• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kovalda jéé bramborový salát asi si ho dáme s manžílkem v neděli :slight_smile:
1. čer 2010 v 19:50  • Odpověz
@gazel: jj, některé jsou ty spodní, některé jsou ty vrchní a pár jich je all in one :slight_smile:

@r.m: no, tak my už jsme salátem nafutrovaní, ale ještě zbylo, tak kdo chcete, přijeďte :slight_smile:
1. čer 2010 v 19:54  • Odpověz
teda vy jste kecalky :grinning: :grinning: už jdu dočítat a postupně reagovat :slight_smile:

@lotyna jéé, to bude krásná svatba, neboj budem držet pěsti, aby bylo krásně :slight_smile:

@r.m věci do porodnice se různí, zjisti si to u té své, u nás např. na mimčo musíš mít krom oblečku na odchod domů ještě pár papírovek, ty dostáváme jen první den a jinak je vše k dispozici a pro maminy píší jednorázové kalhotky, vložky do podprdy, kojo podprdu a samo hygienické potřeby, jinak mají ručníky, vložky, košile...vše neomezeně :slight_smile:

@kovalda žanetka si asi žříkala, vlezte mi na záda nedočkavci, náš taky odmítal spolupracovat :slight_smile: hlavně, že je v pořádku :slight_smile:

@petja nj, náš je taky prdelkou dolů...za týden jdu do poradny, tak uvidíme :slight_smile: Jinak já kila neřeším, minule jsem měla nahoře 10kg a moje kámoška nabrala v tzěhu 20kg a v druhým 22kg a neřekli byste to ted na ní, co je 11měsíců po druhém pordu, je jak nit :slight_smile:

1. čer 2010 ve 20:03  • Odpověz
Jinak mi dnes dovezli balík s fusakem zimním od Emitexu, peřinku a polštářek do kočíku a podložku také emitex, nááádhera:slight_smile: a zítra přivezou přebalovák (1340kč) komoda i s nástavcem a hlavně nábytek do ložnice, jupíííí..takže mě čekají perné dny s přebíráním, vyklízením, rovnáním, praním a žehlením....ale už se těším :slight_smile:
1. čer 2010 ve 20:24  • Odpověz
Gazel,můžeš používat klasický látkovky,já to tak dělala,koupila sem si nový jen pár asi 12 Imse vimse,mušelín a bavlna,organic,jsou různé velikosti.Pokud máš ale čtvercovky kvalitní,nemusíš nic měnit.Co bych ti ale radila,je právě zaměřit se na svrchňáky.Já jsem zase měla Imse Vimse,ale je jich fakt spousta,některé firmy dělají i celé sady,nebo může maminka různě experimentovat. Já mám PUL kalhotky se zátěrem,které nepropustí fakt nic.Třeba by ses i divila,jak skvěle fungují vlňáky,díky lanolinu,tuku z ovcí chrání před průnikem moči ven.
1. čer 2010 ve 20:53  •  3 děti  • Odpověz
rennu:ahoj ty teda úřaduješ :wink:
kov:a ty si budeš jakou kojo podprdu kupovat?
1. čer 2010 ve 20:53  • Odpověz
@rennu Krásné přípravy
1. čer 2010 ve 20:54  •  3 děti  • Odpověz
holky tuhle jsem narazila na fusak emitex v akci, ale jen oranžová barva http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=1078991
1. čer 2010 ve 20:56  • Odpověz
@antana123 :slight_smile: nj, náročné to bude..do toho máme marodného pejsk :frowning2: a, dnes mě vyděsil, takže jsem mazala na veterinu a musím zítra na kontrolu s ním, takže to bude záhul.....

@petja děkuju...ložnice měla být před více než měsícem ato jsme na ni taky čekali 6týdnů..takže celou tu dobu poloskladiště, krabice...už aby to bylo pryč :slight_smile:
1. čer 2010 ve 20:58  • Odpověz
Peti dík že jsi mi to s vlňákama připoměla, musím poděkovat Hup za tip na vlňáčky od IV, nakonec jsem do nich šla a jsou fakt skvělé, asi koupím i nějaké menší na mrňouse, bc v mimi velikosti mám jen doma pletené a větší už máme dost jeté, po 2 dětech :grinning: :grinning:

Hm...přípravy....hm :grinning: :grinning: :grinning: Tak mě sestřenka vrátila tašku věcí na mimča, musím se vůbec mrknout co tam je a ev něco asi i dokoupit, ale nějak mě to ještě moc nebere...zato mi krapet začíná vadit ten pupík, už ať je mimi venku, si připadám jak mamut a to mám ještě do porodu pěkně dlouho, nějak mě napotřetí to bříško moc nedojímá a spíš mi krapet vadí :grinning: :grinning:
1. čer 2010 ve 20:59  • Odpověz
@gazel dnes mi přišel z www.babymax.cz :slight_smile: tam měli za 599kč a asi výběr ze 4barev, také loňskou kolekci, tak jsem brala oranžovou, že bude ladit ke kočárku :slight_smile: a je moc hezký :slight_smile:
1. čer 2010 ve 21:00  • Odpověz
lami:ahojky :slight_smile: tak co už máte jméno? :grinning:
1. čer 2010 ve 21:01  • Odpověz
ahojte vsechny
jsem tu dlouho nebyla...Moc prace a malo casu. Dnes jsem byla mrknout na kocarky mamas and papas maji vyprodeje. Vybrala jsem jeden teda muj vybral,ale nakonec jeste cekame. Kocarek je super, dobre se s nim jezdi a hlavne je pohodlny, ale neni moc vhodny od narozeni a kdyz si chcete dokoupit ,,tu vanicku,, tak je na to moc mala. Maly se ma narodit v zari koncem no a v zime kdyz dam fusak se mi tam nevleze...Takze dale vybirame.Ale uz mame pokojik jen aby se mii tam vlezl. Musim to dnes pomerit. Chtela bych aby maly spaval s nama a pozdeji az by jsme ho prestehovali do jineho pokoje. Jestli nekdo ma zkusenosti s timto kocarkem dejte vedet...Diky a vsechny se opatrujte
1. čer 2010 ve 21:03  •  3 děti  • Odpověz
radka:ahojky :slight_smile:
1. čer 2010 ve 21:04  • Odpověz
Ant ahoj, no zatím se tady pořád pereme mezi Julinkou, Evičkou a Kateřinkou, tak teda nevím, ale my už občas s Ančou říkáme bříšku Julinka :slight_smile: :slight_smile: Anička se prý už moc těší, no tak já jsem hodně zvědavá, jak to nakonec bude vypadat v reálu...ale fakt je, že mimi hodně hladí a dost o něm mluví, že musíme koupit další židličku do kuchyně a tak.... tak třeba to vážně vezme dobře :slight_smile:
1. čer 2010 ve 21:04  • Odpověz
lami:držím palce na Julinku já jí taky tak strašně chtěla :cry:
1. čer 2010 ve 21:05  • Odpověz
@antana123: jo, to já netuším, jakou kojo podprdu budu kupovat, asi jakou seženu :slight_smile:

@rennu: jé, tak to tě čekaj hezký činnosti :slight_smile:

Nu a já jdu spát, dobrou
1. čer 2010 ve 21:10  • Odpověz
autor
Ahojky holky,
jak se dneska máte?
Nedočítám, nemám čásek..................včera mi dorazily povlečení a zavinovačky, jsou super, hned jsem je zkoušela a fotila, tak vložím na ukázku.......
k fusaku - já mám emitexácký objednaný, ale za sedm stovek, ty čtyři barvy co jsou nejlevnější mi neseděly, nehodily se ke kočárku, takže máme světlounce šedý neutrální, už se těším, až dorazí
1. čer 2010 ve 21:12  • Odpověz
Ant dík :slight_smile:

Holky ad kojo podprdy, já jsem asi divná, ale měla jsem při 2 dětech všehovšudy 2 opravdu kojo podprdy, většinou jsem používala normální a prso prostě vyndala, ty kojo mi docela často vůbec neseděly a hlavně jak mám velká prsa, tak mi přišly takové málo podpírací :grinning: :grinning:
1. čer 2010 ve 21:13  • Odpověz
@kovalda joj hezký, ale musím postupně, zítra mám na výběr mezi žehlením a žehlením...:grinning: bože, žehlení fááákt nesnáším :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@laurinka.22 moc hezké, to prouhaté je super, takové veselé :slight_smile: My budeme mít kočárek hnědý, takže ten oranžový fusak super :slight_smile:

@lamia Julinka je super jméno :slight_smile:
1. čer 2010 ve 21:24  • Odpověz
Rennu žehlení taky nenávidím a žehlím jen to opravdu nejnutnější...takže to vidím zas jako s Johankou na natěšené vyžehlení věciček před porodem a pak už bude prďolína v nežehleném až do maturity :grinning: :grinning: :grinning: Ale co, obě holky to ve zdraví přežily i bez žehlení, tak to nehrotím :grinning: Mě se Julinka taky mooc líbí, ale muž nějak couvá, přitom to původně vymyslel on...teď zas tlačí Kateřinu, proti té taky nic nemám, ale Julie se mi prostě zamlouvá víc. Blbé je, že tentokrát bych to kvůli Andulce potřebovala rozštípnout dřív než jako dřív pár dní před porodem, Anička chce mimi nějak říkát, zatím mu občas řekne Jůlinka, ale většinou o něm mluví jako o "ta naše třetí holčička", což je dost legrační a nějaké konkrétní jméno by se hodilo :grinning:
1. čer 2010 ve 21:37  • Odpověz
autor
rennu: děkuju.....jj, to pruhované je nejlepší.....ale všechny jsou z netu, z jedné stránky, po třech stovkách a super materiál, příjemnoucké...... :slight_smile:
my máme korbu taky hnědou, ale se žlutým vnitřkem, a sporták šedý, tak jsem vzala takový neutrál. stejně bude v korbě přikrytý dekou :slight_smile:
tak jsem vás už dočetla.....
mně měří tlak na každé kontrole, ultrazvuk mi dělali dřív pokaždé, tedka asi dvakrát nee, není důvod..... a čípek mi kontroluje pokaždé, tak jsem ráda.
jinak ty kalhotky do porodnice - to si pak nechám od vás poradit, až to budu kupovat, zatím se v tom nevyznám. dneska jsme koupili ještě látky na polštářky do pokojíčku a na povlak do mimi košíku, už jsem to odvezla kámošce, co mi to bude šít, tak se těším...... :slight_smile:
a ještě mě čeká výběr lehátka, monitoru dechu, šátku na nošení a vaničky a kyblíku a kosmetika. jinak jsme komplet.....hader a hraček máme mraky, takže na to už se radši ani nedívám......... :grinning: :grinning: :grinning:
1. čer 2010 ve 21:38  • Odpověz
Lauri tolik věcí nemáme ani my po 2 dětech :grinning: :grinning: :grinning: Ale kyblík se nám hrozně osvědčil, holky byly dlouho docela malé, takže se obě koupaly v kyblíku do doby, než jsme je prostě vrazili do velké vany, když už si samy sedaly nebo stály (Johanka si stoupala mnohem dřív než seděla, takže se koupala nějakou dobu "na stojáka", ale hrozně se jí to líbilo :grinning: ), ani jsme žádnou vaničku nebo nic dalšího nepotřebovali...Kyblík už se nám od sestřenky taky vrátil, její dcera byla asi 6té dítě, co se v něm koupalo, takže se fakt vyplatil :grinning: :grinning: :grinning:

Když se tu všichni tak chystáte, tak to abych aspoň zítra prohlídla ty hadříky, co teda vlastně máme či nemáme :grinning:
1. čer 2010 ve 21:49  • Odpověz
@lamia :slight_smile: však já nežehlím taky, moje věci není potřeba, manželovi to přepečlivě věším trika a většina se hezky vyvěsí při schnutí :grinning: I kateřinka je hezké jméno, také se mi moc líbilo, dokud jsme netušili, co mi roste v bříšku :slight_smile:

@laurinka.22 tak my máme trojkombinaci tmavě hnědá a pár detailů béžových, dečku do kočárku mám taky emitex béžovou a fusak jaro-podzim jsem objednala taky béžový :slight_smile: Já chci v týdnu objednat postýlku už se setem a pak někde vybrat povlečeníčko, uvidím na co natrefím :slight_smile: Jinak mi také chybí monitor dechu, chůvička, matrace polokokos, tu objednám zaráz s postýlkou, kosmetika a hračky nemáme - teda jen chrastítko žirafku....jinak oblečení je snad dost, na revizi se zatím nedostanu, skřín je zastavěná :slight_smile: A ještě mám vak od Lodgeru na mimouše :slight_smile: Musím postupně no.
1. čer 2010 ve 21:53  • Odpověz
holky, myslíte, že můžu brufen?
1. čer 2010 ve 21:56  • Odpověz
@beru3nek já myslím že jeden neuškodí...se u mudr neptala? Už tě to asi pěkně bolí, co? Chuděrko...
1. čer 2010 ve 21:58  • Odpověz
Rennu já taky s oblibou "žehlím" při věšení :grinning: :grinning:

Já teda monitor dechu na žádné dítko neměla, na fakultě razili názor, že je to jen tahák peněz z ustrašených rodičů a pro zdravé donošené dítě zcela zbytečné, takže jsem nad tím ani nepřemýšlela ( stážovala jsem předstátnicovou stáž z pediatrie asi měsíc před porodem Anči, takže mě to dooost ovlivnilo :grinning: )...poslední dobou mě ale docela zaujal nápad monitoru dechu, co se připíná na plenku, bc pokud máte dítko jako já obě, co celou noc cestují (zavinovačka nezavinovačka....), tak ten monitor co se dává deska pod prostěradlo, vám bude pořád řvát....ale kupovat to nebudu, pokud se prcek třeba nenarodí předčasně (což bych mu teda nedoporučovala :wink: ) - ale vůbec nevím, jestli to funguje nebo tak, jen mě zaujalo to provedení - měli na to reklamu u nás v lékárně :grinning: No naše třetí princezna bude stejně asi bez postýlky, bc další už do ložnice nenarvu, takže to fakt nemusím řešit :grinning:
1. čer 2010 ve 22:02  • Odpověz
Tedy myslím nemusím řešit ten postýlkový a pokud by nedejbože byl nějaký opravdu potřeba, asi bych šla do toho "mobilního" :wink:
1. čer 2010 ve 22:06  • Odpověz
@rennu : neptala, tak si asi jeden loupnu, jinak neusnu, tak dobrou, zítra vás dočtu :wink:
1. čer 2010 ve 22:07  • Odpověz
@lamia jojo nebo jsem jednou zkoušela metodu, že by se prádlo třeba slehlo..jsem kupila a kupila další a houby :sweat_smile: :confused: O tom monitoru na plenku jsem neslyšela, ale manžel vygooglil monitor do plínky, zda se dítě počůrala nebo pokalalo..to je nářez, co lidi nevymyslí. Já ten monitor chci, jsem astmatik, tak radši....Spousta kamarádek se různí, někdo chvílí, jiný haní..takže vyzkouším, uvidím, max. pošlu brzy dál.
1. čer 2010 ve 22:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.