• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
autor
tatarina: držím palce, at je vše dobrý.............................
daja. gratuluju, super.......................

k těm jménům, já bych v životě nedala jméno po manžovi, ale ani po sobě (i když máme oba jména, která se mi líbí) a ani třeba po někom z rodiny. je to akorát na otravování s rozlišováním malý a velký, jak píše hupcza....................
21. led 2010 ve 20:55  • Odpověz
kopo: gratuluji k srdíčku. :slight_smile:

sinix: jj, stíhání početí miminka je opravdu daleko příjemnější než stíhání autobusu :grinning: A bude z toho mít radost i manžel :grinning:

mirdisek: gratuluju a hlavně držím palce, ať to tentokrát vyjde.

beru: bývá mi zle jen když vyhládnu. Takže jím často a málo, jak už holky taky psaly.

tatarina: mimčo je určitě bojovníček a zvládne to a blbej hematom zmizí. Kolegyňka to taky měla podobně a vyšlo to přesně tak. Tak držím palce. :slight_smile:
21. led 2010 ve 21:53  • Odpověz
tux: manžel taky chtěl, aby se prcek jmenoval po něm. Nejsem ale zastáncem dávání jmen po rodičích, a to se mi moje jméno líbí. Tak máme dohodu, že jestli budeme mít dvojčata - holčičku a chlapečka, budou mít naše jména, jinak ne :grinning:

komincena, rennu: teda holky, obě před sebou zkoušky a obě chuděrky trpíte na ty hrozný nevolnosti. Přeju ať vše dobře dopadne u zkoušek.

daja.had: jj, už víme, že čekáme jen 1 mímo. Myslím, že v tom 8. týdnu (kdy jsem byla na utz) se už asi nemůže nic rozdělit. Nevím do kolikátého týdne to může nastat. To mi nikdy nenapadlo :grinning:
21. led 2010 ve 22:14  • Odpověz
no, včera a dnes nějak nestíhám. Takže koukám, že už všechny chrupete. Nechte si teda něco hezkého zdát. Opatrujte pupíky. Jestli má zítra někdo kontrolu, tak hodně štěstíčka a holky se zkouškama - zlomte vaz. :slight_smile:

Já se nějak poslední dobou nemůžu furt dospat. Asi na mne přišel zimní spánek. :slight_smile:
Tak teda jdu taky do hajan, ať si zítra neotlačím klávesnici do čela.
21. led 2010 ve 22:20  • Odpověz
Dobré dopoledne, mamky. Včera jsem si pročítala diskuze a hematom má opravdu hodně maminek a nejen v úplném začátku těhu. U mě je to riziko, že kdyby něco, tak můj plod by se neudržel a spláchnul by se s krvácením, ale opravdu se snažím držet a zatím mi to docela jde... Ale nechci Vás tím už otravovat a děsit... :wink: Včera večer jsem ještě volala kamarádce, která má kamaráda gynekologa a domluví mi s ním co nejdřív termín. Chci mít jistotu, že je mimčo v pořádku, že roste a že je živé... Kdyžtak si nechám nabrat jen krev kvůli hcg, hlavně to bude druhý nezávislý názor...

Příští víkend jedeme na Moravu k rodičům a chceme (budeme jim muset říct), že čekáme, tak aspoň budu vědět nějakou prognózu. Teď mi bývá dost špatně a slabo, moc nejím, stejně by to poznaly. Navíc, když musím ležet...

Daji, moc ti gratuluju. To je hezký, snad se srdíčka taky brzy dočkám... :dizzy_face:

Taky držím palečky všem studentkám... Určitě to dáte a vytřete všem zrak! :slight_smile:
22. led 2010 v 09:48  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

Tat, cestování bych ti moc nedoporučovala, mě to lékař vyloženě zakázal, dokud se mi to nespraví. My to oznámíme až budeme mít trochu jistotu, že se to spravilo dřív ne, poněvadž bych nechtěla za nějaký týden oznamovat že to nevyšlo, takže tutláme jak to jde, naštěstí jsem středně těžký migrenik, tak jsem neschopenku svedla na neurologa, sice je mamča z toho zjančená, že se mi to zase vrátilo ale snad to vydrží ještě chvilku.
22. led 2010 v 10:18  • Odpověz
Uvidíme, co mi řekne doktor... Už jsme u rodičů ohlášení... A myslím, že mi 4 hodiny v autě nemůžou ublížit tolik, jako když chce syn tahat v náručí...
22. led 2010 v 10:34  • Odpověz
Tak jsem volala na gyndu na výsledky krve a jsem opravdu těhotná, akorát buď jsem opravdu otěhotněla později než by odpovídalo cca ovulaci a PM - UZ i b-HCG odpovídají začínajícímu těhu mladšímu než dle PM, nebo to není v pořádku a těhotenství se nevyvíjí (vzhledem k tomu, že nebylo ještě na UZ včera nic vidět...) nebo je to mimoděložní těhotenství, což mě celkem vyděsilo...jdu 2.2. znova na UZ, pokud by se objevilo krvácení nebo bolesti břicha, mám se urychleně přesunout k dr nebo v noci do špitálu, no to mě fakt uklidnili :frowning2: :frowning2:
22. led 2010 v 10:50  • Odpověz
tatarina: to je super, že máš ještě kam zajít pro druhý názor a hlavně za pár dní se u takhle malého miminka spousta věcí změní a vyroste, takže třeba už bude nějaká lepší prognóza.

lamia: to bude určitě jen pozdější otěhotnění.

Všem vám držím palečky.

Protože jsme v kanceláři 3 těhule, tak je to tu těhotenství a vše co k tomu patří docela diskutované téma. No a dneska tu začali strašit porodama. :astonished:
22. led 2010 v 10:59  • Odpověz
Kovaldo díky, uvidíme, vzhledem k tomu,že jsem s tím vůbec nepočítala, tak mám teď velmi ambivalentní pocity, vzhledem k tomu, že pokud chci pracovat ve svém oboru, měla bych nejvyšší čas jít do práce, by mi asi nemělo vadit, pokud to v pořádku není....ale ta máma a ženská ve mě si za těch pár dní na myšlenku dalšího mimča docela zvykla, tak si celkem přeju, ať to vážně je jen pozdější těhu a zároveň se bojím, že tím můžu svůj diplom a kariéru rovnou pohřbít. No fakt nevím, v co doufat :unamused: A porodu se neboj, já mám za sebou dva takové, že je považuju za nejkrásnější zážitky mého života, vůbec většina ženských nakonec uzná, že porod byl mnohem lepší než čekaly :wink:
22. led 2010 v 11:04  • Odpověz
autor
Ahojky holky........................
tat: já myslím že cestování se nedoporučuje spíš busem nebo vlakem, ale autem by ti to vadit nemělo, jak píšeš.................
lamia: určitě to prokonzultuj s druhým dr. a držím palce, at to dobře dopadne.................
22. led 2010 v 11:09  • Odpověz
Lami, to bude určitě jen pozdější těhu, tak jak v to doufám i já u mého těhotenství... :wink: Teda ale koukám, že máš holky taky docela rychle po sobě... Taky mám jít na kontrolu až začátkem února, takže nervy mám, ale určitě to bude dobrý. U tebe i u mně. Chci věřit v sílu pozitivního myšlení... :slight_smile:
22. led 2010 v 11:11  • Odpověz
No nic, asi na chvíli vstanu, stejně to tu tak z gauče šolíchám, jak to jen se synem jde, abych nemusela vstávat, ale malej byl už dvakrát kakat s mojí plnou asistencí, takže taky paráda :slight_smile: Asi si udělám palačinky, jen pár kousků, ať u sporáku dlouho nestojím, nebo si dám do kuchyně židli, ať se moc nenamáhám... :wink: Docela mám na ně chuť a včera jsem si koupila moji bezlepkovou mouku...takže materiál je a něco jíst musíme...
22. led 2010 v 11:18  • Odpověz
Holky já se teda nestresuju ikdyž je tu možnost, že to nevyjde, prostě to beru tak jak to je a bud v únoru uvidím živé embryo nebo ne a určitě nebudu mezi tím cca 3 týdny do kontroly jezdit pro jiné nazory a vyšetření, stejně se s tím nic nedá dělat v tak ranném těhotenství. Chce to myslet pozitivně a věnovat se nějaké činnosti, máte děti tak je to oto lepší, že se jim můžete plně věnovat.
Cestováním lékař myslel nejen dopr. prostředky ale i autem, prostě klid je klid ale chápu, že když obstaráváš malé dítě tak to asi dost dobře nejde bez pomoci.
Tatarino holky jsou 19. měsíců od sebe, tak to zas není tak moc rychle, kámoška má druhé mímo do roka po prvním, tak to je jinej nářez:slight_smile:))) Ale já Aničku dlouho kojila, takže jsem neměla ms a když se objevila, tak jsme rovnou počali Johanku... Budu Ti moc držet palce, ať je vše v pořádku! Já mám velmi nepravidelný cyklus, ještě tak 3x denně kojím, takže taky pozdější otěhotnění vidím jako velmi reálné, tak prostě uvidíme.....i minulý měsíc jsem měla ms o 10 dní zpožděnou, předtím jednou za 2 měsíce....tentokrát jsem si udělala test jen proto, že mi začlo být blbě od žaludku plus přecitlivělost na pachy, ale především kvůli tomu, že jsem měla podepsat pracovní smlouvu, tak jsem chtěla mít jistotu. Ještě jsem si nadávala, že zbytečně panikařím a najednou se tam objevila druhá čárka, tak jsem se málem skácela... :grinning: :grinning:
tat:taky bych nejela ....tělo je nastaveno na to, že máma se chová jako máma a chová staršího prcka ...ale cestování je věc,které se dá vyhnout

lam: tak snad to bude ta verze s tím zpožděním:wink:
kariéra neuteče..do důchodu se ještě napracuješ :wink:

kov: porodu se neboj :wink: nic tak strašného to není,když k tomu přistupuješ pozitivně
ahojky :slight_smile:

tat, cesta autem bude jistě v poho :wink: ...jen že bude 4h sedět :sweat_smile: a držím palečky, aby ten hematom co nejdřív zmizel :slight_smile:

lami...a to ti neřekl, jestli je hcg malé nebo vysoké?? mě taky hrozili mimoděložním, jenže docent řekl, že hcg je tak malé, že to ještě nic neznamená a následně mě testovali 4 dny po sobě, jestli roste....vypadala jsem jak feťák s rozpíchanýma rukama :stuck_out_tongue_closed_eyes:
já mám taky jít možnost pracovat...takže taky jsem tak nějak na vážkách, že kdyby dr. v PO těhu nepotvrdil, tak by mi to asi tolik nemrzelo :sweat_smile:
držím palečky, ať ti to vyjde, jak si přeješ :wink:

kov, jak říká lamia...porodu se neboj :wink: já se taky bála, chtěla jsem Epidural, jenže už bylo pozdě a stejně mi to nepřišlo tak hrozný :slight_smile: ...a to jsem měla komplikovanej porod, že malej nechtěl ven a 2h jsem ho tlačila a musela mi PA tlačit na břicho :sweat_smile:
22. led 2010 v 11:27  • Odpověz
Ojo právě že jak jsem psala - hcg odpovídá začínajícímu těhu, takže nejspíš to bude ta varianta s pozdějším otěhotněním, ale znáš to, možné je prostě všechno. My jsme si s manželem krásně naplánovali dětičky takhle po sobě, abych pak mohla do práce a tohle byl fakt šok. Takže vlastně fakt nevím, co si přát :grinning:
22. led 2010 v 11:37  • Odpověz
Jooo, člověk míní, život mění... :slight_smile:
22. led 2010 v 11:44  • Odpověz
lamia :grinning:

já si teda taky myslím, že nemá cenu stresovat...jak píše tux, buď bude příští KO mímo vidět a bude v pořádku, nebo prostě nebude....takový je život a jestli z toho bude potrat, tak nejspíš mímo nebylo v pořádku a samo to vzdalo...
a jiný kontroly u jiných doktorů jsou možná dobrý pro klid duše, ale taky můžou nést špatný zprávy...
22. led 2010 v 11:49  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:
Dneska mi je fakt špatně, žádný trik a žádná fligna nepomáhá :frowning2: Ani jídlo nepomáhá :frowning2:
Lami: však ono to dopadne, tak jak má :wink:
22. led 2010 v 11:59  • Odpověz
No já určitě nikam jinam nejdu, stejně je to u mě zatím ve fázi buď jo nebo ne, takže to nemá smysl a musím prostě čekat, akorát mám teda strach aby to nebylo to mimoděložní, neb si neumím představit, že bych tu ten blázinec nechala manželovi a musela být ve špitálu...

Jsem se ptala před chvíli Aničky, jestli by chtěla doma mít miminko, tak se dlouze zamyslela a povídá "noooo, ale jenom nějaký malinký, jo maminko???! :grinning: :grinning:
22. led 2010 ve 12:01  • Odpověz
lamia: a v jakém oboru pracuješ? Že chceš zahazovat diplom? Rozporuplné pocity chápu, jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne, ale vsadila bych na mímo :slight_smile:
Díky za uklidnění ohledně porodu, taky doufám, že ty katastrofické scénáře se mne netýkají. :wink:

hupcza: taky díky za uklidnění. Brát to pozitivně rozhodně chci a chci si taky zjistit pár informací k přirozenému porodu, ... :slight_smile: A uvidíme.
22. led 2010 ve 12:06  • Odpověz
Kovaldo jsem lékařka, měla jsem Aničku už na fakultě, ještě jsem nepracovala, teď jsem 2 roky po promoci, jako neumím si představit, že za další 2 roky mě jako absolventku ještě nějaký primář při smyslech přijme...není to v tomhle oboru úplně easy, krom toho mám pocit, že šíleně zapomínám, což mi na optimistmu moc nepřidá. Jinak já měla porody fakt super, při prvním mi sice píchli plodovku, ale jinak bez zasahování i bez nástřihu, druhej zcela "přirozenej" , neb překotnej, ale zcela bez poranění, dík tréninku s epi-no v obou těhu. Pokud budu i tentokrát rodit, plánuju zase Apolináře a budu chtít ambulantní porod, neb pobyt na šestinedělí je opravdu zcela zbytečný opruz maminek i dětí.
22. led 2010 ve 12:15  • Odpověz
lam: ty dětské hlášky jsou úžasné..už se taky těším :slight_smile:

kov: kukni sem http://www.normalniporod.cz/Rejstrik-temat.asp - myslím,že to je jedna z nejlepších stránek na toto téma :wink:
22. led 2010 ve 12:16  • Odpověz
lamia: Anička je teda expert :grinning:
22. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
lam: mi ten pobyt poporodu přišel taky trošičku zbytečný ....jako první den jo ....ale ty další dva dny jsem moc nevěděla,co tam dělat :sweat_smile:
ale měli jsme rodinný pokoj, což je pokoj jako v penzionu s křesílkama, tv, lednicí ....kdokoli tam mohl kdykoli přijít a i přespat
22. led 2010 ve 12:21  • Odpověz
lamia: ambulantní porod? to jde? To jsem netušila. Jé super, to jsem ráda, že píšeš o zkušenosti s epi-no. Chtěla jsem se tu časem ptát, jestli jste některá nepoužívala.
Lékařka, no tak to chápu, že bys chtěla do práce, abys vše nezapomněla. Tak uvidíš, jak to dopadne.

hupcza: moc díky, jak bude chvilka, tak to pořádně naštudýruju. :slight_smile:
22. led 2010 ve 12:22  • Odpověz
lam: jí jsem o tom epino uvažovala ....ale ...no prostě bych to asi nedala ....beru,že to je účinné ...ale mi to nějak nesedí ...žádný logický argument - jen pocit, že tohle není pro mě
masírovali jsme hráz a taky to stačilo
22. led 2010 ve 12:28  • Odpověz
tak o epi-no jsem se dozvěděla nedavno :sweat_smile: jinak bych možná taky zkusila...byla jsem nastřihlá hodně a porod mi sice začal doma a vyjeli jsme až když byli stahy po 10min, ale vodu mi i tak museli píchnout...

lami, lékařka je hezké povolání a v jakém oboru lékařství budeš dělat?? nějaká pediatrička by se nám tu hodila :wink: :grinning: :grinning:

no holky, já jako prvorodička jsem byla za ty další 2dny docela ráda :sweat_smile: ....čtvrtej den už jsme jeli domů a to už jsem fakt chtěla, páč mi dali na pokoj hroznou holku...teda ta byla sprostá, nevychovaná..no hrůza...
22. led 2010 ve 12:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.