• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
ant: s prdíky jsme si nějak extra neužili ...ale už jsem tu psala - možná to bylo i tím, že jsem ho první měsíce, když jsou prdíky nejhorší, poctivě při každém přebalení masírovala
nejdřív zakroužit na bříšku - vždy ve směru hodinových ručiček
pak procházka pro trakčníku - jakoby pod žebírky se projít prstama po bříšku zleva doprava
a pak "i love you" - to se na bříško malují písmena ILU - nejdřív zhora dolů vlevo na kraji bříška I, pak prodloužit do L (pod žebírky a zahnout dolů jako při I) a pak U - vpravo nahoru, pod žebírky a vlevo dolů
každé třikrát
je to moment a prdíky měl minimální
chvíli jsme používali i baby calm - ale přišlo mi, že ta masáž udělá zadarmo tu samou službu
jedla jsem vždy prakticky vše - i čerstvé pečivo atd.
13. čer 2010 ve 21:53  • Odpověz
hup:mooc diky za rady no nic nevydržím už usedět bolí mě pod žebrama jdu si lehnout dobrou holky :slight_smile:
13. čer 2010 ve 21:55  • Odpověz
ant: jo a ještě chtnout za patičky a zakroužit nožkama tak, že je jakoby lehounce přimáčkneš k bříšku - taky ve směru hodinových ručiček

neboj - ono to po porodu určo bude lepší :wink: ...však sbírej síly :wink:

ojo - no už se těším na podzim :grinning: ...to bude s hlídáním prča ....manža totiž se mnou nejezdí ani na nákupy (ani ty velké), což je i s ondrou docela prča ....ale se dvěma to bude terpve k popukání ...no doufám, že ho zmastím alespoň na šstinedělí než se zaběhnu :slight_smile:
13. čer 2010 ve 21:57  • Odpověz
ant: nz :wink:
13. čer 2010 ve 21:58  • Odpověz
autor
hup.. teda ty seš fakt soběstačná......... ten tvůj manža je dobrej - takový pravý opak mého, jak tak koukám. ten je se mnou pomalu pořád a všude.......... v obchodě sama se dvěma dětma, to bych asi nedalaa......................máš můj obdiv........... :slight_smile:
13. čer 2010 ve 22:17  • Odpověz
laur: ani ne tak soběstačná, jako blbá :grinning: :grinning: ....jsem si to úúúúplně blbě nastavila :sweat_smile: ...a manža si strašně rychle zvyknul na to, že v poho zvládnu vše
a já jsem trubka, že dokud se to nějak zvládnout dá, tak to udělám ...ale začínám se léčit ...jelikož mám dojem, že bych na podzim taky mohla padnout na čumák :sweat_smile:
13. čer 2010 ve 22:25  • Odpověz
hup, no vím, o čem mluvíš, taky jezdíme nakupovat sami a tak :grinning: a miláček ani neni z těch tatínků, co si berou dovči kvůli narození prcka :sweat_smile: ale taky jsem mu nakázala, že bude muset být s Tomášem, až budu v porodnici a třeba aspoň ty 2 dny až se vrátím z porodky, aby byl doma :slight_smile: no uvidíme, jaká bude realita :grinning: :grinning: njn zedník, napodzim maj nejvíc práce :sweat_smile:

jo ty masázičky doporučuju, taky jsem je dělala, ale ne tak důkladně, jen masírovala bříško kolem pupíku :wink:

tak tady se teda rozechcalo :stuck_out_tongue_closed_eyes: aspoň se bude dobře spát, tak páá a dobrou :slight_smile:
13. čer 2010 ve 22:29  • Odpověz
ojo: ale musím říct, že u nás se to pomalinku začíná zlepšovat ....alespoň, co se týká času stráveného s ondrou
sice pořádto má do ideálu daleko ...ale oproti tomu, kdy chodil mezi 7 a 8 a stalo se, že občas malého ani neviděl, chodá tak mezi půl šestou půl sedmou a to zvládneme alespoň společnou večeři, občas okoupe a i nějaká hra nebo tak se do toho vejde

mi příjde, že je celkem důležité, aby se rodina scházela u jídla - jenže manža to z domu nemá naučené - jako 4členná rodina mají jen stůl se třemi místy .....ale zjistil, že to asi není tak úplně mimo
stejně tak si myslím, že máma je bezva, ale prostě táta je pro kluky důležitý strašně moc (vidím, jak se ondrášek třepe na každou osobu mužskoho pohlaví v okolí) - naštěstí si to už umí i sám dát najevo, takže to není jen o mém přesvědčování - ondra má pádnější argumenty :grinning:

takže domácnost, nákupy apod. je furt na mě ...ale alespoň tady se hýbou ledy :slight_smile:

no a ještě jsem uhájila tu hodinku cvíča týdně :grinning:
13. čer 2010 ve 22:42  • Odpověz
máme žárlivé miminko :slight_smile: přiňufkala jsem se k miláčkovi s cílem příjemného potěšení a prcek chudák začal tak kopkat, že prokopnul moje bříško až k tatínkovému bříšku. Ale asi pak usoudil, že je fajn že se mají rodiče rádi, a už nerušil. :slight_smile: ale pak jsem mu vysvětlila, že mám ráda oba a že na taťku žárlit nemusí.
13. čer 2010 ve 22:50  • Odpověz
autor
ojo. jé, deštík závidím, tady je pořád horko.................
jejda holky, až tak......no můj manža si to v práci zařídí podle sebe, a jak poznamenal v sobotu trefně na oslavě můj děda, když jsem řekla, jak je skvělý a jak se stará, pomáhá mi a tak, tak prej co se divím, když je "čerstvě omráčený"..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jsme spolu pět let, od svatby ani ne rok, tak si dělají srandičky......................ale já myslím, že mu to vydrží.....on dětičky miluje, sám syna už má, je to miláček, takže vidím i na něm, jak se chová......
malý je taky natěšený na ségru, tak snad mu to taky vydrží....
hup. tak to je super, že se manža začal malýmu víc věnovat.....a jak píšeš, souhlasím, ale myslím, že tatínci jsou důležitý pro děti všeobecně, i pro holčičky....prostě jsou potřeba, aby se jim taky věnovali......
suz. to je dobrý.....naše mímo zase kopká ráno manžu do zad, když leží na boku a přitulím se, opřu se břichem o něj, tak taky začne...... :wink: ale při sexíku spí......to by mohlo vydržet i po narození......... :grinning:
tak dobrou kočky....
13. čer 2010 ve 23:01  • Odpověz
přeju dobré ránko :wink:
muj se taky snaží chodí se mnou na kontroly a moc se těší možná je to tím že je to poprvé no nevím miluje děti a to je taky důvod,a možná i kvůli tomu jak nám nešlo otěhotnět no nevím ale jsem ráda že se snaží a sohlasím že je tatínek hodně důležitý
jinak v noci u nás byla obrovská bouřka snad to nebude každý den :unamused:
14. čer 2010 v 07:45  • Odpověz
dobré ráno, tak dneska jsem opět nechtěně za skřivana :wink: , dělala jsem taxíka příteli, je objednanej chudák na gastroskopii
jak je u vás? U nás prší a prý má být nic moc celý týden.
@hupcza : prostě bude Ondra správnej strarší brácha, se už učí :slight_smile:
@ojo: tak hlavně že to jsou natažený nožičky
@laurinka.22 : tak to máte mímo pěkně vychovaný, když vás nechá věnovat se sobě
tak než jsem vás dočetla, tak jsem pro drahého i dojela, šťastnej jak blecha, že se gastro nekonalo
tak je šťastnej, že nemusí do práce, jdem snídat :slight_smile: snad oběháme i úřady, kvůli jménu mimáska občanka, a tak :slight_smile:
14. čer 2010 v 07:50  • Odpověz
bru:ahojky taky se dneska chystáme vyřídit příjmení :wink:
14. čer 2010 v 08:03  • Odpověz
@antana123 : zrovna koukám, od kolika tam mají, tak svatba nebude?
14. čer 2010 v 08:11  • Odpověz
beru:to se ještě neví uvidíme ale příjmení vyřídíme pro jistotu i kdyby se náhodou malý narodil dřív nechci aby měl příjmení po bývalém manželovi :unamused:
14. čer 2010 v 08:12  • Odpověz
autor
beru. :grinning: :grinning: :grinning: no zatím...... ale kdoví, co bude až se narodí......zatím si asi říká - jejda, co se to děje - a ani nedutá a ani se nehne..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. čer 2010 v 08:14  • Odpověz
lauri:ahojky taky u vás prší?
14. čer 2010 v 08:14  • Odpověz
Dobré ráno,
u nás to taky vypadá na zamračenej den, pršelo snad celou noc, jen jsem se převalovala....
Včera se nám zabila kamarádka na motorce....takže polovina svatebčanů půjde na konci týdne na pohřeb :cry: .....to bude svatba asi veselá :pensive:................
14. čer 2010 v 09:27  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

tak u nás je teda docela sychravo, všude mlha, ale už se zvedá :slight_smile: taky jsem zrovna včera říkala, že musíme vyřídit příjmení, ale nemáme ještě jména :sweat_smile: tak už to musíme rozlousknout :grinning:

hup, to přítel naštěstí neni takový workoholik, tak se snaží domů chodit kolem té páté...teď přes léto je to o něco dýl, ale vždy je doma na společnou večeři a než jde malý spát, tak si s ním pohraje :slight_smile: :slight_smile: to zase musím říct, že když je potřeba, tak se opravdu postará i přebalí, převleče, nakrmí i udělá mlíko nebo kaši :dizzy_face: :dizzy_face: a teď to ještě umocňuje, že když přijde domů, tak malej začíná vískat a křičí táta, táta, táta :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to je fakt sladký :grinning:

beru, jj nožky už jsou pohodě :slight_smile: no už to nebude na takový dlouhý procházky :grinning:

no dneska se chystám na lívance, když už neni takový horko :grinning:
14. čer 2010 v 09:30  • Odpověz
ahojky,
u nás teda počásko taky nic moc. Když jsem vstala, tak pršelo, Teď už je naštěstí jen zataženo. :wink:
Musím jít něco dělat, máme tu po víkendu hroznej bordel. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nebyli jsme skoro celý víkend doma, vždycky přijeli, pojedli a zase frčeli, takže se mi tu nahromadila spousta nádobí a jiných věcí. Až to všechno dodělám, tak vám napíšu, jaký jsme měli víkend. Stálo to fakt za to. :confounded: Bude to asi na dlouho. Zatím páček. :slight_smile:
14. čer 2010 v 10:02  • Odpověz
holky razím směr škola pa večer :wink:
14. čer 2010 v 10:07  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
u nás taky propršelo celou noc, takže venku je asi 13 stupňů. No, za déšť jsem ráda i za ochlazení, ale o maličko tepleji by tedy klidně být mohlo :slight_smile:
@daja.had: to mne mrzí s tou kamarádkou. :frowning2:

@laurinka.22: jé, tak to je prcek vzorňáček, nechat vás takhle se tulánkovat a sexíkovat :slight_smile:

@suzete: tak takovejhle žárliveček :slight_smile:. No, ještěže jste to vysvětlili tak brzy :slight_smile:

Já jsem si dnes v noci užila ponocování - vzbudila jsem se v 1,20 hod, došla si na záchod a šla si lehnout, po půl hodině pokusů usnout jsem si zas došla na záchod a prohlížela si fotky. Pak jsem se opět snažila zabrat a musela jsem jít sníst banán, protože jsem měla hlad, jak bych týden nejedla.
No zkrátka, díky tomu, že pršelo, se mi chtělo furt na záchod a malá se strašlivě vrtěla celou dobu a žádná má pozice jí nepřišla dost vhod, takže se ještě ve 3,20 byla vzhůru. No úžasný. A od 8 už jsem zas vzhůru. Tak čekám, kdy odpadnu :slight_smile:.
Doufám, že to byl vyjímečnej stav, doufala jsem totiž, že se vyspím aspoň než se malá narodí :slight_smile:
14. čer 2010 v 10:32  • Odpověz
Ahoj, děvčata. chtěla jsem se zeptat, jedna mamina budoucí (omlouvám se, ale opravdu už si nepamatuju která) tu básnila o kojo polštáři, který jí nedávno přišel. Chci se zeptat, jestli to byl přímo kojící nebo tzv. univerzální? Radši přikládám fotky. Přemýšlím, že si ho taky pořídím, manžel mě přemlouvá na ten univerzální, mám pocit, že mi ho po kojení hodně rychle zabaví :grinning: prosím i ostatní, které mají zkušenost, který je lepší?
14. čer 2010 v 10:44  • Odpověz
ahojky, tady lilo celou noc a pro ležení v posteli je teplota tak akorát :slight_smile:

ant: zvládni to ve škole :wink:

kov: teda ponocování ti nezávidím...já se budím v noci taky, na malou, pak tvrdnutím a bolením břicha..začínám mít problém i se zácpou, tžak pak těžko rozlišuju bolení břicha z toho nebo k těhu...ale spíš to je k těhu, je to jako na MS :unamused: Tak tu solidně plaším...

zvirka: já mám kojo polštář plněný kuličkama, což nám doporučovali i v kurzech, na spaní luxus a chlap mi ho už taky lohnul a mluvil o tom, že by to chtělo dva :grinning:
14. čer 2010 v 11:10  • Odpověz
ahoj, ozývám se po delší době, už jsme nastěhovaný v Německu, klaplo to docela dobře, i když nervy byly taky. Chvilku jsem byla bez netu, tak jsem si aspoň od něj odpočinula.

Koukám, že se tu řeší polštář, já ani nevěděla, že jsou v tom nějaký rozdíly, ale pak mi přišlo divný, že některý maminky mají polštáře nějaký malý. Já mám teda obří: http://www.polstare.cz/?28,kojici-polstar-dute-vlakno-povlak-slonova-kost-akce, dole jsou rozměry. Ty dlouhý konce jsou právě dobrý na spaní, zamotám si to mezi nohy a hlavu opřu ve střední části a dobře se mi spí v poloze na polobřiše. Je to sice neskladná mrcha, ale myslím, že se vyplatí víc, určitě ho budu používat i dál, třeba proti bolestem zad. Ten zelenej mi přijde malej, ale když jsem teď brousila po netu, tak jsem vždycky našla ty větší.
Zase se mi ale zdá, že když do toho budu chtít položit miminko, tak tam bude ztracený, ta mezera po spojení je nějaká velká.
14. čer 2010 v 11:18  • Odpověz
já mám teda vlákno....
14. čer 2010 v 11:19  • Odpověz
@suik já tomu houby rozumím, nám radili ty kuličky, že to využijem při kojení, si je naahrcáme, kde bude potřeba...je fskt že i na spaní si sunu kuličky, kde potřebuju mín, kde víc... :grinning: Ale podle mě to je o tom, na který si zvykneš :wink:
14. čer 2010 v 11:35  • Odpověz
@rennu: já jsem asi původně chtěla kuličky ale klikla na vlákno...ale dobrý to stejně....někde jsem zas četla, že kuličky nejsou dobrý, to si nevybereš.
14. čer 2010 v 11:42  • Odpověz
Ahojky,já mám tento
http://www.ceskedite.cz/kojici-polstar-angel-myska-p-798.html
taky s kuličkama.Je dost velký a i minule semměla s kuličkama půjčený,pak sme nechali vyčistit v prádelně a dosypali kuličky.Akorát doporučuju aby měl pratelný potah
14. čer 2010 ve 12:04  •  3 děti  • Odpověz
@petja to jo, to je nezbytnost, já už ho mám celej poslintanej :grinning:
14. čer 2010 ve 12:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.