• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
autor
hup: tak já bych ten seznámek brala..... :slight_smile: mám ti poslat mailík do IP?
3. čer 2010 ve 22:20  • Odpověz
laur:možná záležíi na lektorce... žádné světoborné info jsme se nedověděla ...
jako asi kdybych byla prvorodička,pro klid duše bych šla zase ...ale prostě jsem se nedověděla nic,co bych nevěděla ....
taky mi vadilo,že to přednášejí jako absolutní dogma - ale faktem je,že škola kiedroňové je v rozporu třeba s německou školou....naprosto odsuzují nošení dětí v ergonosítkách apod.
a já nemám ráda absolutní pravdy :slight_smile:

taky jsem ho ani jedinkrát nenechala vyplakat - a je z něho pohodář ...samo,že občas udělá nějakou scénku- je toberánek ...ale nic strašného
v poho mi usíná i v cizím prostředí -ví,že se může spolehnout,že příjdu

zatím spinká u nás v ložnici ...chystám mu pokojík...chci zkusit,co na to řekne...kdyby se třeba s aničkou rušili,aby neměl pocit,že ho ona vystrnadila...ale aby věděl,žepokojík tu byl pro něj dřív ..uvidíme...nijak to nehodlám lámat
3. čer 2010 ve 22:22  • Odpověz
autor
hup: takže když začal plakat, vzala jsi ho do náručí? a usínal v postýlce nebo v té posteli nebo jsi ho musela mít na rukou nebo u prsu, aby usnul?
takže ted spí u vás v ložnici, ale v postýlce bez mříží..... :wink: a jak jsi ho přesunula z vaší postele? nějak postupně?
3. čer 2010 ve 22:24  • Odpověz
šátek mám vatanai -tedy pevný
já jsem s ním spokojená ....ale faktemje,že ty pružnější jsou milosrdnější k neumělým začátečnickým úvazům
ale já si zas říkala,že raději zavážu na dvakrát a správně než abych to měla blbě a šátek to jen snesl
dnesuž jsou i šátkyjakoby předvázané http://www.mamaja.cz/satky-na-noseni-deti/close-baby-nositko

měla jsem nachystanou postýlku - ale přišlo mi nějaké nepatřičné ho tam položit ...prostě jsem to neřešila racionálně -přišlo mi,že má být vedle mě a ne někde za šprušlema
spal zcela proti pravidlům mezi náma :slight_smile:
pak jednou jsmeměla dojem, že dnes by měl jít dopelíšku svého (ale v ložnici) a tak šel - žádné od 6 měsíců,od příštího týdne....prostě dneska by to šlo :slight_smile:
a spinká krásně ....dle mého hlavnědíky rituálů,kvyůli kterým se mi plno lidí smálo,ale faktem je,žena rozdíl od nich jsem s usínáním v naprosté pohodě

klidně septej ....když to dáš do kupy od několika mamin,třeba se ti to pak bude dělat líp samotné :wink:
jen upozorňuju, že já jsem v některých věcech kapku ujetá :grinning:
3. čer 2010 ve 22:31  • Odpověz
hup - mohla bys mi prosim do IP poslat ten okomentovany seznam? diky moc :slight_smile: pridavam se s dotazem k laurince - spani s vama v posteli jste planovali nebo se mu nelibiloo v postylce a nejak to "vyplynulo"?
3. čer 2010 ve 22:34  • Odpověz
hup - jakej ritual?
3. čer 2010 ve 22:36  • Odpověz
laur: jj do ip

když jako miminko plakal, vždy jsem velmi rychle šla k němu - vždy
nikdy jsem nečekala, že se uklidní sám - dle mého to děti neumí ....potřebují pomoct a přestanou ne proto,že už nepotřebují,ale proto,že zkrátka zjistí,že pomoc od mámy stejně nedostanou ....nevěřím,že miminka mohou pláčem vydírat a taky semi opakovaně ukázalo,že to tak je ...je jim zkrátka blbě a volají o pomoc

jako úplný prcek usínal s námi v obýváku
cca od dvouměsíců sám v postýlce - žádné uspávání -jen rituál
okoupat -namasírovat - napapat - do pelíšku a pustit mantru a do ruky bebe (ovečka -hračka)
i když ve vaně řádil jako černá ruka, u masáže mu začaly padat víka -prostě byl tak zvyklý,že mu fungoval podmíněný reflex
rituálek držím pořád..jen ho občas drobně naruším, aby neměl stres,když jedeme pryč,kde to nemůžu dodržet (takové otužování)
no a dnes už spinká i bez dudlíku
3. čer 2010 ve 22:39  • Odpověz
evel -ono je fuk,jaký ten rituál je..mělo by to být něco,co jsi schopna dlouhodbě dělat
mi vyhovovalo tohle
ale každý si udělá svou "sestavu"
dnes třeba už přecházíme od té mantry na knížku (záleží v jaké náladě je -pokud rozladěný třeba ze zubků,nechám mu jeho jisté,pokud je v poho, děláme změnu ..ale to až teď po roce)
3. čer 2010 ve 22:42  • Odpověz
autor
hup: jejda, to je informací.....
tak šátek - předvázaný nechci, radši se to naučím a budu používat i víc úvazů......
jak píšeš, že jako mimi usínal v obýváku - jako v náručí? a pak jsi ho dala do postýlky?
a ještě k usínání - měl malý i časově pravidelný režim? nebo si myslíš že půlhodka hodka tam nebo sem nehraje roli?
a ta mantra - to je co?
dudlík - dávala jsi od začátku?
a když plakal a šla jsi za ním, tak jak se utišil, položila jsi ho zase nebo jsi spíš co nejvíc nosila?
a když byl zvyklý se nosit, kočárek zvládal v pohodě?
a jak jsi masírovala po koupání? a proč se ti lidi smáli?
to je otázek , páni..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2010 ve 22:50  • Odpověz
laur:
přímo v náručí ne... udělali jsme mu z kojícího polštáře takové hnízdečko a on chrupnul tam a pak jsme koupili hacku
režimzpočátku ne - ale postupnějsmetoladili na cca 7 hodinu - ale jak píšeš půlhodinka v tom nehraje roli - prostě kolem7 se začalo koupat
mantry jsou takové ty písničky-furt dokola se opakující text, takovéty meditační melodie - jsou sepciálníi pro děti ..já toho nejsem velkým příznivcem a je fakt málo,co se mi líbí ..ale v tomto semi to 100% osvědčilo
navíc když jsem se naučila ty slova,můžu ho tím uklidnit kdykoli

dudlík cca po 4-5 týdnech- ondráš neměl potíže s pitím, takže nebyl důvod dodžovat ty doporučené časy

ad uklidnění -víš co,ononěkdystačilopřijít a dát mu dlaňna tvář - během pár vteřin se zklidnil ....spousta mamin čeká,že se prcek sám uklidní,což neumí,pak se rozeřve a pak jsou oba hotoví,protože pro prcka je cesta do klidu mnohem delší a mámaje naštvaná,bezmocná ...cokoli
takže já jsem vyrážela hned -někdy jen pohladit a někdy potulit - záleželo na situaci

nosit jsem začali hlavně proto,že kočárek naprosto nesnesl :slight_smile:
ale vše se dá naučit,když seto nedělá násilím - takže po dvou měsících ho vzal na milost
dnaska je to je ve fázi,kterou mi všechny kámošky závidí -posadím ho do kočáru,když je doba spinkání,on chvíli kouká po okolí a pak si lehne a jde spinkat (kočár celou dobu stojí pod oknem a já si dělámsvé) -žádné ježdění,houpání ...pěkně krůček po krůčku od řevu při spatření kočáru až sem :slight_smile:

ad masáž - mamka má kurz masáže miminek u paní hašplové...vydala i knížku (teda paní h. ne mamka:slight_smile:) http://www.kosmas.cz/knihy/117023/masaze-deti-a-kojencu/ ...ono je důležité hlavněty dotyk ....u technikyje jediné,co se musí dodržet -bříško vždy ve směru hodinových ručiček ...
3. čer 2010 ve 23:13  • Odpověz
jdu chrupat -zítra mám celodenní pracovní schůzku ....tak abych to nějak dala :slight_smile:
3. čer 2010 ve 23:14  • Odpověz
autor
jé, děkuju.....
na ty masáže kouknu.......dík
a s tím utišováním-no já si to myslela.....přesně tady to vidím u kámošek, čekají, a pak se nerví samy, protože mimi chudák ne a ne přestat......
a s tím kočárkem je to super......
jinak ty mantry - to jsem teda nikdy neslyšela...... vůbec....tak to mám mezery.... :sweat_smile:
tak dobrou, jdeme taky...... :slight_smile:
3. čer 2010 ve 23:28  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile:
4. čer 2010 v 07:27  • Odpověz
Koty:na dnešní svatbu přeju hodně štěstí u nás je krásně tak doufám že je tak i u vás :wink:
4. čer 2010 v 07:27  • Odpověz
myslela jsem Loty :slight_smile:
4. čer 2010 v 07:28  • Odpověz
Dobré ráno, dnes začíná den úžasně! Přítel vstal v pět a vymaloval chodbu druhým nátěrem, zašel se psem, vyčistil kotel...já to všechno zjistila až před sedmou, když se šel rozloučit a jel do práce :slight_smile: K tomu ještě to sluníčko venku, no musela jsem hned vylízt z pelíšku...teda taky kvůli čůrání :grinning: - nějak mě ta potřeba už poslední tři dny budí i v noci - obávám se, že už se toho do porodu nezbavím....já takovej spáč, kterej nikdy nepotřeboval v noci vstávat :grinning: Ale toho, že bych neuslyšela miminko v noci se snad bát nemusím, to mám vyzkoušeno na synovci - když spí u nás, tak se nedá spát tvrdě - asi mateřský pudy, nebo co?? :dizzy_face:
Loty.....sluníčko!!! Doufám, že je v Praze taky tak krásně :slight_smile: Moc si ten dnešní den užij! Budu na tebe myslet.....musíš mě pak dát nějaký rady :wink: Právě jsem se dozvěděla od sousedů, že se jim oženil syn...a jenom jim to zavolal, že se vzali :slight_smile: Čekaj miminko na začátku srpna a ta holka má hodně nemocnou maminku, tak to takhle vyřešili bez oslav.. No budou si muset sousedi počkat holt na tu naši akci za 14 dnů :grinning:
Koukám, že tu probíráte spoustu zajímavostí! Taky bych nechtěla být přísná máma na to, že dítě nechám vyřvat..ale kde najít tu správnou hranici, abych nebyla rozmazlovací? No asi to stejně musím řešit až v praxi...
@hupcza mohla bys mi prosím taky poslat ten seznámek do IP nebo ti mám radši poslat svojí mailovku?
No nic, jdu snídat....nebo už asi píšu z hladu :wink:
4. čer 2010 v 07:45  • Odpověz
Ant: ty jsi takový ranní ptáče :wink: Aspoň tebe tady člověk vždycky po ránu objeví....Tak koukám, že je hezky opravdu na více místech, tak to by jim v Praze mohlo taky dopadnout, co?
4. čer 2010 v 07:47  • Odpověz
Dobré ránko,

venku se po dlouhé době ukazuje sluníčko, tak i ty svatby budou nakonec v poho :slight_smile:
Holky, dneska začínáme 7. měsíc, takže hurá do 3. trimestru :grinning:
Když jsem to napsala mamině, začala hned zmatkovat, ať vyperu oblečky, zabalím si tašku, zkontroluju očkování psa, sepíšu úkoly pro tatínka, ... Kdyby viděla pokojíček, kterej teda pokojíček ještě ani zdaleka nepřipomíná, ... :grinning:

@hupcza: jj, taky bych viděla novouška spíš nejdříve v šátku a manducu až třeba od 3 měsíců či tak nějak, ...

4. čer 2010 v 07:56  • Odpověz
Mám dotaz na zkušené maminy. Perete prosím některá v mýdlovém slizu? Z jakého mýdla se vyrábí? Já bych to chtěla prubnout :slight_smile:
Díky
4. čer 2010 v 08:08  • Odpověz
@daja.had: hmm, přítel teda dneska zabodoval :slight_smile:, to abys mu nachystala nějakou mňamku k večeři :slight_smile:

No nic, tak jsem si došla na záchod, najedla se, napila, umyla nějaké nádobí, dala prát prádlo, vyvenčila psa, ... nejvyšší čas si jít zase lehnout :slight_smile:
4. čer 2010 v 08:18  • Odpověz
@kovalda Ahojky,já ve slizu peru a čistím tím nově i usazenou špínu,která nepustí ničím :wink:
Vyrábí se z mýdla Jelen,Heleda(ta se už ale moc nedá sehnat)Lanza,Kokos,prostě jádrové mýdlo,já používám Jelen.Já našla recept na netu.Nadělala sem si dycky 10l a to rozdělila do 5 lahví po 2l,od velké aviváže Silan apod. Dávkovat přímo do bubnu,pokud to nerozmixuješ,což je taky krátkodobé,má to tendenci houstnout a kousek by mohl ucpat ten průchod dávkovač-bubben,mi se to stalo :angry: ,od té doby dávám přímo do bubnu.Prostě než dávkuju protřepu tu flašu ve které to uchovávám a je to.Dávám 1odměrku od jogurtu 150g
4. čer 2010 v 08:18  •  3 děti  • Odpověz
@kovalda já už bych taky ráda připravovala do finále,ale ještě nás čeká položit krytinu,lino,kachle pod kamna a pak už vše nastěhujem a začnu prát a chystat výbavičku do kompletu.Už se hrozně těším
4. čer 2010 v 08:20  •  3 děti  • Odpověz
Kov: ahojky, tak tvoje mamka mě pobavila :grinning: Právě jsem taky koukala do kalendáře, co tam mám za zařizování a narazila jsem na příští neděli, že mám zapsaný začátek 7. měsíce....
4. čer 2010 v 08:23  • Odpověz
daja:jo já jsem ranní ptáče za pár týdnů pochopíte :grinning: malý mě prostě nenechá spát
4. čer 2010 v 08:27  • Odpověz
navíc mě ted všechno bolí a spí se mi prostě špatně :frowning2:
4. čer 2010 v 08:29  • Odpověz
daja:ten tvůj je prostě šikula :slight_smile:
4. čer 2010 v 08:29  • Odpověz
jé dneska zase nikdo tady :frowning2:
Petjo:jak je u vás? tady je krásně :wink:
4. čer 2010 v 08:33  • Odpověz
Krásně ne,ale neprší :wink:
4. čer 2010 v 08:36  •  3 děti  • Odpověz
petjo:to je divný že když bydlíme od sebe kousek,ale je možný že k vám to sluníčko teprve dojde :wink: měli jste vodu ve sklepě ted?
4. čer 2010 v 08:37  • Odpověz
Kov: no to jo, holt musíme s tím vším pohnout, teď se maluje v celý široký rodině :slight_smile: u našich, u ségry...to víš, všechny musíme vylepšit bejvák - každej bude mít plno nocležníků o svatbě - tak se snažíme, co to jde :grinning:
Večeře nebude nic spešl, včera jsem uvařila kotel rajský omáčky..tak to bude muset strávit :wink: ...Jé, víš s čím přišel z práce tenhle týden? Jestli bych nechtěla vařit pro všechny! Jsou tam teď celkem 4 a ostatní mají obědy z jídelny a Jirkoj vždycky mlsně koukaj do hrnce, co má dobrýho z domu :slight_smile: No to mě pobavilo..on to sice není zas tak úplně špatnej nápad - stejně vařím pro něho. Ale někdy máme to jídlo i na dýl. To by koukali, až bych jim poslala tři dny po sobě stejnou omáčku, nebo salám, protože se mi vařit nechtělo :grinning: Nebo by mě taky třeba kritizovali, že to není dobrý :confused: Za ty nervy mě to nestojí! To radši ať slintaj dál - na pohled nepoznaj, když to někdy stojí za prd :grinning:
4. čer 2010 v 08:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.