drive nez vecer nestiham mrknout na net a kdyz uz se mi zadari, tak konik stavkuje nebo co...je to nejake lenive po vecerech.

Takze gratulace vsem co videli a slyseli sve ratolesti :slight_smile:

lajla....co se UTZ tyce, tux ma pravdu....bohuzel v UK se delaji jen 2 :frowning2: A jinak cele tehotenstvi, pokud neni nejaky problem doktora ani neuvidis. Vsechno se resi s tzv. midwife coz je porodni asistentka.....
Tady se setkat s doktorem, ktery i umi lecit je docela obtiz. Vsechno vetsinou resi zdravotni sestry a kdyz uz u doktora jsi, tak ma otevrenou wikipedii a brouzda tam....des bes...zlate ceske zdravotnictvi. Kamaradka byla minuly tyden na gynde kvuli cytologii....no nemeli tam ani takovou tu klasickou kozu. proste si jen mela lehnout na lehatko a roztahnout nohy do siroka :confounded: A jak jinak nez, ze vysetreni delala sestra co si odskocila od stolu.
19. led 2010 ve 20:52  • Odpověz
autor
lajla: tak to je jasný, když to tak je, co se dá dělat......................já jen reagovala na to, jak ti říkala ta tvoje kámoška, že se máš, že není manža skoro doma................................
safryy .tak to je drsný teda............................je to pravda, zlaté čechy a to platí i s dávkami - mateřskou i rodičákem, maminy si stěžují, ale když si zjistí, jak to chodí v zahraničí ,tak tady je to nejvíc v pohodě...............

jdu si lehnout, mějte se, dobroooou
19. led 2010 ve 21:46  • Odpověz
saf..tak to je fakt strasne..a kdo nese odpovednost? vzdyt takhle toho dr musi tolik tolik zanedbat:frowning2:(((( ja vedela, ze v anglii to neni nic moc..ale takhle? no comment :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. led 2010 ve 21:46  • Odpověz
Teda asi můžeme být rady, že sme tady :grinning:
Tak dobrou noc, holky :grinning:
19. led 2010 ve 21:50  • Odpověz
Hezký den těhulky,

teda, jak to tak čtu, tak super, máme tu odbornou poradnu. Pokusím se to nezneužívat :grinning: Jen se kdyžtak sem tam zeptat. :slight_smile:

tux: aspoň si na neschopence odpočineš. Prcek určitě mezitím vyrostl - já byla v pondělí 7+1 a mimčo mělo 10,85 mm :slight_smile:, no úplnej obr. :slight_smile:

ojo: taky se těším, až se tu bude psát, že některá porodila a tak .... to bude krásný. To si popláču :grinning:

s tím zdravotnictvím i s mateřskou a tak ... opravdu zlaté Čechy.

Já teda jsem zvědavice zvědavá, ale budu se snažit, abych se ovládla a abychom utz dělali co nejméně. Taky mám trochu obavy a i nechci moc rušit prcka.

A jak se při dnešku máte? Já teda mám za sebou šílenou cestu do práce - u nás to klouzalo, na dálnici mlha a v Praze nevyčištěné silnice a chodníky. Moc jsem si oddechla, když jsem sem dorazila. Ale večer jdu se ségrama do divadla, tak už se moc těším. :slight_smile:
20. led 2010 v 09:47  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

kovalda, no odpočinu určitě ale pracovat můžu dost dobře doma, ale dnes jsem musela do práce, jsou mzdy, dph a jiné důležité platby a taky obvolat klienty atd. a to mám vše v práci, dnes si kancelář přesunu domů.

Holky s tím zdravotnictví v ČR vs UK, taky si myslím, že v UK to je docela na špatný úrovni, nechtěla bych tam být léčena, já zažila zdrav. v Německu a je to tam super, přístup lékařů, sester na vysoké profesionální úrovni ale dost za Eura, každopádně si myslím, že unás by se za takovou péči mělo platit daleko víc jak z vlastní kapsy tak i od státu a možná "otrávenější" lékaři a sestry by byly minulostí.
20. led 2010 v 10:31  • Odpověz
taky si myslím,že máme v čechách luxusse vším tím "sociálnem"
výše mateřské myslím nemá obdoby a i rodičák není zase tak špatný zejména vzhledem k délce
a o našem "bezplatném" zdravotnictví to platí taky -máme se jako prasátka v žitě
a takysimyslím,že by semělovícplatit zvlastní kapsy - na takové ty banální virozy -ráda si zaplatím a jsem strááášně ráda,že nepotřebuju já ani nikdo z mých blízkých tu drahou
20. led 2010 v 10:45  • Odpověz
Ahoj všem,
teda tady toho přibylo od mé poslední návštěvy.

Kovaldo, já se mám dobře, díky za zeptání. Ty chodníky jsou katastrofa.

S těmi Čechami (a Čechy): Aspoň je vidět, že všude je něco. Nejsme ani lepší ani horší než jiné národy. Taky jsem rád tam, kde jsem... :slight_smile:

Jinak, klidně se ptej (ceník odpovědí znáš). Když budu vědět, klidně ti poradím... :wink:
20. led 2010 v 10:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.