• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
ojo:no právě tohle říkám mojemu taky že nechci mít foto s pupíkem jak jsem ted už obrovská si připadám jako koule :confused: :confused: říkám uvidíme třeba do toho práskneme a když né tak určo příští léto
3. čer 2010 v 19:03  • Odpověz
ant - ale jsou krasny strihy satu, kde to prave neni moc videt a vypada to krasne :slight_smile:
@rennu - nojo vlastne! uplne bych na to zapomnela :slight_smile: tak to tam musime kazdopadne! :slight_smile:
3. čer 2010 v 19:06  • Odpověz
@eveluska určo to za to stojí, je krásná...tenkrát jsme jeli na nákupy do Phy, tak jsme se tam stavili...ale to bylo fakt na začátku těhu, tak jsem nic neřešila a nevybírala....
3. čer 2010 v 19:12  • Odpověz
Ahoj holky, celé odpoledne jsem bojovala s migrénou, už to snad bude dobré. Jinak my měli svatbu naplánovanou ještě před tím, než jsem zjistila, že jsem těhotná, takže asi tak. A vzhledem k tomu, že to počasí se nemá moc zlepšit, tak zcela určitě bude břicho schované do něčeho teplého. :grinning:
Jinak bych tady docela ráda udělala negativní reklamu na Malvik - dvojí setkání a dvojí naprostý nezájem o zákazníka, ani za odpověď na pozdrav jim člověk nestojí, slečnu dokonce strašně obtěžovalo, že musí markovat nákup. Ale třeba uděláte jinou zkušenost.
A teď se pokusím vás dočíst.
3. čer 2010 v 19:12  • Odpověz
Tak jsem se dnes pobavila. Manžel tvrdila, že u nás v Prioru mají dupajdy a tak kolem 80,-, že je tam viděl, když se byl dívat na kočárky. tak jsme tam odpoledne vyrazili. A ony dupajdy za 80 byly vlastně soupravičky do porodnice za 480,-, jen tu čtverku prý nějak přehlédl... :grinning: Jinak tam byli taky docela drazí, takže výprava celkem k ničemu. A já už se tak těšila, co na Bobíčka koupím... :frowning2:
3. čer 2010 v 19:44  • Odpověz
@antana123 : u nás se taky řešila svatba v těhu, ale taky jsem se nechtěla vdávat s pupíčkem a hlavně si budu muset dát něco ostřejšího na nervíky, takhle by to nešlo
tak knížku jsem objednala :slight_smile:
@lotyna : je to hrůza, jak nás teď něco bolí, se bojíme si něco vzít, tak radši to člověk přetrpí. Co by jsme neudělaly pro ty naše zlatíčka, že :grinning:
3. čer 2010 v 19:44  • Odpověz
@lotyna my jsme tam tenkrát brali jen chrastítko a teda byla tam kupa lidí, tak ani nevím..nějak jsem přístup prodavaček neřešila. Zato u nás je krám s kočárky a vším na mimoušky a jsou tam strašně úžasné a ochotné prodovačky, poradí, ukážou vše s úsměvem...tam je radost nakupovat :slight_smile:
3. čer 2010 ve 20:02  • Odpověz
beru:no já když se vdávala tak jsem na nervičky nic nepila jen žalůdek byl jak na vodě nemohla sem celý den nic jíst a dát si panáka tak se pozvracím no a ted podruhé tak to už snad bude pohoda to už bych neměla mít ani nervy né??? :grinning: :grinning: :grinning:
3. čer 2010 ve 20:03  • Odpověz
holky bolí mě žebra a záda jdu si lehnout dobrou noc :slight_smile:
3. čer 2010 ve 20:13  • Odpověz
@antana123 dobrou a hezké sny :slight_smile:
3. čer 2010 ve 20:15  • Odpověz
@antana123 : to jsi už ostřílená nevěsta, tak to zvládneš levou zadní :slight_smile:
3. čer 2010 ve 20:15  • Odpověz
ant, beru, no tak když já se vdávala, tak mi močák pálel jak blázen, v noci jsem byla na pohotovosti, píchli mi tramal a dali antibiotika :stuck_out_tongue_closed_eyes: si pamatuju, jak jsem při obřadu klepala nohama, abych nějak tu bolest zahnala...nic moc vzpomíky ani pak na oslavu :sweat_smile: ale co...teď to snad bude konečně krásné :grinning: :grinning:
3. čer 2010 ve 20:16  • Odpověz
@beru3nek No já se teda přiznám, že poté, co jsem přestala vidět a zdřevěněly mi ruce a jazyk, tak už jsem viděla, že je fakt zle a nakonec jsem do sebe loupla prášek. Poprvé za celé těhu, ale stejně jako psala dnes alisek, mám výčitky jako blázen.

@antana123 No taky jsem si říkala, že podruhé si to užiju a bude to pohoda. :grinning: Dobrou.
3. čer 2010 ve 20:16  • Odpověz
@laurinka.22: jj, já si tu knížku chtěla koupit a nějak jsem na to zapomněla a jak jsi to napsala, tak jsem šla hned na věc, než zas zapomenu. Knížku mám taky za 200,- :slight_smile:

@beru3nek: normálně jsem si do názvu zadala Něžná náruč a vyskočilo na mne několik těch knih. Určo tam byly ještě od někoho za 200,- nebo 250,- Kč. Třeba tady za 200,-
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=34362765&tab=6

@eveluska: super, že máte kontrolu O. K. :slight_smile:
Ergonomická nosítka se právě dají většinou používat hned od začátku - třeba Manduca má speciální připínací podporu hlavičky, aby se mohli nosit i novoušci :slight_smile:
Teď 22. 6. jdu na kurz vázání šátků, tak třeba pak budu i moudřejší co se týká úvazů na novouška v šátku.
3. čer 2010 ve 20:20  • Odpověz
@kovalda - tak supr, se pak urcite podelis o zazitky a informace, vid? :slight_smile:
3. čer 2010 ve 20:26  • Odpověz
@kovalda : jé pozdě :slight_smile:, jsem penízky už poslala, no přišla jsem v životě o víc, ale díky :grinning:
@lotyna. tak to je jasný, nebo než skončit někde ve špitále na kapačkách, tak radši pilulky, četla jsem, že ve 2. trimestru je to o.k. si něco vzít. Podle mě vadí nejvíc první, teď se nám prďolkové už jen obalujou :slight_smile:
3. čer 2010 ve 20:26  • Odpověz
@eveluska: no jasný, že se pak podělím o informace z vázání šátků :slight_smile:

@beru3nek: no pozdě jsem si to přečetla :slight_smile:
3. čer 2010 ve 20:33  • Odpověz
@kovalda Taky jsem moc zvědavá na informace, já pořád nevím, jestli nosítko nebo šátek. A největší obavy mám z toho, co tomu řeknou moje záda, mám docela problémy se zatěžováním trapézových svalů.

3. čer 2010 ve 20:35  • Odpověz
autor
beru: jé, tak promiň, já našla jedině tady tu jednu, tak to se omlouvám.......já jsem zadala jen něžná, to náruč už nee....... :unamused:
3. čer 2010 ve 20:40  • Odpověz
@lotyna: já chci oboje. Do začátku koupím šátek (je levnější) :slight_smile: a když budou korunky, tak bych pak chtěla Manducu :slight_smile:
3. čer 2010 ve 20:43  • Odpověz
autor
kov. a jaký máš vybraný šátek - když je levnější? mně to právě moc levný nepřipadá.....
3. čer 2010 ve 20:48  • Odpověz
@laurinka.22: šátek mám vybraný od Šanami, ten stojí tak 1000 - 1500 kč. No a Manduca stojí cca 2500 - 3000

3. čer 2010 ve 21:29  • Odpověz
čauky

á - tady se nakupují šátky a nosítka :slight_smile:

kov:já mám taky oboje

manduca je sice uzpůsobená i pro novošky,ale mi ten prcek nějak víc pasoval do šátku ...manducu jsme začli používat až na léto cca 3-4 měsíce
3. čer 2010 ve 21:41  • Odpověz
Hezký večer holky, nemám sílu vás teď dočítat, nechám si to na zítra do práce :slight_smile: ať mám co dělat. Šéfa jsem tam tento týden neměla, takže jsem udělala, co jsem měla a zbytek proflákala.

našla jsem na webu kauflandu seznam výbavičky pro mimáka i maminu, do jaké míry to je k věci nevím, to by mohly zhodnotit znalé maminy, ale mrkněte http://www.kaufland.cz/Home/03_Tipy_a_zabava/007_vybavicka/_Bilder/seznam_vybavicky.pdf

Tak dobrou :slight_smile:
3. čer 2010 ve 21:42  • Odpověz
ad něžná náruč - byla jsem i na kurzu a koupila jsem si i knížku ...hodnoceno zpětně - vyhozené peníze
3. čer 2010 ve 21:44  • Odpověz
ad monitor - taky jsem koupila - a nikdy nepoužila ....využila až ségra na aličku,která se narodila o něco dřív a měla 2,3
ondří spinkal s náma v pelechu ....a pak úplnou chvilku v postýlce ....ale nelíbily se mu ty mříže, tak od 9měsícůspí v "dospělácké" posteli
3. čer 2010 ve 21:48  • Odpověz
@suzete, ten seznáme na výbavičku je super :sunglasses: myslím, že i akurátní počty věciček a nic neni navíc :wink: ....jen teda u krmení mi přijde zbytečný sterilizátor (sterilizovala jsem varem) a možná i ohřívač lahví, který taky nemám....a překvapila mě tam síťka proti hmyzu na postýlku, to je fakt dobrý nápad na léto :dizzy_face: :dizzy_face: mě to teda nenapadlo, páč máme síť už v okně, takže komáři nemají šanci :grinning:

ještě u nás trochu poprchává, tak jsem zvědavá, jestli zítra vykoukne to slunce :grinning: :grinning:

tak páá a dobrou všem :slight_smile:
3. čer 2010 ve 21:50  • Odpověz
jak jste se bavily o tom odloučení - úplný souhlas ....
taky mě obšťastňovali kecama, jak bude ondra závislák a jak se ho nezbavím a kdesi cosi
prd - spinkal se mnou dokud nám to bylo milé ....bez potíží přešel do postýlky ....
je naprosto samostatný -žádný mamánek

měl třeba kolem půl roku i období,kdy se vzbudil o půl jedenácté (pokaždé stejně) a plakal - brala jsem ho dolů k nám do obýváku ....všichni mi prorokovali,že si na sebe pletu bič a že tohobude využívat až do školky..houby....jak to přišlo takto odešlo- 10 dní ho trápila můrka ....nechápu,proč bych ho měla kvůli nějaké pseudodisciplíně v takovém věku opouštět

ženské by se měly vykašlat na obecné poučky a poslouchat svou intuici
3. čer 2010 ve 21:56  • Odpověz
autor
ahojky hup.
jakto, že byla ta něžná náruč vyhozené prachy?
jinak s tím spaním - já mám právě kolem sebe takové "rádce", a jedni třeba jeli podle jak já říkám komunistického režimu - takže nebrat, nechovat, nerozmazlit.....a malý sice spával v postýlce, ale ještě ve čtyřech letech, v prřiražené k manželské posteli, ted je mu pět a nejsou schopní ho přestěhovat do jeho pokojíčku do postele......prostě mamánek - a to ho jak oni říkají "nerozmazlovali"......
a váš malý v těch devíti měsících spí ve velké posteli jako v pokojíčku? nebo s váma v ložnici? a jak jste udělali ten přechod? když do té doby spával s váma.....?
a šátek jsi měla nebo máš jaký? potřebuju trošku poradit, vůbec se v tom neorientuju......jediné co, tak měřím ani ne metr šedesát, takže asi nebude třeba přímo pětimetrový.....ale jestli bude elastický nebo pevný, v tom se vůbec nevyznám........
a ještě - byla jsi rozhodnutá předem, že bude ondra spávat s váma v posteli a nebo se mu v postýlce nelíbilo, tak jsi ho tam začala brát? a spal uprostřed mezi váma a nebo na kraji vedle tebe?
omlouvám se teda za záplavu otázek - ale musím využít přítomnosti zkušené matky..... :wink:
3. čer 2010 ve 22:03  • Odpověz
ad výbavička
šampon a mýdlo jsme teda začali používat až cca v roce-novoškůmsevůbecnedoporučuje-úplně stačí čistá voda,případně s nějakým čistým olejíkem
nůžky používám dospělácké - koupila jsem dvoje dětské a jen mi z toho tekly nervy,protože byly totálně tupé

než jednorázové podložky doporučuju spíš prací - ono když se jich v čůracím období spotřebuje několik za den, leze to do peněz (navíc prací jsou skladnější i na nošení sebou)

kupovat láhev na krmení dopředu mi přijde jako zbytečnost - v případě potřeby se dá koupit kdykoli kdekoli ...my třeba láhev nepoužili nikdy
sterilizátor jsem si kouila a nikdy nepoužila
kupovat do zásoby mléčnou výživu považuju za totální zvěrstvo

naopak jim tam chybí borová voda nebo něco na očička
odsávačku hlenů -úplně stačí ta obyč

pardon, že jsem se tak rozepsala...ale sama sis oto řekla :grinning:
pokud někdo chcete (už jsem to nabízela na začátku diskuse) -mám seznámek,který je okomentovaný zkušenostma tří mamin - takže ne obchodní,ale z praxe :slight_smile:
3. čer 2010 ve 22:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.