• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
včera o tom mluvili v Sama doma,jsou to kapičky a můžete zabránit kolice http://www.miminko.estranky.cz/clanky/rady---tipy/Prdiky_-koliky
2. čer 2010 v 08:12  • Odpověz
beru:chuděro :wink: jo ve 2.trimestru se může brufen bylo mi to tak řečeno horší je prý ted ten 3 :frowning2:
2. čer 2010 v 08:20  • Odpověz
@r.m můj Domík měl koliku jen 2x a to pokaždé po rajské omáčce (asi mu tam nedělalal dobře ta cibule) jinak jsem jedla všechno a on dostával BabyCalm. Každé dítko je na to jinak citlivé a příjde mi kravina vylučovat mléčné výrobky atd.... Pamatuju si že v porodnici jsme měli každé ráno výborné čerstvé rohlíky a za ty 4dny co jsem tam byla jsme měli 2luštěninovou polívku :grinning:
2. čer 2010 v 08:21  • Odpověz
holky jak je u vás u nás teda strašně škaredě :frowning2:
2. čer 2010 v 08:21  • Odpověz
@antana123 nevím jak je to s paralenem, ale brufen by mohl ve třetím trimestru miminku uzavřít nějakou tepnu k srdíčku
2. čer 2010 v 08:22  • Odpověz
jo souhlasím v porodnici se na diety nehraje
gazel:no já vím že ted nemůžu nic :frowning2: ale holky co jsou ve 2trimestru tak ještě můžou :wink:
@antana123 no já se toho třetího trimestru docela děsím, hrozně trpím na záněty dásní a bolí to jako čert. snažila jsem se to přklepat bez prášku a skoro týden jsem nespala :frowning2: a ve finále to odnesl jenom Domík protože jsem byla celej den jak mrtvola :confused:
2. čer 2010 v 08:26  • Odpověz
@kovalda : tak hlavně že jste Žandu viděli :slight_smile:, neměla holt asi pózovací náladu včera :slight_smile: , však neboj, za chvíli jí budeš mít live :grinning:
@petja : gratulka ke kontrole :slight_smile: a 7 kg to je krásný . Díky, poptám se na mastičky
@laurinka.22 : ta oranžová proužka je moc hezká
@lamia: koukám, že jsme na tom se žehlení stejně, já všechno šikovně věším, abych nemusela žehlit, a zrovna dneska říkám příteli, kde máme vůbec žehlící prkno, nenechali jsme ho někde při stěhování :grinning:
@gazel: já se bála si ho dát :slight_smile:, tak jsem radši nespala, už se těším až to zalomím, koukám, že nás bude víc :slight_smile:
u nás prší :angry:
2. čer 2010 v 08:30  • Odpověz
už jsem tady u nás je hnus strašně prší a vyhodilo nám to elektriku tady se zase zvedají hladiny řek ve Zlíně je to prý zase zaplavené tak uvidíme tady u nás je klid
2. čer 2010 v 08:54  • Odpověz
@antana123: no jo, chudáci, tak snad to nebude tak hrozný jak před 14 dny, to je počasí ale bláznivý :confounded:
2. čer 2010 v 09:15  • Odpověz
@laurinka.22 http://ona.idnes.cz/zaplatite-desitky-tisic-ale-pupecnikova-krev-vasemu-diteti-nemusi-pomoci-1rx-/deti.asp?c=A090709_100739_tehotenstvi_pet tu je článek na pupečníkovou krev. já si ji osobně klidně nechám vzít, pokud budou mít v nemocnici zájem, ale ať si s tím dělajou co chcou, hlavně ať někomu pomůže.

MOnitor dechu chce kupovat muž, ale ještě jsme to nenastudovali.
2. čer 2010 v 09:20  • Odpověz
těhulky,já jsem dnes nějaká lenivá :( i na tu tv mě nebaví koukat a to,že máme filmů plnou skřínku. Zítra jedeme na kontrolu tak jsem zvědavá na Martínka.Jéé já se na něj tak těším.Také přemýšlim o 4D ultrazvuku ale nevim kde ho u nás dělaj,nejste tu někdo z jižních čech :slight_smile:
2. čer 2010 v 09:30  • Odpověz
Ahojky

@laurinka.22: jé, krásně máte nachystáno. Tuhle postýlku jsem si taky vybrala. Takže spokojenost?

@rennu: žehlení taky miluju :slight_smile:

@lamia : hlasuju taky pro Julinku :slight_smile: A zrovna jsem poslala přihlašovací mail na Bránu na to vázání šátků. Tak snad budou mít ještě volné místo.
2. čer 2010 v 09:33  • Odpověz
Kyblík jsem koupila též Tummy Tub, prý je nejstabilnější. Kupovala jsem ho přes MMB. Už ho máme doma a vypadá super. Doufám že se tam mimákovi bude líbit, vaničku nechci vůbec řešit.
2. čer 2010 v 09:33  • Odpověz
@r.m : to je tím počasí, taky se mi nechce vůbec nic. Tak super, že mimáska zítra uvidíte :wink:
nevíte holky od kterýho týdne se to přibírá 0,5 kg za týden? Mě napsali z rodiny, jak mi chodí každý den, co se děje v bříšku, že od teď, ale to mi přjde moc brzo
2. čer 2010 v 09:37  • Odpověz
@beru3nek jj,je to tak, také jsem to četla.Mně ty kilča lezou do zadku a do nohou :( ale co hlavně,že je Martínek v pořádku a maminka pak bude sportovat :slight_smile:
2. čer 2010 v 09:39  • Odpověz
no kila jdou ted slušně i břicho se mi zvětšuje každým dnem a čím dál tím víc kulatí už ho jen tak neschovám :grinning: :grinning: zdá se mi že ted ve 3trimestru to jde nějak nahoru
2. čer 2010 v 09:43  • Odpověz
@beru3nek: no, to přibírání kolem 0,5 kg týdně by asi opravdu mělo začít někdy kolem 25 - 27 týdne, kdy prcek začne nabírat tukový zásoby. Však už mne to hodilo na původní váhu před otěhotněním. :slight_smile:
mě to jde taky do stehen a zadku si připadám celá rozteklá děs
kov:to jseš dobrá aspon moc nepřibereš za celý těhu já se typuju tak do 20kg se snad vejdu ted mám nahoře 9kg tak těch+ 11 a víc už snad né no mám před sebou ještě 10 týdnů tak snad to moc už nebude
2. čer 2010 v 09:45  • Odpověz
ahojky! tak máme po kontrole. mimčo má asi 560g, to je už macek a máma má nahoře 6,5kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: to asi budou ty buchotvý a čokoládový hody. zatím je dolů zadečkem.
já mám s kolikou miminek bohaté zkušenosti. janko na to trpěl. je to strašný, nemohla jsem jíst vůbec nic, pečivo taky ne. dávala jsem ty probiotické kapky a hojně jsme využívali rektální rourku, ta jako jediná pomohla. naštěstí to trvalo jen 2,5měsíce. doufám, že naše druhé miminko na to nebude trpět.
antano to už snad není možný. doufám, že nebudou další záplavy.
2. čer 2010 v 09:45  • Odpověz
laterno:gratulka jste šikovní :wink:
2. čer 2010 v 09:49  • Odpověz
beru já někde dokonce četla, že to platí už od druhého trimestru. Já teď radši na váhu moc nelezu, ale v úterý budu muset mám poradnu. Takže čekám hned po ránu zděšení. A je to přesně jak říkáte, zadek, stehna a takový ty faldy v "pase". :grinning:

Včera jsem byla na té kontrole u zubařky, tak žádný kaz naštěstí nemám, ale krvácejí mi dásně (už od začátku těhu), takže mám prý masírovat. Kolikrát jsem večer ráda, že si ty zuby vůbec vyčistím, jak jsem hotovka, natož abych přemýšlelea, jak je masírovat. No nic. Další kontrolu mám ještě před porodem 17. srpna a další pak po šestinedělí. Tu už jsme se domluvili, že absolvuje i manža, nebyl tam přes dva roky, a aspoň si prostřídáme malou a nebudu muset shánět na zubaře hlídání. :wink:

U nás je taky hnusně, za chvíli vlakem vyrážím ke kadeřnici, nemám totiž stále auto. Ještě pořád je v opravně. Jsem bez auta jak bez ruky, fakt děs. Vůbec se mi do tý zimy nechce, při představě, že pak budu někde stepovat a čekat na spoj domů. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A při mém štěstí mi ta nová hlava rovnou zmokne. Aha, tak jsem právě zjistila, že už leje. Takže zmoknu už cestou na vlak, no bezva. :angry:
2. čer 2010 v 09:58  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

tak my byli na kontrole s Tomem a už je skoro zdráv :slight_smile: má jen nějaký pozůstatkový kašel a trochu chrochtá :slight_smile:

ad monitory...no tak jsem se asi nespletla, že by to sousedka měla pod prostěradlem :slight_smile: určo je to dobrá věc, ale mě nenapadlo se takhle strachovat, normoš jsem v noci zhasla a spala než jsem zaslechla kňourání :sweat_smile:

@laterna, gratulka ke kontrole, my kupovat jinou postýlku nebudem :slight_smile: normoš vybalím cestovní a dám tam matraci, kterou už máme doma...já ji dřív používala dole a Tomáš tam normoš spával během dne, takže až bude druhý, tak ho přesunem tam :slight_smile:

@gazel, možná by ti petja poradila na bolest nějaký homeopatika :wink:

koliku teda neznám, párkrát měl teda Tomáš prdy, ale to jsem vychytala co nemám jíst :slight_smile:
2. čer 2010 v 10:00  • Odpověz
u nás je taky hnusně, zatím neprší, ale zima...brrrrr, doma jen 18 stupňů :rolling_eyes: ale to už do toho oteplení vydržíme, zítra stejně nebudem doma :sweat_smile:
2. čer 2010 v 10:02  • Odpověz
ve Zlíně a oklí je vyhlášený stav ohrožení všude tu řvou sirény tak jsem zvědavá jestli se to dostane i k nám v Otrokovicích se to už vylívá jsou od nás 5km nevím jak dlouho budu připojená pořád nám to tady vypíná elektriku
2. čer 2010 v 10:06  • Odpověz
@laterna tak to já jsem zvědavá co budu jíst při kojení aby malej netrpěl těmi prdíky :slight_smile: slyšela jsem,že je dobrý fenyklový čaj a kmínový ale o těch kapinkách přemýšlím.jaké jsi měla?
2. čer 2010 v 10:11  • Odpověz
autor
ahoj kočky......
kovalda. jj, postýlka je suprová, a moc pěkná...... :slight_smile:
ten déšt je strašný fakt...... :unamused:
2. čer 2010 v 10:16  • Odpověz
@r.m v albu mám seznam potravin, co zbůsobují prdíky + rady na kojení od mojí kamarádky laktační poradkyně, tak jestli budeš mít zájem tak si to stáhni do PC :wink:
jinak já používala fenyklový masážní olejíček malýmu na bříško, když bylo nejhůř :slight_smile:

ant, teda doufám, že to k vám nedorazí :confounded: to je děs...

2. čer 2010 v 10:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.