• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
jé tak já jsem se vychrupinkala a osprchla.a samozřejmě venku slejvák,rychle jsem vyběhla se psem a zpátky dom :( dostala jsem chut na tousty se sýrem a cibulí :slight_smile: dnes je malej nák v klidu tak asi ještě půjdu žehlit a pak konečně zkouknu prostřeno (sakra ale tam zas bude jídlo)
2. čer 2010 v 15:50  • Odpověz
@beru3nek také papaám vitamínky calibrum mami,2 denně,myslim,že ty jsou nejlepší,baští je i spousta mých kamarádek (těhulek)
2. čer 2010 v 15:51  • Odpověz
@r.m : taky na něj koukám a večeřím radši až u něj, protože dostanu vždy na něco chuť :slight_smile: , já se bála, aby jsme nebyli zas moc veliký, po těch tabletkách, tak dokoupíme zas už mi docházej
taky jsem byla akorát dvakrát venku s pejskem, v tomhle počasí se nechce ani jemu :frowning2:
2. čer 2010 v 15:58  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem se sem od pátku dostala až teď, v práci nestíhám ani na záchod - to zaučování mi dává! Doma nám měnili nám stupačky, takže 33hodin bez vody a bordel všude! Ať už je červenec...Ani nemám sílu to dočíst, chybí mi asi 30 stránek, stalo se něco zásadního :astonished: ?
Já jsem přihodila fotky z víkendového třídění oblečků a nové břicho - konečně vypadám těhotně.
Ale perlička pro zasmání, včera se mě jeden pán v práci zeptal, jestli jdu na lepší, nebo jestli mi končí smlouva (když za mě nastoupila ta náhrada), tak nevím, jestli je to břicho neviditelný :grinning: :grinning: :grinning: ?!
Tak snad se nám to počasí umoudří, ať je víkend v poho...
V pondělí jdu na KO, tak jsem zvědavá, co ta moje placenta, teda ten měsíc utekl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2010 v 16:11  • Odpověz
Jo a pro fanynky Roanů, dneska jsem psala do e-shopu, kvůli barvě a tak a napsali mi, že továrna byla poškozena povodněmi a že dodací lhůty budou delší (teda platí pro ty, co nemají na skladě), ale my máme času dost, ale po výplatě ho asi už objednáme :wink:
2. čer 2010 v 16:15  • Odpověz
@discreet : teda vy máte ale hadříčků :slight_smile: , ta máš malý bříško, to se nedivím, že se tě pán v práci ptal :grinning:
holky, jakej kojící polštář je lepší, ten s těma kuličkama? A budete pořizovat?
2. čer 2010 v 16:42  • Odpověz
@beru3nek Hadříčky jsou poděděné, zatím jsme nic nekupovali, tak jsem potřebovala zjistit kolik čeho vlastně mám... kojící polštář mám s kuličkama a dostanu ho od kanclu na rozloučenou :wink:
2. čer 2010 v 16:52  • Odpověz
dis:ahojky pupík už se dere a těch hadříků co máte :grinning:
jinak já ted vstala jsem dlouho spala
2. čer 2010 v 16:56  • Odpověz
@discreet : tak paráda, každá ušetřená kačka dobrá, no já si taky říkám, že ten kojo polštář užiju, i na spaní
@antana123 : dobré odpo :slight_smile:, já vytuhla před obědem
2. čer 2010 v 17:00  • Odpověz
dis, bříško už začíná vykukovat :slight_smile: :slight_smile:

mě taky sestra dala ty vitamíny Calibrum mami,ale jen vzorky, tak si vemu, když si vzpomenu :slight_smile: tak jsem slupla rohlík se salámem :slight_smile: ale na oběd jsem měla k rajskej jen 3 knedlíky, tak se ani nedivím, že už mám hlad :sweat_smile: véču si dám stejně až kolem sedmý a pak 12h nejíst na ten cukrtest :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2010 v 17:11  • Odpověz
Taky se hlásím vylezlá z pelíšku - co se taky jiného dá v tomhle počasí dělat, že? A je mi už o mnoho líp. Děkuju za podporu, ať si každej trhne nohou. :grinning: Akorát tady leje jako z konve a já musím ven pro biobedýnku, no co se dá dělat, ona mi sem sama nepřijde. Ale vedle je pizzerie, budu se asi muset za takovou oběť odměnit. :grinning:

@discreet A řekla jsi pánovi, že jdeš na lepší? :slight_smile: Bříško máš pořád malinký, nemá silné brýle?

O kojo polštáři taky pořád přemýšlím, jestli jo nebo ne a nedokážu se rozhodnout. Nedal by sem někdo pro mě seznam jeho výhod, prosím, aby mi to rozhodování ulehčil? :slight_smile:
2. čer 2010 v 17:15  • Odpověz
loty - biobedynka? myslis takovou tu bednicku jak maji v nekterych obchodech s namichanym ovocem, zeleninou a tak?
2. čer 2010 v 17:31  • Odpověz
taky si lámu hlavu s biobedýnkou :slight_smile:
to je ale pěkný červen, mám dvoje ponožky a uvařený kotel čaje :slight_smile: , to abychom na září nakoupili mimískům snad už i zimní výbavičku :frowning2:
2. čer 2010 v 17:43  • Odpověz
beru - snad ne, v zari bude krasny babi leto, rozhodne! :grinning: prej je to tou sopkou, snad se to pak vylepsi :slight_smile:
2. čer 2010 v 17:50  • Odpověz
já se taky obávám jestli budu malému v srpnu kupovat zimní výbavičku :frowning2:
2. čer 2010 v 18:53  • Odpověz
Tak náročný den se chýlí ke konci....po o dovezli ložnici, manžel si máknul, než to dopravil vše do bytu a ještě 2 velké krabice jsou ve sklepě, prostě se do výtahu nevlezly :unamused: Takže já jsem asi 2 hodiny seděla dole ve vchodu a se psem hlídala krabice a držela dveře atd.....takže další bojovka bude, aby to po částech začal skládat..do toho už se musí zase učit na další zkoušku, takže sranda....nějak jsme zakrabicovaný a zarovnaný víc a víc :sweat_smile: Odpo veterina s pejsáčkem, lilo, tak jsem nechtěla jít pěšky, takže na bus, psa narvat do tašky (která mu je malá) a vynést do busu a pak ven..teda mákla jsem si..mazlík má 8,5kg, takže fuška. Pak už mi pomohla mamka, pak s ní na chvíli na pokec k nim, manžel mezitím poklidil a porovnal ty bedny a jak jsem přijela, tak vaření a jsem KO..takže žádný žehlení se nekonalo a myslím, že ani nebude :slight_smile:

@lotyna myslím, že ses ptala na pejska, tak včera ráno byl divný, nechtěl ani dobrůtky a odpo měl krvavý průjem, takže proto ta veterina, přísná dieta, injekce, vitamíny...měla jsem strach, ale dnešní kontrola dopadla dobře, dostal další injekce, má na týden antibiotika a vypadá to v pořádku a já vařím psí dietku :slight_smile:
2. čer 2010 v 19:11  • Odpověz
Evelu, beru: jj, košíček s bio ovocem a zeleninou. Vozí to sem kousek za roh.

@rennu No tak to jste si mákli, ale za chvilku to budete mít hotové, nové a krásné. A pejsek bude taky určitě v pořádku.
2. čer 2010 v 19:19  • Odpověz
Jo a to počasí - jak pěkně v září? V pátek bude pěkně, ve dvě v noci přestane pršet a pak se výrazně oteplí (povídal můj drahý). :grinning:
2. čer 2010 v 19:23  • Odpověz
@lotyna Jo řekla, že jdu na lepší, ale nějak nechápal, no chlapi, co si budem povídat :grinning:
Jinak ke kojícímu polštáři, slyšela jsem jen chválu, do porodu se na něm dá i spát, nevím teda jak, bo ho ještě nemám :wink: ale kámoška to praktikovala, měla ho pak hned i v porodnici na kojení...ale je fakt, že se to dá vyřešit normálním polštářem, jak spaní, tak kojení, ale když už jsem si ho naporoučela jako dar, tak to aspoň vyzkouším, akorát musím ještě cca měsíc počkat, než bude rozlučka a předávání darů :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
2. čer 2010 v 19:40  • Odpověz
@lotyna : v pá bude už pěkně :slight_smile: a v kolik to máte?
2. čer 2010 v 19:52  • Odpověz
@beru3nek Až přestane pršet. :grinning: V jednu.

@discreet No já právě vím, že tady už někdo psal, že se tím nějak podkládá při spaní, ale pořád nějak nevím kde nebo jak. Tak mi to vrtá v hlavě. No a přiznám se, že s tím kojením jsem taky vedle k čemu je to dobré.
2. čer 2010 v 19:57  • Odpověz
autor
kojo polštář - já ho mám už asi měsíc a spí se na něm suprově........normální polštář to nenahradí, mám ho mezi kolenama, opřené o něj bříško a ještě ho objímám rukama a mám ho pod hlavou. mám teda kuličkový a i kdybych ho na kojení nebo polohování mimča nevyužila, tak jen kvůli tomu spaní mi za to stojí - koupila jsem za pět stovek..... :slight_smile:
2. čer 2010 ve 20:30  • Odpověz
Lauri ad odběr pupečníkové krve - je to vesměs jen komerce - opět tahání peněz z rodičů, na hematologii na Karláku říkali, že jediné co má smysl je pupečníkovou krev darovat pro použití u jiných lidí, ale ne uchovávat, bc pro vlastní dítě je většinou stejně nepoužitelná (buňky většinou nejsou už při porodu v pořádku, třeba u dětských leukemií apod..) Prostě lživá reklama, dle toho, co nám ten pán z banky pup. krve (nekomerční...) tenkrát říkal.
Co se spaní v postýlce týče, zatím jsem jí měla vždycky po porodu přichystanou, Anička spala v noci v postýlce docela v pohodě (teda ale měla jsem jí vždycky přirazenou k mojí posteli, abych to neměla daleko :grinning: ) a s námi vyjímečně, když jí bolely zoubky nebo později při nočních můrách, Johanka naopak v noci vůbec v postýlce nespala, večer tam sice usnula, ale od prvního nočního kojení spala se mnou, bc v postýlce po 40 min spánku zoufale plakala, zatímco se mnou v posteli spala několik hodin v klidu a někdy místo nakojení stačilo jen přitulit, ostatně jsem jí zas dík tomu v noci odstavila mnohem dřív než Anču ( ta se kojila v noci cca do roka, Jája asi jen do 7 a půl měsíce, pak už spala od večera do 5 h bez kojení, ale jen s maminkou - stačila jí moje přítomnost). Takže u nás to dlouho fungovalo tak, že večer Jája usnula v postýlce a v noci když se probudila, přelezla si (měla odmontovanou postranici a postýlku přiraženou k mojí posteli...) za mnou, přitulila se a spala až do rána - pro mě zcela ideální jak se vyspat :grinning: :grinning: Teď spí v normoš posteli pro děti (tedy neklecové) přiražené zas k té mojí, někdy přileze zas ke mě, někdy spí až do rána u sebe, často když se v noci probudí kvůli špatnému snu nebo tak, tak jí jen podám ruku a ona zas usne...ale obávám se, že sama v pokoji by zatím spala špatně, tak jí nechci násilím odstěhovat....Takže třetí mimi bude spát s náma, druhá postýlka se nevejde a kromě toho já už jsem hrozně zvyklá mít někoho u sebe a vlastně se na to dost těším :grinning: :grinning: A má to ještě jeden plus aspekt - většinou jsem byla i při častém nočním kojení přes den docela fit, což není při nutnosti servisovat dalšího prcka k zahození a taky se Jája hodně rychle naučila rozlišovat den a noc, protože jsem jí nikam nenosila, měla jsem vlhké žínky a čisté plenky u postele plus mám lampičku s regulací síly světla, tak jsem v noci svítila jen na nutnou míru k přebalení, rychle jsem vyměnila plínu, opět zhasla ev si zaběhla umýt ruce a pak už jen ve tmě nakojila, chvíli nechala krknout (mnooo, někdy :grinning: :grinning: ) a pak už jen mimi přitulila a byly jsme obě tuhé ve vteřině, takže minimum manipulace a hodně rychle si zvykla, že v noci se nemluví, nehraje a jen spinká :slight_smile: Ad nošení a knihy - koncept kontinua je super, nenosila jsem teda nonstop, ale pokud mimi chtělo k mámě, prostě šlo do šátku a já mohla dělat další věci, nebyla jsem vázaná jen na skákání kolem malé, dík šátku jsem si uvařila i uklidila dle potřeby a bylo dost času i na hraní s Aňou i Jájou, ostatně Jája většinou chvíli z šátku koukala co dělám a pak vytuhla (ostatně to na ní kupodivu funguje doteď, tuhle jí manžel venku vyspanou vzal do Manducy, bc už nechtěla jít a byli jsme bez kočárku a dítě po čtvrt hodině nošení úplně tuhé :grinning: :grinning: ) Super knížka krom Konceptu kontinua je i Respektovat a být respektován, fakt pro mě byla hodně přínosná. Uff, už ani nevím,jestli ses ptala ještě na něco :grinning:
2. čer 2010 ve 20:37  • Odpověz
Vůbec nějak nestíhám dočíst všechno ostatní, jen koukám, že zas řešíte přibírání, tak jsem zvědavá na příští poradnu, jak jsem na tom já :grinning:

Discreet konečně máš krapet bříško :slight_smile:

Lidi naše holky po obědě spaly přes 3 hodiny, tak teď tu pochopitelně ještě intenzivně řádí a spát půjdou bůhví kdy :grinning: :grinning:
2. čer 2010 ve 20:42  • Odpověz
holky dobrou noc :slight_smile:
2. čer 2010 ve 22:34  • Odpověz
autor
ty jo, lami, tak to je příspěvek.......................ale každopádně hrozně moc děkuju....... :slight_smile:
za ten rozbor, pupečníková krev ok,
to spaní - taky paráda, jsem ráda za tento pohled, v okolí mám kolem sebe spíš takové holky a ženské, které nechávají dítě spíš co nejvíc v postýlce, vyřvat, "osamostatnit a nerozmazlit" a bla bla a to já nemám moc v úmyslu, takže proto se zajímám........
jde mi hlavně o to, jestli když budu nosit co nejčastějc - když bude malá chtít - jestli pak bude mimi ochotné spinkat i v kočárku nebo v postýlce, případně i chvilku poleží třeba v mimi košíku, lehátku a tak........protože do města budu asi chtít vyrazit spíš s kočárkem a s šátkem zase spíš na výlety a tak.......
a taky mě zajímá, jestli když je mimi zvyklé se nosit, jestli se nechá pak i od ostatních lidí nosit a chovat - jestli se třeba nefixuje jen na tu matku, případně otce.......
ke knížkám - ok, koncept mám rozečtený, tu druhou co píšeš si najdu a taky pořídím. ale stejně si myslím, že jste tady těch knížek tehdy myslím s hupczou probíraly víc.....ale fakt si nevzpomenu, jedině bych to zkusila dohledat, ale vůbec netuším, kdy jste to řešily..... :grinning: :grinning:
2. čer 2010 ve 23:14  • Odpověz
autor
lami: ještě dotázek - když spávala Johanka v posteli s vámi, a ted spinká ve své postýlce - i když přiražené k vaší - jak jsi to udělala, a kdy, že už nepotřebuje být přímo u tebe..............?
no a samozřejmě se nabízí ještě jeden dotázek - snad odpustíš......ale jak je to pak se sexem, když je dítě, případně dvě, s vámi v posteli? řešením je jiná místnost nebo jak to funguje? :wink:
2. čer 2010 ve 23:17  • Odpověz
Lauri: vidím, že máme podobný názor na spaní s dítětem, chci si ho taky užít a ne ho mít šoupnutý ve vedlejším pokoji, taky to spousta mých známých dělá... Tak jsem zvědavá, co napíše Lamia :wink:
3. čer 2010 v 08:23  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile:
3. čer 2010 v 08:31  • Odpověz
no holky já ho budu mít taky u sebe postýlku přímo u postele a myslím si že když ho budu v noci kojit tak s ním stejně usnu u mě v posteli :wink:
3. čer 2010 v 08:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.