• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Ahojky holky.
Hupcza, příbuzné asi ne. :grinning: Ale takových bab je na světě bohužel vícero. :frowning2:
Včera se u ní manža stavoval posekat trávník. Pak přijel a říká, že mě mamka pozdravuje. Tak jsem se na něj tak podívala a říkám, to ale nemyslela vážně viď? A on říká, že se chovala jak milius, jak kdyby v pondělí žádnej konflikt nebyl. Já už jsem z toho fakt mimo. Každopádně pro mě se tím absolutně nic nemění. Ale co mě naprdlo je, že si manža dojednal v práci volno i na sobotu, aby u ní mohl očesat třešně, vyplít brambory a zeleninu vůbec a posekat trávník ještě na zahradě. Takže tam hodlá strávit po dlouhé době volnou sobotu i neděli a já budu tvrdnout sama. :frowning2: Přitom, když chci já, jestli by si nemohl vzít volno, tak ne, protože mají hodně práce nebo musí vydělávat korunky. Nic jsem mu k tomu neřekla, ale sere mě to dost. :rolling_eyes:
Jdu mýt nádobí, páček. :wink:
17. čer 2010 v 09:35  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak dneska po týdnu doma.... Je to docela fajn!! :slight_smile:

@kovalda : Tak si hezky užívej v Práglu..Já se sem potom týdnu taky těšila :grinning:
@antana123 : Jak pak se máš? :slight_smile:
17. čer 2010 v 09:37  • Odpověz
@ladenka : tak to se ti nedivím, že jsi vytočená, ty chlapi jsou někdy na zabití :grinning:
@eliska_v : já se taky ráda vrácím vždy domů, pár dnů někde a hurá zpátky :wink:
když tak koukám na ten seznam, budete třeba pořizovat odsávačku rovnou, nebo až dýl? a jakou kosmetiku, jsem něják mimo :slight_smile: značku bych ještě nějákou vybrala, ale nevím co všechno, když na seznamu od hups je kolikrát stačí voda :grinning: , tak jsem trošičku zmatená
17. čer 2010 v 09:55  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem se od rána pracovně vytížila, že si musím dát chvilu pauzu na koníka.

S mojima tchánama se moc nevídám, ale vztahy zatím super, ťuk ťuk, a moji rodiče taky ok s Martinem, takže taky ťuk ťuk. Též přemýšlím, jestli mamku přizvat na pomoc :slight_smile:, uvidíme. Asi si Martin vezme týden dovči a budem sami 3 a jak začne chodit do práce, tak bych maminu zkusila přizvat. Přecejenom je to 400km a mimáka bude chtít vidět.

@ladenka to by mě teda taky naštvalo, takže tě úplně chápu.

@Kovalda: děkuju za pochvalu vikiho, je to prostě nejkrásnější miminko na světě, stejně tak jako všechny ty naše miminka.
17. čer 2010 v 10:01  • Odpověz
@eliska_v dobře vše je ok a ty??dlouho si tady nebyla :slight_smile:
17. čer 2010 v 10:04  • Odpověz
@antana123 : Byla jsem na chalupě u našich... Měla jsem se dobře!! Jen do doby, než se naši pohádali a já se z toho nemůžu ňák vzpamatovat!! :unamused: Ale snad to brzy matku přejde... :angry:
Jinak se s Daliborkem máme dobře!! :dizzy_face:

@beru3nek : Máš pravdu doma je totiž nejlíp... :slight_smile:
17. čer 2010 v 10:11  • Odpověz
@hupcza : fakt super seznam, díky moc :grinning: můžu už vyrazit na nákupy :grinning:
17. čer 2010 v 10:13  • Odpověz
Po delší vás zase zdravím :slight_smile: Ve fotoblogu mám pár fotek z pondělního 3D :wink: Vaše story o tchýních fakt bomba, ikdyž některé z vás opravdu lituju :unamused: Já mám tchýn takovou "jednoduchou" jak jí moje mamka nazvala :grinning: ona je sice hodná, ale taková hloupoučká :sweat_smile: ikdyž občas je taky na pěst...třeba když je na mě nasraná kvůli něčemu o čem já ani nevím, protože ona se to doslechla a pak ještě přibarvila...

@beru3nek odsávačka je na začátek asi zbytečná, případně si jí můžeš určitě půjčit v porodnici a vyzkoušet. Třeba jí nebudeš vůbec potřebovat :wink: A k té kosmetice určitě nekupovat celou výbavu od jedné znakčy, protože nevíš jak na ní bude miminko reagovat. Vím že hodně miminek nesnáší výrobky od Johnson baby někomu zase nevyhovuje Hipp... někdo nakoupí vše od sebamed a když pak dýl chce přejít na levnější značku tak se z toho miminko osypává :unamused:
17. čer 2010 v 10:27  • Odpověz
kde má hupcza ten seznam?
Já odsávačku ani lahve zatím kupovat nebudu, to pak v případě nouze vyšlu manžela, to maj snad všude. Co se týče kosmetiky tak na začátek asi jen něco do vodičky nebo tekutý mýdlo nebo tak a něco na zadek. Právě nechci to moc zezačátku přehánět. My tu máme docela výběr biokosmetiky, tak asi zkusím laveru pro děti, s tou jsem moc spokojená pro sebe, tak uvidím.
17. čer 2010 v 10:43  • Odpověz
@gazel: malej je krásnej :slight_smile:, pěkně vám nastavil ksichtíček na focení :slight_smile:

@suik: já to s kosmetikou taky nebudu přehánět, koupím něco na prdýlku pro malou a na prsa pro mne a je to :slight_smile:

Holky, tak jsem byla na těch farmářských trzích, co tu jsou. No mazec, lidí teda hafo a až na vyjímky (v řadě zákazníků), tak jsou všichni miloučký a vstřícní. No nakoupila jsem hafo zeleniny, houby, vejce, mléko a sýr a maximální spokojenost :slight_smile:
17. čer 2010 v 10:48  • Odpověz
@kovalda : bepanten je na obojí ne? Nebo si to pletu? A na mytí jen vodu?, já bych tam aspoň kapičku něčeho kápla.
17. čer 2010 v 10:51  • Odpověz
@kovalda :Kde to přesně je? :slight_smile:
17. čer 2010 v 10:54  • Odpověz
@suik: ten seznam má doma :slight_smile:, posílala ho mailem, tak buď napiš jí do IP mail na sebe, anebo klíďo mně a já ti to přepošlu :slight_smile:
17. čer 2010 v 10:58  • Odpověz
@gazel : děkuju za info, Denísek je nádhernej, super fotečky
@kovalda : tak to jsi krásně nakoupila, samé mňamky
@suik : i na prdelku i na bradavky, já mám od hupczy seznámek, písni mi do IP meila,a já ti ho přepošlu
tak zatím holky, razíme za chvíli na obídek a pak se uvidí, dělá se u nás pěkný hicáček :grinning:
17. čer 2010 v 10:58  • Odpověz
@eliska_v: jsou to trhy na Kubánském náměstí - Praha 10 - pro upřesnění, pokud to tu neznáš - kousek od Vinohradské nemocnice, či od stadionu Slavie či nákupního centra Eden :slight_smile:
17. čer 2010 v 10:59  • Odpověz
@suik: jj, bepanthen je tuším na obojí a ségra si ho strašlivě chválila na ty prsa, tak ten asi pořídím :slight_smile:
Jinak taky zastávám názor, že na novoušky určitě stačí jen čistá voda :slight_smile:
17. čer 2010 v 11:00  • Odpověz
@suik na malinkatý miminko stačí opravdu jen voda, my tedy měli nějaký olejíček od doktorky který jsme dávali každý druhý den, protože měl Domík suchou kůžičku. A pak jsme dávali olejíček od Hippu, docela mě to dostalo v porodnici kde malýho hned mydlily jak divý :sweat_smile:
17. čer 2010 v 11:01  • Odpověz
@kovalda : jj, vím... :slight_smile: Děkuju
17. čer 2010 v 11:02  • Odpověz
ahoj holky...jak jste na tom vy....půjdete na předporodní kurz nebo ne? Já pořád nevim...
17. čer 2010 v 11:10  • Odpověz
@gazel no já mám pocit, jak něco nemydlí, tak to nemeje :grinning: , ale chtěla jsem jen kapičku. Ale je fakt, že když není dítě zes....ý, tak nemá bejt z čeho špinavý ..... Já bych chtěla kyblíkovat a tam se olejíček moc nedoporučuje, dítě pak klouže, tak nevím...ale možná na začátek radši ještě schrastím vaničku. Naše bytná nám teď nabízí postýlku, kočárek a nějaký věci po dětech, postýlka je krásná, bílá, tu přesně chci, tak mám radost. Kočár vypadá taky pěkně, jen nevím co je to za značku.
17. čer 2010 v 11:48  • Odpověz
Ahoj ve spolek,
teda dočíst vás je fuška, jen si nepamatuju, kdo co psal :sweat_smile: tak jen reakce na tuhle stránku..

@gazel krásně vám zapózoval :slight_smile:

@kovalda téééda, farmářské trhy....hezky jsi nakoupila :slight_smile: já bych byla teda po více než týdnu ležení vděčná i za možnost dojít si do koloniálu nebo Allberta :slight_smile:

@hanncca na kurz jsem chodila...příprava k porodu, péče o kojence (nácvik s panenkou vč.masáží...) a prohlídka porodnice. Chtěla jsem i cvíčo pro těhule a to mi gyndr. nedovolila.

@suik tak uvidíš ten kočárek.....jinak taky řeším kosmetiku, čím mín, tím líp...jsem ekzematik, alr nechci malému kupovat to nejdražší hnedka, asi zkusím Bubchen a někde jsem četla, že i DM drogerie má svoji značku pro mimíky s citlivou pletí :slight_smile: Pak jasně Bepanthen a Rybilku.

Ad tchýně: moje je fajn, nemůžu si stěžovat :slight_smile:

Holky zkušené maminy, poradte,mám bavlněné plíny po mně a chci látkovat...jaké svrchnáky pořídit????? :sweat_smile:
17. čer 2010 v 11:59  • Odpověz
@suik aha tak to je dobrá teorie :grinning: Já s kyblíkem nemám zkušenosti a ani po tom neprahnu. Nějak mě nezaujal :confused: příjde mi lepší vanička, náš malej v ní byl ohromně spokojenej :slight_smile:
17. čer 2010 v 11:59  • Odpověz
@rennu taky se tím prokousávám, ale je to záhul je toho stranšně moc a navíc mě zaujalo spoustu těch nových plín :confused: asi budu kupovat od každýho něco :wink: a i spousta mamin co tak sleduju tak každé vyhovuje něco jiného...
17. čer 2010 ve 12:02  • Odpověz
@rennu
@gazel tak plíny jsou pro mě velká neznámá, taky chci látkovky, ale asi jich koupím jen pár a budu zkoušet. Tady mají i normální pleny nějaký bio, pokoumám cenu oproti ostatním a zkusím kdyžtak ty.
Mě kyblík zaujal hned na začátku, jednak že je malej, i když teď máme koupelnu a byt větší ale hlavně, že tam je dítko ponořený celý a že mu to připomíná bříšek, když byl u maminky....jen ta manipulace bude vtipná.
rennu: a co ta manufaktura s krtečkem? Ta je prej taky dobrá.
Já kurzy zatím neřeším a myslím, že se obejdu i bez nich. Ale ráda si prohlídnu porodnici a když mi někdo ukáže jak se svištěm manipulovat, tak taky budu ráda. Tady v německu je systém porodních asistentek, který pak chodí za mámou a mimčem domů a radí a pomáhají. A myslím, že i před porodem.
17. čer 2010 ve 12:12  • Odpověz
@gazel malý je nádherný :wink:
17. čer 2010 ve 13:20  • Odpověz
jsem nějaká unavená jdu si lehnout :confounded:
17. čer 2010 ve 13:21  • Odpověz
@rennu: asi bude nejlepší zkusit různé. Mamči hodně doporučují vlňáčky hlavně na noc. Tak buď kupované http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/svrchni-kalhotky-vlnene anebo když ti někdo uplete - já kupovala na mimibazaru, jsou tam paní, které je pletou - kdyžtak koukni u mne do alba s výbavičkou :slight_smile:. Pak určitě nějake s PUL zátěrem např. http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/svrchni-kalhotky-pul .
Já četa něco málo na diskuzi o látkovkách a doporučované jsou třeba imse vimse či tots, ale prostě si asi nějaké vyber - třeba 2-3 různé a od každého kup 1 kus a uvidíš :slight_smile:. No a pak jsou ještě fleesové, ty asi pořizovat nebudu.
17. čer 2010 ve 13:46  • Odpověz
@suik: mne taky kybíček zaujal hned napoprvé. Včera mi přišel poštou, tak se těším, až si ho doma vybalím a pokoukám si ho ... :slight_smile:
17. čer 2010 ve 13:47  • Odpověz
ahoj holky,
jak se dnes máte?
17. čer 2010 ve 13:51  • Odpověz
@suik @kovalda Hupcza psala, že jí klekl komp a seznam už nemá, proto prosím prosím kov, píšu ti do IP mejla a pošleš mi ho?
17. čer 2010 ve 13:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.