• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Hup: jo jo, byl to pěkný romantický večer :grinning: Jenom manžel se mě ptal, jestli tak dlouho vydržím být doma :slight_smile: Jenže to ještě sama nevím :grinning: Tak co mu na to mám říct :grinning:
20. led 2010 v 16:43  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

dneska jsem měla lítací den :sweat_smile:

jen v rychlosti k té mateřské pro Beru:
ty bereš rodičovský příspěvek na 2 roky...nicméně to není totéž co rod. dovolená...tu si teda musela v práci nahlásit taky na 2 roky, ale ze zákona můžeš mít 3 roky, v tomto bys ten poslední rok nebrala nic...
pokud se vrátíš zpět do práce k stávajícímu zaměsnavateli, není pravda, že se ti bude počítat mateřská z těch měsíců po mateřský...tam je to, že se přihlíží k lepšímu průměru a z toho ti spočtou mateřskou a toto platí, když nastoupíš znovu na mateřskou do 4 let věku dítěte!!!¨
a pokud teda z rod. dovolené nastoupíš na nemocenskou a následně na mateřskou bude se ti oboje počítat z toho průměru před první mateřskou

ke zvolení 2 letého rodičáku potřebujete, aby denní dávka mateřské byla minimálně cca 550kč tudíš to odpovídá hrubé mzdě alespoň 16400kč
20. led 2010 v 16:47  • Odpověz
Kov: no, jo počítala sem, protože sme chtěli začít stavět domeček, tak abysme měli přehled jestli si to vůbec můžeme dovolit. Přece jen se hypotéka ze dvou platů hradí jinak než z jednoho platu a z rodičovského příspěvku :wink:
20. led 2010 v 16:48  • Odpověz
kali, si šikula, že si to takto přes net spočetla :wink: :slight_smile: :slight_smile:
20. led 2010 v 16:50  • Odpověz
Ojo: díky :slight_smile: :grinning:
Jenom vůbec nevím, jestli sem si to spočítala správně :grinning: Příjde mi totiž divné, že se mateřská bude počítat vlastně z roku 2009 i když budu nastupavat až v červenci 2010 :slight_smile: Ale asi to tak musí být, když do té doby budu na neschopence...
20. led 2010 v 16:54  • Odpověz
kov: no z dvojčat by mě omylo ...hlavně,když doma bude 17měsíční prcek :sweat_smile:
ale my na ondru taky čekali ...a tenhle červík se prakticky povedl napoprvé - do listopadu jsem to trošku hlídala,abychom neto v plodné dny ...a od prosince jsem to nechala být ...tělo už si orazilo ...vrátilo se jakž takž do původního rozměru
myslím,že to bylo i proto, že jsemto ani neřešila -prostě jsemříkali,že tonecháme být apokud by za rok byla nula,začali bychom se cíleně snažit a bum prásk ..je tu :slight_smile:

kali:no já věděla,že budu něco dělat i tak ..před těhu jsem dělala tak10-12 hodin denně + víkendy + 3x týdněcvičit +plno kámošek a dalších aktivit ....mě by mezi 4 zdi nezavřeli...a kdyby náhodou jo, nejvíc by to odnesl ondra ...taková nevybitá já - to je mor :grinning:
20. led 2010 v 16:55  • Odpověz
holky, pardom s tím 2 letým rodičákem, hrubá mzda musí být alespoň 16400kč měsíčně a denní dávka PPM 380kč, abyste si to mohli zvolit :slight_smile: nevím, kde jsem vzala těch 550 :sweat_smile:

kali, já to taky tak měla :wink: na neschopenku jsem šla v roce 2008 a na mateřskou 2009 a počítalo se mi to z 12 měsíců z roků 2007-2008 :grinning:

a doufám, že teď dvojčata teda nečekám :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 17:00  • Odpověz
ojo: no díky díky :slight_smile: , to je super. Tak to snad bude rozhodování o něco snadnější.

hupcza: máš pravdu. Taky věřím, že ten další mimík k nám přijde už snadněji a rychleji. :slight_smile:
20. led 2010 v 17:00  • Odpověz
no holky, když jsem řekla mámě, že čekám další, tak ta mi potvrdila, že právě do toho roka po porodu je nejsnažší otěhotnět :wink: kort teda když se ještě nekojí :slight_smile:
20. led 2010 v 17:04  • Odpověz
ojo:já kojím :slight_smile: ...jájsem vůbec nějaká zmatená - těšila jsme se na dobu bez krámů ..a ryc prásk - tři dny po šestinedělí byly tu
20. led 2010 v 17:09  • Odpověz
autor
hup: je jasný, že se neví, co bude za tři roky a nedivila bych se, kdyby mateřská byla nižší. ale to je fuk, jen si to chci zařidit pokud to půjde tak, abych brala nejvíc, co jde, je mi jedno, kolik to bude, kvůli penězům mimčo nechceme, ale když to jde takto zařídit, proč ne......................no my chceme teda tři děti, dvě jsme si řikali s rozdílem dvou tří let a třetí asi až pozdějc........................takového mazlíčka.......................

kali: asi tak, jak ti píše hupcza, já jsem taky hodně aktivní a to že budeš na neschopce tě přece nenutí sedět v obýváku a koukat na telku, dá se dělat všechno možné, já kdybych měla jen sedět doma, tak na tu neschopku teda taky nejdu.............. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: vydržela bych to možná dva tři dny...............
20. led 2010 v 17:11  • Odpověz
tak my bychom taky chtěli ty 3 děti :slight_smile:

hup, no vidíš, já kojila do konce roku :grinning: malej se sám před silvestrem odstavil...krámy jsem dostala poprvý až 7.12. a druhý už nepřišli :sweat_smile:

já teda na neschopence chodila všude a vůbec ty hodiny nedodržovala :sweat_smile:
20. led 2010 v 17:19  • Odpověz
my bychom rádi 2 děti, třetímu bychom se asi nebránili kdyby přišlo nečekaně, stejně jako hupca si nedovedu představit dvojčata ale nedalo by se nic dělat no, zvládli to jiní tak my taky
20. led 2010 v 17:22  • Odpověz
ojo: hele to je nespravedlivé :-P ..já abych je neměla musím být těhotná a někdo to má takhle
btw. jakse chystáš řešit kočárek

tux:nooo ..jasně,kdyby sestalo,tak to vezmu,že to takmá být ...ale jsme ráda,že jsme tam viděli jen jednoho červíčka :slight_smile:

laur: nojo...ta jsi mladinká ....ale co my,že jo :slight_smile: ..jako vím,že baby rodí i po 40 a jetojejich právo....ale já mám dojem, že už to je na mě kapku pozdě
20. led 2010 v 17:35  • Odpověz
autor
mně dvojčata hrozila, taky jsem z toho nebyla nadšená, myslím z té práce a starostí dvojmo, ale byla by to i dvojnásobná radost, tak jsem se to snažila brát, ale naštěstí čekáme jedno mimi.........................bála jsem se i těhu, protože je rizikovější, navíc já jsem hodně malá a hubená, tak by to bylo naprd.............

ojo: sociálka vycházky nekontroluje, takže nemá cenu ty hodiny dodržovat, a co tak znám, tak asi žádná těhule to nedodržuje............... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 17:37  • Odpověz
ahoj holky!
vezmete mě do party?
už sem pár dní nakukuju, protože jsem měla tušení, že brzo najdu // a včera se objevily, zatím slaboučké, tak 4. týden. k doktorce jsem zatím nevolala, je moc brzo, ale jsem toho strašně plná, potřebuju se trošku vypsat. doufám, že bude vše ok. koukala jsem, že je vás tu víc, co budete mít sviště brzo po sobě.
20. led 2010 v 17:43  • Odpověz
lat:jasně..vítej
alespoň pak budeme spolu ladit, jak to nesou ti naši prďolkové starší a jak to patlem dohromady:slight_smile:
20. led 2010 v 17:54  • Odpověz
lat, vítej :slight_smile:

hup :slight_smile: no kočárek už jsem si tak nějak vyřešila, koukala jsem na všechny sourozenecký a nejhezčí a cenově nejpřijatelnějští se mi líbil babywelt oregon tandem :slight_smile: sedačky jsou za sebou, ve předu bude sedět malej a druhý bude ležet v přenosný tašce vzadu, pak budou sedět oba :wink: známá ho má a vše mi popsala a že s ním byla spokojená :slight_smile:

no Míra si tedy poprvý dvojčata přál :astonished: naštěstí máme jen jedno :sweat_smile:
20. led 2010 v 18:06  • Odpověz
jo jinak jsem si dřív všimla, že jste řešili těhu jídelníček :slight_smile: tak já v těhu jedla naprosto všechno na co jsem měla chuť, i třeba hermelín nebo Nivu :sweat_smile: taky když jsme někde byli, tak jsem si dala panáčka a do pátýho měsíce si dala občas i cigaretku, pak jsem přestala... :sweat_smile: a Tomáš je naprosto zdráv, žádná alergie na jídlo, na kosmetiku nebo na cokoli a teprve nedavno měl první lehčí nachlazení... :slight_smile:
20. led 2010 v 18:11  • Odpověz
Lauri: co sem slyšela, tak sociálka na těhule nechodí, ale co mám info od kamarádek, tak na dvě z nich kontrola přišla, na jednu v 5. a na jednu v 7. měsíci... Ale je to spíš asi vyjímka :wink:
20. led 2010 v 18:18  • Odpověz
Ahoj, mám na Vás prosbu, nevím, zda k Vám budu patřit....
Jsme po IUI, dnes 14.DPO, 28 DC a dělala jsem testy....vycházejí mi takové slabé. Ty tři jsou mamatesty, ten nejslabší je Woman secret.
Měla jsem za to, že by čárka měla sílit...co myslíte, je naděje? K lékaři jdu až příští pátek...
Děkuji a všem moooooc blahopřeji.
20. led 2010 v 18:21  • Odpověz
val1, test by měl zesílit, když je mezi nimi víc jak 2 dny, jinak to zesílení nepoznáš...nejlepší je testovat po 4 dnech, to už je to hodně poznat :wink:
20. led 2010 v 18:24  • Odpověz
Už jsem přidala fotky...co myslíte...
No zkusím teda zase v sobotu. Moc děkuji.
20. led 2010 v 18:28  • Odpověz
val:upřímně řečeno-já nerozklíčuju ani ty zkratky :sweat_smile:
test jsem si dělala jen jeden ....byla tam :slight_smile: co na tom,že slabá
má to nějaký význam to opakované testování -to jako může vyjít falešně pozitivní?
se možná ptám jako debil- ale já to ani u ondry,kdy jsme se snažili o něco dýl neřešila :sweat_smile:
20. led 2010 v 18:50  • Odpověz
Hupcza...při stimulaci na umělé opodnění nebo na inseminaci IUI se píchchá Pregnyl, který může být v krvi..takže třeba 12.den po oplodnění nemusíš být těhu, ale může to být hormon hcg z té injekce a léků na stimulaci...proto to testování za sebou, jestli sílí...
Moc děkuji, ono po těch letech člověk zkouší všechno, asi kdyby mi nebylo 36 a řešila to jinde než v Gennetu, tak bych otestovala a byla klidná...no asi jsem zdegenerovaná po těch letech..omlouvám se :wink: .
20. led 2010 v 19:00  • Odpověz
Val: nevzdávej naději a počkej pár dní, čárka zesílí :slight_smile:
20. led 2010 v 19:01  • Odpověz
holky díky za přivítání :slight_smile:
val tak já zkratky taky nechápu :confused: taky jsem měla takovou slabounkou. myslím, že falešně pozitivní bejt nemůže. buď čárka je nebo není. spíš jde o to, jestli se mimi udrží. tak držím palce. já k dr ještě ani nevolala. zavolám, až budu 6týdnů, dřív asi nemá smysl plašit.
20. led 2010 v 19:05  • Odpověz
val aha teď jsem to četla. já se v tom nevyznám. držím palečky
20. led 2010 v 19:07  • Odpověz
Latern: Já jsem volala s 5 denním zpožděním, ale objednala sem se až na 7. týden :wink:
20. led 2010 v 19:18  • Odpověz
holky tak na me kontrola taky prisla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak ted jsem se dozvedela, ze s pritelem letim v unoru 21-26 do Kanady:slight_smile: super, aspon se nekam podivam..bude tam domlouvat nejaky contract...sice se z letadla po....jaky mam strach, ale je to super prilezitost oprasit kapku anglinu a nekam se zase podivat...minule jsme rusili dovcu dva dny predem..protoze jsem potratila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. led 2010 v 19:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.