• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
mňam lívance
@lucinecka222 : mňam lívance, ty bych si taky dala, jsem měla naposled snad u babičky, taky musím někdy udělat
30. kvě 2010 v 15:27  • Odpověz
autor
luci: lívance jsou super, dělala jsem je včera, moc dobrý byly....... :slight_smile:
my máme rádi s nutelou, s karamelem nebo s malinovou marmeládou......a nebo s tvarohem jsou taky fajn......
30. kvě 2010 v 15:32  • Odpověz
@beru3nek :slight_smile: jo z posledních skoro surovin tak to si budu muset vychutnat,akorád nemám přímo pánvičku na lívance tak ji skusím sehnat no jak nebude tak to udělam normalně na pánvičce no nebo máte někdo jiný nápad? :slight_smile:
30. kvě 2010 v 15:33  • Odpověz
@laurinka.22 ja jsem lívance ještě nedělala ale všichni si je tak chválí že to musím vyskoušet :slight_smile: no ja tu mám akorád lesní plody marmeladu jinak nic jo ještě trochu šlehačky ve spreji ale myslím že stou marmeladou to bude ok ne :slight_smile: a jak je děláš ty co tam do nich dáváš ja je budu mít podle kuchařky a to jsou třené lívanečky a tam dávám mléko,polohrubou mouku,vejce,moučkový cukr,trochu soli a tuk :slight_smile:
30. kvě 2010 v 15:37  • Odpověz
autor
luci. já je dělávám docela často, i palačinky máme rádi, takže to střídáme, máme rádi sladké jídla......marmoška je myslím ok......
já používám tento recept:

1/2 litru mléka
1 hrnek hladké mouky
1 hrnek polohrubé mouky
2 vajíčka
prášek do pečiva
špetka soli
vanilkový cukr

Vše smícháme dohromady, uděláme těstíčko a smažíme na oleji na mírném ohni :slight_smile:
Jsou super, nadýchané, měkkoučké......
30. kvě 2010 v 15:41  • Odpověz
ted jak tu sedím tak pojídám Katy oplatky z kauflandu citronové to ja mužu mnam :stuck_out_tongue_closed_eyes: furt bych jedla a nejhorší to je když nejisou prachy,strašně jsem ujetá na nanuky to je maras ale dneska se mi zdá že mám docela sladký den ráno kakao a chleba z máslem a marmeladou,ted oplatky a pak lívance no síla mezitím samozdřejmně oběd :slight_smile: no zítra teda nevím covařit už tu skoro nic nemám :frowning2: chjo furt něco vymíšlet no síla,asi budou zítra ty rybí prsty obalované a brambor a polívka to fakt nevím jaka no picne mně :unamused:
30. kvě 2010 v 15:41  • Odpověz
@laurinka.22 ju tak to se dneska teda inspiruju od tebe :stuck_out_tongue_closed_eyes: jak seženu ten lívanečník tak je pak vyfotím a pochlubým se ale jen pokud seženu lívanečník snad se povede :slight_smile:
30. kvě 2010 v 15:43  • Odpověz
@lucinecka222: tak si trochu zaprovokuju, tady vykukuje slunko :slight_smile:. Neboj se, bouřka pomine, doma jste určitě v bezpečí :slight_smile:

Ty bláho, ještě takhle poroste bříško a takhle tam budou utlačený orgány? :grinning:

No, my jsme po obědě a asi to půjdu zase zalomit. Možná si nejdřív vezmu do postele knížku a uvidíme, jak to dopadne ... :slight_smile:
30. kvě 2010 v 15:47  • Odpověz
@kovalda já neprovokuju :slight_smile: to bych si nedovolyla fakt ne :frowning2: no tak lívanečník neseženu asi nikdo ho zatím nemá :frowning2:
30. kvě 2010 v 15:49  • Odpověz
@kovalda tady taky pomalu vykukuje slunko,možná pujdu z malou ještě před barák at si pojezdí na motorce lívance jsou hotové hnedka takže to bych večer stihla rychle :slight_smile:
30. kvě 2010 v 15:51  • Odpověz
Jů, lívance, no taky jsem o nich začala uvažovat :slight_smile:.
lauri: díky za recept, asi je udělám k večeři :slight_smile:
luci: lívanečník vůbec nepotřebuješ, to zvládneš i bez něj, to jen budeš zbytečně vyhazovat peníze. Já je taky nikdy nedělala na lívanečníku, ale na normální pánvy. Holt je každej jinej, ale to vůbec neva, stejně se to sní :slight_smile:
30. kvě 2010 v 15:53  • Odpověz
@laurinka.22 s těch vajíček dělaš sníh nebo ne?
30. kvě 2010 v 15:54  • Odpověz
@kovalda no mně nebude asi nic jiného zbývyt než ta pánev no :grinning: ja bych na ten lívanečník ani nemněla.Jo tak to budeme mít stejnou večeři jo :grinning: no tohle pak že já provokuju :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2010 v 15:56  • Odpověz
luci: já je v týdnu také dělala na klasické pánvičce, jen jsem vždy nalila malé množství a nacpalo se mi jich tam 5 :slight_smile: a měli jsme je s tvarohem a v tom vmíchanou ostružinovou marmeládu a doslazené :slight_smile:
30. kvě 2010 v 16:04  • Odpověz
@rennu mnam mít tak na ten tvaroh :unamused: ja to teda skusím na te panvičce normální a uvidíme :slight_smile: ono se říká jí se i očima no,jak budou peníze tak si na to koupím tvaroh a boruvkovou marmeladu mnam :stuck_out_tongue_closed_eyes: dneska si to dám z ovocnou marmeladou a postříkam to šlehačkou kurnik jak ja se těším na večeří až je budu do sebe cpát :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ted jdu nachvilku s tou malou ven at si pojezdí :slight_smile:
30. kvě 2010 v 16:12  • Odpověz
vy mě holky zase děláte chutě :slight_smile:, a ten obrázek to vůbec no mňam
já dělám palačinky od oka :slight_smile: , tak bych dělala lívance stejně :wink: a se zakysanou smetanou nebo s pribiňáčkem navrch, no mňamka
30. kvě 2010 v 16:15  • Odpověz
ty moje budou vypadat teda nějak tak ještě plus ta marmeláda :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: letím ven zatim papa
30. kvě 2010 v 16:16  • Odpověz
tak jsme doma z procházky, venku docela dusno i potom dešti ale jinak celkem i slunečno. Lívance jsem nedělala ani nepamatuju, spíš dělám palačinky, jinak já je dělám z kynutého těsta a dávám k tomu ostružinovou nebo borůvkovou omáčku, plody a šlekačku (domácí-šlehanou), s tvarohem jsem je nikdy nejedla, ten dávám jen k palačinkám. Jedinou nevýhodou, je že si na to ovoce musím počkat jinak kompotovaný. ted mam doma rebarboru, dnes jsem z toho dělala závin a v týdnu zdělám zbytek na koláč.

Holky můžete mi poradit něco na popáleniny, pro vyléčení a aby to fungovalo na zmizení jizvy? doma jsem nic nenašla.
30. kvě 2010 v 16:20  • Odpověz
alisek: no, my na popáleniny dáváme Fenistil a Panthenol anebo aloe vera. Pokud nic z toho nemáš, tak mléčné výrobky - jogurt, tvaroh, ...
30. kvě 2010 v 16:24  • Odpověz
Kov, díky to mě nenapadlo (fenistil), ten máme, a já ho mám zafixovanej jen na poštípání hmyzem, už jsem namazaná :wink:
30. kvě 2010 v 16:32  • Odpověz
autor
kovalda. není zač, jsou fakt suprové, tak je vyzkoušej.......
luci: nene, sníh ne, normálně se tam smíchají s tím ostatním tak jak jsou......
já teda dělávám na lívanečníku, máme hodně starý ještě po tchýni, ale je fajn......... ale myslím, že je to jedno, na pánvi taky ok, akorát bych nedávala moc tuku.......
30. kvě 2010 v 16:40  • Odpověz
luci: teda ty obrázky lívanců.....kdybych je nebyla dělala v týdnu, jdu do nich taky :grinning: Ale já už od pátku slintám po bramborácích :sweat_smile: , pokud dostanu povolení jít si stoupnout k lince a oloupat bramboy, tak je udělám...to mi zas bude těžko :grinning: :grinning:, ale moje mlsná huba si nedá nikdy říct.

alisek: na popáleniny mám aloe ve spreji, zabírá skvěle...a nebo pokud máš doma rostlinu, tak uloupni dužnatý list a potírej to tím slizem :wink:

Akorát jsem jukla na stránky Ikey a přesvědčila jsem manžu, že v červnu si udělá pauzu a zajedem tam, prostěradýlko, žínky, něco jako pleny s potiskem, závěs a asi i jejich nejlevnější postýlku, chtěla jsem ještě něco na mimčo do obýváku, když budu vedle v kuchyni vařit a než cestovní, která je dražší, tak myslím, že toto udělá lepší službu :slight_smile: Ještě jsme koukali na koše a boxy pod postele..tak uvidíme až nám dovezou ložnici.
30. kvě 2010 v 17:13  • Odpověz
@alisek snad se popálenina brzi stratí :unamused: je to nepřijemné znám to :frowning2:
@laurinka.22 super tak ted už je jdu dělat :slight_smile: dorazila jsem ted z malou domu začínalo venku pršet a zase je tu tma jak v pytli zase se tu něco žene chjo :frowning2: no jdu na ty lívance snad se povedou :slight_smile: :wink:
30. kvě 2010 v 17:16  • Odpověz
@rennu jo bramboráky ty ja takly mužu ale ted jdu na livance mnam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2010 v 17:18  • Odpověz
luci: ať se ti povedou :slight_smile: a chutnají vám :slight_smile:
30. kvě 2010 v 17:30  • Odpověz
Holky hotovo mnam ty sou dobré,dobrota ja jsem se nacpala mnam :stuck_out_tongue_closed_eyes: koukejte na muj výtvor :slight_smile:
30. kvě 2010 v 18:01  • Odpověz
luci: :slight_smile: super, tak sis hezky pošmákla, co? :wink:
30. kvě 2010 v 18:08  • Odpověz
@rennu jj jsou výborné,jsem zvědavá jak je ocení chlap jak dojede :slight_smile: nedalo mi to a musela jsem vám ukázat jak se mi povedly hm a ta chut no super i s tou marmeladou a šlehačkou sou super :slight_smile: :wink:
@laurinka.22 děkuji za recept super jsou :slight_smile:))) hned si ho zapisuju a ukládám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2010 v 18:11  • Odpověz
akorád malá mi není nějak moc na smažené sladké škoda trošku snědla a dobré :wink: :slight_smile:
30. kvě 2010 v 18:12  • Odpověz
@lucinecka222: tak vypadaj fakt moc dobře :slight_smile: My budeme mít jen s marmoškou, protože šlehačku doma nemám a kdyžtak můžeme přidat tvaroh :slight_smile:. Už se na ně teda taky těším.

@rennu: bramboráky taky miluju, ale teď se pár dní po té žranici budu asi vyhýbat těžkým jídlům :slight_smile: Ale užijte si je :slight_smile:
30. kvě 2010 v 18:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.