• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Hup ono i hodně záleží, jakou má člověk hráz, jak veliký dítě, jak to všechno běží....a mimo jiné taky na porodníkovi, když narazíš na nějakého fanatika ze staré školy, co má pocit že prvorodička bez nástřihu prostě nemůže absolvovat porod, tak můžeš mít balonků deset a je to stejně naprd, nebo je zapotřebí dítko rychle dostat ven a nástřih tomu taky může pomoct....prostě balonek není rozhodně spása před nástřihem, ale mě konkrétně myslím dost pomohl, natrénuješ si dík tomu i ten pocit při tlačení, což taky není k zahození, posílíš pánevní dno, po porodu jsem si hned sedla, zvlášt podruhé jsem měla pocit, jak když jsem ani nerodila. Takže můžu rozhodně doporučit, ale nezaručím, že se tak člověk nástřihu vyhne. Já to teda s masáží hráze kombinovala.
22. led 2010 ve 12:38  • Odpověz
Oji, tak já si nemyslím, že je to jen na přírodě, jak píšeš ty, moje mimi může být naprosto v pořádku, jen ho s sebou může stáhnout, jak je ještě maličké, to případné krvácení z toho hematomu... Jestli mi rozumíš...

Ambulantní porod bych raděi neriskovala, ale je to jen o mém názoru a pocitu. Jsem prostě klidnější pod dozorem :slight_smile: Vím, že je to třeba v Americe běžné...
22. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
tak já masírovala pravidelně a na prd :sweat_smile:
22. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
taky jsem o epi-nu uvažovala, z porodu ani tak strach nemám jako z nástřihu a následného šití a tohle by mohlo můj strach eliminovat, jsem posera z jehel a šitího se hrozně bojím, taky jsem si ho už užila ažaž ale šití tak intimního místa mě přímo paralizuje.
22. led 2010 ve 12:43  • Odpověz
tat, jistě, že rozumím, já to napsala obecně :wink: držím palce, aby léky zabrali a hematom rychle vyhnali :wink:
22. led 2010 ve 12:45  • Odpověz
tux, někde povídaj o šití horory, ale já necítila naprosto nic, jak při nástřihu, tak při šití :wink: a po šestinedělí už jsme vesele dál sexíkovali :grinning:
22. led 2010 ve 12:49  • Odpověz
ojo no to je tím, že jsem četla asi nej ty hororový příběhy, už jsem si to zakázala a nic otom nečtu, člověk pak má ještě větší obavy.
22. led 2010 ve 12:53  • Odpověz
Jasně, Ojo, rozumím...

Tak teď jsem se dozvěděla, že v úterý jdu pro jistotu ještě k jinému gynekologovi na konzultaci, případně utz... Kamarádka, co mi to domlouvala, tak ji prý ten dr ujišťoval, že je to častý a že postup mého dr je v pořádku, což mě se tedy taky zdá. Jen prostě potřebuju mít jistotu, že mimi se vyvíjí...
22. led 2010 ve 13:02  • Odpověz
Jdeme s malým spát... Tak zatím se mějte hezky...
22. led 2010 ve 13:17  • Odpověz
Ahojte vsem, ackoli nepisu, kazdy den ctu.

Blbe mi je cely den, i v noci, ale dikybohu-zatim-neblinkam. Ale jen vidim jidlo, jakekoli, tak uz natahuju. hruza, muz me musi nutit abych neco snedla.

Na divny pocit v puse a pri pocitu na blinkani mi pomaha akorat nanuk. Mroz, bily. Mnam. Ale nemuzu cely den jist jen mroze...

Jinak vsem preju, at mimaci pekne rostou, a at se vsechny pripadne problemy odproblemujou pryc.
22. led 2010 v 16:16  • Odpověz
Ahojicek holky, tak ja dneska jen zdravim....tat, drzim pesticky, aby kontrola v utery dobre dopadla..a lamio tobe taky, urco to bude pozdejsi tehu, verim tomu...jak pise hupcza..pracovat muzes vzdycky..ja mam vystudovane jazyky a za ty skoro tri roky co jsem doma...umim uplne ...prd :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak je mi dneska zle..ale desne..k tomu se mi blokla pateer, nemuzu se moc hybat a z toho me boli hlava..takze kombinace k nezapomenuti :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2010 v 17:01  • Odpověz
autor
holky, já se nástřihu taky bojím, i když co mi zatím říkaly kámošky, tak to prej necítily......................ale mnohem víc bych se bála toho, že se natrhnu, a to je horší pro mě, takže já se radši nástřihu bránit nebudu, když by byl potřeba.
o epi-no jsem četla, ale přijde mi to takové divné, takže pro mě taky ne.........................
ale toto je takové téma, že bude mít každá asi jiný názor......................
22. led 2010 v 18:09  • Odpověz
lami:cvičím jógu,takže pánevní dno jsem ani moc posilovat nepotřebovala nějak extra kvůli těhu .... cca dvě hodiny po porodu jsem se přesunula na pokoj,sedla si ke stolu a zblajzla večeři, na wc jsem byla hned druhý den - takže efekt obdobný
myslím,že jóga uděla hodně podobnou službu a navíc naučí dýchat a udrží kondici celé těhu
na fanatika bych narazit nemohla,neb jsem si velmi pečlivě vybrala porodnici,kde se takoví nevyskytovali :grinning:
asamo,pokud by došlo ke komplikací je mi i joga na prd....bavíme se o porodu s normálním průběhem

tux:já měla jeden steh a upřímě jsem se divila,když se dr ode mě zvedal,že má hotovo :sweat_smile:

laur:malý škubaneček jsem měla (na ten jeden štych) ..nepamatuju si žádnou šílenou bolest
22. led 2010 v 18:41  • Odpověz
lauri ja nastrih treba nemela, natrhla jsem se trochu a siti jsem vubec necitila..co to je oproti porodu:slight_smile: teda memu....a po pravde, jako hrdinka jsem odmitla epidural..no po pravde pak mi rekli, ze tam stejne byl nikdo kdo by mi ho pichnul..ale kontrakce po 1min az 1,5min celych skoro 12hodin bych fakt nikomu neprala:frowning2:((( k tomu jeste krizove bolesti ..fakt basta.. :slight_smile: takze bych za nej fakt byla hodne hodne vdecna :slight_smile:
ale fakt je ze nikdy nevis dopredu jaky porod bude a kdyz si to chce nekdo fakt prozit i treba s tou mega bolesti..jenom davam palec vzhuru...
22. led 2010 v 18:44  • Odpověz
laj:jsem měla u porodu jako doprovod reflexní terapeutku -začala bolest,zmáčkla mi nějaký bod a bylo po všem ....absolutně nechápu,jak to dělala ...ale dělala to dobře a fungovalo to :sweat_smile:
22. led 2010 v 18:49  • Odpověz
Hup obávám se, že staří dr s kamennými názory jsou ve všech nemocnicích :wink: Já zas po zkušenostech z minule fakt chci ambuporod, aby mě někdo poučoval,že mám dítě budit na kojení, když se samo nevzbudí apod, plus buzení někdy v šest ráno...fakt nemusím, chci aby se holky s případným sourozencem seznámily co nejdřív a taky mi minule v porodnici Anička šíleně chyběla, dva večery jsem probrečela, jak má člověk ty hormony zblázněné, tak já holt potřebuju rodinu a své prostředí, sebelepší porodnice mi v tomhle nepomůže... takže pokud v září budu rodit, tak plánuju počkat až se uvidí, že je miminko v pořádku a v pohodě a razíme domů. Ale samozřejmě nikdy nemůžu vědět nic předem, měla jsem dva superrychlé a pohodové porody (tedy pohodové z hlediska průběhu, při druhém jsem narazila na PA že se mi ještě dnes zdvihá adrenalin jen si na tu krávu nebeskou vzpomenu... :grinning: ),třeba třetí bude masakr a ještě ráda si lehnu na špitální postel :grinning: :grinning:
Nijak nezpochybňuju,že joga nemůže mít stejný efekt na posílení pán.dna apod co jsi psala, určitě je naprosto super, jen ten balonek má to plus opravdového tréninku porodu a pocitů při porodu, mě to fakt hodně pomohlo - jak jsem začla tlačit, naskočil mi program " jo, tohle znám" a druhé dítko bylo nekecám na jedno zatlačení vč. dorotování ramének venku, PA si nestačila nasadit ani rukavice a čučela jako puk, jak jsem to dítě proboha dostala ven :grinning: První se narozdilo na zatlačení 3, taky myslím na prvorodičku celkem neobvyklé....Ale zcela chápu, že někomu představa takového cvičení nesedí, víš co, beru to jinak, jsem zvyklá sahat i na cizí lidi, takže sahat na mě samotnou mi fakt neva...a fakt je, že to cvičení není žádná prdel.
22. led 2010 v 19:00  • Odpověz
ahojky!
holky svého dalšího porodu se bojím jak čert kříže :sweat_smile: . jen si to představím, tak se ve mě všechno kroutí. já nevím, jestli jen já jsem taková srágora, ale já čekala, že to bude menší bolest. měla jsem teda vyvolávanej porod a ten asi někdy bolí víc. o tom epinu jsem tehdá nevěděla, ale nejspíš do toho u příštího porodu půjdu, páč já ačkoliv měla jen jeden štych tak jsem si nesedla snad měsíc z toho, jak jsem strašně dlouho tlačila a přitom se mi to tam dole nějak všechno zmršilo a trvalo dlouho, než se to dalo do kupy.
22. led 2010 v 19:01  • Odpověz
Jo Hup ještě jsem se Tě chtěla na něco zeptat, pochopila jsem správně, že ještě kojíš??? Já totiž taky a mám pocit, že od té doby, co jsem cca těhu tak naše malá je najednou šíleně nervní, uřvaná a pořád chce být u mě, tak se chci zeptat, jestli taky nepozoruješ na prckovi nějaké změny???? Johanka je jinak velká pohodářka, jako byla teď i nemocná, ale tohle trvá už dýl a navíc teď je ok a pořád to trvá......
22. led 2010 v 19:33  • Odpověz
lam:hádat se nebudu ..ale nejsou :wink:
stejně tak ne ve všech porodnicích kafrají do všeho -mi nabízeli pomoc
raní měření tlaku či teploty se omezovaly na tichounké nakouknutí a zjištění,jestli spíme ...když jsem kývla,že můžou, změřili,když jsme spali,zřejmě odešli ....když přišla vizita a já jsem třeba kojila,tak se otočili ve dveřích a přišli později ...prostě v porodnicích jsou rozdíly a to hodně velké
můžu ti říct, že zkazky,které mamka přináší z některých jsou opravdu hrůzostrašné

ad epi-no ...je to fakt subjektivní ....prostě některé ženské nenosí tanga, některé nesnáší vyztužené podprsenky ...

ad popis druhého porodu mi připomíná ségru - pa jíá říká ....už vidím hlavičku a ségra: nééé,já ještě nezačala tlačit ...a pa už jsou venku ramínka a ségra: nééé,já ještě nezačala tlačit ....no ale už to byl třetí porod, takže to určo má vliv

jedna pa říkala,že porody relativně brzy za sebou jsou rychlejší a s hladším průběhem,že tělo má "paměť" -jenže samo,že to je průměrná info a bylo by fajn,kdyby to tak bylo, ale počítám i s variantou,že to může být klidně opět na 25 hodin :sweat_smile:

lat: mamka říkala,že ségru i mě rodila 2 hodiny,jenže měpřirozeně a ségru vyvolávačku a u toho málem chcípla,jaká to byla bolest ....takže srágora určo ne :wink:
22. led 2010 v 19:34  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
já docela uvažuju o tom epi-nu, ale o ambulantním porodu vůbec ne. To jsem byla fakt překvapená, že vůbec něco takovýho je. Myslím, že jako prvorodička budu za těch pár dní v porodnici vděčná. :slight_smile:
Když jsem si v pubertě povídala s mamkou o porodu a řekla jsem jí, že se nejvíc bojím nástřihu a šití, tak se začala smát. Že prej nástřih naopak vítala a šití už nevnímala, protože měla v náručí mimčo. :slight_smile:
Tak si budu připouštět jen tuto alternativu a pokusím se nečíst žádný hororový scénáře, abych se nevyplašila.
22. led 2010 v 19:39  • Odpověz
Hup a kde jsi rodila???
22. led 2010 v 19:45  • Odpověz
Já jsem co do výběru porodnice limitována tím, že u Apolináře jsem dělala státnici z gyn-por a porodila tam naše dvě holky, tak už nic jiného asi volit nebudu, ale jako je to prostě klasická porodnice, výrobna miminek na běžícím pásu, sice se celkem snaží o změnu, ale při tom počtu porodů co mají to jde zvolna, alternativy tam zrovna nemilujou - na to jsem při minulé porodu celkem narazila. Hodně prostě záleží na štěstí, s Aničkou mě rodil dr Koucký a byl fantastický on i PA, minule jak píšu, dr si ani nepomatuju jak se jmenovala, neb už jsem tlačila než stihla doběhnout a PA vůbec nekomentuju....ale třeba další směna, která dorazila na sál později a odveleli mě na šestinedělí byli úplně skvělí. V takhle velké porodnici je to fakt o štěstí na personál, pokud si člověk nedomluví porodníka předem, ale k tomu jsem nějak necítila potřebu.
22. led 2010 v 19:51  • Odpověz
lam: jj..ještě kojím
a tak 4 -5. týden byly s ondrou naprosté psycho ..v noci furt lezl ke mě do postele,křečovitě se mě držel za pyžamo,když jsemho odmítla vzít (třeba jsem si čistila zuby),úplně se zdekompenzoval,ne že se vztekl, to ne..ale byl úplně mimo
já nevím, jak jako lékařka akceptuješ homeopatika (moje kámošky mudry si klepou na čelo :slight_smile:), ale poladili jsme to přes ně ....úplně se zklidnila je zase ve starých kolejích ...mi to zkrátka funguje :sweat_smile:
v noci spinká bez problémů, přes den je v poho tak ...jasně,žeobčas sepomě vzpíná,ale to je zase přiměřené věku .... ale když ho odmítnu a nabídnu mu jinou akci,v pohodě ji akceptuje

kov: to je přesné ...já ondru taky drapla a byla jsem na vrcholu blaha ...kolem stál alan,dula....a čekali až si ho pochovají ....a já si teda nějak nevšimla :grinning: :grinning: ..teda alana pak jo .....no ale dula odjela domů s nepořízenou ...mě v tu chvíli vůbec nenapadlo,že bych ho měla někomu dávat :sweat_smile:
22. led 2010 v 19:53  • Odpověz
Uff, kolikrát mě ještě děti přeruší??? :grinning: :grinning: Takže abych se dostala k pointě - já rodila u Apo hlavně kvůli kvalitnímu lékařskému zázemí pokud by se něco pos..., mají dík tomu množství porodů fakt velké zkušenosti, naprosto špičkovou neonatologickou jednotku, takže s tímhle za zády jsem se fakt cítila líp, byť právě na úkor toho, že na 6n to není nic moc (teda s Johankou jsem měla nadstandard a tam to bylo mnohem lepší) Ale já chci hlavně fakt brzo domů, prostě mám pocit, že tyhle chvíle po porodu dítěte jsou pro mě hrozně intimní a citlivé a strašně je chci prožívat s lidmi, co jsou mi nejbližší. Krom toho, že v nemocnici je děsná nuda a doma pořád hrozně moc práce,že :grinning: :grinning:
22. led 2010 v 19:55  • Odpověz
jééé, tady už se rodí :grinning:
tak já teda taky přispěju svou troškou do mlýna. Epino se mi ekluje a navíc mi od sedmého měsíce hrozil předčasný porod kvůli zkrácenému čípku. Takže bych jeho používáním asi nadělala víc škody, než užitku.
Do porodnice jsme jeli, až při kontrakcích po třech minutách a hlavně, až se mi začalo chtít tlačit. To už jsem si byla jistá, že se jedná o porod a ne planý poplach :slight_smile: Doktorka mě prohlídla a poslala hned na sál rodit. Malej byl na světě za necelou hodinu tlačení. Natrhla jsem se, doktor mě šil asi 3/4 hodiny. Nemůžu říct, že jsem to necítila, ale ani to nebyla žádná velká bolest. Myslím, že jsem měla docela pohodový porod, ale že by to byl nejhezčí zážitek mého života, to rozhodně říct nemůžu. Nejsem masochistka.
22. led 2010 v 19:56  • Odpověz
lam: v krnově ..u nás v jičíně jsem byla jen na revizi a to jsem říkala, že bych raději porodila na ulici :sweat_smile:
tam je to malé ....já rodila sama ....dělali si ze mě prču,že sebou mám hodit,že je podezřele dlouho klid,že toho mám využít,že za chvíli určo začne maraton (a fakt že jo)
víš co-tam mají fakt přístup jako ke klientovi ne jako k pacientovi
22. led 2010 v 19:57  • Odpověz
Hup tak to je přesný u nás, chová se, jak kdyby jí měl maminku někdo každou chvíli sebrat......já homeopatika užívám zcela běžně, od června 2006 jsem permanentně těhu nebo kojím, takže mi občas nic jiného nezbývá, ale hlavně moje mamka má nejlepší kamarádku homeopatku, tak jsem měla i homeo předporodní přípravu, dětem v období chřipek dávám oscillo....ano, řada mých kamarádů kolegů si rovněž klepe na čelo, ale to je jejich problém, ne můj :slight_smile:
22. led 2010 v 19:58  • Odpověz
Kopo to já taky nejsem masochistka, chtěla jsem tím říct, že moje porody proběhly tak hladce a nekomplikovaně, že mi ani nutná bolest kolem nenarušila tu euforii z narození dítka, která ve vzpomínkách tudíž naprosto převládá...
22. led 2010 ve 20:01  • Odpověz
kop:no porod úplně ne ...ale to držení toho malého umatlaného pomačkanéhouž přece je supr :wink:

lam: jj...jako já to taky nikomu nenutím...i já sek tomu poprvé stavěla s despektem: jak může tenhle stokrát naředěný prd fungovat ...a k mému velkému úžasu to fungovalo
takže používám už leta ...a s dobrým homeopatem to je dost funkční
22. led 2010 ve 20:03  • Odpověz
lam:koukám,že jsme se shodly:slight_smile:
22. led 2010 ve 20:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.